Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermek "fegyelmezése", mint szükséges rossz... fórum

A gyermek "fegyelmezése", mint szükséges rossz... (beszélgetős fórum)


1 2
2007. nov. 3. 13:50
Ja, azt kihagytam, hogy már látom, pici gyerekeken, hogy nagyon tudják feszegetni a határokat. Szerintem résen kell lenni...
2007. nov. 3. 13:50

Babin!


Ha a gyerkocnek van annyi esze, hogy rosszalkodjon, akkor van arra is, hogy megertse mi, miert rossz. Ha csak csapkodjuk a feneket, azt sem tudja, miert kapja, vegul "immunissa" valik ra.

2007. nov. 3. 13:48

Hú, én aztán tényleg nem vagyok tapasztalt, de mindig az apukám példája áll előttem, ami az ő apukája példája is, és van egy hugom, akivel "jógyerekek" lettünk, már szüleink szerint.


Elmondom hogy volt:


Amikor valami rosszat (készültünk) elkövetni, vagy elkövettünk-mondjuk amit előtte megtiltott, mindig volt ideje megállni, akármit is csinált, és az ölébe ültetett minket, és azt mondta: Beszéljük meg! Elmagyarázta, mi lehet a következménye annak, ha nem fogadunk szót. Mit miért tilt meg, illetve enged meg. Felvázolta, már a korunkhoz mért formában, hogy mit miért szabad, és miért nem. Aztán megdicsért, hogy biztos megértjük, mert tudja, hogy nem akarunk rosszat senkinek. Ezzel megsimogatott, és elengedett. Nagyon bejött, és sosem kellett, hogy bántson. Súlyosabb esetben elég volt, ha felemelte a hangját, vagy csúnyán nézett. Egyből tudtuk mi a pálya. Mindig tudtuk, hogy mit vár el. Mindig megkérdeztük, hogy ezt, vagy azt szabad-e. Mindent megbeszéltünk. Én ezt a példát fogom követni, az biztos. Bár...gyereke válogathatja, nem tudom....

2007. nov. 3. 13:47
Csak 30 vagyok. Nem írok.
2007. nov. 3. 13:46

Kedves Pédé!

Én szerintem tévedsz, nem túlzás! Első szólásra persze hogy abbahagyja, de újra meg fogja próbálni a csintalanságot és a rosszaságokat. Igenis múszáj egy kétévesnek a fenekére csapni, csak akkor tanulja meg mit szabad, és mit nem. Kétéves korban nagyon fontos igy fegyelmezni.

7. b59d693a46 (válaszként erre: 6. - D64ebd7307)
2007. nov. 3. 13:41
Az én kislányom 2 éves, de soha nem bántotam, megérti, hogy mit szabad és mit nem. Persze attól még próbálkozik, csinál olyan dolgot, amit nem lenne szabad, de elég rászólni vagy felemelni kicsit a hangom. Szerintem túlzás, hogy 6 éves korig csak abból értenek a gyerekek, ha rácsapunk a fenekükre.
2007. nov. 3. 13:37
Nekem az a véleményem, hogy ha a kisgyerekek olyan 6 éves korig leggyakrabban csak abból értenek ha a szülő igenis rácsap a fenekükre, mert másból nem tanulják meg, hogyan kell szótfogadni. 7-éves kor felett, lehet megértetni velük embei normális hangon, hogy mit szabad és mit nem.
2007. nov. 3. 13:09

Különbség van egy irányzott atyai anyai pofon, vagy popsira csapás, illetve a szíjjal verés között, ne tegyünk közéjük egyenlőség jelet.

Szvsz az előbbi indokolt esetekben igencsak szükséges is.

2007. nov. 3. 13:01

En meg csak 27vagyok raadasul egy 4 honapos babaval, de 8 eve dolgozom gyerekekkel. Legfeljebb nem olvasol el:))))

Szerintem a veres nem igazan hatasos. A kovetkezetesseg az, ami szerintem nagyon fontos. Ha buntetni kell, en mindig adok elotte a gyerekeknek egy utolso figyelmeztetest, de ugy, hogy meggyozodom rola, hogy a gyermek nem engedte el a fule mellett amit mondok. Azutan pedig fontosnak tartom, hogy aki buntit kap, mindig pontosan tudja, hogy miert buntettem meg. Mindig legyen osszhangban a buntetes a "bun" sulyossagaval.

Visszaolvasva kicsit katonas, de nalam ez mukodik, es a gyerekek szeretnek hozzam jonni (ugy tunik:) ).Tudjak meddig mehetnek el.

3. sate (válaszként erre: 2. - 09ca1d3343)
2007. nov. 3. 12:29
Szia! Én már elmultam 35 éves, (bőven) két gyermekem van fiam 25 lányom 22 évesek. Én soha nem bántottam őket, talán ha kétszer kaptak a fenekükre, igyekeztem mindig elmagyarázni nekik, hogy ha valamit megtiltok akkor azt miért teszem, és valami másra irányitani a figyelmüket. Igaz elég sok türelem kellett hozzá, és főleg következetesség, de nekem bevállt.
2007. nov. 3. 10:35
Leginkább a tapasztalt anyukák véleményére lennék kíváncsi, akik már 35 év felett vannak!
2007. nov. 3. 07:16
Kinek mi a véleménye arról, ha a szülő ,mondjuk nevelési célzattal, veri a gyermekét? Esetleg néha kikap, persze állítólag nyomós okkal? Vagy pedig van olyan, aki néha rácsap a pici kezére, pelenkás popójára? Hol lehet az arany-középút? Egyáltalán szükség van-e rá? A gyerekkorom ebből a szempontból kicsit szomorú volt,mert az én szüleim csak a tenyeres nevelő hatását ismerték... A mai világban ez már szinte családon belüli erőszaknak minősül,ha jól tudom,nem vagyok benne biztos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook