Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 év tesók közt nem túl sok, tapasztalat? fórum

8 év tesók közt nem túl sok, tapasztalat? (beszélgetős fórum)


2022. febr. 10. 18:58
de, kicsit sok
2022. febr. 10. 14:45
Tesóim és én köztem 8 es 11 év korkülönbség van. Fura, mert ezáltal hogy ők már nagyobbak votlak, kevesebbet játszottunk együtt, mindig is azt éreztem, mintha egyedüli gyerek lettem volna. Nagyon szeretem őket, ugyanakkor nem mondanàm szorosnak a kapcsolatunkat. Ők más világban nőttek fel.
24. Alnisa
2022. febr. 10. 13:17

Érdekes kérdés, sztem a 8 kb ideális, ha nagyobb a különbség.

Nekem 2 nővérem van, az egyik 9 a másik 7 évvel idősebb nálam.

Aki 9 évvel idősebb, vele mindig jóban voltunk, sosem veszekedtünk, a másikkal viszont öltük egymást kb 20 éves koromig.

Vagy kicsi legyen a különbség (tehát max 2 év a gyerekek között), vagy 8-10 év. Legalább is én ezt látom a saját és környezetem pédáján is.

23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - LionQueen🦁)
2022. febr. 10. 13:15
nem irigyeltem az anyámat,hárman születtünk 2-2 évkülönbséggel.aztán az öcsém 21 évvel később.inkább az anyja voltam,mint a testvére.
22. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 13:11
Ez annyira egyéni. Férjem és bàtyja között ennyi és nem a legjobb a viszony de ez inkább a szülők hibàja szerintem ők nem kezelték megfelelően. Van ismerősöm ahol 1 év a korkülönbség és nem is beszélnek egymással és mindig rossz volt a testvéri kapcsolatuk, pedig óvónő az anyjuk aki elvileg csak ért a gyerekekhez és mégis oda vissza féltékenyek, tök más a két ember. Van barátnőm akinek 13 évvel fiatalabb a húga és legjobb barátnők. Tehát ez nem kor függő csak hogy milyen lesz a kapcsolatuk.
21. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 12:58

Az én gyerekeim közt nincs ekkora különbség, de azért hozzászólok.

Szinte biztos, hogy nem ezen múlik a jó testvérkapcsolat. Az inkább a 2 gyerek temperamentumán. Van olyan nagytesó aki örül egy babusgatható kicsinek, és van aki a falra mászik tőle.

Van aki szívesen besegít a kicsi körüli teendőkben, és van aki nem kíván benne részt venni.

20. Sirga
2022. febr. 10. 12:52

A nagyfiam és a lányom között 8 év van. Mikor a lányom kicsi volt - óvodás, kisiskolás -, idegesítette a bátyját a jelenléte, kotnyelessége. Lánykám kamaszkorára "összeértek", azóta minden rendben köztük. (Hozzáteszem: babakorában imádta a húgát. Csak aztán be nem állt a szája. :D)

De ismerek olyat, ahol a nagy és a középső között 13 év a korkülönbség, a középső és a kicsi között 9.

Az, hogy milyen kapcsolat lesz köztük, részben a szülőkön múlik. A Helyedben belevágnék, de ez a Te döntésed. :)

19. Lilla0988 (válaszként erre: 7. - Vigyefene)
2022. febr. 10. 12:02
Igen, és az erős akarat mindkettőnek, de javul a helyzet mindig egy egy kicsit! De ettől eltekintve jó testvérek!
18. dafke
2022. febr. 10. 11:58
Véletlen elküldtem. Szóval tippem sincs, mit rontottam el, de valamit minden bizonnyal nagyon. Küzdünk.
17. dafke
2022. febr. 10. 11:57
A nagyfiam 13, a kicsi 5 éves. A nagy megint dacol, a kicsi még mindig dacol. Tök más természetűek, a kicsi tojik a nagyra, ettől a nagy még mérgesebb. Tipp
16. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 11:29
Ha a nagyobb nem fogja úgy érezni, hogy ettől kezdve ő a kicsi miatt háttérbe szorult, és nem kap tőletek kellő figyelmet, szeretet, akkor kialakulhat benne egy féltékenység, irígység a kicsi felé. Az nem lesz jó. De ha erre sikerül kellőképp odafigyelni, és bevonni őt is a kicsivel való közös foglalkozásba, akkor jó lesz a kapcsolatuk.
2022. febr. 10. 11:27

A nagyobbik fiam 15, a kicsi 6. Imádják egymást. Ahogy írta itt valaki hagyni kell magánéletet a nagynak, de szeretnek együtt lenni és a nagy élvezi, hogy ő a példakép - nálunk Mazsola után eszménykép :-)


Éppen most gondolkodunk egy 3. gyereken.

14. libikóka (válaszként erre: 11. - C85d1d200b)
2022. febr. 10. 11:22
Kár sarkítani ,nem erről beszéltem,,te szűrted ezt le.
13. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 11:18

Nem hinném hogy gond lenne. Persze vannak időszakok amikor oda kell figyelni.

Mikor az egyik még nem jár iskolába, a nagyobbnak kell hagyni egy kis magán életet a tanulásra, ne tudja folyton nyaggatni a kisebb.

2022. febr. 10. 11:17

Nővérem és köztem 9 év van. Nagy9n jó testvérek vagyunk.

Sokkal inkább volt anyám helyett anyám.


Nálam első és második között 3 év és a második és harmadik lányom között is 3 év van.


Érdekes mód a 7 éves jobban megtalálja a közös hangot az 1 évessel, mint a 4 éves az 1 évessel.

11. c85d1d200b (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. febr. 10. 11:16
Ja, qrva jo a nagy gyerekre bizni a kicsit. Ez vitt ra arra a dontesre, hogy ne akarjak gyereket.
10. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 11:13

A gyerekeknek az a normalis, amiben felonek.

Az elsot mar nem tudod visszacsinalni, a masodik meg szinten nem tud ellen tenni, ha ugy dontesz.

9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 10:40

Szerintem semmi baj ezzel,,sőt sokkal több jó oldala lehet mint nehézség.Sokal jobban tudsz a kicsire időt fordítani mert a másik már "önálló",,akár segítség is lehet neked.

Persze ettől még ő is gyermek marad,,de más igényekkel:))Jó lesz így ,,ne legyen kétséged:))

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 10:38

Köztem és nagybátyám között van 8 és fél év, igaz nem testvér de úgy nőttem fel mintha.

Nagyon jó volt nekem picikeként, és gondolom őt sem fárasztottam nagyon, mert cipeltek magukkal a nagyok mindenfelé. Mikor bulizni kezdtem járni anyu is nyugodt volt, mert tudta hogy már nem "első bálozós", jogosítvánnyal rendelkező, benőtt fejelágyú bodyguardjaim vannak.

7. vigyefene (válaszként erre: 6. - Lilla0988)
2022. febr. 10. 10:36
Lehet hogy az egyik lány, a másik pedig fiú, és az az ok a harcnak.
2022. febr. 10. 10:34

Szia!

Az én két gyerkőcöm között is 8 év van! A lányom 13 éves, a fiam 5 lesz! Megvannak a harcok, egy időben nagyon durván összecsaptak, de most mintha enyhülnének az indulatok! Amikor a kicsi megszületett nagyon sokat segített körülötte a lány, aztán ez elmúlt, nem foglalkozott vele! Ahogy a kicsi elkezdett jönni- menni mindig ment a hiszti , ne nyúljon a dolgaihoz, a kicsi azért balhézott, hogy nem engedett neki a nagy. Féltékenység volt , de nem annyira, hogy ebből szembetünő gond lett volna. Most értek abba a korba, hogy foglalkoznak egymással, a nagy csinál ennivalót a kicsinek ha arról van szó! Nem bánom, hogy ennyi köztük a korkülönbség, de nem ennyit terveztünk de így alakult!

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 10:33
7 év van a gyerekeim kötött. Teljesen oké.
4. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 10:32
A bátyám és én közöttem pontosan 8 és fél év különbség van, az egyik dolog amire nem szoktunk gondolni.
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 10:31
Tesóm majdnem 6évvel idősebb,nagyon közel álltunk egymáshoz gyerekként.Mindenbe bevont,vitt ide oda,mindent megvett,megvédett,stb amolyan igazi jó tesó volt.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 10:28
Az idősebb bátyám és én közöttem 7 év van. Amíg én elértem a 6-7 éves koromat, ő addigra 13-14 lett. Szerintem ez így jó, mert úgy éreztem, hogy ő mindig ott van mellettem, és vigyáz rám. :))
2022. febr. 10. 10:23
Eszem szerint túl sok lenne, szívem szerint belevágnék. Kíváncsi vagyok, akiknél ekkora korkülönbség van milyen az élet? Előnyök és nehézségek is érdekelnek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook