Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A gáztűzhely vagy az elektromos (kerámialapos) tűzhely fogyasztása olcsóbb? fórum

A gáztűzhely vagy az elektromos (kerámialapos) tűzhely fogyasztása olcsóbb? (tudásbázis kérdés)


9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Klenca)
2012. nov. 4. 10:12

Hogy így utólag is teljesebb legyen a kép:

Az indukciós is kerámialapos.

Csak az edényt melegíti, tehát nem annyira melegszik a lábas füle. Azonnal reagál a hőmérséklet emelésére vagy csökkentésére. Még energiatakarékosabb.

Az sem igaz, hogy csak speciális edényak jók hozzá!!! Mert ez nem igaz. Jó a régi zománcos is, ha szép egyenes az alja. Az a lényeg, és úgy is lehet megnézni...hogy a mágnes tapad-e az edényre. Ha igen (legalább az aljára), akkor megfelelő az indukciósra. Egy hűtőmágnessel a zsebben kell elindulni edényt venni.

Persze (volt már, aki félreértette), a próba után le kell vennia mágnest az edényrl, nem úgy kell főzni, hogy rajta van.

Két éve vettem indukciósat, és csökkent a villanyszámlám. Előtte vagy sparhelten (télen) vagy régi villanyrezsón főztem. (Igaz, a mosógépem is új, viszont a hűtőm nem. És ahol hosszabban világítunk, ott mindenütt energiatakarékos izzó megy.) És ha a mai időben az emelések dacára kevesebbet fizetek villanyra, az azért már egyértelmű, nem?

2011. jún. 6. 17:39
nem tudom, hogy melyik olcsóbb vagy drágább, de hogy a kerámialapos magasan jobb, az biztos, valóban sokat lehet vele spórolni, mert sok fokozat van és belehet állítani az ideális hőfokot, hogy ne forrjon szanaszét, épp csak rotyogjon, és valóban legalább 5 perccel korábban el lehet zárni, mert addig még fő. Takarítani is sokkal könnyebb, én mindenesetre ezt ajánlom én már soha nem főznék gázzal. Egészségtelenebb is, könnyebben odaéget. Szóval szerintem érdemes a kerámia laposba belefeccölni. Igaz elég régi ez a fórum már nem is aktuális, de hátha valakit még érint
7. klenca (válaszként erre: 6. - Ides)
2009. nov. 3. 20:00

A gáz kb 132Ft/m3


A leggazdaságtalanabb a fatüzelésű sparhelt.

(Kivéve, ha melegíteni is akarsz.)


Villany: Valóban lassan melegszik be, lassan hűl ki, nem szerettem. A fogyasztásáról meg nem is merek beszélni.


Az indukciós miért jobb?

6. Ides
2009. nov. 3. 17:21
én pont azt nem szeretem,hogy amit én próbáltam baromi lassan melegedett és nagyon nehezen hült ki,én a gázt szeretm,de takarékosség szempontjából lassan mindegy lesz mert mindegyik ára a csillagos egekben jár a gzé is meg a villanyé is
2008. jún. 18. 23:02
Nekem van gáz,kerámia és a legújabb az indukciós főzőlap is.Hihetetlen gyorsan forral,főz ez az indukciós ;még csak most tanulgatom,de nagyon klassz.Ez tuti keveset fogyaszt,mert rettentő gyorsan fel tudja forralni pl. a tésztavizet...
2008. jún. 18. 22:59
Nekem kerámialapos tűzhelyem van.Előtte gázos volt, de már nem cserélném vissza.Nagyon meg vagyok vele elégedve. Kiszámítható és jó a maradékhő pl. melegen tartásra. A villanyszámlán nem jelentkezik, hogy ezt használom.
2008. ápr. 23. 21:22
Nekem kerámialapos van. Ha felforr az étel, lekapcsolom és sokminden megfő teljesen puhára az un. maradékhőn. Nekem ez tűnik takarékosabbnak.
2008. ápr. 23. 21:19
sztem gáz
2008. ápr. 23. 21:13
A gáztűzhely vagy az elektromos(kerámialapos)tűzhely fogyasztása olcsóbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook