Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerek boldogsága? fórum

A gyerek boldogsága? (beszélgetős fórum)


1 2
12. timycat (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. márc. 6. 15:30

A párod és a te nevelési elveidet jó lenne közelíteni, mert hosszútávon ez így nem vezet semmi jóra.


Ami saját tapasztalat. Nálad még kicsi a gyerek, gyakorlatilag bármilyen apróságnak örül, de ahogy idősödik "elvárás" majd természetes lesz az hogy ő naponta/hetente kap valamit és már örömet sem fog neki okozni. Sajnos én is belestem abba a hibába, hogy mindent megkapott, alkalomtól függetlenül, így eljutottunk oda, hogy 4-5 évesen a Karácsony/szülinap akármi nem is érdekelte. Hidd el halál ciki ha nagymama ajándékát le se carja a gyerek a fa alatt úgy untatja az egész, csak órák után hosszas unszolásra bontja egyáltalán ki, mert egyszerűen mindig kap valamit, most ebben épp Karácsonykor mi a nagy szám :S

Most 8 éves már nincs vásárlási kényszerem, de a gyerek még mindig nem örül ajándékoknak, szerencsére programnak igen, de játéknak, ruhának egyáltalán nem. Aztán mivel már elég nagy látszik a nyomás rajta, mert tudja hogy meglepődnie, örülnie "kell" de olyan fancsali képpel teszi, hogy megsajnálom és igyekszem terelni a mamák/dédik figyelmét az ajándékozásról.

2016. márc. 6. 15:25

Szerintem te inkább nem vagy következetes és ezért nem fogad szót a gyerek és nem azért, mert hetente kap 1 kindertojást.

A férjed viszont túlzásba viszi, ha rácsapkod. Gyereket nem szabad veréssel nevelni.


Igen, igaza van itt azoknak, akik azt mondták, hogy valahogy a kettőtök elképzelését kell egymáshoz közelíteni.


Nem tudom miért csap rá a férjed a gyerek kezére, de esetleg te ezt megelőzheted a te neveléseddel és akkor már nem is érzi úgy a párod, hogy ütnie kellene. Brr. Belegondolni is rossz ebbe. Én tuti, hogy nem hagynám. És nem, ez nem a nagy korkülönbség miatt van. Hiszen, ha te 26 vagy, akkor ő még csak 39. Ez egy rossz berögződés, rossz minta. ..

10. michelle.r (válaszként erre: 7. - Ori90)
2016. márc. 6. 15:21

Persze, mert a gyerek nem hülye, csak kicsi. Gyorsan megtanulta, hogy mi lesz, ha ellent mond, nem engedelmeskedik.


A gyereknek alapvetően nem szigor kell, hanem következetesség, és példamutatás. És igen, türelem, nem idomítani kell különféle fenyítésekkel, hanem századszor is elmagyarázni neki, ha szükséges.

9. lusza (válaszként erre: 8. - Ori90)
2016. márc. 6. 15:19
Az nem baj, ha ő szigorúbb, de fontos dolgokban legyetek következetesek. Nem tudom, miért csap a kezére, de ha ezt te nem viseled el, mondd meg neki. Ő mit szólna, ha te odacsapnál neki, ha valamiről azt gondolod, ne csinálja? Egy gyerek mitől lenne más?
8. Ori90 (válaszként erre: 6. - Lusza)
2016. márc. 6. 15:11
Leginkább a nevelésben.Én lágyabb vagyok,hogy úgy mondjam.Inkább először magyarázok,ő meg azonnal katonás rendet akar... :D
7. Ori90 (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2016. márc. 6. 15:10
Ó,én mennyi-mennyi netes cikket mutattam neki,ami engem igazolna...De általában azt válaszolja,hogy akkor menj és olvasgasd a sok modern véleményt,meg is nézheted,milyenek a mai gyerekek. :) Nagyon imádom a páromat,ezzel nincsen baj,de tudom,hogy ezügyben hajthatatlan.Szerinte szigor nélkül a gyerek semmit sem tanul.Amiben persze igaza van,de én nem tudok rácsapni,nem is akarok.Ő meg azért gondolkodik így,mert őt is így nevelték,meg már van egy lánya,akit szintén így nevelt.A kislány tényleg egy kisangyal egyébként,mindent megtesz az apjának,sose beszél vissza vagy ilyenek...Csak nekem ez más világ.
6. lusza (válaszként erre: 4. - Ori90)
2016. márc. 6. 15:09
Attól még megbeszélheted vele, hogy a gyerekneveléshez hasonlóan kell hozzáállnotok, mert az, hogy a gyerek neki szót fogad, azt is jelentheti, hogy tőle fél. Ha te is engedsz neki, ő is megértheti, amit te szeretnél. Mikben nem értetek egyet?
5. spinneli (válaszként erre: 4. - Ori90)
2016. márc. 6. 15:06
Mond el neki, hogy neked milyne érzéseid vannak ezzel kapcsolatban, cikkeket is kereshetsz a témában, hogy elolvassa, és persze te is próbáld megérteni, hogy ő miért gondolkodik úgy, ahogy.
4. Ori90 (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2016. márc. 6. 15:05
Sajnos ő nem az az engedékeny fajta,ráadásul meg van győződve arról,hogy csak az ő módszerével lehet jól gyereket nevelni,ezt persze alátámasztja neki az,hogy nekem nem fogad szót a babus.. :(
2016. márc. 6. 15:02
Én nem az elkényeztetés részen aggódnék, hanem megpróbálnám egymáshoz közelíteni a te és párod gyereknevelési elveit, a gyereknek és nektek sme jó, ha nincs szinkronban a két szülő.
2. lusza (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. márc. 6. 15:02
Nem jó az, ha nagyon különbözőképp akarjátok nevelni a gyereket, neki sem tesz jót, összezavarodik. Próbáljátok közelíteni a nézőpontokat, te is engedjél kicsit, ő is. A kényeztetést éld ki a gyerekkel való együtt játszásban, foglalkozásban, elég alkalomra venni neki játékot, hidd el, egy 2 éves annyira nem értékeli. Egyik percben örül az új dolgoknak, a másikban elfelejti, és egy lábassal jobbat játszik, mint egy kisautóval. :)
2016. márc. 6. 14:55

Sziasztok,anyucik és persze apucik!

Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre ebben a témában,aminél kevés megosztóbb van,azt hiszem.Na,a helyzet az,hogy 26 éves vagyok és van egy 2 éves kisfiam,a párom meg 13 évvel idősebb.Gondolom a korkülönbség miatt van,hogy sokmindenben nem értünk egyet.Például én nem szeretek rácsapni a kezére nevelő szándékkal sem,ő meg néha megteszi.Hozzá kell tennem,hogy neki szót is fogad a csemete,míg az én szavaimra magasról tesz....Ettől függetlenül nem szeretnék így nevelni.A másik meg,hogy-bár ez,azt hiszem,modern kori betegség-én szerinte totál elkényeztetem.Ez azt jelenti nálunk,hogy hetente kap egy kindertojást,nasi minden nap van(egy túrórudi vagy egy puding,semmi több) és néha,amikor látok netes adok-veszek oldalon jó árban,akkor veszek neki játékot is.Szerettem volna neki elektromos kisautót,ami ugye minden kisfiú álma,de szerinte túlzásba viszem és nem értek a gyerekneveléshez.Elismerem,hogy csak úgy nem kell neki játék,de melyik édesanya nem vesz néha a gyermekének.Ráadásul nekem ő az első és egyetlen gyerekem,akit persze a végtelenségig kényeztetnék...ami nem jó,nem szeretném ezt tenni,de az öröme mindennél többet ér nekem...Szerintetek ez sok?Bár nem vagyunk gazdagok,sőt...de nem hiszem,hogy csak én teszem ezt.Ártok vele?Érdekelne a véleményetek a témában,pozitív-negatív,minden jöhet.Meg az is,hogy ti hogyan csináljátok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook