Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bérlőnek vagy a tulajnak van több joga? fórum

A bérlőnek vagy a tulajnak van több joga? (tudásbázis kérdés)

29. Smirnoff (válaszként erre: 20. - Piroska52)
2018. jún. 12. 16:52

Hja, tiszta vidámság arra hazaértni, h egy fasz kilopta a kp-det, a többinek meg utána sem názel, mert a cserezárért futsz.


Későn hangosak, bekopogok, és szólok. Kurvára nincs dB egy bérleti szerződésben. A "szolgáltatás" meg nem a síri csend. Nyilván vannak normális, élhető keretek.

28. Smirnoff (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. jún. 12. 16:47

1-2 euróért az asztalra szarni...

És kérdés, hogy kerül a mosogatólé a sörbe :P

27. gabbbicica (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2018. jún. 12. 11:08

ha vki úgy dönt, hogy kiadja a lakásában az egyik szobát, akkor nehogy már kevesebb joga legyen egy olyan helyen, ahol bérleti díjat és a számlák felét fizeti.


1, ha bármelyik félnek heteken át vendége van, akkor pl 3an használják a vizet például, ami fogyasztáson alapul


2, ha együtt lakom valakivel egy lakásban, akkor megbeszélem vele, h pl. vendégem lesz/bulit tartok/itt alszik valaki... és odafigyelek, hogy ne zavarjam nagyon, ahogy fordított esetben is elvárom.


ez nem tulajdonjog, hanem intelligencia kérdése. Ha meg alkalmatlan a közös lakásra, akkor mondjon le arról az xtízezer Ft-ról és lakjon egyedül a saját lakásában

26. gabbbicica (válaszként erre: 24. - Lolita2112)
2018. jún. 12. 11:03

Ha ingyen lakik nála, esetleg akkor van több joga.


Ha valaki úgy

25. boldogzokni (válaszként erre: 24. - Lolita2112)
2018. jún. 12. 10:28

Remélhetően ez így van.


Bár hallottam már rémtörténeteket, hogy hiába nem fizetnek és lakják le totál a lakást, nem lehet a bérlőked kirakni, ha például kicsi gyerekkel laknak ott.

2018. jún. 12. 02:51
a tulajnak termessetesen hisz ove a kegli.
23. 8a65af67ce (válaszként erre: 13. - Best of)
2018. jún. 11. 18:43
Nem nagy elvárás, hogy legalább éjjel csendben maradjanak. Szerintem ő sem készült fel az együttélésre, még mindig úgy viselkedik, mintha egyedül élne. :D Te vagy az első lakótársa? Szerintem beszélj vele, tisztázzátok, hogy kinek mit szabad, kit mi zavar. És ha nem sikerül megegyezni, keress másik lakást.
22. Piroska52 (válaszként erre: 21. - 124637ff9b)
2018. jún. 11. 17:12
hát erről van itt szó,
2018. jún. 11. 17:10

Jogos igénye egy bérlőnek, hogy ha fizet, akkor teljes nyugalomban legyen, de több joga nem lehet, mint magának a tulajnak. A felvetés vicces eleve.

Gondolom, hogy ilyen együttélés eseten, pont a kényelmetlenség miatt kisebb a bérleti díj, mint ha egyedül lakik valaki egy bérleményben.

Azt kell mérlegelni, hogy kevesebbet fizetek es nyelek, vagy többet, de a magam ura vagyok.

20. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Best of)
2018. jún. 11. 17:10

amit tehetsz ,tisztázod a dolgokat a tulajjal,

ha nem tudtok megegyezni,inkább keress más megoldást,

viszont egyedül drága az albérlet,

másik lakótárssal megy ugyan úgy zöldágra kell vergődni,

mit tűrünk ,mit nem,

19. 8a65af67ce (válaszként erre: 13. - Best of)
2018. jún. 11. 16:55
Bunkók. :/
18. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Best of)
2018. jún. 11. 16:52

Persze, ez így van, mert a fodrász tudja, hogy rajta kívül még van másik kismillió fodrász is, ezért igyekszik a többinél többet-jobbat adni, csak a vendég nála maradjon.


De jó albérletet megfizethető áron nehéz találni, ha bérlő nincs megelégedve azzal, amit a pénzéért kap, kereshet másik bérleményt, csak nem olyan könnyű, mint egy másik fodrászt találni.

Ezért pont fordított a felállás.

17. Piroska52 (válaszként erre: 15. - Best of)
2018. jún. 11. 16:51
na azért a kettő nem ugyanaz,
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Best of)
2018. jún. 11. 16:35
A pénz nem minden. Az együttélés meg kicsit bonyolultabb helyzet, mint egy hajvágás. Én sosem értettem azokat az embereket, akik azt hiszik, hogy mondjuk egy étteremben azzal a párezer forinttal nem csak az ételt és a szolgáltatást veszik meg, hanem azt hiszik, hogy a pincért is. Az ilyen emberek túl sokra becsülik a pénzt, és túl kevésre az embereket.
2018. jún. 11. 16:29
Ez azert faramuci helyzet, mert ha elmesz a fodraszhoz, akkor is az o 'territoriumaban' vagy, megse te probalsz a kedveben jarni, hanem o akar neked olyat nyujtani, amiert fizetsz...
14. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Best of)
2018. jún. 11. 16:08

az ő lakása,akármerről nézed a dolgot,

ő van otthon,

13. best of (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2018. jún. 11. 15:59
Pont azt irtam, hogy panaszkodott, mikor en fogadtam vendeget. Az enyem meg se szolalt, igyekeztunk nagyon halkan beszelni, mivel a ket szoba kozotti ajto miatt minden athallatszik. O erre nem figyel, es a vendege az ejszaka kozepen is kepes nekiallni fennhangon telefonalni, a lakotarsam meg nevet rajta, mert telefonbetyarkodnak. Kivan a krumplim kisse...
12. imaginary (válaszként erre: 11. - Imaginary)
2018. jún. 11. 08:28
* társbérlet
2018. jún. 11. 08:27

Egy társ érkeznek mindig meg van az a hátránya, hogy tűrni kell a másik személynek.


Ez általában benne van az árban 😏

2018. jún. 11. 08:25

azért a saját lakásában mindenki akkor fogad vendéget amikor akar,és azt akit akar,

ha zavar,mond el mi bajod van vele,

ha nem meztelenül szaladgál a lakásban,nem bömbölteti a zenét,stb akkor nem is szólhatsz érte,

az! az ő lakása ,

azt is mondhatja,ha nem tetszik keress másikat,

ha meg te is fogadhatsz vendéget,jó lenne tisztába tenni ezt a dolgot,mert nem ettől a fórumtól fog megoldódni a helyzet,

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Best of)
2018. jún. 11. 08:02
Nem hiszem, hogy bárkinek megtilthatod, hogy a saját lakásában vendéget fogadjon. Sajnos az együttéléssel mindig jár némi kellemetlenség. Mindenkinek toleránsnak kell lennie, és alkalmazkodnia kell valamennyire. Az a legtisztább, ha elmondod neki, mi zavar téged, hátha közösen tudtok megoldást találni.
8. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Best of)
2018. jún. 11. 07:43

Ennyiből egyáltalán nem derül ki, hogy a tulaj most átlépte-e az együttélésre vonatkozó, általánosan kialakult szabályt, vagy csak te vagy túlságosan igényes.

Gyakorlatilag, ha téged nem gátolt abban, hogy akadály nélkül használhasd azokat a területeket, amelyeket bérelsz, és a saját lakrészében sem tett semmi olyat, ami téged jog szerint zavarhatott, akkor nincs mit tenni. Ha nem voltak hangosabbak zenével, egyebekkel, mint a jog szerint megengedett, ha nem viselkedtek erkölcstelen módon = pucéran szaladgálni a közös helyiségekben, stb. stb. akkor nem igazán tudsz mit tenni.

7. best of (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2018. jún. 11. 07:18
A lakotarsamnak, aki ugye a tulajdoos mar jo par napja vendege van. Egy eve lakunk egyutt es ez csak a masodik alkalom hogy van nala valaki, de engem zavar. Egyszer mikor nem szolt elore a tulajdonos, hogy marad a hetvegere akkor nekem is volt "vendegem" de abban biztos vagyok hogy ot kozel se annyira zavarta az en vendegem, mint engem az ove. Az o vendege tojik ra, hogy van itt mas is.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Best of)
2018. jún. 10. 23:17
Mi a probléma?
5. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Best of)
2018. jún. 10. 22:20
Nem kell tűrnöd, beszéljétek meg!
4. globus (válaszként erre: 3. - Best of)
2018. jún. 10. 22:18

[link]


Nagy vonalakban itt leírják a jogokat. Általában nem élnek együtt a tulajjal, gondolom konkrét problémátok van, ami itt bizonyára nem szerepel.

2018. jún. 10. 22:09
igen
2018. jún. 10. 22:08
Be vagy jelentve a lakcímre?
2018. jún. 10. 22:05

Egyutt elek a tulajdonossal. Ha o tesz valamit, ami engem zavar, azt el kell turnom?

A szolgaltatasban ugy mukodik, hogy aki fizet, az a "kedvezmenyezett". Itt is hasonloan mukodik?

Kinek mi a velemenye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook