Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2 éves kislányom még csak nagyon kevés szót használ. Normális ez? (A hallásával nincs semmi probléma.) fórum

A 2 éves kislányom még csak nagyon kevés szót használ. Normális ez? (A hallásával nincs semmi probléma.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Dus)
2009. febr. 9. 14:01
Nekem elötte ugy szólt,hogy he:)Aztán ANYA lettem:)
2009. febr. 9. 13:53
Szia Anonima0611!Ne aggódj ez miatt,nekem a kisebb 3,5 éves,beszél,de még sok mindent én se értek meg,pedig általában én megértem,ha más nem is.A naggyal is volt probléma,de nem volt ennyire nehéz eset.Az oviban nálunk középső csoportban kezd vele foglalkozni logopédus,és ő most elsős,és még mindíg jár hozzá.Ha közösségben lesz,biztos jobban fog majd beszélni.
2009. febr. 9. 13:52
semmi gond, különbözően fejlődnek :D az én fiam is kb. egy hónapja kezdett el ugrásszerűen beszélni, előtte csak "megjegyezte", maximum egyszer mondott ki szavakat, most már kis mondatokat farag :D nemrég múlt 27 hónapos.
2009. febr. 9. 13:48
Ne aggódj miatta! A keresztlányom kisfia március 26-án lesz 3 éves és még csak most kezdett igazán beszélni! Ő is nagyon el volt keseredve nagyon sokat sírt miatta, mondtam Neki, hogy még meg is unod. Vitte minden hová de mindenhol azt mobdták, hogy semmi gond!!!!!!! Most már mindent mond és nagyon kell vigyázni mert utánozza az embert. Persze nem beszélünk csúnyán de hát .........
16. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 12. - Ilchie)
2009. febr. 9. 13:44
Ne haragudj,de ez esettöl,gyerektöl függ...így önmagában oltári baromság konkrét eset nélkül.Ezzel nem téged akarlak megbántani vagy támadni,elnézést ha kicsit erős....sajna ezt úgy ültetik át a gyakorlatba hogy 5 éves kor alatt meg sem akarja nézni a logopédus.....:(
2009. febr. 9. 13:38

Az én 27 hós kislányom most kezd el beszélni. Ez azt jelenti, hogy most kezdi utánozni az általunk mondott szavakat, több kevesebb sikerrel. Ne aggódj, minden gyerek beszéde más-más ütemben fejlődik.

Az idegesít jobban, amikor idegenek próbálják beszéltetni és persze, hogy meg se mukkan. Akkor kérdezgetik furcsán nézve, hogy még nem beszél? Hát még nem! Miért olyan furcsa ez? Miért várják el egy kétévestől, hogy elmondja, hogy hogy hívják, hol lakik és miylen a vércsoportja???

2009. febr. 9. 13:38

Köszi nagyon aranyosak vagytok.Csak már annyira rossz,hogy úton útfélen megkérdezik,Hogy


"És még nem beszél?Már kéne!"

Szóval nagyon letudják lombozni a kedvemet,pedig annyit kerepelek neki egész nap,hogy szörnyű,egyfolytába mondókázok és nyelvtörőzök.De lehet,hogy ő mozgásban fejlődik gyorsabban.minnenhová felmászik és emeleteket tud lefelé lépcsőzni egyedül.De azért ott vagyok mellette.:-) Még egyszer köszi:-)

13. _kleo_
2009. febr. 9. 13:34
Semmiről nincs lekésve, ne aggódj miatta. Később bele fog lendülni.
12. ilchie (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2009. febr. 9. 13:33
5 éves kor alatt nincs szükség logopédusra...én így tanultam.
11. dus (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2009. febr. 9. 13:33

Igen! Nekünk is bölcsiben eredt meg a nyelvünk!


:))))))))

2009. febr. 9. 13:32
Tesóm 3.5 évesen kezdett el beszélni. Mi is kezdtünk aggódni, de ma 21 éves, főiskolára jár, semmi baja, csak ilyen típus volt:)
2009. febr. 9. 13:31

Szia!

Ne aggódj!Ő így fejlődik.

Nálunk volt az oviban egy kisfiú, nem beszélt 3 évesen.Már mindent mond...

Arra odafigyelhetsz, hogy ha mondjuk kér valamit, ösztönözd ,hogy mondja is.

Beindul hamrosan meglátod!

2009. febr. 9. 13:31
Semmi baj nincs ezzel.2 gyermekem van.A lányom 2évesen folyékonyan beszélt,a fiam meg akkor kezdett pár szót mondani.Pedig ugyanúgy foglalkoztam velük,meséltünk,mondókáztunk.Ma már lelőni sem lehet a fiam,annyit beszél.Úgyhogy semmi gond ezzel,minden gyerek más.
2009. febr. 9. 13:31
Szia!Az én nagylányom 2,5 évesen sem beszélt még,aztán bekerült bölcsibe.....azóta be nem áll a szája:)Ne aggódj!
2009. febr. 9. 13:30
Az én kisfiam 21 hónapos, szintén nem beszél, csak a szavak első 2 betűjét mondogatja, meg PAPA, MAMA, BABA. Ennyi. Pedig beszélünk hozzá. Majd eljön az ideje, szerintem nem szabad erőltetni.
2009. febr. 9. 13:30

Sziasztok,a kislányom most töltötte be a 2 évet.De még nem nagyon beszél.Ennyi a szókincse:

Tata,mama ,babájjéééé,mamájjé,tatájjé,tita tita ha(cirmos cica haj),pápá,vav-vav, kukoji(kukori).Szóval nagyon kevés.Ez még normális? Vagy forduljak szakemberhez? Amúgy mindent megért,amire megkérem azt csinálja is,de mégis aggaszt...

4. dus
2009. febr. 9. 13:30

Igen. Az én fiam 2,5 évesen kezdett el beszélni,de egyből összefüggő mondatokat mondott! Ne aggódj, idővel megered a nyelve és olyan szószátyár lesz, hogy le sem lehet halkítani!


Nekünk annak idején mindenki azt mondta: vigyük el logopédushoz! Tök fölösleges! Ha magától nem akar beszélni, más rá nem veszi, az egyszer biztos!

Megnyugtatásképp kikérheted a védőnő tanácsát, ő is biztos tud segíteni, mit tegyél.

2009. febr. 9. 13:29

Szia! Nekem a volt munkatársamna, és egyik barátnőmnek kisfiuk van, és csak egyke gyerekek. Ők mindketten 2,5 évesen kezdtek el beszélni, de onnantól kezdve ontották a szót magukból! :)

Nyugodj meg, ez teljesen normális...

2009. febr. 9. 13:28
Majd bele jön nyugi.A tesóm kisfia,3 évesen még alig beszélt 4 évesen nem lehetett lelöni:)))sokat legyen gyerekek között.
2009. febr. 9. 13:26
A 2 éves kislányom még csak nagyon kevés szót használ.Szerintetek normális ez? (A hallásával nincs semmi probléma)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook