Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sószappan problémás bőrre, használta már valaki? fórum

Sószappan problémás bőrre, használta már valaki? (beszélgetős fórum)


15. 7a23ed9179 (válaszként erre: 14. - Lilibeth59)
2011. nov. 8. 22:29
jó elhiszem, én natúr tisztítatlan sót veszek, nekem bevált, persze akinek jobb a sószappan, azt fogja használni:)
14. Lilibeth59 (válaszként erre: 13. - 7a23ed9179)
2011. nov. 8. 22:17
A sószappan nem szappan. Nézz utána, és azután is, hogy a sima bolti só mit tartalmaz. Én se nem főzök/sütök, se nem használnám a bőrömre. A sószappan egyébként nem drága. Egy ilyen "szappan" 2-3 hónapig elég, vagy még tovább. De mindenki maga tudja, én havi 2-300,-Ft-ért azért a jót és tisztát választanám. Van itt olyan fórum, ahol leírják, hogy a "sima" sók mit is tartalmaznak, de a neten is sok mindent olvashatsz róla, esetleg kérdezd meg egy gyógyszertárban.
2011. nov. 8. 20:48
nem kell ehhez szappan, én sima sót használok a bőrömre, semmi mást, csak sót és vizet, és gyöyörűen rendbehozta az arcom (hormonzavar miatt zsíros, pattanásos volt még ennyi idősen is, de a sóterápia rengeteget segít, soha egyetlen drága szer nem tudta ezt produkálni).
12. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Kiscsaj16)
2011. máj. 16. 07:48

Szia!


Igen, én használtam/használom is. Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek! Megtisztítja a bőrt a méreganyagoktól, persze ehhez idő kell. A lényeg, hogy nem szabad semmi mást használni, ha sószappant használunk. Kezdetben, ha csíp, kb. 20-30 perc elteltével egy nagyon pici shea vajjal, vagy 100 %-os tiszta, hidegen sajtolt olajjal (olíva, mandula, ken, búzacsíra - bőrtípusnak megfelelő) be lehet vékonyan kenni. De csak ha nagyon muszáj!!! Kis idő múlva már látható az eredmény, de ehhez tényleg tisztulni kell a bőrnek, ami pattanásokkal stb. jelentkezik.

Küldök bővebb infót, ide nem akarok annyit írni.

2010. dec. 25. 11:11

Körülbelül ½ (fél) kávéskanál konyhasót adjunk bő 2 liter vízhez, ami elegendő a víz-só egyensúly szabályozásához a szervezetben, és hogy biztosítsa a szervezet normális működését.

Ami meglepő, hogy szervezetünk folyadékállománya, mint ahogy bizonyított, - 0,9% kloridot tartalmaz vagy 0,9g-ot 100 ml-ben, azonban 2-3 g konyhasó teljes mértékben elegendő ahhoz, hogy a nap folyamán a szövetek vízcseréjének korrekcióját megoldja. Összességében, ez a sómennyiség a napi elfogyasztott élelmiszertermékek sótartalmával kiteszi a napi sószükségletet

2010. dec. 25. 11:08
A só túladagolása nemcsak ésszerűtlen, oly veszélyes is lehet, hogy akár duzzanatok kifejlődéséhez vezethet. Ebben az esetben le kell állni a sózott víz fogyasztásával, és néhány napig csak egyszerű vizet fogyasszunk, majd térjünk vissza az enyhén sózott vízre: két-három nagyobb kristályszemet vagy a benedvesített ujjunkat, ha sóba mártjuk, és ami így ráragad, az a megfelelő mennyiség egy pohár vízhez. A 2-2,5 g sót otthoni körülmények között nehéz kimérni (ez a napi adag). Ám áthidaló megoldásként ajánlom a gyógyszertárban leméretni ezt a mennyiséget, és a későbbiekben ezt használjuk majd otthon mércének. Ebben az esetben nem történik meg a só túladagolása.
9. csavaroseszű (válaszként erre: 6. - Kiscsaj16)
2010. dec. 25. 11:06
szerintem rosszul tudod, nem 2 dl vízben kell feloldani, hanem 2 liter vízben, az úgy túl tömény és vese bajt okozhat. Nézz utána, az nem lehet jó recept.
8. kiscsaj16 (válaszként erre: 7. - 9be54b018e)
2009. nov. 23. 18:57
szia remélem neked segit, mert engem tönkretett, azóta is olyan csúnya az arcom, muszáj lesz bőrgyógyászhoz menjek, mert ez nem mehet igy tovább. 2 hónapig használtam, de bár ne tettem volna :((
2009. aug. 1. 10:22
Én most vettem sószappant, problémás bőrre és gombákra. Vajon arra is jo?
6. kiscsaj16 (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 2. 14:50
jajaj remélem h nemfog sokáig tartani a rosszabbodás, de ha utána szép lesz az arcom akkor megéri , jaj már alig várom h megkapjam szombaton hozza a tesóm, este ki is próbálom, és ez a rosszabbodás mértéke attól is függ h mennyire vagyok tele méreganyagokkal? én belsőleg és külsőleg is fogom alkalmazni ivókúraként minden reggel éhgyomorra 1 kiskanál 26%os sóoldatot 2dl vizbe kell elkeverni és azt meginni+sószappan vagy sóoldatos lemosás. Én kb 1 hónapja zyneritet használtam ami nagyon kiszáritotta az államat, feszült is nagyon alig tudtam mosolyogni, de még a mai napig is száraznak érzem de pedig tiszta zsiros az arcom főleg a T zónában,állandóan fényes. A túlzott faggyutermelés miatt pedig egyre mitesszeresebb az állam és a nyomkodástól bevan gyulladva piros foltos. Már ha kijön 1 pattanás hiába megvan érve hozzá se merek nyulni inkáb hagyom h magától muljon el, de akkor is marad a helyén piros folt, azt mondták h azért van ez mert érzékeny a bőröm és bevan gyulladva
5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - Kiscsaj16)
2009. jún. 1. 23:44
Erre a kérdésre nincs válasz. Attól függ, milyen állapotban van a bőröd. Mit ahogy az is, hogy milyen lesz a változás, lehet hogy sok pattanás kijön egyszerre, vagy nagyon kiszárad a bőröd, de az is lehet, hogy szinte észre sem veszed.
4. kiscsaj16 (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 17:53
Aha tudom a rosszabodásról hallottam, de kb mennyi ideig fog tartani azt nem tudod?
3. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Kiscsaj16)
2009. máj. 16. 10:19

Nem használtam, de a környezetemben többen, és mindenki nagyon elégedett velem. A hunza.hu oldalon találsz róla rengeteg információt, nagyon klassz kis üzlet és az eladók tényleg értenek ahhoz, amit csinálnak. Én hajkefét, fogkrémet, sampont, sőlámpákat, sófürdőket vettem már ott.


Azon ne lepődj meg, hogy először valószínűleg csípni fogja az arcodat, sőt lehet, hogy rosszabb is lesz az állapota, aztán szépen rendbe jön.

2009. máj. 16. 08:19
senki nem használta még, na mind1 már eldöntöttem h rendelek 1 sószappant az arcomra + darabos sókristáyt az ivókúrához remélem használni fog
2009. máj. 15. 13:00
Sószappan problémás bőrre, használta már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook