Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A karácsony nem kötelező fórum

A karácsony nem kötelező (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A karácsony nem kötelező

1 2 3 4 5
70. EsztyMorgan (válaszként erre: 49. - Egomanyus2)
2021. nov. 18. 08:19

Őszinte részvétem 😭😭😭

Tudom milyen ez. Idén édesanyámat vesztettük el. A legjobb anya, barátnő ő nekünk. Gyerekeim 9 és 6 évesek. Miattuk sem tehetem meg, hogy nem tartom a karácsonyt. Anya imádta a karácsonyt viszont sajnos rengeteget dolgozott érte a karácsony előtti napokon. De 24.-én látástól Jézskáig. Eddig kb én is így csináltam de idén már nem. Kaját rendelünk, töltött kápi lesz de azt megfőzöm 23.-án.


Féleka karácsonytól. Rettegek. Az első nélküle😭😭😭 fizikai értelemben nem lehet velünk de szívünkben, lelünkben ott lesz és van is. Nálunk az idei ünnep egy kicsit még jobban a szeretetről szól és az emlékezésről.

2021. nov. 17. 06:45
Szeretem a karácsonyt.
2021. nov. 17. 06:44
Most ébredtél? Sosem késő. Megnyugtatlak, nem vagy egyedül.
67. Egomanyus2 (válaszként erre: 64. - 9370250d08)
2021. nov. 16. 20:09
Sajnos a ritmusból kilökött az élet. Nehéz visszatalálni a kerékvágásba. De próbálkozunk. Minden jót kívánok! Köszönöm szavaid!
66. Egomanyus2 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2021. nov. 16. 20:03

Köszönöm a szavaidat!


Tudom, hogy nem várja, és nem szeretné, ha szomorúak lennénk, de ez sajnos nem így működik. A támogató szavak viszont erőt adnak, ami előre visz. Kívánom, hogy szeretetben teljen az ünnep Neked és családodnak.

2021. nov. 16. 19:43
Nincs családom, kicsit magányos vagyok olyankor azt’ mégis megtartom. Hazamegyek anyámékhoz, telezabálom magam majd eltespedek a televízió előtt.
64. 9370250d08 (válaszként erre: 49. - Egomanyus2)
2021. nov. 16. 19:39
Hidd el; jobb nem kiesni az eves ritmusbol a gyasz alatt sem. Mindig mindegyik mas, kivanom; hogy bekes legyen!
63. VendrinerPiroska (válaszként erre: 62. - A4e7cf9021)
2021. nov. 16. 19:30
Ez egy ritka alkalom, mikor, lehet hogy egyetértek veled.
2021. nov. 16. 19:26
Én mindenkinek Boldog karácsonyt kívánok! Az már mindegy, ki hogy ünnepli meg. Lehet valaki nagycsaládban, más macskával az ölében egy pohár vörösborral a fa alatt. A lényeg, mindenkinek sok szeretetet és boldogságot! 😊😊😊
61. VendrinerPiroska (válaszként erre: 42. - Selena78)
2021. nov. 16. 19:25

Más meg már októberben elkezdi kukorékolni, hogy hány napot kell aludni karácsonyig, meg már kidíszítette a házát villogós fény füzérrel meg az udvart kacsintó szarvasokkal.

Szerintem, jók ezek a cikkek és fórumok, mert aki mondjuk nem karácsony-mániás valamilyen okból kifolyólag, nem érzi magát egyedül. Ha valaki nem így érez, örvendjen neki, de felesleges a kiírót, vagy mást úgy kezelni, mintha valami gonosz dolgot mondott volna.

60. VendrinerPiroska (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
2021. nov. 16. 19:18
A boltban biztosan nem. Rolnizd be, ahogy Lufthansi is mondta, és vidd a postára beváltani.
59. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 16. 19:16
Nem mindegy, hogy nem jön össze? :D
58. a4e7cf9021 (válaszként erre: 57. - Auróra2010)
2021. nov. 16. 19:12
Elég szomorú...
57. Auróra2010 (válaszként erre: 55. - A4e7cf9021)
2021. nov. 16. 19:05
Karácsony és hosszabb ünnepek után van a legtöbb válás ... ennyit egymás folyamatos szeretetéről.
56. Channa* (válaszként erre: 49. - Egomanyus2)
2021. nov. 16. 19:04

Legyen is!

Részvétem!

Tudom, hogy nehéz, de az élet megy tovább és a megmaradt családnak, igen is boldognak kell lennie.

A férjed sem szeretné, ha ezentúl, nem éreznétek jól magatokat!


A férjem édesapja(apósom) szenteste reggelén halt meg. Az a karácsony is olyan volt, mint előtte és utána, mert tudtuk, hogy nem várja el, hogy hónapokon át magunkba zuhanva gyászoljuk. Persze, mindenről ő jutott az eszünkbe és volt pityergés is...


Kitartást és boldog ünnepeket, akkor is, ha nem olyan lesz, mint eddig volt.

55. a4e7cf9021 (válaszként erre: 49. - Egomanyus2)
2021. nov. 16. 18:55
Én azt kívánom, bárcsak minden napunk karácsony lenne és bárcsak minden nap szeretnénk egymást békességben!!! 💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛
54. birebora (válaszként erre: 53. - Unom)
2021. nov. 16. 18:51

Én azt gondolom, hogy erdőt kivágni a mai világban még a karácsony kedvvért sem helyes és felelősség teljes cselekedet. Én már hosszú évek óta nem veszek. Szeretném ha a föld az ükunokámnak is élhető lenne.

Ha senki nem venné, nem vágnák ki az ezért telepitett fenyőerdőket sem.

53. unom (válaszként erre: 50. - Birebora)
2021. nov. 16. 18:46

Azt ugye tudod, hogy ezeket az erdőket ezért telepítik?

Ha nem tudják eladni karácsonyfának, akkor mást termesztenek a helyén.

Ráadásul a kivágottakat pótolják, hogy minden évben legyen fa.

Nekem műfenyőm van, de nem gondolom, hogy környezetbarátább, csak kényelmesebb.

2021. nov. 16. 18:45
A Karácsonyt a szívünkben kell érezni. Csak az tud szeretetet adni, aki szeretetet kap. Szeressük egymást Véreim, ne csak Karácsonykor! 😊😉😊
51. birebora (válaszként erre: 49. - Egomanyus2)
2021. nov. 16. 18:45

Kedves Egomanyus2!


Kivánok neked békés, csendes, megnyugvással teli karácsonyt amit a gyerekeid körébe töltesz.

2021. nov. 16. 18:42
Még valami "fenyő illat" nem leszek népszerű, de kimondottan büntetném, illetve betiltanám azt a rengeteg élő fa kivágását. Igy is a vesztébe rohan az emberiség, számtalan ökokatasztrófát látunk hallunk. Tényleg megéri az a pár nap, hogy fenyőerdőket vágnak ki?
2021. nov. 16. 18:40
Köszönöm ezt a fórumot! Én nagyon szerettem mindíg a karácsonyt. A téliszünet koronája volt. A takarítást úgy csináltam, hogy vettem jó pár könyvet a férjemnek, azzal elvolt én nyugodtan csinálhattam a dolgom. Szerettem a sütést, még a családnak is bevállaltam a beigelit ha kellett. A fa állítást forralt borral, vitával, hogy dől vagy nem. A kártyapartikat, a társasozást. A nyugalmat. A száraz sütivégeket. A tavalyit is kubírtuk. Főztem, sütöttem, csomagoltuk a gyerekeknek, mert nem ülhettünk egy asztalhoz. Idén azt mondtam nem lesz karácsony, nem tudnám elviselni. Sajnos elment a férjem, és nem önszántából. Úgy gondoltam nem lenne értelme, csak éljük túl majd valahogy. De elolvasva az írásokat rájöttem, hogy a fájdalmunkon a szeretet az ami tovább segíthet, és a karácsony a mi kis családunknak mindíg is a szeretet ünnepe volt. Biztos nagyon fájdalmas lesz, de lesz karácsony, sütünk, főzünk, és emlékezünk apára. Kívánom mindenkinek, hogy szeretteivel lehessen.
2021. nov. 16. 18:38
Mi nem utáljuk, de nem is tarjuk. MUnkaszüneti nap, jobb kaják, sok pihenés, rokonság nincs.
47. birebora (válaszként erre: 46. - Kicsi Fecske)
2021. nov. 16. 18:35

Tulajdonképpen tetszett a cikk.

Sokaknak az a 3 nap pihenés jut, mert előtte, utána dolgozni kell. 3 nap alatt sütnek, főznek, mosogatnak, vendégeket fogadnak vagy bejárják a rokonságot. Van aki szeretettel örömmel megy, olyanról is tudok aki muszájból és a háta közepére nem kivánja az egész évben acsarkodó rokonságot de megy a béke kedvéért. A másik fele, illetve sokan már a béke kedvéért sem hoz áldozatot.

Mindegy, hogy szeretjük vagy sem, kötelező vagy sem, a karácsony el fog jönni és ki igy, ki úgy túl leszünk rajta.

2021. nov. 16. 15:34

Szeretem a karácsony hangulatát! A karácsony fényeit, a fenyőfa illatát. Más volt gyermekkorban a varázsa, amely megérintette a szívünket, pláne amikor még csilingelő lovasszánt láttunk átsuhanni nagy hóban.

Másfél hónap és karácsony! A médiában már az ünnepi vásárlásokra hívják fel a figyelmet. Reklámozva a csili-vili képeken az ajándékokat. Óhatatlan, de ránk is ragad a készülődés ünnepi hangulata. Még akkor is, ha kezd kopni ez a lelkesedés? Viszont a cél hajtja az embert a "készülődés útján", hogy az ünnep estéjén boldogság, szeretet és békesség legyen.

De nem erről a reklámozott ajándékozási őrületről kell szólni a szeretet ünnepének! Mert a kialakult idegeskedés, kapkodás miatt kezd kopni karácsony idilli hangulata, fénye.

Egyre többen mondják. hogy "nem szeretem a karácsonyt!" Nem szeretik az ünnepeket, a karácsony jötte is teher számukra. Nem is kötelező szeretni! Hiszen nem vagyunk egyformák! Ahányan vagyunk annyi félék! Ezért kell a békesség és a megértés, mert átsegít azon is, hogy tudomásul vesszük, tiszteletben tartjuk a mások eltérő véleményét, ünneplési szokását!

De akkor is eljön az év legszebb ünnepe! Veszíthet a varázsából ugyan, de akkor is a legfontosabb a közös munkálkodás, együttlét, pihenés.

Miről is szól sok helyen az ünnepi készülődés ebben a fogyasztói társadalomban?

Van, hogy úgy gondoljuk, az ünnep attól lesz meghitt és ünnepi, ha kimossuk a függönyöket? " Ha kiszellőztetjük az egyszerű, hagymaszagú hétköznapokat? !" Felsuvickoljuk a lakást, megszabadulunk az utolsó porcicától is? Ha rohanunk az utolsó percben a tömegbe vásárolni, lökdösődni? Ha százféle dologba belekapunk, csomagolunk, főzünk, sütünk? Ha azon idegeskedünk, hogy a halászlé kifutott, a bejgli szétesett, a sajtos megégett? Ha az lebeg a szemünk előtt, hogy már csak túl kellene élni az ünnepeket? Nem! Az ünnep szépsége abban van, ha békességben, egyetértésben együtt készülünk. Közösen sütünk-főzünk, ha baj van együtt mosolygunk, nevetünk és átsegítjük egymást a problémákon.

És álljunk meg egy pillanatra! Gondoljuk csak arra, hogy hányan készülődnének szívesen, de ez már nem adatott meg nekik. Akiket a szívünkben őrzünk, mert nem lehetnek velünk.

Az igazi karácsony meghittsége nem az elvárásokról szól. Nem az ajándékok mennyiségéről. Hanem a szeretetben eltöltött ünnepnapok minőségétől. Így sok embernél továbbra is a karácsony marad a legszebb ünnep szerte a világon, ami nem változik az életünk során, bármi is történik az életünkben.

Hamarosan kigyúlnak a karácsonyi fények, a szívünkben szeretet és békesség legyen a meghatározó és a meghitt összetartozás. Bár korai még, illik vagy nem, kötelező vagy nem, de szívből kívánok Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!

45. tumbo2
2021. nov. 15. 10:01
ezer éve nem volt sem karácsonyfa,sem szaloncukor.reggel szokás szerint elballagok a húgomhoz kávét inni.aztán főzök,valószínű,hogy kacsacomb lesz krumplipürével,párolt káposztával.meg attól függ mikor mennek a másik szülőkhöz,akkor sajtos hús is.meg három fajta süti.
44. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 7. - Alessandro)
2021. nov. 15. 08:05

Nalad a pont erre a kommentre. A cikk az csak 9 tizbol.

A gyerekek nagyon varjak mindig a Karacsonyt, mindig turazunk es huzunk a sapkabol, hogy ki kinek vesz ajandekot.

43. 9370250d08 (válaszként erre: 42. - Selena78)
2021. nov. 13. 12:40

2x karácsonyoztam már egyedül (a kutyámmal.)

Megvettem a legmagasabb élő fenyőt, amit egyedül elbírtam, felvittem a 3-ra, fát állítottam, jókat röhögtem magamon.

Jó volt az! :D


Mondjuk piszok nehéz helyzetben voltam, az egyik pár hónappal a válásom után volt. Soha nem volt előtte "pici" karácsonyom se, de jó volt, örülök, hogy kipróbáltam.


Pár nap múlva azért ránéztem a rokonokra is, mert csak jó, ha az embernek van családja, akárhonnan is nézem.

2021. nov. 13. 12:23

Évek óta, karácsony közeledtével, mindig megjelenik valaki, aki közli, hogy ő utálja a karácsonyt. És én nem értem. Azt értem, hogy van akinek nem számít semmit, vagy egyenesen teher, de a csudáért kell ezt világgá kürtölni?


Tudjuk, kedves cikkíró, hogy a karácsony nem kötelező. Mindenki tudja. De van, aki ennek ellenére is szereti.


Megtartja, készül rá, és képzeld, jól érzi magát. Hogy miért? Fene tudja.


Vén vagyok már, de a tavaly volt az első év, amikor egyedül karácsonyoztam. A rohadt vírus miatt nem tudtam elutazni a gyerekeimhez. 15-én még a teljes "letojom a karácsonyt" állapotában voltam, aztán 20-án elmentem, vettem egy fenyőfát, feldíszítettem, kitettem a villogókat az udvarra, sütöttem kalácsot, főztem kocsonyát, és egész jól elvoltam. Pedig nem volt kötelező.

41. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
2021. nov. 13. 12:16

Fogd fel, hogy aki írta, az átvitt értelemben gondolta...


az ötösöket meg szépen rolnizd beeeee, akkor bizti elfogadják.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook