Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A behódoló feleség... fórum

A behódoló feleség... (beszélgetős fórum)


1 2
36. spinneli (válaszként erre: 32. - Driennke83)
2011. jan. 11. 15:55
Szóról szóra leírtad, ahogyan én értelmeztem a leírtakat...számomra így működik jól egy kapcsolat.
35. orsolya33 (válaszként erre: 26. - Liza40)
2011. jan. 11. 14:55
:DDDDDDD, Na ez viszont nevetséges!!!!! Nem az iromány,mert a nagy részét alapból szerintem minden nő megteszi, DE nem kifejezetten a férfiért,mert a gyerekek kedvéért is csinálok vacsit és a sajátomért is. Saját magam miatt akarok jól kinézni,de ha nincs időm,vagy kedvem otthon tiptoppba rohangálni,akkor nem,és a páromnak így is tetszek.Az iromány nem a jól működő családról szól,hanem egy hierarchiáról,ahol a férfi az úr,minden körülötte kell,hogy forogjon,mert Ő pénzt keres,a többieknek kuss, az "utódoknak is. A házi munka is munka,és szerintem a legmonotonabb,soha nincs vége, a gyerekek neveléséről nem is beszélve,a legnagyobb felelősség és vannak a gyerekkornak nehéz részei,amit sokszor az anyának kell viselnie,még akkor is,amikor már vissza ment dolgozni. Szóval,annak idején semmibe vették a házi munkát,amit a nők csináltak,pedig akkor még kézzel mosás volt,meg nem volt ennyi háztartási gép.Emberileg a nők szemszögéből nézve gusztustalan egy kor volt. Az első hsz viszont nem erről szól,csak nézőpont kérdése,nem mindegy,hogy elvárják ezt a nőtől,vagy szívesen gondoskodik,mert Ő maga is megkapja azt a törődést és gondoskodást.
34. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. jan. 11. 14:45

-Lemond arról, hogy ellenőrizze a férjét

Képtelenség mindent ellenőrizni, ezért kár is törni magunkat. Soha nem hittem az ellenőrizgetésben. Aztán mégis a hibájába estem, és végül csak megerősítést nyert az elméletem.

Mivel azt várom, hogy ne ellenőrizgessen, és sem teszem (általában; ha mégis végül megbánom rendszerint).


-Tiszteletben tartja a férje gondolkodását

Ha nem tisztelném, nem is lehetnénk együtt.


-Kifejezi a háláját azért, hogy a férje megajándékozza őt

Mármint mivel? Jó együtt lenni. Ezt kölcsönösen érzeni kell, különben minden hála kifijezés üres. Ha tárgyilag, akkor meg az illem is diktálja.


-Kifejezi, amit akar anélkül, hogy megpróbálná ellenőrizni a párját

Wász?


-Támaszkodik a férjére a pénzügyek tekintetében

Többet keres, ilyen értelemben támaszkodom rá. De az én kevesebb keresetem nélkül neki egyedül nehezebb lenne. Ha pedig tervezésben az-van-amit-mondok-kisanyám lenne, akkor rövidrre lehetne zárni a sorokat, mert nem egy csapatban játszanánk.


-Arra figyel, hogy a család igényei beteljesüljenek -ezáltal a saját igényei is kielégüljenek

Leszármazottunk nincs. A felmenők esetében pedig a kölcsönös segítség megvan, bár én az ő szüleivel szemben annyi segítséget nyújtok, hogy nem kerülök az utukba.


-Kifejezi saját igényeit, ugyanakkor tiszteletben tartja a férje óhaját.

Szeretnék ejtőernyőzni, de nem cibálom el a férjem, mert tériszonyos :) Esetleg majd nélküle. Egyik félnek sem szabad megerőszakolnia magát, ill. néma gyereknek...


-Manipulációtól mentesen él, nem kritizálja párját, lágyan és elfogadóan viselkedik

Nagyanyám szokta emlegetni a fej és nyak esetét, ill. agis is felvetette már. Szerintem ez nem azt jelenti, hogy az egyik fél szipolyoz, a másik meg szenved. Egyszerűen minden kapcsolatban van egy domináns fél. Jó esetben a dominancia nem erőszakkal és csakazértisbmmeggel megy, hanem az egyik fél jobban tud rábeszélni. Ezt akár hívhatjuk manipulálásnak.

A kritikát elfogadom, és próbálom tapintattal, de ki is mondom.

Lágy és elfogadó. Ilyen is tudok lenni. Attól függ mivel szemben és milyen hangulatomban. Én nem nézek el minden hülyeséget, és nem is fogok. Azt is tudom, hogy fordítva is vannak határok.

2011. jan. 11. 13:14
Ja, nem kérek köveket, én csak a véleményemet írtam le:).
2011. jan. 11. 13:13

Van egy olyan érzésem, hogy itt kétféle-képpen értelmezzük a leírtakat.


-Lemond arról, hogy ellenőrizze a férjét

Nem jó a megfogalmazás, mert én nem lemondtam az ellenőrzésről, hanem egyszerűen megbízom benne.

-Tiszteletben tartja a férje gondolkodását

Természetesen minden ember gondolkodását tiszteletben tartom, mindenkinek joga van a saját gondolataihoz, ez a természetes

-Kifejezi a háláját azért, hogy a férje megajándékozza őt

Persze megköszönöm a szülinapi, névnapi stb. ajándékot, ahogy ő is. Meg persze ő is kap ajándékot. Másképp kifejezni a hálát (pl.: szexuálisan), na az már egy egész más dolog.

-Kifejezi, amit akar anélkül, hogy megpróbálná ellenőrizni a párját

ezt nem nagyon értem, de lásd első pont

-Támaszkodik a férjére a pénzügyek tekintetében

Valamilyen szinten támaszkodnom kell rá, mert ő keres többet és ha nem támaszkodnánk egymás keresetére, akkor nem tudnánk időben fizetni a számlákat. (én már 3-án kapok fizut, ő csak 10-én, és van amit 5-éig kell kifizetni)

-Arra figyel, hogy a család igényei beteljesüljenek -ezáltal a saját igényei is kielégüljenek

Itt a pont, lehet ezt én látom rosszul, de én akkor érzem jól magam, ha a családban mindenki elégedett és ezáltal az én igényeim is kielégülnek.

-Kifejezi saját igényeit, ugyanakkor tiszteletben tartja a férje óhaját.

Természetesen elmondom, hogy mit akarok, de nem akarom azt minden körülmények között véghez vinni, (persze vannak kivételek)

-Manipulációtól mentesen él, nem kritizálja párját, lágyan és elfogadóan viselkedik

Kritizálni kell persze építően, manipulálni nem szabad egy kapcsolatban. A lágy és elfogadó viselkedés csak akkor elfogadható, ha ezt kapjuk vissza.


Na most jól kifejtettem mindent, el is dugulok. Megyek és behódolok a vasalásnak. (ez az egyetlen dolog, amit a férjem nem akar megcsinálni, másban mindenben segít)

31. driennke83 (válaszként erre: 9. - A360345bdd)
2011. jan. 11. 12:54

Bocs, de írtam, hogy az anyagi részével nem értek egyet.

Szerintem ezt a dolgot két értelműen lehet venni. Ha oda lenne írva, hogy csak a feleség..., akkor behódolás.

De szerintem minden kapcsolatban kell valami kompromisszumnak lenni - kölcsönösen, mert ha mindenki megy a saját feje után, akkor nem működik a dolog.

30. spinneli (válaszként erre: 29. - Ailen Zia)
2011. jan. 11. 12:47
szerintem ez a leírás távolról sem a seggnyalásról szól.
29. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. jan. 11. 11:46

Segget nyalni magyarán az embernek otthon, ami a mai világban nem működik. Ez a férfiak utópiája, vágya... De az éremnek két oldala van.


Egyszer csináltam azt meg, 2 héten át, hogy mindent lenyeltem a volt páromnak, amiket a kapcsolat alatt abban a 2 hétben mondott, tett. Verte a mellét, hogy bármit mond; én tűröm, de jó neki, minden vita nélkül lehülyézhetett meg ilyenek, mert nem szóltam vissza.

...2 hét után elegem lett nem bírtam tovább, olyan veszekedés volt!

Hát így lehet ezt megvalósítani!


Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten!

28. d3752afcf3 (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. jan. 11. 11:44

Azt a két ellenőrzéses kritériumot nem értem.

Mi nem ellenőrizgetjük egymást, és nem is tartom normális dolognak.

A többi rendben van, persze csak akkor, ha oda-vissza így működik.

A "támaszkodik a férjére a pénzügyek tekintetében" -t se értem teljesen, hogy értették.

27. agis
2011. jan. 11. 11:37

-Kifejezi a háláját azért, hogy a férje megajándékozza őt

-Kifejezi, amit akar anélkül, hogy megpróbálná ellenőrizni a párját

-Kifejezi saját igényeit, ugyanakkor tiszteletben tartja a férje óhaját.

-Manipulációtól mentesen él, nem kritizálja párját, lágyan és elfogadóan viselkedik



Nem ertem, tenyleg nem, miert kellene halasnak lennie a nonek. Hacsak nem azert, hogy moshat-fozhet-takarithat az urara.

A masodik, miszerint ellenorzes nelkul fejezi ki ohajat...milyen ohajat? Hogy ne csalja meg, vagy mi? Ez nem magatol ertetodo....? (bizalom)

A sajat igenye ele helyezi a ferj ohajat...hat en tul onzo vagyok, mindig az a fontos, hogy nekem jo legyen, termeszetesen figyelek arra, hogy a masiknak is jo legyen, de nem hozza iagazodom, de ezt kapom vissza is, igy altalaban mind a kettonknek jo. (onmagunk megeroszakolasa nelkul)

Manipulacio mentesen? :) Ahogy az osregi szekely mondas tartja, a ferfie a fej, de az asszony a nyak :D

26. Liza40
2011. jan. 11. 11:30

Kézikönyv nőknek 1955-ből, amit háztartástannak neveztek...:


Készítse el a vacsorát időben. Már reggel tervezze meg, vagy akár előző este, hogy a férjét finom vacsora fogadja, amikor hazaér a munkából. Így adja tudtára, hogy gondolt rá, amíg ő dolgozott, és hogy gondját viseli a szükségleteinek. A férfiak többsége éhes, amikor megérkezik a munkahelyéről, és a kedvenc ételének elkészítésével ön kielégíti a meleg fogadtatás iránti vágyát. Készüljön fel a fogadására. Pihenjen 15 perccel az érkezése előtt, így ön friss és üde lesz, amikor megérkezik. Igazítsa meg a sminkjét, tegyen szalagot a hajába, és nézzen ki frissen. Az ön férje sok időt töltött a munkahelyén fáradt emberek között. Legyen érdekes és vidám. A munkanapja unalmas volt és szüksége van egy kis szórakozásra, és az ön egyik kötelessége, hogy ezt biztosítsa. Csökkentse a zajt. Amikor a férje hazajön a munkából, kapcsolja ki a háztartási berendezéseket, és mondja meg a gyerekeknek, hogy ők is csendesedjenek el. Legyen boldog, hogy láthatja őt. Melegen mosolyogjon rá, és mutassa ki őszinte vágyát, hogy teljesítse a kívánságait. Hallgassa meg, amit mondani akar, és még ha önnek is sok mondanivalója van számára, ne tegye azt közvetlenül a hazaérkezését követően. Először ő beszéljen, biztosan fontosabb dolgok kavarognak a fejében önnél. Ne zavarja. Ne panaszkodjon, ha a férje későn érkezik haza, vagy ha este el akar menni vacsorázni ön nélkül. Vita helyett próbálja meg megérteni mekkora nyomás alatt van a munkája miatt. Amikor otthon van, biztos pihenni és ellazulni szeretne. És végezetül ne tegyen fel szükségtelen kérdéseket és ne gyanakodjon az ítélőképességében vagy feddhetetlenségében. Ne felejtse el, hogy ő a ház ura, és mint olyan, mindig keresztülviszi a saját akaratát becsületesen és igazságosan.

És jegyezze meg, a jó asszony tudja, hol a helye!

:))))

25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - Agis)
2011. jan. 11. 11:24
Igen, igen, igen. Olvasd el, mert komolyan kíváncsi vagyok, hogy szerinted ez miért nem normális?
24. agis
2011. jan. 11. 11:20

Elolvastam meg egyszer. Nekem igenyeim vannak, a ferjemnek ohajai....


Ohaj-shoaj-kivansag??? :D

23. agis
2011. jan. 11. 11:15
Lagyan es elfogadoan...? Hm, nem vagyok sem behodolo, bar ha jobban belegondolok feleseg sem :D
22. agis
2011. jan. 11. 11:14

Milyen hala, es milyen ajandek? Hogy mellettem van...?



Lehet ujra el kellene olvasnom...

21. spinneli (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 11. 11:07

Manipulálni nem szoktam, elfogadó is vagyok, viszont kritikát szoktam mondani-bár többnyire építő jellegűt.

:)

20. agis (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. jan. 11. 11:07

Szamomra ez nagyon messze all a normalistol....bar biztosan vannak teruletek ahol ez a mai napig teljesen magatol ertetodo.


A lemondas arrol hogy nem ellenorzi a fejet viszont abszolut normalis kategoria, ki az aki folyamatosan kepes a masikat ellenorizni? Nem bolondul bele....?

19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - Spinneli)
2011. jan. 11. 11:06
Manipulálsz, kritizálsz és nem vagy elfogadó? :o)). Bukta, csúnya, nagy bukta :D :D :D
18. spinneli (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. jan. 11. 11:05
Az utolsó gondolat kivételével a mi kapcsolatunk nagyjából így működik...érdekes, mert én erre mindig demokratikusan működő kapcsolatként gondoltam, nem pedig behódoltként, bár én ugynezeket visszakapom a páromtól is.
17. orsolya33 (válaszként erre: 16. - Norejka)
2011. jan. 11. 10:47
Ez így igaz. Ha egy bunkó emberem lenne (valószínű repülne)és ezeket elvárná tőlem,akkor negatív számomra ez a lista. Viszont mivel megkapok a páromtól minden földi jót, törődést,szeretetet, odafigyelést,ezért teljesen természetes,hogy én így viselkedek. Ettől én még önálló ember vagyok és egy olyan párom van,akivel támogatjuk egymást és a közös célunk egy, a gyerekek felnevelése és anyagi biztonság megteremtése.Most jelenleg anyagi téren az oroszlán részét Ő végzi,de ezt nem használja ki és nem vágja a fejemhez,mert volt már neki is szüksége az én pénzemre (anno,még az elején).
16. Norejka (válaszként erre: 13. - Orsolya33)
2011. jan. 11. 10:34

Szerintem ez lenne az ideális :)

De ez nem behódolás,hanem a másik iránti szeretet,szerelem,elfogadás és annak segítése! Nem pedig a másik uralmának teljes kiszolgálása..

2011. jan. 11. 10:32
Ez az amit soha nem tennék!!!
2011. jan. 11. 10:30
Egy behodoló feleség most olyan típusról beszélek, aki szemellenzővel van felszerelkezve és a cél érdekében olyanokat is eltűr, amit igazán nem kellene, mert a kedves férje erősen sakkban tartja és legtöbbször félelemben. Legyen egy másik, aki talpraesett, leleményes, alkalmazkodik a férjéhez és mindent megbeszélnek hiszen csak rajtuk múlik és olyan döntést hoznak, ami mindkettő számára előnyös, elfogadható és egyiknek sem sérti az érdekeit. Kívánok sok szerencsét üdv.Ágnes
2011. jan. 11. 10:26
Nálunk így van,DE ODA VISSZA!!!!! A párkapcsolat titka, hogy társai és barátai is vagyunk egymásnak és nem hatalmi harcolunk.Megbízok benne,mert megbízható, ha megajándékoz őszintén örülök neki,Ő a családfenntartó és jól csinálja,illetve a gyerekekre is vigyázz, pelenkázza, fürdeti,ha kell és megkérem rá. Mind a kettőnk számára a gyerekeink érdeke az első.Ha kell,ha nem dicsérjük egymást.Akkor mi behódolva vagyunk egymásnak és ez jó!!!! Férjekről nem ír?
12. Norejka (válaszként erre: 5. - Driennke83)
2011. jan. 11. 10:25
Hát nálunk pl. amíg nem ismertük egymást párommal,hitele és adóssága volt...most meg általan több mint 1 év alatt oda sikerült eljutnia,hogy külön pénzt rak félre,gyűjtöget. És úgy érzem,hogyha pl én nem szóltam volna bele a pénzügyeibe úgymond,akkor már sokkal nagyon bajok lennének..
2011. jan. 11. 10:24
Akkor én is behódoltam,de minek.
2011. jan. 11. 10:24
Szerintem jó! Egy normális kapcsolat így működik, oda vissza, ahol van bizalom, megértés stb
9. a360345bdd (válaszként erre: 3. - Driennke83)
2011. jan. 11. 10:24

Ha úgy igazán mélyen ízekre szeded a dolgot, akkor ez totális behódolás, még az önálló gondolataidtól is megfoszt! Kérdés, hogy a Te férjed mennyire zsarnok és mik a megszabott határok.


Sohasem támaszkodnék 100%-osan másra anyagilag! A NANE szerint lelki terrornak minősül, ha a saját jövedelmed felett a férjed rendelkezik.


Én éltem így fél évig, 10 forintot sem kaptam, egy nyorult zsömlét sem vehettem magamnak, amíg a p.cs nem adott pénzt. És minden forintért könyörögni kellett, vagy megdolgozni (szexuálisan persze...)

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. jan. 11. 10:23
Ez normális feleség termékleírása :)) Ha az emberek hajlandóak lennének és tudnának is így élni, nem játszmáznák végig az életüket, lényegesen jobb lenne a válási statisztika és boldogabbak is lehetnénk.
7. nikletty (válaszként erre: 5. - Driennke83)
2011. jan. 11. 10:23
szeirntem is az anyagi nem állja meg a helyét, ill. nem kritizálom a párom, de megvitatjuk a dolgokat
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook