Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet házilag csokoládét készíteni? fórum

Hogyan lehet házilag csokoládét készíteni? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 1. 18:41
avokádóból csokoládékrémet észítenek? Na ilyet sem hallottam még! :O
25. michelle.r (válaszként erre: 22. - Gracielita)
2013. szept. 1. 11:31

Esetleg az arány lehetne más, kevesebb kókuszkrém, több olaj. Nálunk sosincs ideje megolvadni :o))


Csináltam csokikrémet egy sütibe - már tudom, dupla adag kell legközelebb, hogy maradjon a sütibe is elég :o))

Avokádó - nem túl érett, de már az ujjadat bele tudd nyomni, kakaó+ banán addig mixeld, amíg homogén krémállagú lesz. Arányokat nem írok, az próbálgasd, hogyan ízlik legjobban. Nálunk a 2/3avokádó 1/3 banán a nyerő.

2013. aug. 31. 15:18
így is fellehet fogni! Mindenesetre a családnak nagyon bejött úgyhogy nem egyszeri alkalomból csináltam! :)
23. Annie1130 (válaszként erre: 22. - Gracielita)
2013. aug. 31. 12:20
Új fejlesztés!Nem csokis jégkrém, hanem csokijégkrém!:)
2013. aug. 31. 12:13
Na megcsináltam a csokit kékuszkrémmel meg kókuszolajjal, de képzeljétek csak akkor áll meg ha megvan fagyva. különben mikor elolvad szétjön. tisztára mint egy jégkrém. az ízével nincsen baj, tettem bele mogyorót meg rumot szóval isteni, csakhát nagyon hideg. :/ lehet hogy nem tettem bele elég olajat?
21. Annie1130 (válaszként erre: 20. - Gracielita)
2013. aug. 30. 16:11
Persze, hogy érdekel, bár én most léböjtön vagyok, de ha ügyesen végig csinálom, jól fog esni a célban egy kis jutalom.:)
2013. aug. 30. 15:07
ma készítem el a cukormentes csokit illetve cukormentes süteményt. majd leírom hogy sikerült, meg persze a receptet ha érdekel. :D
2013. aug. 29. 21:55
Köszönöm a tippeket, tapasztalatokat!
2013. aug. 29. 21:01
úúú köszi! sokat segített!
17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Gracielita)
2013. aug. 29. 16:46

ott még sosem láttam, bioboltokban szoktam venni. De pl. Aldiban és Lidl-ben vettem ár másfajta kókusztejet, amiben szintén nem volt cukor.


a net viszont tele van receptekkel, hogy csinálhatsz otthon, nézd meg pl. a paleovital.hu-t. azt más egyébért is nagyon érdemes ;)

2013. aug. 29. 16:31
az nagyon jó! feltétlenül be kell szereznem. Tescoban szerinted kapható?
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2013. aug. 29. 15:32
én cocomast szoktam venni, abban nincs.
2013. aug. 29. 14:56
egyébként a kókusztejszínbe nincsen cukor?
2013. aug. 27. 19:00
Amit még most vettem a Rossmannban az Agávészirup. Sok jót hallottam róla, kaktuszból csinálják, de ennek viszont érdekes íze van. Még csak az ujjamat tettem bele, úgy nyaltam meg, de fura volt. Ha majd főzök vele, leírom a tapasztalataimat.
2013. aug. 27. 18:58
A kókusvirág is nagyon jó, szintén bioboltban vettem, semmi mellékízt nem éreztünk, epdig már mindenhogy kipróbáltuk. Ennek a glikémiás indexe 35, a sima cukoré 68... azért nem mindegy.
2013. aug. 27. 18:57
Én a Steviára teszem a voksom. Nem tudom hallottál e róla. Egy növény, aminek édes a levele, bio boltban lehet szárított stevia levelet venni, azt beleteheted teába, italokba, de ha főzéshez, sütéshez akarod használni, akkor egyszerűen szirupot készítesz belőle. Mi nagyon imádjuk a családban, szinte mindenhez Steviát rakunk. Egyébként azért is nagyon jó, mert a szénhidrát mennyisége 0, nem dobja fel az inzulinszintet, így cukorbetegek is fogyaszthatják. :)
10. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Gracielita)
2013. aug. 27. 17:07
Kókuszcukor?Még nem is hallottam róla. Meséljetek csak!:) Én a nyírfacukorral kísérleteztem múltkor, de 2 napig ültünk tőle a párommal a WC-n...Egy olyan természetes, egészséges alternatíváját keresek a kristálycukornak, amelynek semmilyen mellékíze nincs.
2013. aug. 27. 16:44
Jaj ez nagyon jó tanács! Ezt is kipróbálom! :D Nekem eddig egyébként a stevia szirup meg a kókuszcukor vált be a leginkább. Ezekkel szoktam mostanában kísérletezni.
2013. aug. 27. 11:09
Én egy 2 dl-es kókusztejszínbe (Cocomas) szoktam kakaóport keverni és beleolvasztok 1-2 kanál kókuszzsírt. Ez az alap ebbe aztán mindenféléket szoktam rakni, törött kávébabot, aszalt meggyet, áfonyát, apróra tört mandulát, kókuszreszeléket, - amit csak elbír a fantáziád. Édesíteni nyírfacukorral szoktam, ha a gyümölcs nem elég.
2013. aug. 27. 10:58
rendben! :D
2013. aug. 27. 10:53
Jól hangzik! Majd mesélj, hogy hogy sikerült!:)
2013. aug. 27. 10:48
Igen, igen. Én az egészséges életmód híve vagyok.. :D Most megpróbálom először még barnacukorral, aztán ha összejön, akkor a többi módszerrel is. :D
4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Gracielita)
2013. aug. 27. 00:44
Szívesen!:) Szerintem meg lehet próbálni. Nem hiszem, hogy sokat változtatna az állagán! Egészséges csoki, hm?:)
3. Gracielita (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2013. aug. 27. 00:35
Köszönöm! Ez nagyon sokat segített! És szerinted a cukrot lehetséges helyettesíteni bioédesítővel? Például kókusz avgy gyümölcscukorral?
2013. aug. 27. 00:31

Hozzávalók:

½ kg cukor

10 dkg kakaó

25 dkg tejpor

5-10 dkg vaj


Elkészítés:

A kakaót és a tejport külön-külön átszitáljuk, hogy ne maradjon bennük csomó.

A cukrot 2 dl vízzel főni tesszük. Forrástól számítva 3 percig főzzük. Kanalanként belekeverjük a kakaót és ismét főni hagyjuk 3 percig.

A tűzről levéve hozzáadjuk a vajat, majd apránként belekeverjük a tejport.

Langyosra kavarjuk. Vajazott tepsibe töltjük. Mikor keményedni kezd darabokra vágjuk.


Tanácsok:

Ízlés szerint kavarhatunk bele darabos mogyorót, diót, mazsolát, szitált babkávét

2013. aug. 27. 00:25
Tudja valaki, hogyan lehet házilag csokoládét készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook