Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 9 éve újonnan üzletben vásárolt számítógép nagyon lassú. Állítólag RAM, és winchester kellene bele. Érdemes megcsináltatni? fórum

9 éve újonnan üzletben vásárolt számítógép nagyon lassú. Állítólag RAM, és winchester kellene bele. Érdemes megcsináltatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. kristo_f (válaszként erre: 35. - Kristo_f)
2015. okt. 14. 16:27

nem SSE képes"

nem SSE2 képes, helyesen

2015. okt. 14. 16:25

Kisfülestöl nem várható el hogy leirja mire szeretné használni a gépét


Ugyankkor megjelent a sok pc-guru és nyomja az ismert szöveget hogy jaaaj, nincs támogatás és lassu a gép


Egyedül eandi78 aki értelmeseket ír.

HA valaki nem a gépigényes grafikákkal, játékokkal foglalkozik, hanem mint eandi78 irta, Word, internet video/film arra tökéletes a 9 éves gép

Skyp videóhivásra nem, ha a processzor nem SSE képes,

merthogy a Skypot is mindig ráncfelvarrják és ez lett az "újitás" benne.

Éppen most dobattam el egy gépet ismerőssel ezért


XP-hez meg minden frissités megvan, max újat nem készitenek

És akkor mi van?

Semmi gondom az XP-vel, kell hozzá bizonyos ok miatt 3 frissités és vidáman megy hosszú ideje


Olyan nincs hogy egy virusirtó vagy tűzfal már nem jó XP-re. Mindig van régebbi elérhető verzió mindenböl


Ha újkorán egy gép gyors, akkor az most is, max. ujratelepités kell

SZoval kisfüles majd elmondja, ha.., hogy mire szeretné használni a gépet.

34. bed00b28ec (válaszként erre: 28. - Viki77_2)
2015. okt. 14. 12:59
Mért , mit mondjon??? Gondolom kapásból megkérdezte ,hogy mekkora kerete van a kedves topik indítónak a gépre...
33. 2ab16d5612 (válaszként erre: 26. - Eandi78)
2015. okt. 14. 09:04
Netbookot kb annyira tartom számítógépnek mint egy spirálfüzetet.. Ott nem az oprendszer a gond hanem az hogy a win7 gépigénye meghaladja a gép képességeit. De gondoltam mivel konyítasz hozzá ez evidens volt :D
32. Mézes-Krémes (válaszként erre: 30. - Eandi78)
2015. okt. 14. 09:00
Igazság szerint, olcsó húsnak híg a leve, nem?
31. Mézes-Krémes (válaszként erre: 14. - Eandi78)
2015. okt. 14. 08:59

Igen, ez így volt.

Hát az én VGA kártyámat kb. 1 éve vettük, hanszáltan 15-ért. És normálisan lehet vele mindent csinálni. Egyébként szépen viszi a régebbi játékokat, szóval lehet vele játszani. Apukámnak kb. 2 éves van, nem tudom milyen márka, és hogy használtan vagy újonnan vette-e, de 35 volt, és válogatás nélkül visz mindent, minden teszten átmegy.


Hát igen, az igazság az, hogy ha valaki nem ért ezekhez a dolgokhoz, akkor igazából minkét verzióval átverhetik... Pl. én olyan setét vagyok mint az országút, csak hatalmas mázlim van, hogy van a környezetemben valaki, aki helyettem megoldja ezeket a dolgokat. :)

30. eandi78 (válaszként erre: 28. - Viki77_2)
2015. okt. 14. 07:14

Ha nincs minimum 40e Ft-ja mit mondjon a szakember? 9 éves gépen mást nem igazán lehet cserélni. Alaplap+proci, több, mint 20e és egy celeront nem neveznék túl jónak:( Intel i3 proci 30e felett van és egy alaplap is kell hozzá.

Sajnos sokan járnak hasonló cipőben, látom napi szinten:(

2015. okt. 14. 00:20

A procid már rendesen lassú lehet, még PIV-es csak a gép? Válassz olyat aminek jó procija van, lehetőleg csak Intel minőségi, a többi már majd púder az egészen.

Egyetértek az előbb írókkal, valaki akiben megbízol, összerakhat neked egyet, vagy, segít a vételnél, hogy ne olyat ajánljanak, amiben vacak a videókari, vagy túl jó a kari de béna a proci, stb. stb....

28. Viki77_2 (válaszként erre: 7. - Bed00b28ec)
2015. okt. 14. 00:16

Hát azt nem nevezném szakembernek, aki winch meg RAM cserét javasol csak egy 9 éves gépre :)

De kösz hogy bekapcsolt a belebeszélőkéd :)

27. eandi78 (válaszként erre: 25. - Bed00b28ec)
2015. okt. 13. 22:33

Ja office-ból is mindegyik gépen a 2003-ast használom, egy elmaradott senki vagyok:) Böngészőből explorer 11-et szóval lőjjetek le:)

XP-s gépen Mozilla van, a legújabb, mert felmegy rá:) Vírusírtóból csak a microsoft sír, hogy elavult az oprendszer...:)

26. eandi78 (válaszként erre: 24. - Bed00b28ec)
2015. okt. 13. 22:26
Ismerem a cikkeket. De attól még nem fog rendesen működni a win7 a netbook-on. Vagy ha normális, hogy word is lefagyasztja, akkor biztos win7-tel kellene használom...És gond nélkül megy az xp. Office-ra, ezt-azt megnézni neten, nyomtatni tökéletes.
25. bed00b28ec (válaszként erre: 23. - Eandi78)
2015. okt. 13. 22:15
Arrol nem is beszélve hogy xp-re kb már semmilyen program sincs fejlesztve, és nem győzik a szakemberek hangsúlyozni, hogy vírusírtóból böngészőből stb mindig a legújabbat tessék használni...
24. bed00b28ec (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2015. okt. 13. 22:13
A helyedben azért én elolvasnék pár szakmai cikket...
23. eandi78 (válaszként erre: 21. - 2ab16d5612)
2015. okt. 13. 22:03
Egyébként nekem sincs gondom a 7essel, asztali gépen az van, laptopon is az volt. Munkahelyen egy netbook-ot használok xp-vel. Volt rajta 7, nem bírta. Most a laptopon win 8 van ssd-vel, 6gb rammal 8mp alatt tölt be win 8. Asztali gép fejlesztése lesz következő, de egyelőre sajnálok rá 200e-t.
22. 2ab16d5612 (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2015. okt. 13. 21:59
Egyebkent az xps gépem (mértem) 15 perc alatt tölt be. Gyanús hogy winyo gond. Sokszor amiatt tölt lassan és nem az oprendszer a hiba. Vagy a memória carakodik
21. 2ab16d5612 (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2015. okt. 13. 21:57

Nálam nincs gond a 7essel. Sok program már nem futna xp alatt nekem. Játékok sem (főleg azok XD)

Mindig frissítem de csak a kötelezőt. És köszönöm prímán megy. Ennek is a winyója fog hamasosan megdegleni..

20. eandi78 (válaszként erre: 17. - Bed00b28ec)
2015. okt. 13. 21:52
Majd várok fél órát, mire betölti a win 7-et. Egyébként win7-et és 8-at se frissítettem soha. Telepítéskor letiltom. Minden gépem rendesen működik, nem vírusos stb. Ellenben 1-2 agyonfrissített géppel... Láttam már pár gépet.
19. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. okt. 13. 19:12

9 éves???hajjaj... kuka.. azonkb mindent ki kell cseréltetni, aminek az árából vehetsz egy újat.


9 éves egy sz.gép életében olyan mint 100 év egy emberében

2015. okt. 13. 19:07
Szerintem ha csak netezésre van használva arra még jó lesz.
17. bed00b28ec (válaszként erre: 13. - Eandi78)
2015. okt. 13. 19:03
Szerintem eszement nagy idétlenség 1 évek óta a windows által biztonsági frissítésekkel nem támogatott rendszert használni....
16. syria (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. okt. 13. 18:28
Nem érdemes. Vegyél új gépet, ha jót akarsz magadnak!
15. eandi78 (válaszként erre: 14. - Eandi78)
2015. okt. 13. 18:24
Most nézem a 70-ben nem volt vinyó:) Akkor az jó gép lesz. Most néztem magamnak alaplap+ram+proci 3-ast 90e-ért. Az már intel i5 cpu.
14. eandi78 (válaszként erre: 8. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 13. 18:21

Azért ha 70e-be fájt az szinte új:) Az már minimum alaplap+proci+ram (de lehet merevlemez is) csere volt. Normális vga 30e-nél kezdődik, ha játszani is akarsz 60e. Így gyakorlatilag maradt a tápegység és a ház, ami kb. 30e Ft.

Egyébként igazad van. Asztali gépet venni hozzáértő megkérdezése nélkül tilos. Belepakolják a noname alaplapot, ramot, vga-t és eladják annyiért, mintha márkás alkatrészekből lenne. Érdemes alkatrészenként összeállítani a gépet. Bővítés esetén pedig nem házzal együtt újat venni, hanem 1-2 alkatrész megtartásával a többit cserélni.

2015. okt. 13. 18:12

Egy idő után muszáj lecserélni a gépet, mert nem lesznek hozzá alkatrészek. 9 éves gép azért menthető. Nagyjából ddr2 ram lehet benne, már abból sincs túl nagy kínálat. Egy időben elég drága volt a 2gb is, mert ddr3 volt az új. Most tűrhető áruk van. Merevlemez talán már sata, így van esély cserélni. De SSD még gyorsabb. Persze 9 éves gépbe...

Processzort már nem lehet cserélni, mert "szerencsére" a foglalat mindig változik, ahhoz alaplapcsere is kellene:(

Oprendszer pedig nyugodtan maradhat winxp. Sok a tévhit, hogy nem lehet már használni stb. Nem igaz, nekem is van olyan gépem, amin csak az fut normálisan, 7-től meghal.

2015. okt. 13. 17:38
Operációs rendszer is számít hogy azt a gép bírja vagy lassítja.Sok tényező van de lásuk csak? régi alaplapot is fel lehet újítani ha jó kezekbe kerül. Régi szakmabeli vagyok sok gép fordult már meg nálam.
2015. okt. 13. 17:23
Alaplapoktól függően 2 Gb 800Mhz lehetőleg egyforma gyártó szériás. winchester HDD ki hogy DVD író olv ha lehet legyen satás. 9 éves gép gondolom még benne van a merevlemez olvasó amit nyugodtan leválasztható alaplapról.Privazer egy nagyszerű és egyszerű teljes gép tisztító program Your uninstaller tár Temp stb törlő program Driver booster2 a gépekbe Hardvereket hálókártyákat stb ezek újabb kiadásait keresi meg és frissíti Galary utilities5 egyszerű de hasznos program érdemes ezeket a programokat beszerezni gépre. A windows-al induló progikat is tud letiltani azzal is sokat segít hogy gépe gyorsabb legyen.
2015. okt. 13. 16:46

Az én gépem 10 éves és az enyémnek is ez a baja. De csak internetre használom, illetve már az is nehézkes.

Sztem nem érdemes megcsináltatni.

Következő beruházásom nekem is egy új szg lesz.

2015. okt. 13. 16:07
nem
8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. okt. 13. 16:03

Többen írják, hogy nem érdemes, újat kell venni. Nekem apukám nagyon nagy szaki, ez a kedvenc hobbija, és tőle tudom, hogy a boltban vásárolt, már kész asztali gépek lehúzásnak számítanak. Ha szervízbe viszed, akkor a gatyádat is leakasztják majd rólad valószínűleg. :(

Igazából akkor édemes megcsináltatni, ha van a környezetedben valaki, aki ért hozzá nagyon, és bízol benne, vállalja.


Az én gépem most lett megcsinálva, mert már alig kapcsolt be. Eddig 70 ezerbe fáj a dolog. Jelenleg úgy állunk, hogy egy normális vga kártya kéne hozzá, illetve egy nagyobb vinyó, de ha e kettő teljesülne, akkor állítólag már csúcsnak számítana. Az alkatrészek innen-onnan, egyesével lettek beszerezve.

7. bed00b28ec (válaszként erre: 3. - Viki77_2)
2015. okt. 13. 16:02
a leírásbol lejön, hogy már látta szakember a gépet, szóval vírusírtás nem hinném hogy orvosolná a gondot.-
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook