Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos lányomnak száraz a bőre, főként a karján, nem igazán múlik, próbáltunk már sok mindent. Javaslat? fórum

3 hónapos lányomnak száraz a bőre, főként a karján, nem igazán múlik, próbáltunk már sok mindent. Javaslat? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 31. 08:05
Nálunk is rámondtak a gyerekre hogy "atopias dermatitis" - kicsit száraz a bőre: nem a taplalkozastol hanem hajlam (nálunk) az apjának is van es az apja allergiás is. Nekem a mindennapos krémezes nagyon bejött rá. Kezelem es nem is látszik. Nála nagyon enyhe... De mar pici korában látszott picit (inkább érződött).
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Virag1009)
2008. ápr. 4. 19:56

Az anyatejes babának lehet attól is ekcémás a bőre, hogy az anyuka nem iszik elegendő vizet. Utána, mikor abbahagyja a szopást, nem kap elegendő VIZET inni. Mindenfélét szoktak kapni: gyümölcslevet, teát, levest, dobozos rostos üdítőt, kakaót, stb., csak éppen vizet nem. Pedig, a jó minőségű és elegendő mennyiségű víz csodákra képes.

Ezen kívül lehet még az esszenciális zsírsav hiány is, mivel a legtöbb háztartásban előszeretettel étolajat használnak zsír helyett és sok ételízesítő kockát, levesport, félkész ételt főznek, hozzá esetleg heti egy "Meki", s teljes az esszenciális zsírsav hiány. Omega 3-6-9-el lehet rajta segíteni, s étkezési szokások megváltoztatásával. Ha nálatok minden úgy megy, ahogy kellene, akkor bocsi, de ha nem, akkor érdemes volna elgondolkodni rajta.

25. virag1009 (válaszként erre: 24. - Starflo)
2008. ápr. 4. 14:28

Szia!


Hát igen, a doki is kérdezgetett, de nem jöttünk rá, mi okozhatja. A gyerek addig mást nem evett, csak anyatejet, én nagyon kevés tejterméket eszek, tejet egyáltalán nem mert nem szeretem. Mosószert és öblítőt nem váltottam, ugyanazt használjuk, amit mielőtt megszületett...bár azt is hallottam már, hogy ez nem rögtön jelentkezik. A családban nem tudok róla, hogy lenne vkinek, és ezért "örökölte" volna. Cirtusféléket sem igazán ettem, mert tudom, hogy ez is kiválthat nála allergiás reakciót...szóval nem egyszerű. A végén azt mondta, több összetevő is okozhatta egyszerre...szuper!Így elég nehéz kideríteni, mi okozta, fürödni is addig csak gyógyszertári mosakodókenőccsel fürdött.

Nektek is javulást, és minnél hosszabb tünetmentes időszakot kívánok! :-)

2008. ápr. 3. 13:19

Plussz: az ekcéma egy allergiás reakció

Kérdés hogy nálatok mitől van, mert ha azt kiderítitek, akkor könnyebb lesz.

Okozhatja pl: külsőleg leginkább: mosószer, öblítő, tisztítószer

belsőleg: főleg tejtermékek, ami egy babánál sajnos elég nehezen kiküszöbölhető

2008. ápr. 3. 13:15
Igen nekünk is ekcémáról van szó, bár nekünk néha még ki is sebesedett. Sajnos nálunk az orvos által felírtakat hamar megszokta a szervezete és már nem segített, de a lipikar termékcsalád már egy ideje működik. Remélem még jó sokáig :)
2008. ápr. 3. 12:22

Sziasztok!


Régen nem írtam. 1hete voltunk gyermekbőrgyógyásznál, mert az Eucerin mellett is visszajöttek a problémák, a szárazság mellett hámlás és pirosság is. A doki megállapította, hogy száraz ekcémája van Virágnak. Kaptunk általa felírt bőrpuhító testápolót, külön krémet a foltokra, és egy fürdőolajat. Gyönyörűen rendbehozta a bőrét, teljesen elmúlt minden tünet. Bár ez visszatérő probléma, remélem ezekkel a kencékkel sikerül majd mindig kordában tartani! :-)

2008. ápr. 3. 10:59

Ami nagyon jót tett nálunk:

La Roche Posay Lipikar fürdőolaj (gyógyszertárban kapható 3000 ft)

Ez nem olyan mint a többi fürdőolaj, nyugodtan használhatod sőtt!

Ez egy lágy emulzió, amely visszaállítja a bőr védőrétegét, és véd a víz szárító hatása ellen.

Kifejezetten ilyen problémákra való, mivel tudjuk, hogy a kemény víz szárít. És hát hol nem kemény a víz?

Egyébként a Lipikar családból nagyon jó még a testápoló is.

20. HViki
2008. ápr. 2. 15:42
Az én gyerkőceimnél az A-vitaminos krém vált be. Ezt a doki írja fel, és úgy készítik a gyógyszertárban. Nekem mindig van itthon és rögtön kenem őket, ha kezd száradni a bőrük.
19. Ibolya36 (válaszként erre: 17. - Virag1009)
2008. febr. 13. 14:04
A Sanatopic ugyanazt tudja, mint az Eucerin, töredék áron. Van saját honlapja, érdemes elolvasni, hasznos tanácsok vannak rajta.
18. lily3 (válaszként erre: 6. - Mrs)
2008. febr. 13. 12:47
A csalán kúra abból áll,hogy csalán teát iszik minden nap?Megpróbálnám ezt is.
2008. febr. 13. 08:47

Sziasztok!


Köszi a tanácsokat! Már közel 1 hónapja elkezdtük használni az Eucerin testápolóját, ami nagyon bevált, már 2nap után javulás mutatkozott. Nagyon szép lett a bőre, előfordul, hogy napokig egyáltalán nem kell kenni.Ha látom, hogy picit száraz, bekenem, és megint szép sima több napig. Köszönöm Mrs !

2008. febr. 7. 16:33
Sanatopic / gyógyszertár.
2008. jan. 14. 11:31
Nekünk pár hónaposan lett olyan a bőre de föleg a hajlatokban és az arcán nagyon sokféle krémet kiprobáltunk vettünk gyógyszertári krémet és fürdő szappant is de még roszab lett tőle utána elvitem orvoshoz és ő a sebamedet ajánlotta a krémet lehet kapni a gyógyszertárban van fürdetője is azt viszont csak a dm-ben kaptam nekünk ez vált be
14. Verka (válaszként erre: 9. - Lily3)
2008. jan. 11. 23:38

Szia lily3!


Nekünk a gyógyszertári mosakodókrémet, valamint testápolót és krémet a foltokra, amit a gyógyszertárba csinálnak. Sajnos nem tudom a receptúrát.

Viszont ha viszket is szerintem érdemes lenne megmutatnod bőrgyógyásznak.

13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Lily3)
2008. jan. 11. 21:54

Ezekről leginkább a Ferenczy-féle füzetben lehet olvasni, a Coral calciumot 2 cégtől is beszerezheted: az egyik a Vita Free, a másik az Ökonet. Az omega3-at pedig majdnem minden táplálékkiegészítő cég forgalmazza. Én az Ökonetest használom.

Adagolás azon múlik, mekkora a gyerkőc és van-e más baja is. Felnőtt ember esetében napi egy elég, ha "csak" bőrproblémák vannak.

12. lily3 (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2008. jan. 11. 21:08
Nem ismerem a coral calciumot,és arról sem hallottam,hogy omega3 étrendkiegészitő.Vagy rosszul értek valamit?Légyszi ird le mik ezek és hol lehet kapni,adagolás.Köszi.
11. *hera*
2008. jan. 11. 19:57
2 éves kisfiamnak is ilyen volt a lábán,karján,egész csecsemő korától.Már sok mindent kipróbáltunk,de sem az eucerin,sem a babé nem jött be,amiben bíztam/sem egyéb drágaságok/Most egy patikai kutyulóst használunk testápolónak/cremor aquosus/ettől elmúlt neki.Fürdéshez pedig a"mezei"mosakodókrémet:)Ja és ne fürödjön sokáig,ne ázonn szét a bőre.
10. Cszsuka (válaszként erre: 9. - Lily3)
2008. jan. 11. 19:01

A kulcsszó valószínűleg az omega3. Ha már kaphat a gyerek, akkor érdemes adni neki étrendkiegészítőben, meg coral calciumot. Nekem nagyon bevált, mindkét kislányomnak ilyen volt a bőre évekig, s amikor ezeket megismertem és elkezdtem adni nekik, elmúlt. Sajna, ha nem adom mondjuk 2 hétig, akkor megint kijön.

Azt én is osztom, hogy a víz és a fürdetőszer is fontos! (nem mindegy, hogy milyen)

9. lily3 (válaszként erre: 7. - Verka)
2008. jan. 11. 17:54
Az én kislányom már nem csecsemő mégis száraz a bőre,főleg a karján és viszket is neki.Olyan mintha apró pattanások lennének rajta.Nekünk a Babe omega3 testápolót ajánlotta a gyerekorvos.Amikor bekenem selymes lesz a bőre,de másnap estére megint ugyan olyan mint volt.Ez a testápoló 3800 ft szóval elég drága.Nektek mit ajánlott a bőr gyógyász?Esetleg leírnád pontosan ?Megpróbálnám azt is.
8. Mrs (válaszként erre: 3. - Kenzol)
2008. jan. 11. 17:23
Ez igaz..A másik még az eucerin..talán az vmivel kedvezöbb.Az is egész jó.:
7. Verka (válaszként erre: 5. - Virag1009)
2008. jan. 11. 17:22

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet, pedig csak gyógyszertári készítményeket használtunk, a végén elvittem egy nagyon jóhírű és valóban nagyon jó bőrdokihoz, aki megtiltotta a babaolaj használatát és kaptunk testápolót és még plusz krémet a száraz foltokra. Fürdeni a mosakodókenőccsel, jól bekenem vele előtte. Ez vált be, azóta ő írja fel nekünk.

6. Mrs (válaszként erre: 5. - Virag1009)
2008. jan. 11. 17:21

tudom..mi is ugyanezt végigéltük.Mert ez ráadásul tovább terjed.Ja és ne fürdesd..vagy csak rövid ideig,mert a viz is száritja.

Egyébként amiket irtál azok mind tartalmaznak vmi vegyi cuccot,a Vichy nem.És kérdezd meg a gyerekorvost hogy ihat e csalán teát.Az én lányomnak azóta nincs miután végigcsináltunk egy 2 hetes csalán kúrát.

2008. jan. 11. 17:06
Azt elfelejtettem írni, hogy csak gyógyszertári mosdókenőccsel fürdünk (Naturland), ja és a babaolaj nekünk nem vált be, sem a Gabi, sem a J&J.Próbáltunk gyógyszertári kutyulós testápolót és Naturlandos babatestápolót is. Utóbbi hozott némi javulást, miután napi 3x kenem, de nem az igazi.
2008. jan. 11. 17:06
Ha még szoptatod, igyál nagyon sok vizet és egyél Coral calciumot!
2008. jan. 11. 17:03
Oilatum gél.A patikában lehet kapni, nagyon szuper, de nem olcsó.Rettentően száraz volt a lányom bőre,ezt ajánlotta az orvos és néhány nap alatt elmúlt.Ha szárazabb a bőre ezzel szoktuk fürdetni, ha nem lenne ilyen drága a legszívesebben én is ezzel fürödnék :)
2. Mrs
2008. jan. 11. 17:02

Nálunk is volt hasonló helyzet,nekünk a Vichy tusfürdö és testápoló vált be.

És még vmi..a csalán tea.Bár nem tudom,hogy ilyen pici babának adható e.

2008. jan. 11. 16:56
3 hónapos lányomnak száraz a bőre, főként a karján, nem igazán múlik, próbáltunk már sok mindent. Javaslat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook