Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A dohányfüst pszichológiája fórum

A dohányfüst pszichológiája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A dohányfüst pszichológiája

2010. okt. 27. 18:57
Én már olyat láttam aki már látott ilyet:)))))
2009. jan. 31. 05:40
Sót ! Van aki szivott is már ilyet !
2009. jan. 27. 03:55
És hallotta valaki, hogy a japánok nikotinmentes dohányt fejlesztettek ki ?
2009. jan. 11. 11:57
Elfogom olvasni feltétlenül.
2008. nov. 27. 03:49
rendben
9. dancingqueen (válaszként erre: 8. - Varbóc)
2008. nov. 25. 10:47
ezzel azért vitáznék:)de mindenesetre gratula:)gyere a dohányzás-leszokás fórumba:)
2008. nov. 25. 04:15
Én megpróbáltam és ha nehezen is de sikerült. Lényegében csak elhatározás és akarat kérdése.
2008. nov. 19. 11:58

gyertek mindannyian a dohányzás-leszokás fórumba:)


sokan vagyunk,támogatjuk egymást, a még-már dohányzókat is,sok sok jó tanáccsal látjuk el egymást.


marex: ne mondj elhamarkodottan véleményt kérlek: nem kell ez,nem kell az...de ezt bőven kitárgyalhatjuk ott:)



Füstmentes szép napot mindenkinek!

2008. nov. 19. 11:17

Többször leszoktam cigiről.Valahogy olyan helyzet adódott minden visszaszokásnál,hogy újra rágyujtottam.A férjemmel együtt egy kisebb vagyont füstölünk el évente.

Ő 73 éves.Nem jár orvoshoz én se.Látom a környezetemben a nem dohányzók egészségi állapotát igen siralmas.

Sőt ami nagyon szomorú sokan már a temetőben vannak a gondos orvosi kezelés ellenére.

Aki nem dohányzik az ne szívja el az első cigit sem,de mögöttünk több évtizedes függőség van.

2007. jún. 5. 11:29
Biztos, hogy le lehet szokni. Mint ahogy lefogyni is le lehet, a cigarettát is le lehet tenni. Mélyen soha nem érintett ez a kérdés, mert nem voltam életemben soha nagy dohányos. Idegesebb időszakaimban is max. napi 3-4 szál. Utóbbi 2 évben már semmi, és nem is érzek rá szerencsére késztetést. Sőt, ha a környezetemben megérzem,kifejezetten taszít...
2007. jún. 5. 11:14

A leszokáshoz nagy akaraterő, nyugalom, biztatás, esetleg egy leszokó társ is szükséges, nem elég a külső segédszerek használata. De előfordulhat hogy még ez is kevés, egy erős külső motíváció, esetleg az egészségben történt változás, a "következmények szelének" legyintése /strok, légzési problémák stb./teszi lehetővé az elhatározás megerősödését.

Én 17 évig dohányoztam, sírtam a dohányzásmentes napon ha elvették tőlem a cigit, legalább akkor ne szívjak. Ma a legbigottabb dohányzásellenes vagyok, szabályosan rosszul leszek, ha csak olyan ember száll fel a villamosra, aki akkor dobta el a cigit, vagy látom rágyújtani készül valaki.

Nekem is hosszú folyamat volt a leszokás, kisbabát vártam, de még sutyiban akkor is szívtam, bár már sokkal kevesebbet, hiába volt tele a zsebem cukorkákkal. És a szülés után azt mondta nekem a védőnő, hogy vagy szoptat, vagy cigizik. A babát választottam, törékeny, kissúlyú, véznácska baba volt, nagy szemekkel, és csak rajtam múlott hogy nagy, egészséges legyen, végképp leszoktam, már nem is álmodom vele.

A férjem is többször próbálkozott, tapasszal, cukorkázással, de végül ő is csak az érrendszeri bajai miatt tudott leszokni.


Szóval van kiút, vagy így, vagy úgy, de minden lehetőséget segítséget, praktikát, tapaszt, kezelést... meg kell ragadni, tudva azt, hogy egyik napról a másikra csak nagyon keveseknek sikerül, de megéri.

2007. jún. 5. 10:35
Mindenből van kiút,igy a nikotin rabságából is. Nem kell gyógyszer, nem kell tapasz, csak akaraterő, de az nagyon nagy. Nagy dohányos voltam, kb. 20 éven keresztül a napi 1 vagy másfél doboz elfogyott. Mikor már minden reggel köhögéssel ébredtem,akkor gondoltam úgy, hogy most már elég volt. Simán csak nem vettem több cigarettát, ennek már 5 éve. Az első időszak kicsit nehéz volt, hisz mindenről a cigi jutott az eszembe. Valahogy mindig sikerült elhessegetni a gondolatot. Most már nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta, és sokkal jobb a füstmentes élet.
2007. jún. 1. 09:40
En nagyon remelem hogy van kiut,pontosan ma 2 hete voltam egy kezelesen biorezonanciaval ami megszunteti a fuggoseget,azota nem dohanyzom ,de nagy onfegyelemre van szukseg mert letezik a mozdulat ,a megszokas rabsaga is.
2007. máj. 31. 12:10
Van kiút a nikotin rabságából? A Nemdohányzók világnapja alkalmából egy könyvet ajánlok a figyelmetekbe, amely segítséget nyújthat a leszokáshoz, egy egészségesebb életmód kialakításához.

Ugrás a teljes írásra: A dohányfüst pszichológiája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook