Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 éves lányomnak szinte minden éjjel rémálma van!! fórum

8 éves lányomnak szinte minden éjjel rémálma van!! (tudásbázis kérdés)


1 2
14. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2008. márc. 25. 16:42

ez sima féltékenység. azt hiszi a kicsit jobban szeretitek

vagy valamilyen gyermeki lázadás.

lényeg hogy ezt küszöböld ki ugy hogy a kicsit is tedd külön szobába a naggyal. egyébként egy picit lehet hogy eltoltad,már bocs. nem akkor kellett volna átrakni a nagyot mikor megérkezik a kicsi hanem sokkal előtte hogy ne érezze hogy kitoltatok vele.igy természetes neki hogy külön alszik. nálunk a nagy már születése óta külön alszik. mikor megszületett a kicsi egy hónapig velünk aludt. a nagy meg a saját szobájába. eszébe sem jutott féltékenykedni vagy lázadni.

13. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2008. márc. 25. 15:09

Most te magad adtad meg a probléma forrását,kulcsát!Abban az időszakban került másik szobába mikor a kis öcsike megérkezett.Valószinüleg régóta vivódik magában(szertnek vagy nem szeretnek?),és időbe telt mire megtalálta a tökéletes módszert(rosszat álmodtam)a saját megnyugtatására.Nálunk is a kicsi 2 éves és most tudtam a cicizésről leszoktatni ami eddig éjjel-nappal ment(megkönnyebültem mióta leszokott) ,így nem vagyok benne biztos,hogy bejönne ez a "nagy fiú vagy már" téma,hiszen a szoptatással olyan szoros kötelék alakul ki anya-gyermek között(a kicsik nagyon anyacentrikusak lesznek a hosszú szoptatási idő miatt),hogy azt nem lehet következmények nélkül csak úgy "meglazítani"(nem jutott igazán megfelelő szó az eszembe,de így is érted mire gondolok).Hát igen,nehéz tanácsot adni s sztem nem is nagyon lehet,mivel minden eset más-így minden eset speckós eset.Abban viszont biztos vagyok,hogy előbb-utobb megoldást fogsz találni.

Egyébként nálunk is a nagy lányom egy időben tudatosan nyitott ránk,mikor nagynehezen mertünk a párommal egymással is foglalkozni,és sírva feküdt vissza az ágyába a gyerek.Eljátszotta egy jó párszór,mire kiderült ő azt hiszi,hogy őt nem szeretjük azért "simogatjuk-csokolgatjuk egymást s bújunk össze".Nagy feladat volt az ő nyelvére lefordítani hogy miért is van a sex és a baba tervezésen kívül miért is van még jelentősége,de megértette,azóta nem nyitogat ránk nem is érdekli a dolog.Tisztába van vele,hogy férfi-nő kapcsolatban erre szükség van és ettől ő nincs kevésbé szeretve.

12. 2577cdcc12 (válaszként erre: 11. - A5e77950a3)
2008. márc. 25. 13:53
Jó, majd írd meg! Sok sikert!
11. a5e77950a3 (válaszként erre: 10. - 2577cdcc12)
2008. márc. 25. 13:40
Köszi!Megpróbáljuk.Majd megírom,hogy bevált-e.Az Alizt megkérdeztem,hogy jó lenne-e ha ott aludna az Ádám azt mondta igen.Na majd meglátjuk akkor is átjön-e.
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - A5e77950a3)
2008. márc. 25. 13:33
Hát szerintem minden ilyen átszoktatás türelem kérdése, mármint a részedről, és a nagyobb részéről, és talán lesz pár álmatlan éjszakátok is, de sajna ez ezzel jár. De szerintem amíg ő ott van, addig a nagyobb járkálni fog. Esetleg a kicsit is "meg lehet vezetni", hogy "Aliz fél egyedül, meg mégis csak ő férfi, felelősséggel tartozik", stb. Szerintem egy 2 évessel már lehet ilyeneket beszélni, és legalábbis nálunk mindig bejött az "ő már nagyfiú" szöveg. Még akkor is, ha ez felnőtt szemmel hülyeségnek tűnik...
9. a5e77950a3 (válaszként erre: 8. - 2577cdcc12)
2008. márc. 25. 13:28
Próbáltuk átrakni,de visszajön éjszaka.A fiam noovemberben múlt 2 éves és csak most sikerült nagy nehezen leszoktatni a szopizásról(idáig éjszaka is sokszor kelt és csak szopizással volt hajlandó visszaaludni.Most hál istennek már nem szopizik,hozzám bújva alszik el ,és fél hat fele kel fel sírva,aztán hozzám bújik és alszik még 1 kicsit.De lehet,hogy kipróbáljuk,hogy altatás után átvisszük az Alizhoz.Idáig nem mertem erőltetni a dolgot mert akkor nem hagyta volna aludni a nővérét a bömböléssel.
8. 2577cdcc12 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2008. márc. 25. 12:58

Hát ha a másik gyerek veletek alszik, akkor egyértelmű... Ő is veletek akar lenni, és valószínűleg nem tetszik neki, hogy a "másik" ott lehet, ő meg nem...

Én mondjuk átpaterolnám a picit, is (bár nem tudom mekkora), és tuti, hogy megoldódna, főleg ha még úgy is adnád elő a nagyobbnak, hogy most neki mekkora felelőssége van, mivel neki kell vigyázni a "picire". Szerintem ez biztos bejönne...

7. a5e77950a3 (válaszként erre: 6. - K.tünde78)
2008. márc. 25. 12:35
Köszi!!Valamennyire megnyugodtam!Egyébként már régóta (legalább 2 éve külön szobába alszik),és már másodikas az iskola nagyon jól megy neki,nincs vele probléma.Az öccse még velünk alszik,mi azt szeretnénk,ha a nővéréval aludna,de nem hajlandó.Az a gond,hogy a mi szobánkba tényleg nem fér be még egy ágy,meg igazából nem is szeretném ha ott aludna(szex közben felébred stb).Így is már alig tudjuk megoldani,hogy nehogy akkor jöjjön át,ha kulcsra zárjuk az ajtót nyitni próbálja stb.Nem szeretném ha ránknyitna szex közben.
6. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - A5e77950a3)
2008. márc. 25. 12:13

Hát ez az 5-10 éjjeli puszi arra utal,hogy ő még nemigazán akar"önállósulni" szeretne még mindig anya kisbabukája lenni ,hisz az öcsitől is ezt látja(gondolom ő még a ti szobátokban alszik és korából fakadóan babusgatod-szeretgeted-ölbefogod-stb.)Egy 8 éves kislány nem biztos,hogy megérti miért került másik szobába a mamitól távol,az öcsi meg miért maradhat.Az életében viszonylag rövid idő alatt elég sok változás történt,hisz lett egy öcsi aki miatt a mami nem tud annyi figyelmet fordítani rá mint annak előtte,ovi helyett elkezdődött a suli(a mai gyerekeket nagyon leterhelik az iskolában),külön szobát kapott és így ő egyre távolabb érzi magát tőled.Az ölelésekkel puszikkal próbálja szorosabbra fonni a kapcsolatotokat,és felkelteni a figyelmed hátha bebújhat melléd(nagyon okosak ezek a kis tündér gyerköcök-okosabbak mint mi,így tudják hogyan érjék el a céljukat).

Megoldás az lenne ha még jobban éreztetnéd a szeretetedet(ami nem kétséges,csak ő most kicsit kisbaba szeretne még lenni a kisbabáknak járó külön figyelemmel)bujj össze vele sokat-és találj ki olyan játékokat,programokat amivel ő mégszorosabbnak érzi a kapcsolatotokat.Nyugodj meg nincs baj csak féltékeny a körülményekre az öcsire sztem néha apára is (hisz apa is anyával alhat),ezért próbálja különböző trükkökkel felhívni magára a figyelmet(arra már rájött,hogy ez a "rosszat álmodtam" nálad bejön-nem vitatom,hogy nincs rémálma néha,de hidd el nem mindig valós ez az állítása,csak anyát akarja és így eléri).Türelem,szeretet,törődés a gyógyír az összekuszálódott kis lelkének.

2008. márc. 25. 12:13
Nincs valami ötletetek mit csináljak?Tiltsam el a tévézéstől?Nem akarok vele gonoszkodni,csak nem tudom mi lehet a baj??!!
2008. márc. 25. 11:04
Sziasztok!Szeretnék tanácsot kérni hátha volt már valaki hasonló helyzetben!Nem igazán tetszik neki,hogy külön szobában alszik,de a mi szobánkba már nem fér be az ágy,egyébként a 2 szoba egymással szemben van.Csak lámpafénynél és bekapcsolt tv-nél tud elaludni.Nézi ezeket a hülye meséket(nem állandóan)de szerinte nem ezektől hanem a bátor a gyáva kutya egyik részétől álmodik rosszat(már régen látta).Egy éjjel kb 5-10 alkalommal átjön puszira és ölelésre.Szerintetek mi lehet a baj???Nem veszekszünk sem a férjemmel sem vele.Az öccse 2 éves elmúlt.Segítsetek!
2008. márc. 25. 11:02
Utána jártál már ,hogy mitő lehet?Iskola ,válás vagy testvér ilyesztegetése?
2008. márc. 25. 11:00
Én elvinném egy gyerekpszichológushoz.
2008. márc. 25. 10:58
8 éves lányomnak szinte minden éjjel rémálma van!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook