Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyilkos orrsprayfüggőség - van kiút? fórum

A gyilkos orrsprayfüggőség - van kiút? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. Yasemin (válaszként erre: 58. - Nyamitörp)
2016. febr. 6. 22:18

Szia!


A Coldastopot már én is használom egy ideje és most is "elrendelte" a doki. Úgy van, ahogy írod, paradox módon az orrcseppek/spray-k, rövid távon összehúzzák a nyálkahártyát, ezért tudod kifújni az orrodat, de hosszú távon megduzzasztják.

A másik... a refluxot nálam a háziorvos erőlteti, már fél éve szedem/szopogatom a savlekötőt. Őszintén szólva én nem éreztem soha refluxos tüneteket, de nem árthat. Viszont ez nem segített az orromon, szerintem nem a reflux váltotta ki. Étkezéskor sem figyeltem meg, hogy utána jobban dugulna, de most már megfigyelem, kíváncsi lettem.

2016. febr. 6. 22:10

Ja, meg még az jutott eszembe, hogy az is segíthet valóban, ha könnyebben emészthető ételeket eszik az ember. Ami számodra könnyen emészthető.

Én észrevettem újabban magamon, hogy ha nehezet eszek (nálam ez a hús meg a zöldség-gyümölcs), akkor evés után rögtön bedugul az orrom.

Az egyik ismerősöm meg évekig járt orvosokhoz, hogy dugul az orra, aztán végre az egyik doki rájött, hogy refluxos. Nem tudom pontosan mi az összefüggés (már elfelejtettem, hogy mesélte). A lényeg, hogy a könnyebb ételek is segíthetnek mérsékelni az orrdugulást.

57. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Yasemin)
2016. febr. 6. 22:06

Szia!


Nekem ennyire nem volt még durva a helyzet, de volt, hogy én is évekig (2-3 évig kb.) orrcseppeztem. Én Nasivin-t használtam, de csak este. Napközben nem kellett. Fogalmam sincs mitől dugult az orrom, nem voltam allergiás. Aztán tavaly már nem csak este dugult az orrom, hanem napközben is meg a fülem is állandóan fájt, meg ugye az arcom is. Főként a fülfájás zavart, ahogy kattogott, recsegett állandóan meg mintha kést szurkáltak volna bele. Sok orrcseppet meg orrsprayt kipróbáltam, nekem végül a Bioparox segített, viszont ez antibiotikum, így nem lehetne sokáig használni. Ezt reggel és este fújkáltam, na persze a megengedett 10 napnál jóval tovább. Több, mint egy hónapig. Aztán egyszercsak feltűnt, hogy az orrom el van dugulva, de nem jön belőle semmi, hiába fújom. Néha annyira erőltettem, hogy már megpattantak az erek és vérzett az orrom, de akkor se jött semmi, viszont a dugulás maradt. Utána olvastam a dolognak és akkor bukkantam rá, hogy az orrnyálkahártya duzzanat okozhat légzési nehézségeket. Úgy gondoltam nálam is ez lehet a helyzet, hogy nem az orrom dugult be, hanem a nyálkahártya gyulladt. Na arra meg a Coldastop nagyon jó volt nekem. Már az első becsöppentés után éreztem, hogy jobban szelel az orrom. Csak nekem meg valamiért az E-vitamin vérzékenységet okoz, ettől is jöttek ki rajtam véraláfutások, de akinek nincs ilyen problémája, annak nagyon tudom ajánlani regenerálásra.

56. Yasemin (válaszként erre: 55. - Viva70)
2016. febr. 6. 21:28
Hú, elhiszem, hogy mekkora megváltás lehetett ilyen hosszú idő után megszabadulni ettől. Az én 6 évem ehhez képest kismiska. Mér 33 órája nem sprayztem be, nem akarok "csalni", kibújni az utasítás alól, (csak a tengervizessel 2X, de azt az orvos is megengedtem, amúgy, mint halottnak a csók), de éjjel az egyik orrlyukam magától kidugult. Azóta hol az egyik van bedugulva hol a másik. Viszont aludni kb 40 percet sikerült, de 10 percenként felriadva. Teljesen zombi vagyok,.
55. viva70
2016. febr. 6. 12:58
Ha valaki, akkor én pontosan tudom mit jelent orrspray függőnek lenni. Huszonnégy évig arról szólt az életem. Illetve a terhességem alatt, még az orrcseppezés kezdetén volt kb. egy év megszakításom. Ami gondolom a közvetlenül előtte lévő orrsövényműtétemnek volt köszönhető. De, sajnos visszaszoktam újra. Nem segített az időközben elvégeztetett lézeres orrkagyló műtét sem. Allergia vizsgálaton többször is voltam, de nem mutatott ki semmit, amire allergiás lennék. Olyan szinten függő voltam, hogy azt elmondani nem lehet. Ott volt velem az orrspray mindenhol. Pánikban voltam, ha nem találtam. Az éjszakák borzasztóak voltak. Sok orrspray, meg idő kellett, amire nagy nehezen kitisztult az orrom. Anélkül képtelenség lett volna aludni. Én a Novorint használtam, mert az volt a legolcsóbb. Esélytelen volt, hogy valaha is leteszem az orrspray-t. Aztán tavaly februárban jött el számomra a megváltás. Volt a helyi kórházban pár hétig tesztelésen egy rádiófrekvenciás készülék. Jókor voltam, jó helyen..., így be tudtam a tesztalanyok közé kerülni. Egy napos kórházi bent tartózkodás volt. Nem volt kellemes a beavatkozás, de ki lehetett bírni. Utána persze nem lett jó rögtön az orrom, kb. másfél hónap után volt érezhető a javulás. Kellett az orrspray..., de már lightosabban dugult az orrom. Aztán fél évvel később egyik napról a másikra sikerült letenni. Ez tavaly augusztusban volt, vagyis pont kerek fél éve ma. Azóta nem használtam abszolút. Pár hónapig még a biztonság kedvéért ott volt a táskámban, de idén januártól már nincs. Aztán, hogy meddig lesz ez így? Majd kiderül... Azt nem mondom, hogy minden tökéletes, mert továbbra is be-be dugul az orrom, de közel sem olyan intenzíven, és ahogy jön, úgy tisztul is ki rövid időn belül magától. Nem lennék az orrspray-vel sem előrébb. Az éjszakák is jók. Ha egyik orrlyukam be is dugul, akkor egyrészt nem olyan vészesen, másrészt a kettő együtt nem dugul be szerencsére. Én nagyon örülök, hogy letudtam végre tenni, mert nagy könnyebbség orrspray nélkül élni. Arról nem beszélve, mi pénzt elhordtam a gyógyszertárba.
54. simple (válaszként erre: 53. - Yasemin)
2016. febr. 5. 23:44
Értelek. Akkor a nyugibogyi elég lesz szerintem, meg próbálj meg alvás előtt gőzölni egy kicsit, hátha segít valamennyit és könnyebben elalszol.
53. Yasemin (válaszként erre: 52. - Simple)
2016. febr. 5. 22:34
Bevallom, hogy "nyugibogyi" már van bennem. De altatót nem szívesen vennék be, mert így is voltak rémálmaim az orrdugulás miatt, pánikbeteg is vagyok... félek, hogy nem tudnák belőle elég gyorsan magamhoz térni és az borzalmas lenne.
52. simple (válaszként erre: 51. - Yasemin)
2016. febr. 5. 22:07
Esetleg még arra gondolok, hogy amíg tart ez az első nagyon nehéz leszokós időszak, vehetnél be valamit ami segít elaludni, és akkor nem kéne egész éjjel kattognod...
51. Yasemin (válaszként erre: 49. - Simple)
2016. febr. 5. 21:57
"csípős, túl fűszeres ételek az orrnyálkahártyát is igénybe veszik. Tehát a túl forró, a csípős, fűszeres ételek fogysztását (legalábbis amíg az orra helyre jön) kerülje.".... pont most tettem félre a csípős vacsimat.... frankó :(
50. simple (válaszként erre: 49. - Simple)
2016. febr. 5. 21:29
Jaj, bocsánat itt a vége a lényeg igazából, leírják hogy mit lehet tenni hogy regenerálódjon az orrnyálkahártya.
49. simple
2016. febr. 5. 21:28

orr nyálkahártya regenerálása

Legfrissebb cikkek a témában

Komoly betegséget is jelezhet a szaglási hallucináció

A halláscsökkenés megelőzését fiatalon kell elkezdeni

Nyelési panaszok leggyakoribb okai és kezelése

Mandulaműtét utáni teendők

Torokfájás: Mikor van szükség antibiotikumra?


Gyakori kérdések

Hogy zajlik az otoneurológiai vizsgálat?

Hogyan zajlik az orrsövény plasztika?

Gombócérzés a torokban

Szúró fájdalom nyeléskor - Mi okozhatja?

Mennyi ideig fog zúgni a fülem diszkó után?

Kérdezzen Ön is szakértőinktől


1965-ben műtöttek orrsövényferdüléssel, de azóta nem szelelt az orrom , csak, ha orrcseppeket használtam.mindenféle orrcseppet használtam már, talán ezért van hogy a nyálkahártya tönkrement ,volt már komoly orrvérzésem , amivel kórházba kötöttem ki.Most Rhinokort aqua 64-t használok és Coldastop orrcseppet a nyálkahártya gyógyítására.A diagnózisom:Rhinosinusitis chr. Most kaptam Metypred tablettát és Avamys orrsprayt, a Rhinocort aqua 64 helyett. sajnos 2001-ben műbillentyüt kaptam az Aortába és ezért Syncumart kell szednem, ezért az orrvérzés még komolyabban jelentkezik, így már voltam a kórházban, ahol is kiégették az ereket, de néha mégis szivárog és nagyon félek,Szinte csak hanyatt fekve tudok levegőt kapni, mert ha oldalra fordulok, máris eldugul az egyik orrlyuk.Régebben Medrol kúrát is kaptam , ami jó volt , de tudom, hogy ez nem csinálható mindig, hiszen Prednisolon származék ez is . Végül is csak az a kérdésem, hogy hogyan tudnám az orrnyálkahártyát megóvni javítani, Köszönöm , a válaszukat a következő E-mailra kérem:. És mégegyszer köszönöm!!!

WEBBeteg szakértő válasza a fül-orr-gégészeti probléma témában



A nyálkahártya állapotának megóvására a coldastop orrcsepp, vagy egyéb olajos orrcseppek megfelelőek. Sokat segítenek a megfelelően megválasztott vitaminkészítmények: A-, E-vitamin tartalmúak.


Életmódilag is sokat tehet az ép orrnyálkahártyáért:


1. a megfelelő páratartalmú helyiségben tartózkodás. A száraz levegő nem tesz jót az orrnyálkahártyának.


2. a megfelelő hőmérsékletű helyiség. A túl meleg helyiség sem kedvező. A legoptimálisabb a 18-20 Celsius-fokos szoba.


3. mozgás a szabadban. Friss levegőn a séta is megteszi. Napi 1 óra mozgás a szabadban nem csak az orrnyálkahártyájának tesz majd jót.


4. az irritáció kerülése. A dohányzás teljes kerülése! A passzív dohányzás is ártalmas! Minden féle füst, gőz belélegzését kerülje. Az irritatív anyagokét is. Azt sem szabad elfejeteni, hogy a háztartásban is rengeteg irritatív gőz, pára van jelen: vízkőoldó, klórtartalmú-, hipoklorit tartalmú fertőtlenítő szerek, ecet, tömény alkoholok, stb. Forró gőzök belélegzése is ártalmas, ilyen a tésztafőzéskor arcunkba csapódó gőz, a túl forró leves, a sütő ajtajának lehajtásakor felcsapó meleg levegő. Ezeket is kerülnie kell. A nyagyforgalmú utak mentén jelenlévő szmog, füst is irritáló, savas kémhatású is. Ha lehet ezt is igyekezzen kerülni, bár ez sokszor a mai világban szinte lehetetlen.


5. Inhalálás. Főleg a kamillás gőz jó hatású. De ne legyen forró! A szaunázás, gőzfürdőzés nem alkalmas erre,sőt! Az inhalálás során az illóolajok használatát kerülje. Igen jó hatású a sós inhalálás.


6. Megfelelő táplálkozás. A megfelelően összeállított vitamindús, nyomelemeket tartalmazó, alacsony zsír tartalmú, omega-3 zsírsavakat tartalmazó étrend a sejtosztódásra hatva nagyban segíti a nyálkahártya regenerációt. Ezenkívül kevesen gondolnak arra, hogy a csípős, túl fűszeres ételek az orrnyálkahártyát is igénybe veszik. Tehát a túl forró, a csípős, fűszeres ételek fogysztását (legalábbis amíg az orra helyre jön) kerülje.

48. simple (válaszként erre: 47. - Yasemin)
2016. febr. 5. 21:26
Én otriviniztem, nekem meg csak az volt jó egyedül. Tudom, milyen pokoli, de el kell határozni magad. Szörnyű lesz az biztos, nekem is az volt, de egy hét után már tényleg újra kaptam levegőt orrspray nélkül is és utána meg egyre csak javult.
47. Yasemin (válaszként erre: 46. - Simple)
2016. febr. 5. 20:33
Nekem is voltak ilyen kérdések a gyógyszerészektől. Pláne mikor egy hétre elmentünk külföldre, ahol nem lehet Rhinot kapni.... Sajnos ugyanez van nekem is. 10 másikat kipróbáltam, de csak ez használt. De most már nagyon bánom, hogy itt ülök betamponált orral, levegővételre képtelenül, hogy nem előbb mentem orvoshoz :( Tudom, hogy magamnak okoztam, átkozom is magamat, de valahogy át kell vészelni. Már az is sokat segít, hogy beszélgetünk róla, hogy ki mit élt meg, vagy hogy lett jobb.
46. simple (válaszként erre: 1. - Yasemin)
2016. febr. 5. 20:14
Nekem ugyanez volt, már a gyógyszertáros rákérdezett, hogy hova viszem ezt a rengeteg orrspray-t, de nélküle nem kaptam levegőt egyszerűen. Nyálkahártyám teljesen tönkre volt menve, muszáj volt abbahagyni. Nehéz volt nagyon kb. egy hétig... utána újra elkezdtem levegőt kapni, és egyre jobb lett, azóta sem használok orrsprayt, már évek óta.
45. ericika2 (válaszként erre: 35. - Valakivagyok1984)
2016. febr. 5. 20:07

Előtte azt írta fel az orvos, olyan volt, mint halottnak a csók.

Ugyanúgy megvoltak a tünetek az allergodillel.

Fül-és torokviszketés, orrdugulás.

Én a körisfára, poratkára, a párom illatanyagokra, fűfélék porára és a nyírfa virágporára allergiás.

44. ericika2 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2016. febr. 5. 20:02

Nem órák múlva, de nem is rögtön, mint más sprayk.

Viszont utána hosszan.

43. ericika2 (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2016. febr. 5. 20:01

Nekünk előtte Nasonex volt, aztán egyszer csak a betegsegélyző úgy döntött, azt nem támogatja, és ezt a másikat lehetett receptre, ezért volt nálunk a váltás.

Mind a kettő hatott.


Nem rögtön hat, mint egy nyálkahártya-összehúzó orrspray, viszont hosszantartóan, egész allergiaszezonon keresztül.

42. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 41. - Yasemin)
2016. febr. 5. 19:43

Ne nekem koszond:-)

De kivanom

Megoldodjon a problemad!

En is egy idoben raszoktam pont a rhinora hat nem egyszeru leszokni..

41. Yasemin (válaszként erre: 37. - Valakivagyok1984)
2016. febr. 5. 19:37

Szia!


Köszi szépen, elmentem a linket, utánanézek!

40. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 39. - Vykusz)
2016. febr. 5. 19:25
Ez nagyon jo!!!Eszembe nem jutott volna ez az otlet:-)
39. Vykusz
2016. febr. 5. 19:23

[link]

Hátha segít!

38. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2016. febr. 5. 19:18
Dehogy orak!kb fel ora
2016. febr. 5. 19:16

Na meg van mikell neked:

Anno amikor terhes voltam szuksegem volt orrsprayre de nekem is csak a Rinospray hatott,de ezt terhesen ugye nem lehet hasznalni ezert ajanlottam a gyogyszertarba egy homeosat..na gondolhatod egybol az jutott eszembe kenhetem majd a hajamra..

Es jott a dobbenet!ugy kidugitotta az orrom mint a rinospray

Megtalaltam a linket:

[link]

36. andi6020 (válaszként erre: 18. - Ericika2)
2016. febr. 5. 19:12
Létezik, hogy a Nasonex nem hat, ez a Momeizé meg igen? Nézem én is, hogy a hatóanyag u.a.
35. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Ericika2)
2016. febr. 5. 19:09
Allergodil-ba nincs..az soka hat de utana kidugul es egesz pollenszezonban hasznalhato
34. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Ericika2)
2016. febr. 5. 19:07
Na ez is jo cucc..csak receptre van
2016. febr. 5. 19:06

Pont a 2 legnagyobb orrnyalkahartya gyilkos szert hasznaltad:-(

En a helyedben atternek egy kimeletesre..majd az allegrara es vegul leszoknek

32. NomNom
2016. febr. 5. 18:57
*bajom
31. NomNom (válaszként erre: 26. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:57

Lehet, hogy nem elég amit szedsz, vagy hozzászokott a szervezeted. Az allergia borzasztó dolog, tudom. :S

Nekem az egyetlen dolog ami segít, az a levegőváltozás. Alföldi vagyok, amikor innen kiteszem a lábam, semmi vajom.

2016. febr. 5. 18:56

Yasemin!

Van egy kis lézer készülék, a Safe Laser 30, ami orvosi eszközként van forgalomban. Megvásárolható, már nekem is van.

Amennyiben az allergia szezon előtt elkezded használni, nem fognak előjönni a tünetek.

Bár én nem orrdugulásra kezdtem használni, és nem is gondoltam hogy erre is hatni fog. Szinte mindig csak hol az egyik, hol a másik orrnyílásomon kaptam levegőt. Ez már az első 1-2 napi használat után megszűnt. Orrnyílásba dugva kell használni, ezzel az ereket, a vért lézerezzük, de gyógyítja a nyálkahártyát is.


Javaslom olvassál erről, érdemes.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook