Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 70-es években születettek mik az elképzeléseitek a nyugdíjig? fórum

70-es években születettek mik az elképzeléseitek a nyugdíjig? (beszélgetős fórum)


1 2
47. globus (válaszként erre: 46. - Lacuslacus)
2012. aug. 9. 10:36

Akiknek közelebb van a nyugdíj felőli vége, azoknál rövid már az idő. Pénzügyi szakértők szerint nemcsak a befizetett összeg, hanem az időtartam is ugyanolyan fontos. Tehát ha nincs már hátra 20 év, akkor bizony az összeget kell emelni. De ki az, aki ma nélkülözni tud havonta több tízezret, hiszen eleve egyre terheltebbek a fizetések mindenféle adóval, járulékkal, kiadással.

Nem lesz ennek jó vége.

2012. aug. 9. 10:32

Igen ez valóban így van ! Nem is számítják a nyugdíjba a '89 előtti befizetéseket! De arról nem ŐK tehetnek! Valamint módjuk sem volt, magukról gondoskodni! /Csak próbálta volna valaki mondani, hogy nem bízik az állami nyugdíjban.../

Egy szó mint száz, én nem bántanám a nyugdíjasokat, mert nem ők tehetnek a kialakult helyzetről. Mint ahogyan a most befizetőket sem tudják majd rendesen nyugdíjazni!!! De nekik legalább módjuk van gondoskodni magukról! Tudom, hogy CSAK módjuk van, de lehetőségük szinte nincs! Tehát a helyzet most is, és a jövőben is kilátástalan! Sajnos !

45. globus
2012. aug. 9. 10:20

Értékesebb volt a pénz, mert kevés volt belőle, ezért nominálértékben kevesebbet fizettek. Ismerem a körülményeket, a nyolcvanas években én 3800 Ft-tal álltam munkába. A hetvenes évekbeli járulékok olyan 7-9-15 forintok voltak. Néhány évvel később (családi érintettség) a nyugdíjkorhatár nőknél 55, férfiaknál 60 év volt, ha jól emlékszem. Tehát egy ma élő 70 fölötti ember már legkevesebb húsz (20) éve nyugdíjban van, ami a fentebb említett járulékokból még a legjobb befektetés esetén sem finanszírozható.

Nem ellenségeskedésként írom, csak mint tényt, hogy ez az egyik alapvető probléma, még eltapsolás nélkül is matematikai lehetlenség.

Ugyanehhez tartozik, hogy a mostani aktívaknak egy jól prosperáló nypénztárhoz legalább havi 30-40 ezret kellene betenni, hogy ebből összejöjjön egy néhány évig élvezhető összeg.

Mert az, hogy a most levont állami nyugdíjjárulékból valami is visszacsurranik, hiú ábránd.

Szóval lesz még rosszabb is :)

44. t.Ili (válaszként erre: 36. - 35491a860f)
2010. máj. 28. 21:30

Ez a történet akár a perspektíváról is szólhat.

Gondolj bele!A idősek megszenvedték a magukét.Háború,50-es évek,padlás lesöprés,'56,Ratkó,Kádár,tsz,kukoricaganca,cibere leves,6 hét szülési szabadság,3év katonaság....de Piriből már varrónő lett!

Volt perspektíva.Attól minden jobb volt. Az öregek spóroltak és valahol nem bírják abbahagyni(joghurt)Valóban megérdemelnék a lazább életet,amíg van élet.

Piri is megtanult spórolni-jó szakmája lenne-de örülhet,hogy van munkája.Minimálbérből nem lehet félretenni.Épphogy meg tudnak élni. Elöre nem haladnak,mint annó az öregek.Nincs perspektíva.

Eszter hiába kitűnő,-már most sincs pénz különórára,tanárra,nyelvvizsgára.Az orvosi,min.1 millió évente,és min.6 év.Nem lesz belöle orvos.De lehet belőle mindjárt,éretségi után munkanélküli.

Nincs jövőkép!!!

43. 3c0814215c (válaszként erre: 40. - 35491a860f)
2010. máj. 28. 16:27
Nincs mese, dolgozni kell...
42. a9986bef96 (válaszként erre: 40. - 35491a860f)
2010. máj. 28. 16:22

A topiktéma elég értelmesnek tűnt.

Ez a hsz. meg nem értem hogy jön ide.

Mivel nem jelöltél meg speckós választ,így úgy veszem,hogy az én hsz-mre is vonatkozik.Mi a baj vele?

41. 3c0814215c (válaszként erre: 38. - 35491a860f)
2010. máj. 28. 15:48
Az álláshirdetések fele nem munkaerőt keres hanem balekot. A valódi állásokat hamar betöltik. Ha állást keresel, a meghirdetett követelményeket nem kell szigorúan venni. Azok ne riasszanak el senkit, ha amúgy alkalmasnak találja magát.
2010. máj. 28. 15:20
Ez mind szép és jó, csak ahhoz, hogy a sok-sok nyugdíj és szociális támogatások ki legyenek termelve, ahhoz dolgozni is kell valakinek. Sokan meg inkább nélkülöznek, mert olyan magyar munkahelyek tömkelege van, ahol az ember idegileg kikészül, ahová gyomorgörccsel jár be dolgozni, ahol stresszel egész nap, ahol rámegy az egészsége és sokan emiatt inkább otthagyják a munkahelyüket és szarnak bele az egészbe, tengnek-lengnek a családjukkal együtt, csak ne kelljen ilyen elnyomó rendszerben visszamenni fillérekért dolgozni. És amíg kevesebb lesz ebben az országban a dolgozó ember és sok a link, addig soha nem fog Magyarország talpra állni.
39. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - 35491a860f)
2010. máj. 28. 14:01

:)

Én most kezdtem az "életem" :)

21évesen elmentem szülni,lemondva akkori egyetemi szándékaimról.Lett 3 gyerek.Most elég nagyok ahhoz,hogy újra tanuljak.És egész véletlenül,mert változott az érdeklődésem és a lehetőségeim is,mégis ugyanarra az egyetemre jelentkeztem,csak egy másik szakra,vagy karra,vagy hogy mondják ezt.Öröm a köbön!:D Vannak munkavállalói terveim is a szakmával,de hosszú távon vállalkozásban gondolkodom.Azt amúgy is mellékesben éri meg beindítani a költségvonzatok miatt.Bár ez,ha összejön,összejön,ha nem,akkor nagyon jó lesz a választott szakma munkahelye is! :)

38. 35491a860f (válaszként erre: 37. - 3c0814215c)
2010. máj. 28. 10:30

Lehet, de a munkanélküli is túl sok ebben az országban.


Az a legalapvetőbb probléma, hogy a munkaadóknak túl nagyok az elvárásaik. Hányszor, de hányszor volt már rá példa, hogy úgy hirdettek meg egy állást, hogy túl magas követelményeik miatt nem találták meg azt az 1 embert, aki szerettek volna, így akár fél évig is elhúzódott az adott cégnél, a munkaerő keresés, mert ugyanazt a hirdetést láttam hónapokig a neten.


Vagy a munkaadók hozzáállása a munkavállalókhoz, hogy csak pár példát említsek: "Ha nem tetszik valami fel is út, le is út, mert egy helyébe ezer is akad." (magyarul ne merj magasabb fizetést kérni még akkor sem, ha két ember munkáját végzed egymagad és összeroppansz a munkád terhe alatt), vagy az örökös megfélemlítés, amikor létszámleépítést emlegetnek a cégnél és gyomorgörccsel jár be az ember dolgozni, hogy mikor küldik el, vagy amikor abszolút csicskának és lábtörlőnek használnak, hiába vagy diplomás, okos, jóeszű ember. És ne felejtsük el a nőket, akiket úgy kezelnek, mintha leprások lennének csupán azért, mert gyerekeket mernek szülni.


Na tudod, amíg ilyen hozzáállással foglalkoztatják az embereket a munkaadók, addig a többség azt mondja, hogy bagza meg én nem fogok idegileg kikészülni egy f...jancsi miatt sem, inkább elmegyek munkanélkülire és addig keresek valami jobbat. És a sok-sok nyugdíjast és munkanélkülit a dolgozó emberek béréből levont adóterhekből tartjuk el! Ez itt a gond!

2010. máj. 28. 09:45
Túl sok a nyugdíjas.
36. 35491a860f (válaszként erre: 35. - T.Ili)
2010. máj. 28. 09:39
És ezzel a történettel mi a mondandód célja? Kifejtenéd? Mert azt mindannyian tudjuk, hogy ebben az országban mi zajlik, csak épp pont a piszkos anyagiak miatt kevesen tudnak tenni ellene.
35. t.Ili
2010. máj. 27. 23:26

Sziasztok!

Nem közvetlen a témához tartozik,de érdekes!

Marisnéni 20 éve nyugdíjas.-85 ezer a nyugdíja.

A férje,Pista bácsi,18 éve.105 ezer a nyugdíja.

190 ezerből élnek ketten.

A lányuk Piri,37 éves.Három müszakban nettó 72 ezret keres.

A vejük Józsi 38 éves,85 ezer a fizetése.

Családipótlék;26 ezer.

183 ezerből élnek négyen.

Eszter lányuk 16 éves.Orvos szeretne lenni.

Gáborka még szerencsére csak 13 éves,és csak focizni szeret,tanulni nem.

Marisnéniék keddenként nyugdíjasklubba,szerdánként fürdőbe,pénteken piacra korzózni,vasárnap misére járnak.

Csütörtökön Pista bácsi bemegy a városba(15 km) joghurtért,mert ott 5 ft-tal olcsóbb,a busz meg ingyen van.Ősszel Lourdes-be,télen a Lengyel fekete Máriához,tavasszal,májusban Csíkszereda,nyáron Máriacell,és Szentkút a program.

Már tíz éve készen van a kriptájuk.Az ecetfa jól megnőtt mellette,hogy árnyékot addjon a padnak,amit egy erdélyi fafaragó készített a gyászolóknak.

Utoljára Eszter kapott tőlük ajándékot a ballagására.Egy cserép leandert,amit Marisnéni gyökereztetett,kicsi,csorba szélű műanyag cserépbe.

34. 35491a860f (válaszként erre: 33. - Margareta51)
2010. febr. 9. 19:46
A cég, ahol én dolgozom, már 17 éve talpon van, és olyan "dologgal" foglalkozik, amiből még így a válság idején is van bevétele bőven, szóval nem tudom sajnálni a főnököm pénztárcáját.
33. margareta51 (válaszként erre: 32. - 35491a860f)
2010. febr. 9. 17:01
Amit irsz mind igaz.Most mint munkaado magyarazok dolgokat nalunk automatikusan minden evben annelkul hogy megkerdeznek van mibol vagy nem emeltek az orszagos alap fizeteseket,ami a borzaszto ebbol a munkas alig lat valamit/nesze semmi fogd megjol/ az allam zsebeli be az utana fizeto osszegeket.Vannak szelhamos munkaadok ezt elkell ismerni es ezeknek van szerencsejuk.Gondold el januar,februar,marcius holt szezon az allamot nem erdekli neki 300 euro jovedelmi adott kell fizetni akar van akar nincs beveteled,rengeteg kisceg csodott mondot es meg ezutan fognak sokan bezarni.Tudsz konyvelni?mert akkor tudok dolgokat megmagyarazni es abbol tudsz kovetkeztetni.
32. 35491a860f (válaszként erre: 31. - Margareta51)
2010. febr. 9. 11:11

"Ha megegyszer fiatal lennek nem vergodnek munkakonyv utan hogy legyen nyugdijas korra valami inkabb dolgoznek befektetnem valamibe ami oregsegemre jovedelmet hozna"


Ezzel csak az a probléma, hogy olyan silány jövedelmeket adnak havi fixként a munkaadók, hogy abból megélni alig lehet, nemhogy még félretenni és befektetni valamibe! Az én munkahelyemen például a főnökömnek egy nagyon jó kifogás a válság, mert már második éve hivatkozik arra, hogy nem tud fizuemelést adni a válság miatt. Ezt ő is, és az alkalmazottai is tudja/tudjuk, hogy nem teljesen igaz, mert éppenséggel, ha olyan lenne, egy minimális béremelést tudna adni minden év elején minden alkalmazottnak, csak nem akarásnak nyögés a vége.


És tudod, amíg a magyar munkaadók mentalitása olyan, hogy minek emeljenek fizetést, hiszen úgyis nagy az országban a munkanélküliség és úgyis elmennek kiválóbbnál kiválóbb szakemberek szarért-húgyért is dolgozni, addig nincs miből félretenni és befektetni, hogy öregkorunkban legyen miből dőzsölni!!!!


A munkaadók, mivel tele van a zsebük és halvány lila fingjuk sincs arról, hogy milyen ezekből a silány jövedelmekből éldegélni, így magasról lekakilják, hogy évről évre emelkednek a rezsiárak, így sok családnak már csak arra elég a fizetés, hogy kifizeti a számlákat és ennivalóra szinte nem marad semmi. Nagyon sok család van ma Magyarországon, akik hó közepétől már csak vegetálnak és elég silány koszton éldegélnek, mert egyszerűen nem futja azokra az ételekre, amelyek valójában szükségesek lennének minden felnőtt ember és gyerek számára. Sok ilyen családot ismerek és most a válság óta még azok közül is sokan így élnek, akik a válság előtt fenn hordták az orrukat és jól éltek.

31. margareta51 (válaszként erre: 29. - 35491a860f)
2010. febr. 6. 15:41
En romaniarol irok,de szerintem nalatok is ugy mennek a dolgok.Ledolgoztam 30 evet hogy 120 euro erteket kapjak,az egeszsegugyrol ne beszeljunk es a tobbi dolgokrol nem is tudom mit irjak felhaborito.Ha megegyszer fiatal lennek nem vergodnek munkakonyv utan hogy legyen nyugdijas korra valami inkabb dolgoznek befektetnem valamibe ami oregsegemre jovedelmet hozna,az allambacsi csak bezsebeli a sok penzt es elsinkofajak,hany vezetot lattal hogy elszamoltassak a teteikert?de ha Te hibazol veletlenul rad szalnak.
30. 35491a860f (válaszként erre: 27. - 91675d4a35)
2010. febr. 1. 15:06
köszönöm. :)
29. 35491a860f (válaszként erre: 26. - Anyuci91)
2010. febr. 1. 15:05
Most lesznek választások! Még nagyon sokminden megtörténhet ebben az országban. Sőt, mire mi a 70-es években született egyének nyugdíjba megyünk a nyugdíjkorhatárt is ezerszer fogják még változtatni, variálni. Mintahogy eddig is tették. A mindenkori kormány is be fogja látni, bárki is lesz a kormány élén akár most, akár a köv. választások után, hogy nagyon rossz ez a rendszer az emberek számára, ami most van, akár az adót, akár az egészségügyet, az oktatást, a családpolitikát, vagy a nyugdíjat nézzük. Nem fogják azt hagyni, hogy így maradjon minden, mintahogy jelenleg van, mert ők is tudják, hogy az emberi tűrőképesség véges, és ha minden így maradna hosszú évtizedekig, akkor abból nemhogy lázadás, tüntetések és forradalom lenne, hanem tömeges mészárlás, mert jelenleg élhetetlen életet biztosít a mindenkori kormány számunkra. Szóval, havonta újítgatnak/változtatnak minden apróságon, akkor nem kell félni, 6-8 év alatt akár visszájára is fordulhat minden.
2010. jan. 31. 21:11

hát, nekem az a sanda gyanúm, hogy a nyugdíjat meg sem fogom érni.

Amúgy, válaszolva a kérdésre is, én még biztosan tanulni fogok. Hátra van még az Msc képzés, és még a szakmámon belül más területről is szeretnék papírt, hogy minnél jobban tudjak helyezkedni. Másképp nem megy.

27. 91675d4a35 (válaszként erre: 25. - 35491a860f)
2010. jan. 31. 17:51
Drukkolok neked!
2010. jan. 31. 15:58

Kedves 23.hozzászóló erre csak ezt lehet felelni teljességgel bizonytalan sajnos, hogy ezt kell,hogy mondjam. Épp a tévében mondták veszélyben van és jogosan van feltéve ez a kérdés. A régi generációnak ezen a téren szerencséjük volt, de mink,akik utána születtünk. A legrosszabb az egészben felemelték a korhatárt nekünk kétségeink lehetnek afelől, hogy megérjük-e valaha? A korábbi években a nők elmehettek 50-55 év között, mert valamivel kevesebb szolgálati idő is elég volt a nyugdijkorhatár eléréséig. Ettől én nagyon tartok nem tudom ti hogy vagytok vele. Akik pedig a hetvenes években születtek addig még hosszu idő van vissza annak eléréséig. Én is azért vagyok elkeseredve, mert 52 éves vagyok és nem hat évvel idősebb, igy valamivel könnyebb lenne megitélni.

Üdv. mindenkinek.

25. 35491a860f (válaszként erre: 21. - 91675d4a35)
2010. jan. 31. 13:38
Mindenképp fogok beszélni a főnökömmel még a GYED letelte előtt, hogy tudjak mire számítani mire letelik. Eszem ágában sem volt azzal érvelni, hogy azért akarok otthonról dolgozni, hogy több időm legyen a gyerekekre. Jól tudom, már csak az állásinterjúk tapasztalataiból is, hogy erre mennyire harapnak a főnökök. Az elmúlt években kicsit bölcsebb lettem munkahelyi tapasztalataimnak hála, így tudom, hogy mit kell mondanom ahhoz, hogy meggyőzzem őt. Az már rajta áll vagy bukik, hogy belemegy-e. Ha nem megy bele, akkor elválnak útjaink és keresek helyben állást.
24. 35491a860f (válaszként erre: 21. - 91675d4a35)
2010. jan. 31. 13:34
Nehogy azt hidd, hogy ijesztő számomra, mert már egyszer ezt átéltem, amiről írsz, csak akkor még 1 gyerekkel. Én is korán 5:45-kor keltem, negyedóra alatt elkészültem, ébresztettem a lányomat, őt is elkészítettem, aztán indulás a bölcsibe, amikor még 2 éves volt, én meg rohantam a busz és villamos után és rohanás a munkába. 16 óráig szólt a munkaidőm, utána rohantam a bölcsibe összeszedni a lányomat, én is fél 5-re értem oda. Utána a 2 éves lányommal mentem a postára, boltba, gyógyszertárba, ahová épp kellett és úgy haza. Ugyanígy este 8-ig foglalkoztam a gyerekkel és csak utána maradt időm a férjemre. Szóval, nem ijedek meg ettől az élettempótól, mert egyszer már átéltem, viszont arra is emlékszem, hogy ez mennyire baromi fárasztó volt, és mire hazaértem a lányommal, sokszor már semmihez sem volt kedvem olyan hulla fáradt voltam. Én nem ilyen életet szeretnék, hanem valamivel könnyebbet. Legalább egy hangyányit könnyebbet. Ja, és arra is emlékszem, hogy hétvégén sem tudtunk eleget pihenni, mert mindent, amire hétközbe nem jutott idő, azt hétvégén kellett pótolni, így örökké csak fáradt és fáradt voltam és csak akkor éreztem kipihentnek magam, ha 1 hétig nyaralni voltunk nyáron valahol. Nem akarom még egyszer ezt a kőkemény, fárasztó élettempót. Kicsit pihenni is szeretnék néha.
23. Gligi
2010. jan. 31. 13:28

Helló lányok ☺


Elképzelésem rengeteg van és megvalósításuk idő kérdése ☺


Szerintetek fogunk kapni nyugdíjat?????

2010. jan. 31. 00:02

Sziasztok!

Nem olvastam vissza a hozzászólásokat.


Kapásból az jutott eszembe: JÓ LENNE MEGÉLNI! :DD

21. 91675d4a35 (válaszként erre: 19. - 35491a860f)
2010. jan. 30. 19:24

Leül és beszél a főnökével, elmondja az érveid, és leginkább összeszedi azt is, hogy ebben mi a jó a cégnek. De ha azt mondod neki, hogy azért akarsz otthonról dolgozni, hogy a kicsidnek ne kelljen bölcsibe menni, és tudj menni a nagyért időben, és tanulni vele, főzni, mosni, vasalni...na, az nagyon rossz beugró.


Én áldozatot hoztam, magamért. Én nem csak azért mentem vissza dolgozni, mert kevés volt a pénz. Én is babaruháztam, ez és még pár apró bevétel, és sok spórolás még hozott annyit a konyhára, hogy bírtuk volna még egy évig. De én már nem, kellett a társaság. Akkor még jóban voltam az utolsó helyemen a főnökkel is, később jött elő a mocskosabb énje. A kisfiam 2 éves sem volt, és már bölcsizett, és nyolc órában dolgoztam, és jelenleg is nyolc órában dolgozom. F6-kor kelek, teendők sora, f8-kor rakom le a gyerekeket az isinél, ovinál és f5-kor szedem őket össze. A lányom minden leckét megír a napköziben, sok cuccot nem is hoz haza. 8-ig csak őket hallgatom, faggatom, nevelgetem, etetem, fürdetem, kényeztetem. Aztán jövök én. És persze a férjem. Aki azóta kötetlen munkaidőben dolgozik, ami sokat segít, viszont néha napokig nincs itthon. Ha itthon van, mos, kitakarít, segít a gyerekekkel. A hétvégéink négyesben telnek, jut idő mindenre, ami hétközben elmarad.


Elég szarul hangzik, ijesztő lehet neked, de szerintem majdnem MINDEN család így él. :)

20. 35491a860f (válaszként erre: 18. - 91675d4a35)
2010. jan. 30. 19:23
Így nyíltan nem írnám le, hogy hol mindenhol dolgoztam már, inkább priv.ben.
19. 35491a860f (válaszként erre: 16. - 91675d4a35)
2010. jan. 30. 19:17
Csak az ilyen otthoni munkákból nincs meg az az összegű havi fix, ami kell ahhoz, hogy a lakáshitelt és egyéb hitelt+rezsit+egy havi kaja stb. fizetni tudjuk. Én is adogatok el baba cuccokat, de ezek nem fedezik az összes kiadásunkat, sőt, csak a negyedét. Igen, valóban belegondoltam már abba, hogy mondjuk napi 8 órás munkát úgy tudnék végezni, ha jelenlegi munkahelyemnél a főnököm megengedné, hogy itthonról csináljam. Ugyanis, az a jellegű marketinges munka, amit én ott végeztem, itthonról is remekül elvégezhető lenne és legalább nyugodt lennék és boldog, mert nem kellene egész nap a vipera kolleginák pofáját elviselnem. De ha máshol kellene melóznom, akkor a legideálisabb a napi 6 órás munka lenne a gyerekeim mellett, viszont a 6 órás munkákat nem fizetik meg. Attól éhenhalnánk! Szóval, szerinted, mit tehet ilyenkor egy anya, aki a gyerekeivel is törődni akar, de meg kell, hogy legyen a havi fix?
2010. jan. 30. 19:13
Mesélj a munkatapasztalataidról, végzettségedről...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook