Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? fórum

A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
50. 9303141eea (válaszként erre: 18. - Inci79)
2009. febr. 10. 11:04
Nekem apum unokatestvérei jehovák. igen a temetés nekem sem tetszik.voltam egyik jehova rokonunknál.nem egy megható temetés,nincs benne semmi .
49. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 47. - Yulcsy)
2009. febr. 10. 10:47

na és a többség véleményére is kívácsi voltam. De nem a tiédre!

A többség velem van és nem veled. Nézetileg

48. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 47. - Yulcsy)
2009. febr. 10. 10:45

Na ne hogy kiosszál már!!!

Nem érdeklődöm, csupán ha gondolod megmagyarázom neked hogy miért írtam ki fórumtémának.

A nagymamám meghalt, és pénteken lesz a temetése. Van egy link ahol gyertyát gyújtunk érte,


[link]


és mivel egy-két nap után sem láttam hogy gyújtottak volna megkérdeztem miért nem gyújtottak, talán a vallási nézete az ami tiltja?


Mindössze ezért indítottam ezt a témát, mert ez az én vallási nézetem teljesen más. Az ő vallási nézetét pedig nem tudtam soha és nem is fogom soha elfogadni. Ő is Római katolikus volt, és az az érdekes még ebben az egészben, hogy a fia az én keresztfiam lett, de egyszer csak bejelentette hogy többé nem a keresztfiam. Milyen arconcsapás volt ez mit gondolsz?

47. Yulcsy
2009. febr. 10. 09:27

A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve.


Az a furcsa, hogy csak most kezdesz eziránt érdeklődni...

46. borbelya (válaszként erre: 41. - 6087d9753d)
2009. febr. 10. 09:19

Ingyen, bérmentve??? Ugyan már, hol élsz te!

Nem vagyok büszke, de tapasztalatból beszélek, voltak nálunk, mert egyszerűen szerettem volna megérteni őket, és nem egyszer...de sohasem voltunk egy véleményen, és ez persze nem tetszett nekik. Mert én nem a biblia nézeteit vallom.

Lehet hogy jó dolgokat írnak, de hogy az élethez nem sok köze van, az is biztos. De nem vagyunk egyformák, neked az a véleményed, nekem meg ez...ennyi.

Jársz az előadásaikra is netán?

45. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 40. - Pinpilla)
2009. febr. 10. 07:14
Mi az talán te is jehova vagy?
44. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 38. - 8565183eb5)
2009. febr. 10. 07:12
Ezt komolyan nem tudom hogy mennek e.
43. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 37. - 6087d9753d)
2009. febr. 10. 07:11
Na az utólsó mondataid egy nagy nagy hülyeség:))
42. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 36. - 7bbd54d06f)
2009. febr. 10. 07:10
rendben megírom.
41. 6087d9753d (válaszként erre: 33. - Borbelya)
2009. febr. 10. 00:08

Nagy ünnep lehet nekik, ebben a mocskos világban, olyan tisztán!? Úgy, hogy mindenki kinézi őket és hülyének nézik mind, csak mert tisztán akarnak élni!? Hm... ők pont hogy "most" nem boldogok, csak azt remélik, ha tiszták tudnak maradni, elnyerik az örök életet!


Hirdetik, ingyen és bérmentve! Sok itt a kérdés, de mindenki túl büszke ahhoz, hogy rájuk szánjon időt a kérdéseire. Az újságjaik meg nagyon is sok olyan dolgot ír le a világról, amik bármilyen normális érdeklődési körű embert érdekel. Én kértem is ismerősömet, hogy minden megjelenést hozzon nekem. Sok hasznát vettem a suli időszakban is. Az egyik igaz a Bibliai dolgokról szól, de a másik "Ébredjetek!" címmel nagyon tetszett.


Nem kellene annyira büszkének lenni:) Ezekre az emberekre lehet előbb lehetne számítani, mint az ember közvetlen környezetébe lévőkre! A mai világba mindenki a pozitív dolgokat akarja csak tudomásul venni, ahol gázt érez, onnan menekül...vagy egy idő után. De ezek tiszta emberek, annyi szent!!! Ha nem hiszitek járjatok utána :) Ja és járjatok nyitott szemmel! :P

2009. febr. 10. 00:07
Ne akard annyira megtudni,inkább tartsd magad távol a témátol.
39. 7bbd54d06f (válaszként erre: 38. - 8565183eb5)
2009. febr. 9. 23:15

bizonyos szokások olyan hitnézetet tükröznek,hogy az embernek a test halálát túlélő,halhatatlan lelke van,így hát tisztában van azzal,hogy mit tesznek az életbenmaradottak.aBiblia viszont ezt írja:"a halottak semmit sem tudnak"(prédikátor9:5)

Jehova tanúi biztosak benne,hogy a halottak sem fájdalmat,sem örömet nem éreznek:"kimegy a szelleme,és ő visszatér a földjébe,azon a napon elvesznek gondolatai"(zsoltárok 146:4)

tehát Jehova tanúi azért nem mennek a temetőbe halottak napján mert tudják hogy szerettük lelke a testével együtt meghalt hisznek azonban a feltámadásban,amikor viszont láthatják őket.és ne aggódj senki nem érthet olyasmit amit nem ismer szánj rá egy kis időt és ha legközelebb becsengetnek mond nekik kapnak 5percet az életedből és van néhány kérdésed-biztos igyekeznek a bibliai ismeretük alapján válaszolni.és 5 perc alatt te magad is eldöntheted milyen emberek is ők,de ha beszélgetni nem szeretnél velük fogadd el egyszer az ingyenes kiadványt amit adnak és kapsz képet róla magad is kik ők mit akarnak mondani és dönthetsz ha tetszik a lap amit adnak legközelebb ha találkozol velük kérdezhetsz ha nem tetszik már tod miért nem tetszik konkrétan oks?!

38. 8565183eb5 (válaszként erre: 19. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 9. 22:44

Soha nem értettem azt a vallást.

Mindig jönnek felénk is téríteni becsöngetnek szórólapot adnak.

Akkor ők hogyan emlékeznek a halottakra?

Ezek szerint nem mennek november 1-én sem?

37. 6087d9753d (válaszként erre: 32. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 9. 22:42

És ha pont a vérátömlesztés miatt betegedik meg a gyereke?

Egyik ismerősöm Anyukája éppen ezért halt meg, mert beteg vért kapott. Sok év szenvedés után halt bele nem rég.

Egyébként meg, több kórház is alkalmazza a vérpótló szereket. Úgy tudom, a saját vért többszörösíti meg. Ezáltal semmi fertőzésveszélynek nincs a beteg kitéve. Valahol érthető ez!

A vallásuk szerint vér nem kerülhet szervezetbe, semmilyen formába! Ha megengedné a szülő, és mégis belehal a gyereke, akkor soha többet nem láthatja, nincs a feltámadásra esélye sem neki sem a gyerekének! Attól ne hidd, hogy nem szenvedne! Tisztábbak ők, mint az emberek álltalába, erős törvények között élnek. Azért sok jó tulajdonságuk van, azt miért nem elemzitek, csak a negatívumokat!? Ha valaki nem akarja az ilyen vallású ismerőse nézetét megérteni, akkor én azt mondom, inkább az ő sajátos személyét nem akarja megérteni!

2009. febr. 9. 22:00
Mellesleg én vettem részt már Jehova tanújának temetésén konkrétan a nagymamám temetésén és biztosan tudom állítani nem örült senki..én nem vagyok megkeresztelt tanú de sokan jöttek oda hozzám azok is akiket nem ismertem személyesen és együttérzésükről biztosítottak ami jól esett-azonban senki nem nevetett és igen volt ének ami az elmúlásról szólt de cseppet sem volt vidám és a búcsúelőadás/beszéd megható volt.Nagyon kíváncsi vok milyen véleményed lesz a rokonod temetéséről, zebra,kérlek írd majd meg
35. 7bbd54d06f (válaszként erre: 32. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 9. 21:49
Én egészségügyis vagyok még tanuló de a tanárom aki nem Jehova tanúja azt mondta ő mikor balesete volt nem fogadott el vért--mindenki aki ismeri a vér felhasználásával kapcsolatos dolgokat tudja hogy a vért elfogadni épp oly veszélyes mint nem elfogadni.Gyakorlatom alatt egy traumatológus is azt mondta h a vér nélküli műtét nem kerül többe de biztonságos csak sokan ezzel nincsenek tisztába...
2009. febr. 9. 21:43
Jehova Tanúi azért nem ünnepelik a karácsonyt, mert Jézus ősszel született valamikor.Meghalni nem szeretnének, nem azért nem fogadnak el vért.Mivel az egy idegen anyag, és rengeteg betegség hordozója, nem ez a legjobb megoldás a betegségekre, és Jehova Tanúi a lehető legjobb megoldást szeretnék.És, igen... furcsák, mert megpróbálnak ebben a zűrzavaros világban becsületesen, tisztességesen élni.Ez olyan rossz?
2009. febr. 9. 20:30

Én azt hallottam, hogy azért nem ünnepelnek, mert nekik minden nap ünnep. Haaahhhaaa.


Egyébként hirdetik a Biblia azavit, azzal járnak mindenfele és olvasghatnak belőle.

32. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 31. - Ördög1)
2009. febr. 9. 19:42
Nekem nem a vallással van problémám, hanem azokkal a dolgokkal ami egy normális életben elfogadhatatlan, mint az itt említett vérátömlesztés megtiltása el nem fogadása. És ha tényleg a gyerekemről lenne szó? Anya az olyan aki nem áldozná fel a gyereke élete érdekében a vérét? Vagy hagyná meghalni? Ezzel a tudattal hogyan lehet élni? Menjen a pusztulatba az ilyen vallásnézettel!
2009. febr. 9. 19:33
Én nem lettem,tanú mert nem tudok olyan normális tiszta életet élni.A dohányzás,alkohol,erkölcstelen élet,nem egyeztető össze!Azért nem szidom őket,sem próbálom bemártani őket!
2009. febr. 9. 19:30
Nekem édesanyám Jehova tanú volt,normális ember anya volt! Nem jobb,se rosszabb mint bármelyik vallásban,élő ember.Nem biztos az a jó ember,és mély vallású,aki megvan keresztelve.Tartsuk tiszteletben ,minden vallást!keresztények szeretnek sárral dobálni,más vallást.Mindenki szedje ki a gerendát,és utána foglalkozzon a szálkával!
29. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 28. - C4f059c04b)
2009. febr. 9. 19:22
na abból nekem is van, mert kaptam tőle, de azóta is ott porosodik
28. c4f059c04b (válaszként erre: 25. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 9. 19:19
Azokban a füzetekben olvastam amiket adtak.
27. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 26. - Efgabi)
2009. febr. 9. 19:16
Hmm.. épp most mondta skypon hogy ha akarom ezekról a dolgokról elbeszélgethetünk. Na de én nem kívánkozom erre, mert tudom hogy összeveszek vele, mivel mások a nézeteink.
26. efgabi
2009. febr. 9. 19:13
Ha meg akarsz tudni róluk többet, akkor meg kell hallgatnod őket. A "jehova" nem vallás, tehát ilyen vallásba nem tudott átlépni. Általában egyházakba szoktak belépni, mint katolikus, református, evangélikus, stb. Abban különböznek a többi egyháztól, hogy a Biblia tanításait tekintik kiindulási pontnak, ehhez viszonyítanak mindent. A vérátömlesztést is ezért nem fogadják el.
25. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 23. - C4f059c04b)
2009. febr. 9. 19:13
Miket nem tudtok:))
24. Inci79 (válaszként erre: 21. - C4f059c04b)
2009. febr. 9. 19:11
Hát nem tudom,de ez a temetés olyan volt mint egy rosszulsikerült vígjáték.Minden környékbeli Jehova ott volt és vidám zene szolt,meg énekeltek és Jehovát dicsőitették.
23. c4f059c04b (válaszként erre: 21. - C4f059c04b)
2009. febr. 9. 19:09
vagyis abban, hogy Jehova ,az arra érdemeseket az emlékezetéből újrateremti.
22. Inci79 (válaszként erre: 20. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 9. 19:08
Nem tudom,gondolom ez akkor van,ha az elhunyt Jehova vallású.Nálluk a halál a megváltás.Jó vicc.
21. c4f059c04b (válaszként erre: 18. - Inci79)
2009. febr. 9. 19:07
Ez elég furcsa. Nem hisznek a túlvilági életben, csak a feltámadásban.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook