Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 db tojásfehérje, mit készítsek belőle? fórum

8 db tojásfehérje, mit készítsek belőle? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 5. 04:56

TOJÁSFEHÉRJÉVEL IS SIMÁN UGYANÚGY PANÍROZOK, MINT RENDESEN.

..............

GRÍZGALUSKA IS SIMÁN OLYAN LESZ, MINT EGÉSZ TOJÁSBÓL, CSAK SÁPADT.


Edénnyel megmérem, ugyanannyi búzadarát (űrmértékét szintén lemérem) öntök hozzá, simára keverem egy-két kavarintással és órákra beteszem a hűtőbe.

Lassan forró vízbe gyengéden beleszaggatom és hagyom kicsit felforrni. Lezárom a gázt, födő alatt szépen duzzog 10 percig. Előfordult, hogy fél órára benne felejtettem a vízben...a legszebb lett! És milyen egészséges, diétás!

2010. okt. 4. 15:10
Piskótatekercs!!!
2010. okt. 4. 14:35
pavlova tortája nagyon finom!!
16. Garmy
2010. okt. 4. 10:36
Köszönöm a tippeket!
15. lully
2010. okt. 4. 10:30

Tegyél hozzá még egyet és csinálj krémest /nosalty.hu cukrászkrémes/vagy


Ezüstkenyér


7 tojás fehérje

14 dkg cukor

14 dkg liszt

1 kk. sütőpor

1 citrom, narancs reszelt héja /akár mindkettő/

tehetsz bele mazsolát, meggyet, csokidarabokat stb.


Kikent, lisztezett őzgerinc formában előmelegített sütőben 180 fokon kb. 45 percig sütöd. Ha akarod, akármilyen mázzal leöntheted.

2010. okt. 4. 09:44
Csinálhatsz kókusz vagy dió csókot.A felvert cukros tojáshabba belekevered a kókuszt vagy a diót és alacsony hőfokon megsütöd.
13. anyuccci (válaszként erre: 12. - Garmy)
2010. okt. 4. 09:39
Én karácsomkor szoktam ezt megsütni,mert akkor nekem is sok fehérje szokott maradni és nem szeretem kidobni.Nekem sikerülni szokott.Csak a sütőre kell oda figyelni,mert ezt nem sütni kell hanem szárítani!
12. Garmy (válaszként erre: 9. - Anyuccci)
2010. okt. 4. 09:36
Te már elkészítetted ezt a habcsókot?
2010. okt. 4. 09:36
Én is püspökkenyér-párti vagyok! :) Kandírozott gyümölcsök és birsalmasajt is mehet bele!
10. Garmy
2010. okt. 4. 09:35
Lehet, hogy tényleg habkarikát csinálok belőle. Csak keresnem kell egy jó habkarikás receptet, ami tényleg bevált, mert általában az én tojásfehérjés cuccaim mindig összeesnek és kilapulnak a sütőben.
2010. okt. 4. 09:35

Habcsóknak pont ideális!Ahány tojás annyi kanál porcukor,pici citrom lével felvered kemény habbá,közben elő melegíted a sütőt a legforróbb hőfokon és mielőtt betennéd a habzsákból kinyomott habcsókokat a legkisebb hőfokra letekered és szárítod a kis csókokat!

A legjobb sütő papíron csinálni,mert könnyen oda ragad.

2010. okt. 4. 09:34
Szerintem is madártejet:D
2010. okt. 4. 09:34
Tedd el a fagyóba, jó lesz karácsonyra habkarikának, vagy a mézes kalács díszítéshez.
2010. okt. 4. 09:34
itt válogathatsz: [link]
5. wyra
2010. okt. 4. 09:33
Madártejet :)
2010. okt. 4. 09:33
2010. okt. 4. 09:33

Nem tudom szereted-e:

Püspökkenyér


Hozzávalók:

5 tojásfehérje

15 dkg porcukor

5 dkg mandula

5 kg mazsola

5 dkg csokoládé

5 dkg vaj

10 dkg rétesliszt


A tojásfehérjét elkezdjük felverni, majd hozzáadjuk a porcukrot, és kemény habbá verjük. Hozzáadjuk a durvára vágott mandulát, a csokoládét, a mazsolát. Belekeverjük az olvasztott, langyos vajat, majd a lisztet. Kikent, lisztezett őzgerinc formában, előmelegített sütőben lassú tűzön sütjük. Szeletelve, porcukorral meghintve tálaljuk.

Mandula helyett használhatunk diót is, ha előtte kicsit megpörköljük, még finomabb. Tehetünk bele aszalt vagy kandírozott gyümölcsöt is, csak az összetevők arányára kell figyelni. Ha túl sok az ilyen jellegű összetevő, "elnehezedik" a tészta, sűrű lesz, nem pedig könnyű, légies.

2010. okt. 4. 09:31

Tegnapelőttről megmaradt 8 tojásfehérje. Kidobni biztos hogy nem szeretném, mert házi tojás, és nagyon finomak.


Mit csináljak belőle?

2010. okt. 4. 09:31
8 db tojásfehérje, mit készítsek belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook