Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 éves lányom alvajár pisilni, ha észreveszem motoszkálását segítek eljutni, ha kicsit később, akkor az ajtó előtt pisil, mintha wc-n lenne fórum

6 éves lányom alvajár pisilni, ha észreveszem motoszkálását segítek eljutni, ha kicsit később, akkor az ajtó előtt pisil, mintha wc-n lenne (beszélgetős fórum)


1 2
9. 325b42d966 (válaszként erre: 8. - B235ac96d5)
2012. jún. 25. 13:07
bocs hogy érdeklődöm de hány éves volt akkor a fiad?sajnos minket is érintő dolog azért érdeklődöm.amikor iskolát váltottatok akkor megszünt a szorongás?
8. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Annipanni28)
2012. jún. 25. 12:44

Tegyél az ágya mellé egy kis bilit és mielőtt elalszik mindig küldd el wc-re, aztán beszéld meg vele, hogy ha úgy érzi ki kell mennie, közel van a kis bili, abba is pisilhet. Ez tudat alatt is működik.

Ha pedig észre veszed, hogy továbbra is járkál álmában, ne ébreszd fel, mert attól megrémül. Ez idegrendszeri fáradtság, stressz miatt van.

Alkati dolog, ki mennyire bírja a szorongást, feszültséget. Én is voltam így, sőt a fiam is. Ő iskolai dolog miatt. Végül el is kellett abból az iskolából hoznom, de ez egy másik téma. Miután megszűnt a stressz oka, ő is megnyugodott.

Ki kell derítened mitől szorong. Lehet, hogy ő maga nem is tudja megfogalmazni az okot. Neked kell okosnak lenned!:) Szerencsés megoldást kívánok!:)

2012. jún. 25. 12:10

Nincs azzal semmi gond, ha éjszaka egyszer fel kell kelnie... az ember is általában így van, és utána vissza tud aludni. Az lenne a rosszabb, ha annyira bealszik, hogy nem tudna felébredni az ingerre és bepisil...

Mi lenne, ha nyitva hagynád a wc-ajtót éjszakára, hogy még könnyebben odataláljon...

Csak úgy felébreszteni... ha a helyébe gondolom magam, nem örülnék neki. Nálunk is a családban volt felnőtt, aki éjszaka fényár mellett tudott csak kimenni... :D:D A mai napig nem hevertem ki, hogy felébresztett mindenkit :(

2012. jún. 25. 11:51

Lefekvés előtt rá kellene venned, hogy mindenképpen menjen el wc-re. Vagy 10után te magad felébresztenéd, hogy megkérdezd ki kell-e mennie?

Egy ismerősöm így tett (hogy felébresztette a gyereket) és szépen visszazökkentek néhány nap után a normál kerékvágásba. Azóta semmilyen gond nincs a gyerekkel.

2012. jún. 25. 11:48
Engem a telihold zavart meg gyerekkoromba. Volt hogy elmentem felgyujtottam a villanyt a szobában aztán visszafeküdtem vagy a szoba másik végén álltam és mondogattam hogy, hogy fázok. Én is ilyen jövös menös voltam. Aztán kinöttem. Egyébként sok alavajáró ember van. Mondjuk ez hogy odapisil az ajtóba ez durvább, nem tudom mit lehetne ezzel csinálni.
4. 2100
2012. jún. 25. 11:45

Az en lanyom is alvajaro, lejon a lepcson (almaban meg jobban kozlekedik, mint nappal), mondjuk mi mindig halljuk, hogy jarkal, igy visszakiserjuk az agyaba.

Talan tartsd nyitva a szobatok ajtajat, hogy halld, ha jarkal, nem tudom mi jobbat lehetne tenni. Orvost is kerdeztuk, de nem mondott semmit, igy marad a jarkalas.

(egyebkent en is olvastam, hogy nagyobb megterhelestol is lehet, vagy stressztol- ha nalatok csak ritkabban jon elo), de ha szinte mindennapos, mint nalunk, nem tudom mi valthatja ki.

3. 37403e3af4 (válaszként erre: 2. - Annipanni28)
2012. jún. 25. 11:34
Szegénykém. Nem történt valami a suliban, vagy otthon ami esetleg valami lelki problémát okozott volna, vagy nem tudja feldolgozni? Vagy esetleg nagy a nyomás rajta, és annyira fáradt? Vagy esetleg új iskola?
2012. jún. 25. 11:29
Folyt.köv. nem emlékszik semmire, nem is tudja, nem mondtuk neki mi történik n11körül. Vkivel történt hasonló? Mikor múlhat el? Közel van a vasút több vonat jön olyankor, fütyülnek, 2hete kezdödött. Talán a vonat a zaj ébreszti meg...nem tudjuk.
2012. jún. 25. 11:25
:6éves lányom alvajár pisilni, ha észreveszem motoszkálását segítek eljutni, ha kicsit késöbb akkor az ajtó elött pisil, mintha wc.n lenne,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook