Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos baba éjszakája fórum

7 hónapos baba éjszakája (beszélgetős fórum)


27. Tenzia
2009. febr. 9. 21:06

Sziasztok,

Ott tartunk, hogy múlt szombat óta apa ébred a picihez és 3 éjszaka már csak 1x ébred meg éjjel. Hajnali 5ig de volt hogy reggel fél 7ig bírta. Nálunk 7 hónaposan még nem nőtt ki a fog de hamarosan kinn lesz meglátásom szerint. Hogy ez az éjszakákra hogy hat ki nem tudom, napközben nyűgös és az éjszaka meg nem kapott táplálékot kéri napközben :-)

Azért ne adjátok fel!

2009. febr. 4. 13:31
En se tudom sirni hagyni :-( meg a cicit nem odaadni neki mikor keri, hogy "Anya, anya, cicis!!" raadasul O mar olyan nagy, hogy megsertodik ram!!! Elforditja a fejet, nem beszel velem, ha ilyen undoksagot teszek vele... lelkileg zsarol :-( tudom tudom nem szabad hagyni, de Ti se hagynatok?
25. szurgo (válaszként erre: 23. - KLMárti)
2009. febr. 4. 13:28

Sziasztok!

úgy látszik, hogy a védőnők nagyjából egy követ fújnak... az enyém is ezt javasolta, hagyjam csak sírni. Nem tudom hagyni, mert iszonyatosan behergeli magát, szinte sokkot kap a sírástól és ha kiveszem és elérem, hogy rám nézzen, mintha ott se lenne.

Egyébként 6,5 hónapos most, január eleje óta óránként ébredt. Kibújt mindkét alsó metszőfoga, de nem változott a helyzet azóta. Most éhség fronton nyomulunk, mert szilárd ételt még szinte semmit nem fogad el, napi 30 milit, ha bele tudok tukmálni. A tejci pedig kevésnek tűnik már.

Eddig nálunk elég volt, ha visszaadtam neki a cumit, már aludt is tovább, de legjobb esetben egy óra múlva ébredt. Volt olyan periódus az éjszakában, hogy negyedóránként ébredt.

24. Tenzia
2009. febr. 3. 11:35
Apát van hogy én ébresztem hogy menjen altatni.Szerencsére a hálószoba és a babaszoba egymás mellett van. Megírom a fejleményeket.
2009. febr. 3. 11:19

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémáim vannak/voltak. 9,5 hónapos kisfiam 2 héttel ezelőtt még kb. 10-szer ébredt fel éjszaka, nappal is kb. 2x fél-1 órát aludt, és este 11 előtt ritkán lehetett elaltatni, mert bármilyen fáradt volt, nem aludt el.

Aztán a védőnőm azt mondta, hogy erről le kell szoktatni, méghozzá szilárd akarattal, drasztikusan. Tegyem be a kiságyba és hagyjam, hogy ordítson. Üljek mellé és olvassak neki, vagy csak beszéljek hozzá, míg el nem alszik.

Hát ez nem jött be, mert hiába ültem mellette, csak még jobban felhergelte magát, és zokogott nagyon sokáig, elaludni meg persze nem tudott.

Akkor hallottam a Suttogó módszerről: felvesz-megnyugtat-letesz, és eleinte nagyon szépen működött a dolog. Legkésőbb este 9-ig le tudtam fektetni, és csak 1-2-szer ébredt fel, de akkor sem kapott cicit, csak legalább 6 óra alvás után.

Az egyetlen problémám az, hogy nagyon sokáig tart így, mire elalszik (1-1,5 óra, aminek nagy részét végigsírja).

Szóval, az megoldódott, hogy ne ébredjen fel olyan sűrűn éjszaka, viszont amíg elalszik (főleg napközben), az egy kínszenvedés.

Egyébként sokak szerint nagyon jól működik ez a módszer, nekem lehet, hogy csak amiatt van ezzel gondom, mert most bújt ki pár napja az 5. és a 6. foga, meg már újabb kettő is jön.

Ha gondoljátok, próbáljátok ki, hátha nektek használ.

[link]

Itt találtam egy elég jó leírást a könyvről, ha nem akarjátok megvenni, mert azért elég drága.

22. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 21. - Tenzia)
2009. febr. 3. 10:58
Ez jo otlet lenne, ha Apat fel lehetne ebreszteni!! :-)) de majd kiprobaljuk.. ird a fejlemenyeket meddig kel meg fel igy ..
21. Tenzia
2009. febr. 3. 10:51

Sziasztok anyukák!

Olvasom hogy nektek sincs még átaludt éjszakátok. Pár napja kaptam egy tanácsot, hogy apuka keljen fel kisfiúnkhoz éjszaka, mert nem éhes csak vissza kell altatni. Mi most ezzel kísérletezünk, 3 éjszaka apa kelt fel hozzá és ő pár perc alatt visszaaltatta, volt hogy csak a cumit kellett visszadugni,vagy megpuszilgatni és aludt is tovább. Viszont mikor én kelek fel hozzá akkor sír és kiharcolja hogy megetessem. Szóval tanácsolom nektek is és reméljük hamarosan lesz nyugodt éjszakánk! Számoljatok be róla!

20. szofi28 (válaszként erre: 13. - Kriszti77)
2009. febr. 3. 10:38
mi is használjuk a Viburcolt, nálunk sem látok sok javulást. viszont az én kislányom nappal is sokat nyűgösködik.:( mi meg sem próbáljuk máshol altatni, akkor is csak mellettünk képes elaludni idegen helyen, ha ott van az utazóágy közvetlenül az ágyunk mellett!:(
19. ildiko0914 (válaszként erre: 18. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 3. 09:16
ezért olyan zabálnivalók:)
18. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 17. - Ildiko0914)
2009. febr. 2. 16:39

Amilyen helyes, annyi vele a gond :-) koszonom amugy! Neked gratula a ket gyermekhez :-)

Nekem sincs vele ugy gondom, de azert meg remlik azaz ido amikor ataludtam egy ejszakat, es valami olyasmi erzesem van, mintha az jo lett volna :-):-)

Tutora tudjak, ugyanis kicsi fiam, ha nem vagyok eleg gyors pancsi utan (pelus, oltozes es lefekszik az agyaba ott var, mig atoltozom)akkor kikiabal nekem hogy anya, cicis!!! de kiabal!!! nagyon! :-) en meg persze rohanok :-) O meg mit csinal?? vigyorog... :-)

17. ildiko0914 (válaszként erre: 14. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 2. 16:11

Nahát ezek a pasasok!Meg kellett néznem kiről is van szó,, mert azt gondoltam az én fiam az egyedüli aki ezt a ritmust tudja produkálni-de tévedtem,amúgy gratulálok isteni pasas.a napi program az nálunk is hasonló,7kor kelünk, napközben másfélórát alszik,este 7kor készülődünk vacsi, fürdés, majd max 7,30ig ágyba kell lennünk, mert ha nem, akkor kiakad és alvás éjfélig semmi.általában 8ig elalszik, ekkor én is igyekszem aludni,úgy 12 ig, mert azután már nincs esélyem, ugyanis kétóránként riadó.

Bizony meglehet szokni,mi nők sokat kibirunk, jó rabszolgák vagyunk és ezt érzik is a csöppségek és élnek is vele:)Imádom csinálni, ha látom, hogy jó neki:)

2009. febr. 2. 13:55

Nálunk is vannak rumlis éjszakák. 9 hónapos a kislányom, volt pár hónap, hogy elég jól beállt az alvása, de most már majdnem minden éjszaka annyira felébred, hogy 1-2-3 órát is fennvagyunk vele (váltva :)) míg visszaalszik. Próbáltuk sírni hagyni, de 5-10 perc után bementünk. Próbáltunk mellé ülni, simogatni, de mászik, feltérdel és sír. Kézben kell hordozni, vagy ha már elszundított esetleg le lehet ülni, de még kb. 10 perc, mire le lehet tenni.

Persze reggel tovább alszik, így ha 9re kell mennünk valahová, ébresztenem kell. No és a délelőtti alvás is eltolódik, és a 2. alvás nem is mindig fér bele. Viszont akár mennyire fáradt, hamarabb nem alszik el este, mint 9 óra.

15. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 9. - Bebe82)
2009. febr. 2. 12:51
Én is lusta voltam kivenni meg betenni folyton a kiságyba!Sajna mellénk szokott és nem is nagyon lehet leszoktatni róla,bár már van saját gyerekkanapéja a miénk mellé tolva,és ott alszik el,de hajnalban vagy éjjel átmászik hozzánk ha rosszat álmodik vagy felkel!Én mindenben hagytam eddig hogy ő döntsön,változtasson,(többnyire)Így a cumiról is magától szokott le 8hónaposan,bár előtte is csak alváshoz kellett.A bilizés se az igazi még,de úgy látom még nem jött el az ideje,csak nyáron gyorsítom majd fel a folyamatot,hogy ovira már menjen a dolog.Szóval lehet hogy majd magától kialakul hogy külön akarjon aludni,de persze nem most!!!:D az még messze van!Fogalmam sincs nekem sem hogy hogyan kéne arra szoktatni hogy ne másszon be közénk!:S
2009. febr. 2. 11:55
Nalunk mondjuk segitett az hogy fel 7kor maximum keles van, nappal csak egy orat aludhat es igy a 8orasi furdes utan fel oraval elalszik es akkor alszik egy 4-5 orat egyhuzamban.. ha csuszunk a kelessel akkor 2 ora mulva kel!
2009. febr. 2. 11:52
Próbáltam a Viburcol nevű kúpot általában egy éjszakán javít aztán utána már hatástalan. Nálunk ez hogy ringatom nem működött csak ordított. nem is tudom hogy fog majd mamáéknál aludni. a nagyobbik lányt 8 hósan simán ott mertük altatni, most ez szinte lehetetlen. Egyébként ha a foga fájna akkor szerintem nappal is nyűglődne. most pl. két és fél órája alszik.
12. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 11. - Ildiko0914)
2009. febr. 2. 11:52
Meg lehet szokni :-) azt hittem regen nem lehet birni 4-5 ora alvassal mindent, de aztan rajottem igen :-))))
2009. febr. 2. 11:48
13 hónapos fiam ugyanezt csinálja. Próbálkoztam cumival, teával éjszaka de neki csak a cici kell, 4szer, 5ször ébredünk éjszakánként, én sokszor hulla fáradt vagyok, nappal sem tudok pihenni, mivel max 1,5 órát alszik.Emiatt ketten is alszunk, mert nem volt energiám felkelni oly sokszor, örültem, ha átfordulni birtam. Hogy meddig tart nem tudom,pedig már szeretnék egy éjszakát végig aludni úgy rendesen, amit 5 éve nem tettem, most 5 éves lányom is ezt csinálta, pedig ő nem cicizett, de a cumiból a tej 3 óránként kellett.Azt tudom mondani Kitartást-lassan megszokja a szervezet is ezt a ritmust-én már egészen jól bírom.azért ide jó tanács reményében még visszanézek:)
10. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 9. - Bebe82)
2009. febr. 2. 11:46
Nalunk is ez volt! Utalta a racsos kisagyat!! Velunk aludt sokaig, aztan vettunk neki nemreg sajat nagyagyat!! es azota en alszom ott vele :-)))) mondjuk Nektek ez korai lenne meg..
2009. febr. 2. 11:41
Nekem 8 hónapos lesz a kislányom és uez a helyzet, sajnos. Csak nálunk még az is nehezíti, hogy nem akar a kiságyába aludni. Bár ez az én hibám, mert nem mindig volt erőm visszatenni a kiságyába és így megszokta, hogy ott vagyok mellette. Most szeretném visszaszoktatni a kiságyába, de nem nagyon akar menni,. Valakinek valami ötlet erre?
8. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 4. - Kriszti77)
2009. febr. 2. 11:38
Szia!Attól hogy nem látod jelét a fogzásnak,attól még lehet!Védőnőt kérdeztél már?A homeopátiában anniy mindenre van megoldás!Sajna én nem tudok segítnei mert nem vagyok orvos és nem mondhatom hpgy add ezt vagy azt a gyermekednek,de ha van akitől tanácsot kérj,személyesen,orvos vagy homeopata vagy védőnő,akkor tedd meg.Az én fiam is nagyon sokszor kelt fel az éjjel kb másfél éves koráig,de ő teázni,mikor már nem volt tejem,aztán mostmár ritka,de még most se mindig alussza végig az éjszakát pedig 2és fél éves!Sok oka lehet ennek!Együtt érzek veled!
7. szofi28 (válaszként erre: 4. - Kriszti77)
2009. febr. 2. 11:18
én csak kiveszem a kiságyból, ringatom, aztán mikor alszik, visszacsempészem... általában elég gyorsan sikerül, csak végszükség esetén teszem cicire, mert tudom, hogy nem éhes, hiszen 5 hónapos koráig 12 órákat aludt éjjel egyhuzamban.. de nálunk is van úgy, hogy letesze, 10 perc múlva ébred és jezdhetem előről...:(
2009. febr. 2. 11:17

Sziasztok megint!

De érdekes, ez a dolog mert a lányom most lesz 4 éves ugyanezt a cirkuszt csinálta, aztán az egyik napról a másikra átaludta az éjszakát, pedig az öccse sokszor ott sírt egész éjjel!

5. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 1. - Kriszti77)
2009. febr. 2. 11:14

Szia!


Masfel eves a fiam, hidd el lehet birni!!! Nalunk ugyanez megy 0honapos koratol!! De mondjuk nekem meg van egy nagyon keves tejem, de O mar csak alvasokhoz , delben kb 3perc, este min felora, ejszaka min 3szor ebred! Tanacsom nincs azt en is szivesen fogadok, de egyutterzek :-)

2009. febr. 2. 11:13
nincs még de nem is látom semmi jelét. a nappalokkal nincs baj akkor nem nyűgös csak azéjszakák ilyenek. és éjjel hogy altatod vissza?
2009. febr. 2. 11:13
Szia nem akarlak elkeseríteni, de az én fiam 21 hónapos és még 3-4 szer felébred éjjelente. Én is azt hittem, ha leszokik a szopiról alszik( 20 hónapos koráig szopizott), ugyanúgy megébred, de most iszit kér, két korty, összebújás és úgy alszik vissza. Úgyhogy tudom miről beszélsz, mire visszaaludnék kezdődik megint. Én úgy segítettem magamon, hogy a kicsi is franciaágyban alszik és a második ébredés után, ha nincs erőm visszamenni vele alszom. Vigyázz magadra, nehogy kimerülj, ha alszik napközben pihenj te is elég ha a lábad ki tudod nyujtani. (Bár nekem is sokáig tartott, mert én is mindig akkor főztem, mosogattam, amikor aludt) Nehéz időszak, de próbáld meg túlélni! Kitartás : )
2009. febr. 2. 11:11
szia, együttérzek, nálunk uez a helyzet, csak éjszaka nem kér cicit, viszont cicin alszik el... fogacskátok van már?
2009. febr. 2. 11:06
Sziasztok! kislányom a napokban lesz 7 hónapos és éjjelenként kb 5X ébredünk. Ebből egy hajnali éhség miatt van, a többi csak cici és tovább alszik. a problémám az hogy a ciciről szeretném leszoktatni mert tejcsi már nincs benne de ő igényelné hogy cumizik rajta. a cumit viszont nem fogadja el. tea nem kell neki. így az éjszakai visszaalvások úgy történnek hogy cicire rakom és kb 5-10 perc után vissza tudom rakni az ágyba. nekem utána fél-egy óra míg elalszom majd lassan kezdem előlről. ez hosszú távon nem igazán fog menni. őszintén én sírni is megpróbáltam hagyni tegnap éjjel kb egy órát üvöltött majd elaludt.nem tudom hogy lehetne rávenni hogy kb 5-6 órát legalább átaludjon. segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook