Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A férjem majdnem megütötte a gyereket fórum

A férjem majdnem megütötte a gyereket (beszélgetős fórum)


1 2
11. libikóka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 7. 23:22

Egyiket sem javallotta senki sem.Jó ötletem sincs,mert ebben nincs tapasztalatom.

Csak a férjedet védeném kicsit,mert gondolom nem csodálkozol ha elszállt az agya.

Lehet hogy szakember kellene hogy ne fogcsikorgatva teljenek a legszebb évek,és esetleg a kapcsolat is kárát lássa.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2021. ápr. 7. 23:06

Nem mindig. Mégis mi mást tehetnék? Én megütni nem fogom és nem is tartom helyesnek az ilyen viselkedés!

Rá szoktam szólni kicsit csúnyábban ha nem ért a szép szóból. Fenyegetni sem szoktam semmivel.

9. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 7. 23:04
Sikerül?
8. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 7. 22:59

Felesleges. Addig marad benne, míg elmagyarázod.

Viszont azt már megtapasztalta, ha ordít, visit, balhézik, akkor anya szelíden el kezd beszélni, majd végül teljesíti azt amit el akart érni.

Te aláveted magad a gyermek akaratának. A gyermek diktál.

Most szoktasd le róla, mert ha megnő ez nem csak arról fog szólni, hogy nem akar időben asztalhoz ülni!

2021. ápr. 7. 22:59
Miért ne lehetne? Természetesen az ő szintjén, leegyszerűsítve beszélek meg vele mindent. Egy három éves képes érteni a szóból.
2021. ápr. 7. 22:52
3 évesnek magyarázni? Érdekes lehet.
2021. ápr. 7. 22:47
A verés és a következetes nevelés között is van némi különbség. Különben én sem hagyok rá mindent, szép szóval próbálom elérni, elmagyarázni azt, ami jó.
2021. ápr. 7. 22:39

Ha neked sosem fogad szót, akkor te nem neveled, hanem ráhagysz mindent.


Pedig a kicsinek is kell, hogy legyenek szabályok, amikhez igazodni kell. Ezt pedig következezes neveléssel lehet elérni.


Akkor a hiszti is kevesebb lesz.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 7. 22:31

Egy hisztis gyermekhez sok türelem kell.

Figyeljetek rá, hogy ne okozzon magában kárt, egyébként meg hagyjátok figyelmen kívül!

(pl. ha földhöz csapja magát)

Ezeknek a zsaroló hisztiknek csak a következetességgel lehet vége.

2021. ápr. 7. 22:18

Nem vagyok a gyerekverés híve, de ilyen pici gyereknek ha csak jelzésértéküen is a popsijára ütnek bizony hatásos lehet.


Amúgy ha három évesen akaratos, hisztis nehéz természetű azt bizony csak magadnak köszönheted, valószinű eddig kontroll nélkül meg lett engedve neki minden, épp ideje elkezdeni a következetes gyereknevelést amig nem késő, mert a fejetekre nő aztán cseszhetitek.

2021. ápr. 7. 22:14

3 éves kicsi fiunk van. Rettentő akaratos, hisztis, nehéz természetű gyerek. Nekem sokkal több türelmem van hozzá, a férjem szól rá mindig erélyesebben, de eddig sosem bántotta. Ma is kiverte a gyerek a hisztit, próbáltam helyre tenni szép szavakkal, de nekem sosem fogad szót. A férjem nem túl türelmes típus, mikor a gyerek már a földön fetrengett, akkor fogta magát és a ruhájánál fogva felrángatta. Oda akart neki csapni, mikor rákiabáltam: Ne bántsd!

A gyerek is megszeppent, azonnal elhallgatott. Én nem így akarok nevelni. Este is sírtam emiatt. Megígérte, hogy nem fog a gyerekhez nyúlni, de ma csalódtam benne. Sajnos én erőszakkal nevelve nőttem fel, semmiképp sem akarom, hogy az én gyerekem is megtapasztalja.

Mit tegyek, hogy ő is türelmesebb legyen a fiunkkal? Szereti, de nem viseli jól a hisztit. Én sokkal türelmesebb vagyok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook