Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? fórum

A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
80. 9303141eea (válaszként erre: 79. - 6087d9753d)
2009. febr. 10. 19:42
éN ARRA ÍRTAM, HOGY KOLDULNAK, HOGY JÁRJÁK VÉGIG A FALUT,MINDENKI BEZÁRJA A KAPUKAT,MERT NEM LEHET LEVAKARNI ŐKET.ÉN NEM ÍTÉLEM EL MÁS VALLÁSÁT,DE ŐK TARTSÁK MÁR TISZTELETBEN A MI NÉZETEINKET, KÖNYÖRGÖM,NEM KELL ERŐSZAKOSKODNI,AMI NEM MEGY ÚGY SEM FOG,MERT EZ A NYÁJAS,ILYEN -OLYAN JÓ VAGYOK DUMA,KÖZBEN SZÍVTELENÜL KITAGADOM A FIAMAT,MERT MÁS A NÉZETE,NEKEM NEM JÖN BE.HITELTELENNÉ TESZI ŐKET,DE NAGYON.
79. 6087d9753d (válaszként erre: 75. - 9303141eea)
2009. febr. 10. 18:31

Más adást néztek ti, nekem az a véleményem:))

Ők is elfogadnak adományt, de nem kérnek pénzt! A munkájuk helyett ingyen járnak, nem "koldulnak" ezért is szegények, mert nem a pénz az első nekik. Én ismerem már jól ezt a vallást, sértő hogy tudatlan emberek így beszélnek más embertársaikról, csak mert mások a nézetei!?

Ja és attól mert van 1 ismerőse valakinek aki Jehova vallású, még nem jelenti azt, hogy róla mintázták! "Sima" emberből is van jobb is rosszabb is, semmit nem jelent!

78. 6087d9753d (válaszként erre: 46. - Borbelya)
2009. febr. 10. 18:24

Te hol élsz!? Miért kértek tőled pénzt? Ők is csak emberek, közöttük is van normális és normálatlan! De az, hogy kérnek az "oktatásukért" vagy "prédikálásukért" bármilyen szolgáltatást, vagy bármit, akkor nem mondasz igazat, vagy nem Jehova tanúiról beszélsz bakker!!!

Tény, hogy nem lehetünk és nem is vagyunk egy véleményen, de a kérdésed nem ez volt és igen hangsúlyozom: INGYEN ÉS BÉRMENTVE! :)

Voltam már előadásaikon igen! Vannak szívből kedvesek, meg olyanok akik szeretnének azok lenni. Hogy kinek mennyire megy!? Tény, hogy ők is csak emberek, nekem nem volt soha rossz tapasztalatom velük, bár bizonyos nézetüktől én is kiakadtam párszor. Viszont sosem tudnék olyan "natur" és "tiszta" életet élni, mint ők! Viszont lehetne mit tanulni tőlük, biztos vagyok benne, hogy neked is! :))

2009. febr. 10. 16:40
Van ez a véradás kérdés is... Nah, ezen is teljesen ki volt akadva, hogy ez nem úgy van, ahogy a köztudatban van. Egyszer elmesélte, de felét sem értettem. Állítólag a vérplazmát adhatják-kaphatják. Nah, én akkor sem engedném, hogy meghaljon a gyerekem egy ilyen miatt.
2009. febr. 10. 16:36

Nem akarom leszólni ezt a fajta vallást, csak leírom a véleményemet...

Szóval, az én kolleganőm is jehova vallású. Adóságot adóságra halmoznak. Lassan BAR listára kerülnek. Ők hisznek a jehova vallásban, és igen erősen is követik.

Állandóan piszkál minket, ha csak egyetlen csúnya szót is elejtünk, de az nem baj, hogy a 20 éves lénya férjhez ment egy 36 éves link, munkakerülő pasihoz, ráadásul babát szült nemrég, és ők is úsznak az adósságban... A gyerek állandóan beteg, mert egy fűtetlen, omladozó házban élnek. Egyikünk sem dolgozik, ugye a szüleik meg nem segítik.

Szentűl hisznek a házasság elötti NO SZEX-ben. Igen ám, de amikor a lányzó férjhez ment, már több hete terhes volt. A másik lánya "modellkedik". Szóval, ez a nagy vallásosság. Soha semmit nem ad a közösbe, soha nem ad bele senki névnapjába, mondván ő nem teheti meg. De amikor a legdrágább idénzöldség-gyümölcsöt hozza enni, és legdrágább kenyeret, felvágottat, akkor kicsit elgondolkodunk, hogy akkor hogy is van???

De ő az első aki a névnapi sütiből teletömi magát.

Azon is gondolkodtunk, hogy biztos a gyülekezetet pénzeli, azért sincs neki sosem pénze. Mert állítólag keményen kell fizetni.

Sokunkat akart már megtéríteni, de mindenki csak mosolyog rajta, és elküldi.

Szóval, az bűn, hogy mi olykor elejtünk egy csúnya szót, de az ő viselkedése nem számít. Nagyon megváltozott amióta belépett ebbe a gyülekezetbe. Azelött szerettem, de mára ....


Szóval nagyon megváltoztatta ez a fajta vallás.

2009. febr. 10. 15:50
A mi rokonaink nem dolgoznak, csak "koldulnak",végig a falun.Mennének inkább dolgozni,abból lehet jobban megélnének.És az erőszakoskodás a másik.Mi római katolikusok vagyunk mégsem nyomulunk erőszakkal másokra,és nem prédikálunk, pl: megkérdezem tőle, hogy van és utánna elkezdi a szent szöveget,nem kíváncsi az ember rá, hogy mit gondol,abban hisz mindenki amiben akar. olvasom a Bibliát,nem kell félremagyarázni dolgokat. A római katolikusoknál sem kell,nem is kötelező adományozni,annyit és akkor dob az ember a perselybe amikor akar és tud.
74. 7bbd54d06f (válaszként erre: 71. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 15:37
persze hogy van fizetésük de azért és abból hogy ők is dolgozó emberek de a gyülekezet nem ad fizetést senkinek ez önkéntes munka
73. 8c82ac142c (válaszként erre: 71. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 15:37
persze, hogy van fizetés, hiszen minden Tanú dolgozik(már ha van munkahely) De hidd el, hogy ha valaki soha egy fillért nem ad, akkor sem kéri rajta számon senki.
2009. febr. 10. 15:35
mellesleg a vaikán a leggazdagabb állam a világon-ők a tizedet is elkérik. ők pedig római katolikusok ha jól tom
2009. febr. 10. 15:33

" mégis mindenki a fizetésének egy részét a gyüleketetnek adja."


Akkor ez most hogy van?


Van fizetésük vagy nincs?

2009. febr. 10. 15:32
egyébként, a fórum címére válaszolva, hogy mi a különbség a Tanúk, és más vallások között Pl:a prédikálás, hiszen Jézus ezt utasításként adta(Máté:28:19) A Tanúk nem hisznek a lélek halhatatlanságában(Ezékiel 18:20)Isten nevének használata (Zsoltárok 83:18)Itt a földön fog megvalósulni a paradicsom(zsoltárok 37:10)Jehova nem egyenrangú Jézussal(János 14:28)A pokol nem egy kínzó hely, hiszen Jézus is ott volt. Ezek, csak kiemelések, de rengeteg minden van még.A Tanúknál nagyon fontos a jó erkölcs,szeretet, nem vesznek részt háborúkban stb...
2009. febr. 10. 15:26
Természetesen vkinek finansziroznia kell a sok kiadványt és a gyülekezeti teremmel kapcsolatos kiadásokat de nincs megszabva hogy kell és mennyit kell beadni az adományládába aki értékeli és megvan az anyagi lehetősége az ad bele a közösbe de nem nyújtogatják senki orra alá a kosarat ami őszintén megmondva elég durva...
68. 7bbd54d06f (válaszként erre: 65. - 8c82ac142c)
2009. febr. 10. 15:18
teljes mértékben egyetértek veled mert Jehova tanúinak senki nem fizet pénzel a munkájukért szeretetből teszik és Jézusról is beszél a Biblia hogy kettessével küldte el a tanítványaít az emberekhez hogy megosszák velük amit tanultak...és Jézus híres mondása:ingyen kaptátok ingyen adjátok...
67. 8c82ac142c (válaszként erre: 66. - 5e48d37001)
2009. febr. 10. 15:12

Tényleg sokféle ember van a Tanúk között is, és előfordulhat, hogy valaki erőszakosnak tűnik, pedig igazából, csak jót akar mindenki.

Ez ígyhogy a " fizetés egyrészét a gyülekezetnek adják" nem fedi a valóságot, mert valóban ad aki akar, és annyit amennyit akar, hiszen ezeknek a folyóiratoknak, könyveknek, amit az emberek ingyen megkaphatnak, nyilván van egy előállítási költsége.Viszont ha valaki 20ft.ot ad, vagy semmit, akkor sem szól neki senki egy árva szót sem(ráadásul nem is tudja senki, hogy valaki ad e, és ha igen akkor mennyit)

66. 5e48d37001 (válaszként erre: 65. - 8c82ac142c)
2009. febr. 10. 14:49

Igen igazad van,Én sem vélekedek negatívan róluk,és valóban szívvel lélekkel csinálják, szinte minden szabadidejüket feláldozzák arra,hogy tanítsanak.

Csak azért jó lenne ha néha Ők is megértenék és tolerálnák a másik ember vallását,Sajnos Nekem át kellet azt élnem,hogy folyamatosan bejártak a munkahelyemre,állandóan csengettek a lakásomnál,mert egyszerűen nem tudták megérteni,hogy nem vagyok meggyőződve a tanításaik hitelességéről ezért nem akarok többet résztvenni a Biblia tanulmányozásban és a gyülekezeti életben.

Persze tudom,hogy gyülekezeten belül is sok féle ember van,lehet,hogy csak én voltam ilyen peches és kifogtam a "legragadósabb"tanukat.Bocsánat kifejezésért.

Amúgy hozzánk is jár két fiatal hölgy(nagyon kis ranyosak és nem nyomulnak) és elfogadom Én is a magazinokat.Az "Ébredjetek!" az egyik kedvencem,az Őrtorony-ból csak azokat a részeket olvasom el ami számomra is hiteles.


Valóban nem fizetnek tizedet,mégis mindenki a fizetésének egy részét a gyüleketetnek adja.

2009. febr. 10. 14:21
Nagyon sajnálom, hogy így vélekedtek Jehova Tanúiról.Először is nem Jehovák, hiszen a Jehova név, Isten neve.Egyetlen tag sem kap egy fillért sem, szeretetből végzik a munkát amit Jézus hagyott a követőire.Fizetni sem kell egy fillért sem.Nincs tized, és semmi ilyesmi.Azért mennek az emberekhez, mert tudják a Bibliából, hogy hamarosan változások lesznek itt a földön, és azt szeretnék, hogy erről minden ember értesüljön.Természetesen nem kötelező meghalgatni,mindenkinek szabad akarata van, ez egy lehetőség.
64. 7bbd54d06f (válaszként erre: 62. - Monizsofi1982)
2009. febr. 10. 14:10
szó sincs arról hogy nem kérnek külső segítséget...hisz az élet szent számukra is...donort pedig kaphatnak akár szívet májat stb az egyetlen probléma a vér lenne de arra van a vérmentő készülék és és a vért pótló szerek és nem feladják a leckét az orvosoknak hogy pl van egy baleset és az orvos oldja meg vér nélkül hanem létrehoztak kórházösszekötő bizottságot akiknek a tagjai rögtön intézkednek ha sűrgős műtétre szorul bki.mellesleg amint már írtam sok orvos és ápoló áll a vér biztonságos használata mellett mi a suliba szoktunk ilyenekről tanfilmeket nézni-nagyon sokan nem kérnek vért és indokként nem a vallást hozzák fel.
63. borbelya (válaszként erre: 59. - 5e48d37001)
2009. febr. 10. 13:21
Persze hogy van, csak ezt nem szívesen mondják el.
2009. febr. 10. 13:17
Az egyik ismerősöm is "tagja" ennek a közösségnek. az egyik gyereke majdnem meghalt, mert a "vallásuk" szerint nem kaphat vért, meg bármilyen külső segítséget, ha olyan betegsége van, hogy a szülei nem alkalmasak donornak. Én ez elítélem, de nem utálok a vallása miatt senkit. Az ő dolga, csak engem hagyjanak békén!
61. 5e48d37001 (válaszként erre: 60. - 5e48d37001)
2009. febr. 10. 12:58
Jaj bocsi zebra ez ani-nak címeztem:-)
60. 5e48d37001 (válaszként erre: 56. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 12:57
Engem is, megkönyékeztek,és nagyon urlalkodott a közösség érzet,meg nagyon jó hangulat volt.kb 1 évig jártam közéjük,nem tértem át és nem is akartam,de érzetem,hogy ez nem teljesen úgy van ahogyan azt nekem annak idején a hittanon és a konfirmáció előtt tanították,hogy sántít ez az egész elég rendesen.De szerencsére sikerült kikerülnöm a bűvkörükből,de még mindig agitálnak ha néha összefutok velük.Jó ,hogy határozottan ki léptem ebből az egészből.Nagyon fanatikusak...
59. 5e48d37001 (válaszként erre: 54. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 12:52
Hát... Én úgy tudom,hogy a fiztésük bizonyos százalékát leadják a gyülekezetnek havonta.Úgyhogy van benne valami üzlet..
58. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 52. - 5e48d37001)
2009. febr. 10. 12:02
Engem ezzel soha nem fognak eltéríteni!!! Nincs az az ember aki ezt meg tudná velem tenni.
57. 9303141eea (válaszként erre: 54. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 12:02
terjedtek mende mondák,de hogy igazak e nem tudom.nem azért akaratosak,mert annyira jót akarnak velünk,hanem mert lehetséges,hogy fejpénzt kapnak.?én nem tartom lehetetlennek.amúgy néha már annyira erőszakosak,főleg ha leállsz velük beszélni.fanatikusak,de nagyon.
56. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 53. - 5e48d37001)
2009. febr. 10. 12:00
Hát erre is kíváncsi leszek. Akkor mi a francnak jönnek majd el a temetésre?
55. 9303141eea (válaszként erre: 52. - 5e48d37001)
2009. febr. 10. 11:59
igazad van,ez így van ,ahogy írod.tudom,csak a befolyásolhatóakat célozzák meg.
54. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 51. - 9303141eea)
2009. febr. 10. 11:53
Hogy milyen igazad van! Tényleg nincs ebben valami üzlet, hisz velem is nagyon akaratos volt a Jehova Sogórnőm. Puhatoljuk már ki!
53. 5e48d37001 (válaszként erre: 48. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 11:39
Nem gyújtanak gyertyát,mert csak fizikailag szünt meg létezni a lelke Seolba költözött és várja a második eljövetelt.Virágot sem fognak soha vinni,mert ez olyan lenne mint a bálványimádás.
2009. febr. 10. 11:33

Szia!

Én azt tapasztaltam,hogy nagyon ragadnak az emberre,Ha valakin észreveszik,hogy fogékony a vallásra és nem erős,határozott jellem,azért az illetőért foggal körömmel harcolnak.Persze csak azt tudnak befűzni aki engedi is magát.

A vallásuk lényege abból áll,hogy az igazak(vagyis Ők ) öröklik a földet armaggedon után,egy szép új föld születik,és együtt élnek az emberek az állatokkal stb.Néhányan elragadtatnak a mennybe Isten közelébe.

Néha áthelyeznek egy egy szót,vagy vesszőt a Bibliába,szerintük a helytelen fordítás miatt és máris más jelentést kap egy -egy ige.Néha így próbálják saját igazukat bizonyítani.Sok igazságot is tanítanak,de alapvetően ez egy szekta,és az igazak öröklik a földet is igen vitatható teológiailag.Szerintük az Atya Fiú és Szentlélek(Szerintük Szellem)Különálló személyek.


Nem tarják a karácsonyt,mikulást,névnapot és születésnapokat.Nem ajálják fel a szerveiket senkinek és nem kérnek vérátömlesztést,még ha a saját életüket vagy a gyermekük életét mentené is meg.(elvileg)


Valóban a Biblia szerint nem ehetünk vért,mert abba lakik az illető lelke.De Az Úr szeret minket,és egy Szerető Isten,nem kívánná a halkálunkat,Mert a halál nem Tőle ered.


Szóval azt tanácsolom,tartsd távlol magad Tőlük,legalábbis csak annyira,hogy nem vakítsanak el.

2009. febr. 10. 11:15
annyit a jehovákról,hogy nyájasak,de tudnak rosszindulatúak is lenni,alattomosak. ha annyira szentek,akkor minek kellett a saját fiát kitagadnia, apum egyik unokatestvérének? Én Római katolikus vagyok,ők is azok voltak,csak nem nagyon gyakorolták, aztán már vagy 15 éve hipp-hopp megtért lelkek lettek. Egy az Isten minden vallásban,csak mindegyik máshogy magyarázza.És miért erőszakoskodnak?úgysem térek át,ha nem akarok.amúgy nincs benne üzlet?minél több embert beteszel ,kapsz érte jutalékot?mert különben minek akarnának annyira erősen átléptetni?a katolikus,katolikus marad,nem szektás...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook