Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A felnőttek világa fórum

A felnőttek világa (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A felnőttek világa

1 2 3
24. coline (válaszként erre: 23. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 17:38

:DDDDDDDDDDD


"Senki nem jöhet be!"

Ez az a szabály ,amit egyenként,és/de felváltva megszegnek! Ezzen már túl vagyok! Pedig csak tanulni akartam és persze én naív, azt hittem a csukott ajtó majd megfékezi a családomat! :DDDDDDDDDDD

23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2008. júl. 31. 17:14

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Kizárólag minőségi zenét hallgatok(igaz, azt állandóan), az egész lakást nekem kell rendbe tartani, és 10 előtt hazaérni? El se mehetek itthonról a kölkök nélkül!!!!! :o)))))))))))))))))

Nem is tudom, milyen lehetőségem marad kamaszlelkületem kifejezésére!!! :o)))))))))))

Megvan, majd kiírom a szobaajtóra, hogy: "Senki nem jöhet be!" :oDDDDDDDDDD

22. spinneli (válaszként erre: 21. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 16:38

elég, ha nem bömbölteted a szar zenédet, és rendbe rakod a szobádat.

(10 előtt meg hazaérni, vili?)

:)))

21. Zizisicc (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 16:21
Ááááááá, ígérem nem leszek túl zűrös! :oDDDDDDDD
2008. júl. 31. 15:17
szép írás, a tapasztalatokkal árnyaltabb lesz a meglátásod is ebben a kérdésben.
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 15:06

Lehet:))

Te jó ég ,még egy tini???Segítség??:)))))

18. Zizisicc (válaszként erre: 17. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 15:04

Én asszem sokáig úgy fogadtam el természetesnek a dolgokat, ahogy vannak. Későn érő típus vagyok! :o))

Lehet, hogy én néhány éve kezdtem csak a kamaszkoromat??????? :oDDDDDDDDD

17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 15:01

Konkrétan én sem:)De nagyon úgy tűnt nekem minden felnőtt,mintha klónozva lettek volna,egy sémára "gyártott" valamik,amik az egykori gyerekekből csinálnak,elfelejtve azt ,milyen volt igazán élni:)

Már akkor tudtam ,hogy belőlem nem csinálhatnak felnőttet....

16. Zizisicc (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 14:56

:o)))))))))))

Én nem is tudom, hogy mi foglalt le akkoriban, dehogy nem a világ megváltásán agyaltam, az tuti! :o))

15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 14:54

Én igen:))

Említettem már ,hogy végig olvastam a naplómat,sacc per ilyen pesszimista voltam annó:)))

Ki is dobtam a fenébe:))

14. Zizisicc (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 14:53
Szerintem az Ő korosztálya már jóval előbb. :o))
13. Zizisicc (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 14:52
Én 16 évesen még nem törtem ilyeneken a fejem! :o))
12. 0c97fbb607 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 14:52
Így van:)
11. Zizisicc (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 14:51
Hát meg egy idő után rájön az ember, hogy nem feltétlen a külsőségek ellen kell lázadni, mert a lényeg nem ott van! :o))
10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 14:51

Igen:))

Majd úgy 40 körül a végét is átlátja majd:))

9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 14:49
Ahhoz képest viszont hogy 16, elég jól látja a történet elejét! :o))
8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - Zizisicc)
2008. júl. 31. 14:39

16 éves!!:)))

Ebben a korban én is csak annyit láttam a világból,hogy a felnőttek álszentek,mindig beállnak a sorba és csak az számít nekik ,ami kívülről látszik.

...és ebben a korban bizony mindent megtettem,hogy "más " legyek ,mint a többiek,lázadtam minden sablonosság ellen :)

Aztán mégis,külső szemlélő által talán úgy tűnhet beálltam a sorba,de a látszat néha csal:)))))))))

2008. júl. 31. 14:27
Nagyon figyelemre méltó a cikk, és nagyon jól felvázol bizonyos folyamatokat, tendenciákat. Csak tényleg pesszimista. Ha egy kicsit jobban körülnéznél Yukite, ha egy kicsit mélyebbre néznél, akkor látnád azt is, hogy a hőn áhított ÉBREDÉS bizony már megkezdődött. Még keveseket érint - bár egyre többen lesznek - és kicsit lassú is, és vannak benne bizony vargabetűk is, de zajlik megállíthatatlanul. Tudod, ha mindenki csak egy kicsit is figyel a saját fejlődésére, ez már kihat a szűkebb környezetére, és ez mint a vízbe dobott kavics után a hullámok, gyűrűzik tovább. Szóval csak türelem, lépésről lépésre haladjunk!
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Genlips)
2008. júl. 31. 14:20

Azt hiszem egyszerű,egy szóról és a mögöttelévő dolgokról beszélt.

Az öntudatról,vagy ha úgy tetszik a tudatosságról,nem a pénzről.

5. genlips (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. júl. 31. 14:11
Akkor homályosíts meg engem pls, vagy ő :) hogy mit értettem félre
4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - Genlips)
2008. júl. 31. 14:06

Nem értetted ,hogy mit is akart kifejezni.

Nem a pénzről szólt az egész:)

Ahhoz képest ,hogy tizenakárhány éves,nagyon jól látja a dolgokat,jobban (át)látja,mint annyi sok ember.

2008. júl. 31. 14:04

Yukite:)

Ne légy már ennyire pesszimista.

Vannak még olyan felnőttek a világon ,akik nem nőnek fel soha:D

2008. júl. 31. 12:42

Ha nem lenne pénz, ennyi ember, hogy cserélhetne árukat (kaja, ruha). Mondjuk azonos értékben árut áruért adnak? Aztán ha neki csak csillogós felsője van, amit adni tud, mit kérjek érte cserébe, ha kell neki a gáztűzhelyem? Lehet áru nélkül is, pl. azé minden, aki erősebb és meg tudja verni a másikat, el tudja venni tőle. Á, ez sem az igazi. De akkor mivel cserélgessen a nép? Erre találták ki a pénzt, hogy egyszerűbb legyen az élet és az értékmérés és hogy ne csak elvegyenek egymástól. Ha nem lenne ilyen sok érték, kitalált termék a világban, nem lenne szükség pénzre. Hisz az ősember is megvolt nélküle! Lehetsz ősember, ha a pénz kiirtod az életedből, de hogy nem fog tetszeni a remete élet, lefogadom! :D

Mi a végkövetkeztetés? 1. Rossz korba születtél. 2. Ha kell a sampon a hajadra, meg a tv, kanapé esténként, vagy számítógép, Internet is lehet ez akár… akkor ne a pénz mivoltáról fejts ki rossz véleményt, hanem a világról, hogy nem egyenlően osztotta el és kevés van. De hát miből nincs szűkösség? Valakinek észből nincs elég, valakinek testi adottságból, sok valakiknek pénzből. Lényeg, ha első kettő van és ne rágódj, mert a pénz nélkül az aggasztana, hogy holnap találsz-e olyan embert, akinek kell a munkád és ad érte neked megfelelő szolgáltatást cserébe (pl. gyümölcslevet, manikűrt, edényt). Azért van pénz, mert eddig ez volt a legértelmesebb, amit kitaláltak. Ha van jobb ötleted, érdekel engem is, másokat is gondolom. És naná, hogy megtanítom a gyerekemnek, mi a pénz, nem dobom ki az életbe úgy, hogy nem tudja a játékszabályokat :D akkor én lennék a legrosszabb anya!!

2008. júl. 31. 11:03
Elgondolkodtál már azon hogy mit is jelent a felnőttek világa? Hogy valójában a világunk egy rendszer, minek alárendeltjei vagyunk? Az alábbiakban olvasható a világunk igen nagy részére jellemző életvitel és gondolkodás...

Ugrás a teljes írásra: A felnőttek világa
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook