Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A 90 éves apai nagyanyám tartásáról kizárólag én vagyok köteles gondoskodni? fórum

A 90 éves apai nagyanyám tartásáról kizárólag én vagyok köteles gondoskodni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
35. Guruljka (válaszként erre: 33. - Ikebana3)
2018. jan. 20. 20:24
Hivatalosan nem az övék a ház. Én egyébként sem tartom okos dolognak jelzáloggal megterhelni, főleg hogy a hagyatékkal még lesznek gondok.
34. Ikebana3 (válaszként erre: 29. - Spann)
2018. jan. 20. 20:18
A gyerek ugyan meghalt, de él a gyerek felesége!
33. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Wanda8)
2018. jan. 20. 20:16

Igazából nem te vagy köteles gondoskodni a nagymamádról. Ha a nagymamádnak van háza, akkor arra valamilyen módon jelzáloghitelt talán lehetne felvenni, amiből lehetne fizetni a kórházi ápolást.

De, hogy igazából mit lehetne tenni, egy ügyvéd jobban tudná. Javaslom keress fel egyet, mielőtt te és a gyerekeid látnátok kárát a nagymamád eltartásának. Úgy látom eddig is erődön felül vállaltad a gondozását. Esetleg az önkormányzati szociális osztályt is meg lehetne kérdezni segély ügyben.

De az azért érdekes, hogy anyukád, az anyósa házában lakik, de a kórházi ápolását nem támogatja. Ez elég bonyolult, kérdezz meg ügyvédet.

32. Guruljka (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2018. jan. 20. 19:22

Legalább is a területileg illetékes bíróság panasznapján.

De meglepne, ha az önkormányzatnál nem mondanának semmit.

31. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - Spann)
2018. jan. 20. 19:02
jogos
30. spann (válaszként erre: 24. - Wanda8)
2018. jan. 20. 17:35
Pereld be őket. Olyan nincs, hogy valaki kihúzza magát a fizetési kötelezettség alól, ráadásul a másik terhére.
29. spann (válaszként erre: 26. - Wanda8)
2018. jan. 20. 17:33

[link]


Az jó, kérj ingyenes jogi tanácsadást.

[link]


Az első linkben az van, hogy ha a gyerek nem él, akkor a sorban következő kötelezett sajnos az unoka.

De a tartásdíjat gondolom el kell osztani annyifelé, ahány kötelezett van, tehát a testvéred és édesanyád is ugyanannyit fizet, mint te.

28. wanda8 (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2018. jan. 20. 17:23
Elmondtam neki.Erre megsértödött és elmond mindennek.
27. Piroska52 (válaszként erre: 26. - Wanda8)
2018. jan. 20. 17:03

kérdezd meg az anyukádat,hogy képzeli az öregkorát,

és mond el neki ,jó előre gondoskodjon arról ,hogy ha megöregszik legyen aki gondozza,vagy csak rányissa az ajtót

26. wanda8
2018. jan. 20. 16:42

Kérni fogok ingyenes jogtanácsadást! Öbkormányzattal is beszélek! Ha eszetekbe jut vmi vagy tanácsotok van,szívesen fogadom!

,köszönöm

25. wanda8 (válaszként erre: 22. - 1+1=10)
2018. jan. 20. 16:41

Tudjátok a szívem szakad meg érte,hogy ott van.De valóban sokszor azt se tudja ki Ő.Van hogy gyereknek hiszi magát.

Ha tehetném hazahoznám,de olyan zavart,hogy én mint szülő azt gondolom ennek nem tehetem ki a gyerekeim.És mindent amit lehet beviszek neki,a csokitól,a kekszig,amit csak kér vagy tudom hogy megenne.Itt nem arról van szó hogy nem akarok róla gondoskodni,csak 60-65ezer plusz költség nagyon megterheli a családom.

24. wanda8 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2018. jan. 20. 16:35
Igen így van! Azt mondták csináljam én.őket nem érdekli.
23. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - 1+1=10)
2018. jan. 20. 16:26
Meg fog oldódni, mert sokszor a hivatalokban több az emberség, mint rokonban. Ez erre egy nagyon jó példa.
22. 1+1=10 (válaszként erre: 21. - 12d083b51b)
2018. jan. 20. 16:01

Ez igaz !

Sajnos több ötletem már nincs, de szívből kívánom ennek az anyukának, kismamának, hogy a legszerencsésebben oldódjon meg a problémája.

2018. jan. 20. 14:53

Tudomásom szerint törvény csak a "szülőtartási kötelezettség"-ről szól, minden más, amiről itt írsz, az a szereteten és emberségen múlik.


A testvéred és édesanyád veled szembeni viselkedése igen meglepő. Mert rád való tekintettel kellene beszállniuk, és besegíteniük a mama ellátásába. Hiszen ahogy írtad, most éppen te is babát vársz, és azok után még nehezebb lesz előteremtened a költségeket.


Ha ők így állnak hozzá a dolgokhoz, bizony megmondanám nekik, hogy ha önként nem harmadolnak, akkor te jogi útra viszed a dolgokat. Nehogy az legyen már, hogy minden költség, minden gond-baj a tied, és ők pedig csak örökölnek, meg a haszonélvezeti jogra hivatkozva élnek, ahogyan élnek.

2018. jan. 20. 14:19
Elég szomorú ez a történet. A húgodat mindenképp be kellene vonni a költségekbe. Anyukád is ott lakik, legalább téged nézve és rajtad könnyítve segíthetne.
2018. jan. 20. 13:52
Ingyenes jogsegélyt kérnék, szerintem a helyi családsegítő szolgálatnál tudnak ebben segíteni.
18. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Theri)
2018. jan. 20. 13:51

Demens.

Nem tud ilyenekről intézkedni. talán még a saját nevét sem tudja már.

17. 1+1=10
2018. jan. 20. 13:49
Miután mind hárman kötelesek vagytok gondoskodni a mamáról, mondd el a kórházba, hogy az ellátást számlázzák ki a tesónak és anyádnak is. Törjék a fejüket ők, Te meg várd boldogan a kisbabádat.
2018. jan. 20. 13:49

De gondolom, a húgodnak kell majd az öröksége, ha a nagyi meghal....



Fejenként 60 ezret 3 embernek össze kéne dobnia.


SZégyen, hogy hagynak Téged meggebedni a rád hárult feladatok alatt....


Simán a szemedbe mondják, hogy csak Te fizesd az egészet:??

15. wanda8 (válaszként erre: 14. - 1+1=10)
2018. jan. 20. 13:12
Így van,apué volt a ház,a fele a húgommé ,fele az enyém,anyámnak és mamának is haszonélvezete van azon a házon.
14. 1+1=10 (válaszként erre: 12. - Wanda8)
2018. jan. 20. 12:56

Kinek a tulajdona az a ház, amiben az anyád él ?

Miért van rá haszonélvezete ? Amennyiben a mamádé volt és valahogy apukádé lett, ez esetben apukád halála után valószínű Te és a testvéred vagytok a tulajdonosok, anyád a haszonélvező.

Ez esetben nagyon szép lenne anyádtól, ha az amúgy jogos ott lakás fejében legalább besegítene a mama eltartásába.

Beszélj esetleg ügyvéddel, járási székhelyeken van ingyenes jogi segítségnyújtás.

A testvérednek meg épp úgy helyt kellene állni, mint Neked, sőt jobban, mert az ő megélhetését az eltartás nem veszélyeztei.

13. theri
2018. jan. 20. 12:48
A haszonélvezeti jog nagyobb jog mint a tulajdonjog, tehát nyugodtan kirakhatná anyukádat. Nekik kéne megegyezni.
12. wanda8
2018. jan. 20. 12:18
Egyetlen fia volt,az apám aki tavaly meghalt.Nincs semmije,tehát örökség sincs utána.Haszonélvezete van azon a házon amibe anyám él.
11. wanda8 (válaszként erre: 9. - 1+1=10)
2018. jan. 20. 12:17
Sajnos a nyugdíja nagyon kevés.70ezer ft,már az idősek otthonát végig kérdeztem oda sem elég sehova se sajnos.
10. wanda8 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jan. 20. 12:16
Itt nem arról van szó hogy nem akarok.hisz eddig is mindent megtettem hosszú évek során.és szívesen tettem.De most plusz 65ezer forint nagyon sok.és nem tudom egyedül állni.
9. 1+1=10 (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2018. jan. 20. 12:10

Szép Tőled, hogy megteszel mindent a nagymamádért.

A nagymamádat az köteles ápolni, aki az örököse - lesz. Van rajtatok kívül valakije, pl. gyereke ?

Valóban kötelezhetik a hozzátartozót az ellátás kifizetésére - a kórház, vagy az idősek otthona, de csak akkor, ha az eltartó megélhetését ez a befizetés nem veszélyezteti. Próbálj utána nézni az önkormányzatnál, hogy idősek otthonába el lehetne-e helyezni - talán olcsóbb lenne, esetleg elég lenne a mama nyugdíja.

Egyértelmű, hogy így a leírtak alapján nem vagy köteles eltartani a mamát. Beszélj a településetek jegyzőjével is. A helyi sajátosságokról Ő tud felvilágosítani és segíteni. A testvéred épp annyira felelős mint Te, ha egyáltalán ti vagytok az örökösök, illetve az eltemetésért felelősek.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Wanda8)
2018. jan. 20. 12:07
A rossz kapcsolat nem mentesít...
2018. jan. 20. 12:06

Azt hiszem, hogy itt nem is a kötelességet kell figyelembe venni...

Én biztos gondoskodnék róla és nem érdekelne, ha más nem teszi.

Van erre vonatkozóan jogszabály. A gyerekeknek tuti, hogy kell gondoskodni a szülőkről, de a nagyszülőkről nem tudom, hogy létezik e ilyen.....

6. wanda8 (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2018. jan. 20. 12:05

anyámnak az anyósa,sosem volt jó a viszonyuk.

Nem lehet három felé osztani a terheket,mert sem anyám,sem húgom nem hajlandó fizetni.

Tehát hivatalosan tehetek e bármit is?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook