Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 60 éven felüliek retró kávézója fórum

60 éven felüliek retró kávézója (beszélgetős fórum)


129. c29e4a0941 (válaszként erre: 124. - Mafalda)
2013. jún. 4. 14:48

Bizony én is úgy érzem, hogy lehet hogy most kezdek öregedni, mert egyre jobban elönt az emlékezés és kutatgatok a régi emlékek között, meg szeretem az akkori korral kapcsolatos filmeket, fotókat ( az 50 és 60-as évekre gondolok).


A mártogatós tollra én is emlékszem , de nem sokáig volt, mert aztán jöttek a töltőtollak ami állandóan folyt:))

128. c29e4a0941 (válaszként erre: 121. - D1zsúlika)
2013. jún. 4. 14:32

Én emlékszem jól a Dagályra sokat jártunk oda, egész nap ott voltunk, és nem volt még Uvb sugárzás sem (legalább is nem tudtunk róla), leégtünk jól aztán szenvedtünk pár napig, de megérte:))

Gyerekeknek voltak még olyan bábjátékosok paraván mögött, meg a bergamottos napolaj szóró, csak oda kellett állni elé és csak úgy csillogtál az olajtól. Az öltözőkben meg olyan univerzális ruhafogasok voltak, amire mindent rá lehetett akasztani és úgy adtuk be az öltözőbe...

De szép is volt:))

2013. jún. 4. 14:26
Sziasztok bejöttem egy finom retró kávéra meg egy kis nosztalgiára én is!
126. mafalda
2013. jún. 4. 14:21

Szia Rózsa!


Köszönöm én is a te jeledet:)


Ó,..az iskolaköpeny!!!Tkp.szerettem.Nem kellett alatta különösebben divatozni(nem sok látszott ki alóla)így nem volt olyan rivalizálás,mint a mostani lányoknál.Persze azért egyénivé tudtuk tenni a köpenyt,úgy hogy az előnyös is legyen.Ez persze már csak a gimiben volt.

2013. jún. 4. 04:51
Üdvözöllek Benneteket! Nagyon jó érzés olvasni visszaemlékezéseiteket fiatalságunkra gondolni.Némely dolog, vagy esemény a mai gyermekeknek már történelem.PL. az iskolaköpeny viselete?Köszönöm D1zsúlika jel küldeményeit.
124. mafalda (válaszként erre: 123. - D1zsúlika)
2013. jún. 3. 23:47

Nem rossz az,ha az ember magában beszél:)))Én is szoktam.


Kifogytunk úgy látszik az emlékekből.Akkor hirtelen ránk tört,..és kész.Pedig egyre jobban szeretek a régi dolgokra emlékezni,...ez már az öregség jele,tudom:)


Emlékszel arra,hogy alsóban még rendes tollal írtunk?Volt szára és cserélhető hegye.És hozzá a tintásüveg.Nem volt egyszerű a használata!Meddig volt az?Nem sokáig,azt hiszem.


Háát szia Többiek és Julika,...jó éjszakát!

123. D1zsúlika (válaszként erre: 122. - Mafalda)
2013. jún. 3. 22:19

Szia Kati, én vagyok a "Többiek" ismét! :)

Bizonyára nem érnek rá a lányok bejönni, megállni egy kávéra.

Sokszor benéztem ma is, de üres volt a kávézó.

Magammal pedig nem akartam beszélgetni, mert a végén még megszokom! :))))


Hááát, megyek is tovább!

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek!

122. mafalda
2013. jún. 3. 11:20

Szia D1zsúlika és a Többiek:))))


A strandot azért kérdeztem,mert nagyon szerettem gyerek koromban.Viszont 2004 vagy 5-ben megszünt.Sokat olvastam róla és néztem a régi és a jelenlegi állapotáról készített képeket.Lepusztult:(((

A Dagály jól működik,azt mondják nagyon jó,de én már nem Pesten lakom,így nem láttam.

121. D1zsúlika (válaszként erre: 119. - Mafalda)
2013. jún. 2. 18:49

Szia Kati!

Én a "többiek vagyok!" :)))

(Ezt nem hagyhattam ki!)


Voltam a Tungsram strandon, mert aránylag közel volt hozzánk akkor (Fót).

De sem arra, sem a "Dagályra" már nem igazán emlékszem, illetve csak halványan.


Legyen szép estéd!

120. D1zsúlika (válaszként erre: 118. - C29e4a0941)
2013. jún. 2. 18:43

Szia "Krisz! Tini!" :)


Köszi a retró kávét, finom volt most is, régen is kedveltem, csak azóta a tejről szoktam le, sajnos.

A pöttyös bögrét elmostam! :)


Neked is szép napot!

119. mafalda (válaszként erre: 118. - C29e4a0941)
2013. jún. 2. 12:22

Szia Krisz!És a többiek!


Ez tényleg igazi retro kávé lenne:))))De inkább nem kérek.Nagyikám mindig tejeskávénak csinálta és nagyon nem szerettem.A teázás nem volt jellemző.(vagy már erre sem emlékszem?)Kakaőt kaptak a gyerekek.


Aki pesti,...ismerte.-ea Tungsram strandot Újpesten?

2013. jún. 2. 08:23

Sziasztok!

Meghívlak benneteket egy jó kis retró kávéra..

Cikórai, Zamat és Családi kávéból főztem finom házi tejjel és természetesen pöttyös bögrében kínálom fel nektek:))

Szép derűs vasárnapot!

2013. jún. 1. 23:22
Szép álmokat, jó éjszakát!
2013. jún. 1. 23:04

Emlékeztek milyen nagy divat volt a "dindli ruha"?!

(Lehet, hogy nem jól emlékszem a nevére, mert olyan régen volt).

Tudjátok, az a rövid fodros ujjú, egész ruha, és előtte egy kis kötény?!


Vagy a "szettek"?!

Egy színű, rövid ujjú pulóver, és kardigán.

Volt akinek, minden színű volt.


Istenem de rég volt az is, amikor Győrtől Szegedig, Pécstől Debrecenig, vagyis az egész országban egy árban volt a cukor, liszt, stb.

Most a két egymás melletti boltban is eltér az ár!


Vagy Felétek még mindig 9.60 a kristálycukor? :))))

115. D1zsúlika (válaszként erre: 114. - Bubi 54)
2013. jún. 1. 22:58

Szia "Bubi"!

Gyere sűrűbben, szeretettel várunk!

Biztosan így gondolja a többi kedves fórumtársam is.

114. Bubi 54
2013. jún. 1. 21:53

Sziasztok!

Jaj,az orosz jégkrém, én is imádtam, nagyon sokszor az eszembe jutott.Szalakális sütiket most is szoktam sütni,ez a sajtos recept nagyon fnom,még ha büdös is van míg sül.A házi krémes tésztája is ezzel készül,a gyerekeim imádják.Anyukám mindig magával vitt a fodrászatba, a tupírral micsoda kontyokat tudtak a lányok készíteni.Imádtam azt a hangulatot,a sok fodrász,kozmetika és közben ment a tracsparti.A közértben lehetett kapni egy sütit, fogalmam sincs mi volt a tölteléke,olyan folytós se nem almás,se nem diós nem tudom mi, sokat kerestem receptet,de nem találtam,de szerettem.Túros meggyes most is van ,de ez nincs.

Nagy kedvencem volt még a nagy dobozos orosz májkrém.Az iskola udvara minden télen fel volt öntve,koriztunk estig, nem kellett a gyerekeket mozgásra kényszeríteni.

113. D1zsúlika (válaszként erre: 111. - C29e4a0941)
2013. jún. 1. 21:47

Tinékém, azt írtad, annyi féle van, hogy már nem is tudunk választani...

Na, nekem a nagy választékról a különféle joghurtok jutottak eszembe.

A minap, csak néztem a nagy plázában, hogy mennyi-mennyi joghurt fajta van.

Ízben, nagyságban, formában.


A 70-es évek elején a gyerekeimnek, én csak a vaniliás krémtúrot, és a mazsolásat tudtam venni.

Vagy nem jól emlékszem?!

112. mafalda
2013. jún. 1. 21:28

Elolvastam ki,mit írt.Sok hasonló emlékem van:)))


A WU2 sampont nagyon szerettem,még kapni.Vagy már?Amikor nyaraltunk,találtam rá,mert muszáj volt megmosni a hajam.Tökéletes volt!

Az ecetet és a kamillás öblítést alkalmazta anyukám a hajamra.Meg ecetes víz volt az utolsó öblítő víz mosásánál is.

Tupír nálam is előfordul,ha nagyon szép akarok lenni:))


Az újságpapírra írásra emlékszem.Nekünk cérnával volt füzet-szerűre összevarrva,és azon jó nagy betűket írtunk.Szerintem ez nagyon jó módszer volt!Most szegény gyerekeknek azokba a szűk kis sorokba kell rögtön belepréselni mindent.Pedig még nincs a kezükben a mozdulat:(((


További szép estét kívánok mindenkinek,Kati

111. c29e4a0941 (válaszként erre: 109. - D1zsúlika)
2013. jún. 1. 20:55

A mai Sport szelet kicsit hasonlít a régi ízére, próbálják visszahozni, de mégis más:((

Az ecetes hajöblítés tényleg jó volt, amúgy az ecet újból visszajött, mint csoda tisztítószer a sok hiper-szuper drága tisztítószerek mellett.

Én is tupírozom a mai napig a hajamat és egyre jobban kell, hogy ne maradjon középen üresen:))


A desodorok fiatal lánykoromban jöttek divatba, előszőr a golyós desodor, aztán a Nettodor stift ha jól emlékszem, annak egész kellemes illata is volt. Istenem, most mennyi féle van, nem is tudunk már választani...

2013. jún. 1. 20:48

Én az általános iskola első éveiben még külön lányiskolában jártam, mellette volt a fiúiskola.

Később lett a koedukált, erről a mai fiatalok nem is nagyon tudnak.

Első osztályban a betűket úgy gyakoroltuk, hogy újságpapírt kisebb darabokra kellett vágni, és azon zsírkrétával rajzoltuk. Meg volt sorminta is a füzetben minden feladat után:)) Ja és otthon íróasztal helyett hokedli volt az asztalom és sámli a kisszékem...

109. D1zsúlika (válaszként erre: 103. - C29e4a0941)
2013. jún. 1. 20:48

A csokikra visszatérve, én is szeretettem az általad említetteket.

Sport szelet ma is a kedvencem.

A legkisebb unokám kedvence évek óta, a Vadász szelet, ami szerintem, egy az egyben olyan, mint a Sport szelet.

Szerintem. És az ára is baráti.


A samponokra is emlékszem.

A csodálatos hosszú és dús hajamat a drága nagymamám mindig artézi vízben mosta, és utána, mintha ecettel öblítette volna le, hogy fényes legyen.

Óóóóh, de hol van már az a hajkorona?!! :))

Képzeljétek, bármennyi hajam is maradt, én még mindig tupírozom, lakkozom. :)))

108. c29e4a0941 (válaszként erre: 105. - 2104cc91e8)
2013. jún. 1. 20:41

Szia Ilus!

A keresztnevem Krisztina, úgy hogy nyugodtan szólíthattok Tininek is.

Sajnos kevesen vagyunk a mi korunkbeliek, de nem baj, azért biztos lesz a fiatalabbak között is akik szívesen beleolvasnak a mi gyerekkori emlékeinkbe, mert esetleg a szüleiktől is hallottak róla. Én szívesen hallgattam amikor a szüleim meséltek a gyerekkorukról, sajnos nekik még nehezebb sorsuk volt.


Gyere Te is amikor meséhetnéked van, oszd meg velünk, hátha beugrik valami szép emlékfoszlány:))


Neked is szép hétvégét, és derűs napokat kívánok!

107. D1zsúlika (válaszként erre: 105. - 2104cc91e8)
2013. jún. 1. 20:39

Neked is szép, vidám hétvégét, és napsugaras, meleg júniust!

Ha van időd, gyere hozzánk! :))

106. c29e4a0941 (válaszként erre: 101. - Mafalda)
2013. jún. 1. 20:30

A sarokházat én is nagyon szerettem, azok a finom tejszínhabok rajta, tényleg csak kivételes alkalomkor kaptunk olyat.


Eszembe jutott még, hogy a Blahánál volt az éjjel nappali csemege, és ott árulták anno az orosz jégkrémet, olyan becsomagolt volt, és két ostyalap között finom habos csokikrém volt benne, harapni lehetett. Aztán később lehetett ugyanott kapni az olasz gépi csavart fagyit, finom habos tejszínes volt, sorban álltunk érte, amikor jöttünk a suliból.. hmm de fini is volt:))

105. 2104cc91e8 (válaszként erre: 97. - C29e4a0941)
2013. jún. 1. 20:30

Szia Tini:)

Megkérdezhetem, mi a keresztneved??


Az a helyzet, hogy ezt az oldalt (hoxát) egy kismama indította, ezért mi (60-asok) vagyunk kevesen :)


De nem baj, hogy összejöttünk, mert, ha már kifogytunk az emlékekből, akkor a mai gondok, örömök is hasonlóak lehetnek :)

Azért azt is megoszthatjuk egymással, természetesen, ha Te/Ti is úgy gondoljátok!


További kellemes szombatot, sok vidámságot és egy örömteli szép új hónapot, napsugaras júniust kívánok Nektek: Ilus

104. c29e4a0941 (válaszként erre: 93. - D1zsúlika)
2013. jún. 1. 20:26
Köszi a receptet, ki fogom próbálni, és megszagoltatom a gyerekeimmel, hogy milyen a szalakáli illata:)))
103. c29e4a0941 (válaszként erre: 100. - D1zsúlika)
2013. jún. 1. 20:23

Dzsúlika dehogy baj, inkább minél többet gyere és bármi eszedbe jut írd meg, hisz sok mindent elfelejtettünk már.

Nekem is tetszik a másik fórum, jókat emlékezem, de az már a gyerekeinkkel történt és mi már felnőttek voltunk. Itt inkább talán a gyerek- és ifjúság kori emlékeket lenne jó felidézgetni.


Pl: emlékeztek még, hogy a 60-as években lett divat a tupír, hogy mennyit téptük a hajunkat, hogy minél dúsabb és nagyobb legyen a hajunk.Törött is szépen tőle a hajunk végei.

Akkor még csak a wu-2 sampont meg azt a zacskós por sampont ismertük. Meg a szappanok illatára is emlékszem...volt olyan amelyiket be sem csomagolták csak úgy ala natúr volt kitéve, na én azokat mindig végig szaglásztam, és mindig más fajtát vettem, hogy változatos legyen az illata.Valahogy tartósabb is volt az illatuk...Caola, Kék vörös, fenyő, Elite, orgona illatú lila színű, Camea, most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2013. jún. 1. 20:22

Szép estét kívánok kedves hölgyek :))


Pár napig nem volt időm erre járni, de remélem, mindnyájan jól vagytok?!!

101. mafalda
2013. jún. 1. 19:35

OK,..akkor a hab garantált:)))Köszönöm!


Persze gyere,írogassunk:)


vén tininek:a Mecsek csokira nem,de a többire emlékszem.A Melbát szerettem még,azt már újra lehet kapni.


Édességnél maradva.Létezett a sarokház a cukrászdában:csokitorta teljesen befedve tejszínhabbal.Általánosban ez volt a jutalmunk a kitűnő bizonyítványért.Azóta nem is ettem:)))

100. D1zsúlika (válaszként erre: 97. - C29e4a0941)
2013. jún. 1. 18:19

Én is azt látom, hogy az általad említett fórumon nagyon sokan vannak.

Percenként dobnak be jobbnál jobb témákat.

Lenne is kedvem írogatni, de már az elején kellett volna.

Nekem ilyenkor már olyan, mintha a strandra mennék, és már nincsen egy törülközőnyi hely

sem. :))

Azért ha nem baj, írogatok azért ide?!


Ha van idő, azért gyertek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook