Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 50% eséllyel a babáért, azaz egy oldali petevezető fórum

50% eséllyel a babáért, azaz egy oldali petevezető (beszélgetős fórum)


2010. okt. 29. 13:53

kedves beuanya!

unokanövéremnek volt egy méhenkívül terhessége ez által az egyik petevezetéket eltávolították, az első babája lombik által született (sajnálatos módon a kicsi 3 éves korában elhúnyt súllyos szívbetegségben) viszont rá egy évre minden komplikáció egyébb gond és beavatkozás nélkül természetes módon lett terhes, nálam is vannak gondok peteérés terén de én azt mondom ne aggódj jönni fog az a baba.

7. 480b578442 (válaszként erre: 6. - Beuanya)
2010. okt. 29. 10:50

Értelek én csak elmeséltem egy esetet arra, h bármi megtörténhet.De miért nem egy nőgyógyászt kérdezel? Ő minden bizonnyal elmagyarázná.


Ez több mint 20 éve történt én gyerekként így emlékszem.

6. beuanya (válaszként erre: 3. - 480b578442)
2010. okt. 29. 09:30

Nem a petefészkem hiányzik, hanem a petevezetőm. Így peteérés minden ciklusban elvileg, így mensruáció is. Csak amikor a rossz oldalon van pé. akkor nem tud kijutni a tüsző. Illetve az orvosok szerint előfordulhat, hogy valahogy kitalál!?! De ehhez nagy csoda kell.

Azt én sem értem mi köze a fél herének és az egy petefészeknek a nemhez?? A baba nemét a hímivarsejtek határozzák meg. Amilyen hamarabb eléri a petesejtet oéyan lesz a nem.

5. beuanya (válaszként erre: 2. - H.Ancsi)
2010. okt. 29. 09:27
De jó! Akkor Neked nagyon jól sikerült az átfúvás!
4. H.Ancsi (válaszként erre: 3. - 480b578442)
2010. okt. 29. 06:26
mi köze a petefészeknek a nemhez??? szerintem ezt tuti nem orvos mondta:)))))
2010. okt. 28. 23:58

Akkor ezek szerint 2 havonta menstruálsz?

Nos én orvos nem vagyok azt viszont tudom van egy rokonom akinek az egyik petefészkét még fiatalon kivették mert ciszta nőtt rajta a férjének pedig a fél heréjét.(cikiztük is őket a két félember)Meg voltak ijedve, h nem lesz gyerekük aztán az orvos azt mondta lehet de csak egynemű. Terhes lett és azon görcsölt legyen lány persze fiú lett.Utána meg volt ijedve, h neki már csak fia lehet de terhes lett a másodikkal is és minden fiús cuccot bevásárolt hát láss csodát lány lett.:)Emlékszem milyen nagy volt az öröm.Már 20 és 23 évesek

2010. okt. 28. 11:06

ez nem feltétlenül így van az orvosom szerint.

nekem mindkettő el volt záródva, egy csütörtöki napon átfújással sikerült az egyiket szabaddá tenni, szombaton teherbe estem:)))

2010. okt. 28. 11:01

Esetemben az egyik oldali petevezető hiányzik.

Tudomásom szerint a tüszők felváltva érnek (egyik ciklusban a bal, másikban a jobb petefészekből érkezik), azaz így nálunk csak minden 2. hónap jöhet szóba. Van valakinek hasonló problémája, illetve mennyire nehéz így a teherbeesés? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook