Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A házasságról...Ha nem akar házasodni a partner, de te szeretnéd, hogy orvosolnád? fórum

A házasságról...Ha nem akar házasodni a partner, de te szeretnéd, hogy orvosolnád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. máj. 4. 13:11

nem szabad erőltetni semmiképp


kb 5 évet vártam rá, hogy a férjem akarja magától

de egyszer sem mondtam neki, hogy de én így meg úgy

kompromisszum

54. 3232b7bb0b (válaszként erre: 52. - Mya01)
2010. máj. 4. 13:10
Én is azért vágytam jobban saját családja,mert az enyém egy hatalmas nulla, ahonnan az első adandó alkalommal "menekültem" is. Megfogadtam, hogy én normális leszek a gyerekeimmel és megmutatom milyen a valódi szeretet. Neki jó családi háttere van/volt, így ő sem értette meg, miről beszélek!
53. Bigbri
2010. máj. 4. 13:09

Sziasztok!


Lányok, ne legyetek elkeseredve, egyszer biztosan benő a fejük lágya ebből a szempontból is. Csak az elkötelezettségtől félnek, de nem értem, h miért. :)

A papíron kívül semmi sem fog változni, úgyhogy akkor is mehetnek a haverokkal jobbra-balra, csak ezt nem akarják megérteni. ( Persze tisztelet a kivételnek).

Szerencsére engem tavaly májusban a születésnapomon megkért, hogy legyek a felesége. :)( Júniusban voltunk 3 évesek) Azóta is kérdezgeti, h mikor lesz a nagy nap, de még nem döntöttünk ez ügyben. :)

52. Mya01 (válaszként erre: 51. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 13:07
Én még fiatal, de ő már nem annyira.Viszont nekem mondhatni nem volt családom,anyu meghalt,ami miatt még jobban vágyom egy saját családra és ezt nem tudja megérteni milyen érzés...mert szerencsére neki volt.
51. b2076ec79b (válaszként erre: 49. - Mya01)
2010. máj. 4. 13:05
Hány évesek vagytok?
50. Krisztine2 (válaszként erre: 14. - BayBanya)
2010. máj. 4. 13:05
megszokásból írtam:DD
49. Mya01 (válaszként erre: 47. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 13:05
Én is ezt mondogatom,ráadásul 4 hatalmas zsák babaruha várakozik a padláson,lenne a rokonságtól is segítség,az első évben max pelenkára és popsikenőcsre kellene költenünk,mert minden megvan.Ahol két embernek és a kutyáknak jut étel,ott egy picurnak miért ne jutna...
48. Mya01 (válaszként erre: 44. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 13:02

:) :)

Az enyémnél tényleg lehet az anyagi az első kifogás, nem mondom, benne lehet,hogy esetleg fél,ami egy férfinál normális,csak vallaná be,hogy tudjak segíteni,de ha azt mondja,hogy ő még utazgatni akar,még élni akar, magára költeni, egy gyerek csak teher lenne, akkor ez önzőség inkább.

47. b2076ec79b (válaszként erre: 41. - Mya01)
2010. máj. 4. 13:02

Nálunk mindkét gyerek "derült égből villámcsapás" :9 Mégis tisztességgel, szeretettel neveljük őket és nem szenvednek hiányt semmiben :)

Ez az anyagi dolog a gyerek témában egy nagy hülyeség!

46. b2076ec79b (válaszként erre: 42. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 13:01

Szerintem egyszerűen próbálj kicsit túllépni ezen a dolgon. Vagy ha nem tudsz, mondd meg neki.

Én megmondtam neki, hogy nagyon szeretnék feleség lenni és nagyon próbálom elfogadni, hogy ő nem akar nősülni, viszont garanciát nem tudok arra adni, hogy ezt magamban le tudom rendezni. megpróbálom, mert szeretem őt, de lehet, hogy egyszer fel fogok állni és elmegyek, mert nem bírom így tovább csinálni :( Ez nem egy ultimátum volt, egyszerűen csak beszélgettünk, abszolút komolyan is gondoltam és nem erre a beszélgetésre fel kérte meg a kezem, mert hónapok teltek el azóta :)

Viszont az én lelkem is megnyugodott, hogy kimondhattam. Elmondtam azt is, hogy úgy érzem ő nem biztos annyira a kapcsolatunkban, mint én, mert normális indokot se tud mondani, hogy miért nem. Ráadásul van 2 gyerekünk, mi már örökre kapcsolatban leszünk, akárhogy is. Ugyanazok lesznek az unokáink, a dédunokáink..stb. tehát ha csak az elköteleződéstől fél, azt nem veszem be, mert a két gyereknél nagyon kötelezettség nincs.

45. 3232b7bb0b (válaszként erre: 43. - Hancsalean)
2010. máj. 4. 12:59

Az erőszak és zsarolás semmiképpen nem járható út!

De ha tudnám a megoldást, már megtettem volna én is! :D

44. 3232b7bb0b (válaszként erre: 41. - Mya01)
2010. máj. 4. 12:58

Elmondanám, hogy most mondta nekem, hogy valójában már régebben benne lett volna a baba projectben, de nem mert belevágni, mert nem tudta, milyen is ez, ezért talált ki mindent. De ahogy velem volt a terhességem alatt, úgy változott ő is. Látta az UH-n, hallotta a szívét, látta és érezte, hogy rugdos bentről, hallgattuk otthon a szívhangját, bent volt velem szülésnél és ez volt a fordulópont. Olyan élmény volt neki, ami mély nyomot hagyott. Hogy látta megszületni a lányát. Így már nem kérdés a tesó dolog! :D

Kitartás, csak fél és nem vallja be!

2010. máj. 4. 12:56
Szerintetek hogy lehetne megértetni a párjával, hogy fontos a házasság, zsarolás és erőszak nélkül? A türelemben nem hiszek, ez csak sunnyogás tényleg a ffi részeről.
42. 3232b7bb0b (válaszként erre: 39. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 12:56
Nem indokolja meg, de már nem is érdekel, mert a pénz kérdés után már nem is fontos, hogy mit hoz fel indoknak, mert a lányunknak is megadunk mindent, amire valóban szüksége van. Szóval hülye indok volt, ezek után felesleges másik indokot találnia! :D
41. Mya01 (válaszként erre: 38. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 12:55

Ugyanezzel érvelek én is,sikertelenül.Szerintem ő nem is fogja fel mit jelenthet szülőnek lenni,ha a kezében tarthatná,rámosolyogna a pici,akkor eljutna hozzá,de így nem...Mindig van valami váratlan kiadás és mindig is lesz,nem lehet arra várni,hogy megnyerjük a lottón a főnyereményt...Ha a gyerekre "sajnálná" akkor az esküvőre meg pláne. :(

Néha nagyon el tudok keseredni, néha meg nem törődöm vele, de azért belül ott motoszkál...

40. 3232b7bb0b (válaszként erre: 37. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 12:54

Néha úgy beszél rólam, hogy az asszony, a feleségem, akkor mindig közbeszólok, hogy nem,nem! :D Még nem, erre azt mondja, hogy de majdnem! és kész! :D

Egyszer lányos zavaromban pedig az ő vezetéknevével és az én keresztnevemmel mutatkoztam be a főnökének. :)

39. b2076ec79b (válaszként erre: 36. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 12:54

És mivel indokolja, hogy nem?

Az én párom egy épkézláb érvet sem tudott felhozni hogy miért nem :S De így utólag már megértem őt...

38. 3232b7bb0b (válaszként erre: 31. - Mya01)
2010. máj. 4. 12:52
Na ez a gyerekre is vonatkozott...de mondtam neki, hogy ha arra várunk, hogy mindent meg tudjunk neki adni, soha nem lesz babánk. Én már nem erőltettem és épp eszembe sem jutott, amikor elkapott! :D Semmié nem adná a lányát! :D Imádják egymást! Sokat jelent nekem! :D
37. b2076ec79b (válaszként erre: 25. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 12:51

Nekünk nem erről szólt, sőt pár éve már lehetett volna, hisz lett volna rá pénzünk. Egyszerűen ő nem akart megnősülni, azóta én is megértettem az ő indokait és ő is az enyémeket. (hozzáteszem ehhez kellett egy kis pszichoterápia :D)

Most eljutott abba a stádiumba, hogy érzi amit én, hogy fontos neki, hogy ki akarja mondani, hogy a FELESÉGEM és ez jó érzéssel töltené el :)

Igaz most meg elég pénzünk nincs rá, de ahogy te is mondtad, az embernek arra van amire akarja :) Hát lesz nekünk is :)

36. 3232b7bb0b (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 12:51
Így van! Én sem akarok nagy felhajtást! Én még abban is benne lettem volna, hogy most lesz a lányunk keresztelője május 30-án legyen vele egy kis szűk családi körös esküvő, de ezt csak anyósnak említettem, páromnak már egy ideje nem hozom fel. :D Demielőtt mentünk iratni az apasági papírt, akkor még felvettettem neki, hogy ha már egyszer anyakönyvvezető... :)
35. Mya01 (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 12:51

Egyet értek Veled. :)

Én is ezért vágyom rá, nem pedig a felhajtás miatt.

34. hancsalean (válaszként erre: 8. - Adb20ce52a)
2010. máj. 4. 12:50
De a a "pasi" akarta a házasságot, ígérgette. A barátnőmnek már van egy kislánya, most 9 éves. Mikor tönkrement a házassága, válófélben voltak, akkor ismerte meg a mostani gyermeke apukáját. A "pasi" csábította el, az ígéreteivel.
33. vkatka (válaszként erre: 22. - Hancsalean)
2010. máj. 4. 12:50
Mert folyton azt hangoztatta a párom hogy milyen hülye az a ki házasságra adja a fejét meg hogy úgyis mindenki elválik (az ő szülei is elváltak, az anyja a mai napig váltogatja a pasikat), rossz tapasztalata volt. Az volt a legutolsó csepp a pohárban, amikor azzal is poénkodott, hogy kár volt eljegyeznie két éve, mert akkor nem követelőznék. Ő úgy gondolta hogy megkapom a gyűrűt és boldog leszek vele, az esküvőt el akarta sunnyogni... Én meg elbőgtem magam... Nem győzött bocsánatot kérni a hülye viccekért, de nekem akkor is nagyon rosszul esett.
2010. máj. 4. 12:49

Nekem nem álmom a fehér ruha és a házasság...

bár igaz, hogy nem esne rosszul ha megkérnék a kezem, de nekem így is jó:D

31. Mya01 (válaszként erre: 25. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 12:49
A pénzt hozza fel nálunk is,és ezért nem akar babát sem, csak akkor,ha majd mindent meg tudunk neki adni.Esküvőre meg pláne nem költene akkor,szerintem.
30. b2076ec79b (válaszként erre: 19. - 3232b7bb0b)
2010. máj. 4. 12:48

Szerintem azt nem értik meg a férfiak (tisztelet a kivételnek), hogy ez nem egy darab papír, és nem a fehér ruha és felhajtás a lényeg.

Az, hogy valakik hivatalosan is egy pár, hogy FÉRJ-FELESÉG, az a nőket (engem legalábbis) egy plusszal töltenek el, egy el nem mondható érzéssel. Egy láthatatlan szövetség, egymáshoz tartozás, egy "igazi" elköteleződés, ahol már tényleg nem engedjük el egymás kezét. Nem tudom leírni normálisan :) De talán érthető...

29. hancsalean (válaszként erre: 6. - BayBanya)
2010. máj. 4. 12:48
Sok sikert az álmodhoz:)
28. wanda8
2010. máj. 4. 12:48
ez egy nehéz dolog,m i is 7 éve vagyunk együtt,van két fiúnk és ő sem akar házasodni.Egyszer mikor a második fiammal voltam várandós akkor ő szerette volna,de akkor én nem tartottam fontosnak.Azóta meg nem szól felőle,én pedig nem erőltettem.Mondjuk én nem vágyok nagy esküvőre,csak két tanú és kész max elmegyünk szűk családdal vacsizni!Majd alakul!Fel a fejjel!!!
27. Mya01 (válaszként erre: 24. - D11354fb1f)
2010. máj. 4. 12:48

Szerencsés vagy :)

Remélem nekem is sikerül, csak győzzem kivárni...

26. hancsalean (válaszként erre: 5. - Ee4c27a1c3)
2010. máj. 4. 12:47
Mit akar egyátalán?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook