Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyilkos orrsprayfüggőség - van kiút? fórum

A gyilkos orrsprayfüggőség - van kiút? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. andi6020 (válaszként erre: 3. - Ericika2)
2016. febr. 5. 18:48
Mometadon receptet mi is kaptunk, de még nem váltottam ki. Órák múlva hat? Gyerekem nem tud elaludni bedugult orral.
28. andi6020 (válaszként erre: 17. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:44
A lányom allergiás plusz orrsövényferdüléses. Évek óta orrcseppezik. Nasivint.
27. Yasemin (válaszként erre: 23. - 31bc25d879)
2016. febr. 5. 18:33

Sajnos én is. A férjemnek orrsövényferdülése van, az egyik orrlyuka neki is dugul emiatt, de ő simán lélegzik a száján alvás közben is. Én sajnos majd megbolondulok, ha nem jön a levegő az orromon.


Köszi a biztató szavakat!

26. Yasemin (válaszként erre: 25. - NomNom)
2016. febr. 5. 18:32

Szia!


De igen, szedek a mai napig de vény nélkülit. De az orvos az is mondta, hogy újra menjek el allergiatesztre, teljes körűre. Utána meg allergológia. Akkor ott újra beállítják majd a gyógyszert is gondolom.

25. NomNom (válaszként erre: 22. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:18

Szia!

Allergiára gyógyszert nem szedtél? Nekem van por és egyéb allergiám is és mikor igazán dugul az orrom, csak a gyógyszeres antihisztamin segít. Amúgy spray-t is használtam és volt nagyon száraz és sebes az orrom... sokszor volt h konkrétan seb darabok jöttek ki. Nekem orrkrém segített a helyrehozásában, néha még most is használom. A Coldastop is jó, nem hagyja, hogy irritálja az orrnyálkahártyát a por stb.

24. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 22. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:14
Értelek...és tényleg sajnállak:(
23. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:13

Az én lányom allergiás és nála láttam, hogy ha allergia szezon van őrült módon szenved. Se éjjele, se nappala. Marha szar. Tehát eltudom képzelni, hogy te milyen állapotban vagy.


Én ha két éjszakát nem tudok aludni nátha miatt, már idegbajos vagyok.


Tényleg türelem és kitartás!

22. Yasemin (válaszként erre: 21. - 16b5d6ae34)
2016. febr. 5. 18:11

Jaj, nem, félreértettél :) Ez a baj (a két vírus) csak két hónapja kezdődött. És nem magamat kezeltem hanem 4X voltam orvosnál. Mikor allergiás lettem 6 éve, maga az orvos "adta" az orrcseppet a kezembe. És mivel az allergia mindig előjön, ezért nem álltam le a használatával, mikor jöttek a tünetek. És az orvos minden alkalommal allergiagyógyszert és orrcseppet adott (mi mást adott volna?)Erre jött rá a két betegség, majd ez a drasztikus romlás. De már itt sem magamat kezeltem, írtam, hogy elmentem fül-ott-gégészhez.


Köszi egyébként! :)

21. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 6. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:06

Nem, nem hallottam és nem láttam minden fórumot.

Azt gondolom, hogy ha 3 doboz antibiotikumtól nem múlik el a baj, akkor visszamentem volna az orvoshoz, de semmikképpen nem kezeltem volna magam éveken keresztül.


Sajnállak és minél hamarabbi gyógyulást kívánok!:)

20. Yasemin (válaszként erre: 19. - Ericika2)
2016. febr. 5. 18:05
Köszi ericika2, válaszoltam a hozzászólásodra, alább már. Elhiszem neked, hogy jó a Mometason, csak idő kérdése. A kiskapu keresése pedig annyi lenne, hogy aki már átment ezen, az mit tett, hogy mondjuk tudjon aludni például? Fejen állt? : ) Ült? :) a számon rossz lélegezni, mert két vétel után kiszárad (bár most nincs jobb lehetőség), de így csak a kávén agyalok és azon, hogy pár éjjel alatt el kell magamat foglalni :) Berosáltam, na :)
19. ericika2 (válaszként erre: 17. - Yasemin)
2016. febr. 5. 18:00

Olvasd el 3-as bejegyzést!

Talán ennyire rossz nem, de elég rossz, már a műtét is felmerült, de ez az orrcsepp meggyógyította.

2016. febr. 5. 17:58

Yasemin, ne próbálgass ezt meg azt, használd a Mometasont - nekem használt, türelem kell... Ne keresd a kiskapukat, tényleg bevált nálunk.


Én Ausztriában élek, osztrák fülorr-gégészek is ezt javasolták,oka van, használ. Allergia ellen a legszuperebb.

Először a Nasonex volt most a Mometason - hatóanyag ugyanaz, de most ezt fizeti a betegsegélyző.

Két éve használjuk - allergiaszezon kezdetátől végéig, több hónapon keresztül lehet.

2016. febr. 5. 17:55
Nincs itt senki, aki hasonlóan ilyen rossz helyzetbe hozta magát, mint én?
16. Yasemin (válaszként erre: 3. - Ericika2)
2016. febr. 5. 17:54
Köszi szépen. Most befújtam belőle, majd meglátjuk, hogy mi lesz. Éjjel alvás tuti nem...
15. Yasemin (válaszként erre: 13. - 31bc25d879)
2016. febr. 5. 17:52
Lehet megpróbálom. Bár, ahogy írtad én se fűzök hozzá sok reményt.
14. Yasemin (válaszként erre: 12. - 67d75b6c5b)
2016. febr. 5. 17:51
Valószínűleg az. Már ezek se használtak: Nasopax, Otrivin, Alimare (tengervizes), Aqua Maris Strong (tengervizes-hipertóniás), Wick, házi készítésű tengerisós oldat. Egyedül az a szemét Rhinospray, amihez hozzászokott :(
2016. febr. 5. 17:43
A nózit én is gondoltam de aztán elvetettem, mert gondolom sebek, nyálkahártya felmaródások vannak az orrodba és lehet, hogy az erős mentolos irritál és csak rosszabbat tesz. De próbáld ki, hátha segít.
12. 67d75b6c5b (válaszként erre: 11. - Yasemin)
2016. febr. 5. 17:42
Igen az. Ami egy kis henger, mentolos és szippantani kell. Vagy az már gyenge neked?
11. Yasemin (válaszként erre: 8. - 67d75b6c5b)
2016. febr. 5. 17:41
Bocs, de mi az a "nózi"? Az a szippantós valami?
2016. febr. 5. 17:40

Jaj te szegény. Jól kicsesztél magaddal.

6 éve...basszus még jó, hogy van egyáltalán orrnyálkahártyád.

Hát biztos nehéz időszak lesz és valóban nem napokban hanem hetekben mérhető a javulás.

A vazelin és a szteroid jó lesz.


Jó egészséget és kitartást kívánok.

9. ericika2 (válaszként erre: 1. - Yasemin)
2016. febr. 5. 17:40
Még csak annyi, hogy az emberek megrémülnek a szteroid szótól- ebben minimális van csak a gyulladáscsökkentésre.
8. 67d75b6c5b (válaszként erre: 7. - Yasemin)
2016. febr. 5. 17:40
Ahham
7. Yasemin (válaszként erre: 4. - 67d75b6c5b)
2016. febr. 5. 17:39
"Nozi"?
6. Yasemin (válaszként erre: 2. - 16b5d6ae34)
2016. febr. 5. 17:38
Hogyne mentem volna. 3 doboz antibiotikumot szedetett be velem. Garatgyulladás, hörgőgyulladás. Minden tünet elmúlt kivéve ezt. Ezek előtt nem dugult ennyire durván, de akkor is minden nap fújtam az orrsprayt lefekvés előtt főleg. Nyáron meg... az pollenallergia nagyon rossz. Nem hallottál még az orrsprayfüggőségről? Volt itt egy poszt, de az utolsó hozzászólás 2009-es volt, ezért nyitottam ezt. Ott rengetegen írtak ugyanerről a problémáról, ami nekem van. Gondoltam hátha újra feléled a téma és az érintettek lelket öntenek belém....
2016. febr. 5. 17:38
És tanúsítom, tényleg lehet függősége az embernek tőle :(
2016. febr. 5. 17:38
Az a sima, régimódi "nózi" nem jó?
2016. febr. 5. 17:37

A Mometasont mind a ketten használjuk a párommal, nagyon jó.

Volt tavalyelőtt nekem is két hónapom egyhuzamban orrsprayvel (Vibrocil és Otrivin), és hasonló problémák jelentkeztek.

A fül-orr-gégész "megfenyegetett" - és nekem is egyik napról a másikra abba kellett hagyni. Féltem, de ment. A Mometason nem rögtön hat, de pár óra múlva már érezni a hatását.

Gondolj arra, hogy még időben mentél, és nem akarod, hogy átlyukadjon az orrnyálkahártyád.


Sok erőt kívánok, egy-két nap után sokkal könnyebb lesz!!!

2016. febr. 5. 17:34

Ilyenről még nem is hallottam.

Nem mentél orvoshoz, mikor nem kaptál levegőt?

2016. febr. 5. 17:30

Sziasztok,


Az a problémám, hogy két hónapja nagyon durván dugul az orrom. Kér vírusos betegségem volt egymás után, így a Rhinospray Plus-t 20ml-enként nyomtam befelé, hogy kapjak levegőt. De sajnos allergiás is vagy így már 6 éve élek orrspray-n. Először Novorinon majd Rhinosprayn. De csak most emeltem meg ennyire drasztikusan az adagot. Már két hónapja nem volt egy éjjel sem, amit végigaludtam volna. Ma elmentem fül-orr-gégészhez, aki azt mondta, hogy az orrnyálkahártyám teljesen tropa, száraz, duzzadt, pörkös, helyenként még összenövések is vannak a közép-alsó orrkagyló és az orrsövény között :( Egyértelműen le kell szokni az orrsprayről. (Kivéve az Alimare-t, de az eddig se használt nekem, csak jobban bedugítja) Írt fel egy Mometason nevű szteroidos-gyulladáscsökkentő orrsprayt, Coldastop-ot tanácsolt és napi 3X borvazelint kell az orrkagylómba tenni, majd addig dugni bele a vattát, amíg csak engedi, kvázi ezzel szétfeszítve az orrcimpákat (és az orrjáratokat). Ezt egy óráig így kell hagyni. Azt mondta, hogy nagyon nehezek lesznek az első idők, ez nem fog elmúlni egyik napról a másikra (már ha helyrejön teljesen).... be vagyok pánikolva. Itt ülök, az orromon nem tudok lélegezni és jön az éjjel! Így le sem merek feküdni aludni. Nem tudom hány éjjelt fogok átvirrasztani. Nektek hogy ment a leszokás? Mit tehetek, hogy könnyebb legyen? Félek :( Puszi!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook