Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyűrűm alatt mindig bepirosodik a bőröm és viszket. Miért? fórum

A gyűrűm alatt mindig bepirosodik a bőröm és viszket. Miért? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. csera
2008. szept. 6. 22:18

Nekem is volt ilyen régebben! Én elmentem a bőrgyógyászhoz, mert terjedt a pirosság! Ekcéma volt a diagnózis, ez egy alergiás reakció és bizony akkor jelentkezik, amikor nem bírja tovább a szervezet. Kaptam rá krémet és le kell venni a gyűrűket mosogatás, vagy más "vízes" tevékenységhez, csak a teljesen száraz bőrre szabad visszavenni.

Nekem azóta nem jelentkezett!

9. contu (válaszként erre: 8. - Nikcsike)
2008. szept. 6. 22:17
Elképzelhető, hogy mivel nem veszed le pl. kézmosásnál, megtelepszenek rajta a kórokozók. (Ezért ajánlatos levenni főzéskor is az ékszereket.) Egyébként, ha allergia, akkor a Canesten nem igazán jó rá. Az tudtommal gombára jó. Ha netán ekcéma, akkor az Aloe First nevű készítmény segíthet. Azért egy bőrgyógyásznak mutad meg!
8. nikcsike (válaszként erre: 4. - Contu)
2008. szept. 6. 22:06
hát nem igazán szoktam ilyenkor levenni, mert akkor ahogy ismerem magam elfelejteném visszavenni, de mostanában van hogy hetekig nem hordom, kenegetem canestennel is, de mégis előjön
2008. szept. 6. 22:05
én elmennék a helyedben egy tuti bőrgyógyászhoz és megkérdezném a véleményét, első hallásra allergiának tűnik, de sztem biztosat csak szakember tud mondani
2008. szept. 6. 22:04
Mert "kipállik" a bőr. A gyűrű alatt nem elég alaposan törlöd meg a bőrt és ha kicsit nedves marad, az ilyen formában jelentkezik. Kézmosás után 5-10 percig ne is vedd fel a gyűrűt!
5. nikcsike (válaszként erre: 2. - Iminimi)
2008. szept. 6. 22:03

sárga arany és fehér arany

a másik pedig ezüst

2008. szept. 6. 22:03
Valószínűleg allergia. Le szoktad venni a gyűrűdet mosdásnál, mosogatásnál, ...?
2008. szept. 6. 22:02
Évek óta hordok gyűrűket, és semmiféle fémalergiám nincs. De kb. fél éve hogy ( főleg a jeggyűrű alatt) bepirosodik, kiszárad , aztán nagyon viszket a bőröm. Ha leveszem akkor kell majdnem másfél hét hogy elmúljon, de néha még több is. Eddig csak a jeggyűrűm alatt volt ez, de már az ezüstgyűrűm alatt is elkezdődött amit gimi óta hordok. Miért van ez és mit lehetne tenni ellene??? Egyébként nagyon zavar hogy nem tudom hordani!
2008. szept. 6. 22:00
Miből van a gyűrű?
2008. szept. 6. 21:59
A gyűrűm alatt mindig bepirosodik a bőröm és viszket. Miért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook