Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Balaton és Horvátország között milyen árkülönbség van? fórum

A Balaton és Horvátország között milyen árkülönbség van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Kistanítónéni (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 21:45

Jó Plitivce tényleg veri a fátyolvízesést, de az Adria Balaton vonatkozásban ezt nem ismerem el. :)

Mi minden nyáron (meg tavasszal és ősszel) megyünk a Balatonra, idén is, de most teljesen felcsigáztál, hogy elmenjünk egy hétre Horvátországba is, kívácsi vagyok mi változott három év alatt mióta nem voltam.

34. Mazsinka (válaszként erre: 33. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 21:29
Ugyan! Amikor elmentünk Szilvásváradra, tátottuk a szánkat, de szép, de jó, de klassz. A Fátyolvízesés ki volt száradva, meg az a másik is, aminek elfelejtettem a nevét. De akkor is el voltunk szállva, hogy milyen jó kis kiránduláson vettünk részt. Aztán pár hétre rá elmentünk a Plitvicei-tavakhoz, ott leesett az állunk, és azóta is lent van. Szóval van különbség, nem kicsi.
33. Kistanítónéni (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 21:27
Plitvice tényleg gyönyörű, de a Fátyol vízeséshez érzelmileg kötődöm, nem beszélve a füstölt pisztrángról, amit a völgyben árulnak.
32. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 21:27
Az öcsém megy nyaralni oda a nyáron, majd kifaggatom a tapasztalatairól.
31. Kistanítónéni (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 21:25
Lángost még nem nagyon vettem a Balatonon. A nagy tó pedig gyönyörű tiszta (két hete voltam, gyönyörű türkiz). A szállások pedig nem drágák. Azt hozzáteszem ez az északi part, a délin meg egy balatonszemesi ebédet kivéve, nem voltam hosszú évek óta.
2013. máj. 11. 21:24
Olyan, mintha a szilvásváradi Fátyolvízesést akarnád összehasonlítani a Plitvicei-tavakkal kb. egy áron. Ne már!
29. Mazsinka (válaszként erre: 28. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 21:20
Épp elég volt, amit láttam és hallottam róla, felvételeket, képeket. Egy nagy tó, nem túl tiszta, a partján veszel lángost, meg egy csomó pénzt elkölthetsz szállásra. Többet, mint egy távolabbi országban, ahol esetleg más kultúrával is találkozol, nem a szomszéd Jenő bával.
28. Kistanítónéni (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 21:16
Ha nem voltál a Balatonon honnan tudod, hogy milyen?
2013. máj. 11. 21:15

Szerencsére nekem a Balaton északi partjáról csak pozitív tapasztalataim vannak. Kedves vendéglátók, igényes apartmanok, jó éttermek, kávézók, borozók, rendezett strandok, rengeteg programlehetőség nem beszélve a gyönyörű magyar tengerről! Az árak évek óta nem emelkedtek.

Horvátországot is szeretem, főleg a mediterrán városkáikat, meg a tengeri ételeket, de nehezen viselem, hogy egy korsó sörért meg egy pohár üdítőért több ezer forintot kell fizessek. A szállás meg balatoni áron teljesen szocreál stílus, a tisztaság eléggé kérdőjeles, a strandokon nincs wc.

2013. máj. 11. 21:10
Igen, tudjuk, Balaton a magyar tenger... de talán nem kellene lesznobozni azokat, akik nem érik be vele, nem tetszhet mindenkinek. Én pl. még nem voltam, és soha nem is fogok vágyni rá, hogy odamenjek, ellentétben Horvátországgal. A magyarok hajlamosak arra, hogy ami saját, azt rettentően felmagasztalják, legyen bármennyire gáz, és ezzel nem azt mondom, hogy gáz a Balaton, de ne hasonlítsuk már a horvát tengerparthoz, mert nagyon nem egy kategória, max árban szeretnék felhúzni Horvátországhoz.
25. Slyte (válaszként erre: 24. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 20:42

Értékelik, vagy sokszor értékelnék, ha nem lenne pl. a magyar alma 2x drágább, mint a banán, ha a balatoni szállások nem lennének lepukkant állapotban 50%-kal drágábbak, mint a szomszédos horvát. Ha a magyar vendéglősök ugyanúgy állnának a magyarokhoz, ahogy a németekhez, osztrákokhoz...


Ha itthon keresek szállást, akkor szinte a szőnyeg alatt, elbújva, mert örülnöm kell, hogy szóba állnak velem...


Szóval, az éremnek 2 oldala van. A magyarok pedig nincsenek a saját hazájuk ellen, csak esetleg kellemetlenek a tapasztalataik.

24. Kistanítónéni (válaszként erre: 20. - Slyte)
2013. máj. 11. 20:19
Nem a rosszindulat hozta ki belőlem az utolsó mondatot, hanem sajnos a tapasztalat, de nem akartam senkit megbántani vele. Nagyon örülök, ha te úgy érzed, hogy nem ez a helyzet, és az emberek ugyanúgy értékelik a hazai dolgokat, mint a külföldit.
23. Slyte (válaszként erre: 22. - Carpediem*)
2013. máj. 11. 20:01
Bizony olcsóbb a szállás. Mi tavaly olcsóbban száltunk meg apartmanban, mint amennyiért évekkel ezelőtt béreltünk 1 szobát a Balatonon.
2013. máj. 11. 19:56

Én a horvátokat ajánlom, persze ha nem gond, hogy sós a víz!

Idén akartunk hosszú évek óta elöször menni a Balcsira, áhhh, de kész horrorrrrrrrrr.....

Borzalom, pofátlanul drágák a szállások, és itt nem hotelekről beszélek, hanem apartmanok, vagy éppen vendégházakról, az agyam eldobtam, komolyan....

igaz, hogy Horvátokhoz az út kicsit drágább lesz, de szebb, több látványosság, és olcsóbb a szállás!!!

Jah és olcsóbb is és nem szocreálos a berendezés, akár egy apartmant nézünk vagy egy egész házat.....

21. Slyte (válaszként erre: 18. - F1eff0c6fd)
2013. máj. 11. 19:51

Horvátországgal már nem dicsekszenek... Aki dicsekedni akar, az nem odamegy.


Mi éppen 5 fővel szoktunk menni, voltunk Balatonon is, sohasem luxusszállóban. Nem volt sokkal drágább a horvát tenger, mint a Balcsi. Igaz, mi általában boltokban vásároltunk odakint, és néha ültünk be vendéglőbe, de nem volt akkora különbség az árban. Meg is lepődtünk.


Mindenféle dicsekedés nélkül, én a tengert választanám. Itthon is lehet drágább helyeken üdülni, és külföldön is. A horvát tenger nem a drága kategória. Igaz, most erős a forint, az miatt lehet még drágább.

20. Slyte (válaszként erre: 19. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 19:40
Nem a fórmindító volt, és nem is téged minősítettelek rosszindulatúnak, hanem a hsz-ed UTOLSÓ MONDATÁT. Annyira más!
19. Kistanítónéni (válaszként erre: 18. - F1eff0c6fd)
2013. máj. 11. 17:20
Én is pont erre céloztam, de a fórumindító egyből rosszindulatúnak minősített. Kár.
18. f1eff0c6fd (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 17:14

Osztom a véleményed,hogy a Balaton olcsóbb és valóban az északi part szebb és igényesebb.

Jó pár ismerősöm volt már H.o-ban,de köszönik nem kérnek belőle, mert horror drága!!! Szerintük akik csalódtak, azok is csak azért dicsérik mert még saját maguknak sem merik bevallani hogy kiürült a zsebük!Sokan úgy tartják,hogy az olyan ciki,hogy nyár végén "csak" Balatonnal dicsekedhetnek és nem Horvátországgal! Akinek sok a pénze induljon csak neki!

17. Kistanítónéni (válaszként erre: 16. - Slyte)
2013. máj. 11. 17:13

Az utolsó mondat nem neked szólt, hanem a kommentelőknek.

Voltam több alkalommal Horvátországban és rendszeresen járok a Balatonhoz is. Biztos, hogy drágább Horvátország, mégis mindig a Balatont kritizálják.

Ami a horvátoknál jobb azok a halak, tengeri kütyük, de az meg főleg drága.

16. Slyte (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2013. máj. 11. 17:06
Az utolsó mondatoddal nem értek egyet, nagyon általánosító, és rosszindulatú. Egyáltalán nem vagyok az a külfödtől elájuló típus, és nagyzolni sem szeretek.
15. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2013. máj. 11. 16:57

Szerintem Meg a Balaton olcsóbb. Nem csak az útiköltség miatt. A szállás is drágább kategórián belül. Az üdítők, egy sör szerintem a kétszerese és az éttermek, büfék, fagyi is jóval drágább. A Balatonon én az északi partot szeretem, sokkal igényesebb, a fürdésen kívül rengeteg klassz programot lehet találni.

Csak valamiért a magyar ember szereti a magyar dolgokat kritizálni, a külföldtől meg elájul.

14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - 9c57fd10dc)
2013. máj. 11. 15:34
Engem nem zavart a szandi, a sziklák zavartak, látványra szép, pocskolásra nem, kicsi gyerekeknek pláne nem. A homoktól borsózik a hátam, így marad az apró kavicsos part.
2013. máj. 11. 15:28

Titeket nem zavarna, hogy a horvát tengerbe csakis műanyag szandival lehet közlekedni? :s

Egyébként ez a szandi plusz költség a Balatonhoz képest, de ha megengedhetitek magatoknak, akkor mindenképpen tűzzetek kifele! :o)

12. Slyte
2013. máj. 11. 12:03
Tavaly benzínnel együtt olcsóbb volt a horvát tenger, mint előtte a Balaton. Mondjuk nagy szerencsénk volt a szállással. Nem volt 2000 Ft/fő/éj, és apartman, főszezonban. Úgyhogy attól is függ, hogy merre, milyen szállás, stb...
11. acuko (válaszként erre: 2. - Gigi>)
2013. máj. 11. 11:56
Azt is figyelembe kell venni, hogy az útiköltség a távolságkülönbség miatt mennyivel több, ha Horvátországba mennek. Mert még az is lehet, hogy többet fizetnek a benzinért és az úthasználatért, mint amennyit a egyébként megspórolnának..
10. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 11:12
Ennek is utánanézek, köszi!
9. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - Gigi>)
2013. máj. 11. 11:11
Ez még csak terv, de köszi :)
8. Mazsinka (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2013. máj. 11. 11:11
Mi csak egy helyen voltunk, Rab szigetén, Suha Puntán. Arról tudok beszélni, és persze útba ejtettük a Plitvicei-tavakat,ami gyönyörű volt. Ha tehetitek, ti se hagyjátok ki!
7. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 11:07
Passz...Állítólag Split nagyon szép, még utánaérdeklődünk a többinek...Javaslat...?? :)
2013. máj. 11. 11:06
Horvátországon belül hová mennétek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook