Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 nap alatt lefogyhatok 5 kilót 1000 kalóriás étrenddel? fórum

40 nap alatt lefogyhatok 5 kilót 1000 kalóriás étrenddel? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. ápr. 1. 07:37
Szerintem igen, de én is inkább javasolnám z 1200-1300kcal étrendet, és a rendszeres testmozgást.
2014. márc. 30. 17:21
le
2014. márc. 30. 12:04
Ne nyomorítsd meg magad.Attóltfügg,mennyiből akarod leadni.1200-1500kcal és intenzív testmozgás.
38. bibity
2014. márc. 30. 11:48
1200 at mindenképp egyél meg! Inkább tornázz 20 perccel többet, de kell az "átmenő forgalom", hogy ne fékezzen be az anyagcseréd!!!
37. e2dc5ec392 (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2012. márc. 1. 18:36
Azt nem szeretném:(
36. e2dc5ec392 (válaszként erre: 34. - Gömbi.)
2012. márc. 1. 18:08
Nagyon ügyes vagy:)Gratulálok a felsőidhez:))))))Olyan jók vagytok,hogy szégyen lemaradni tőletek és én is keményen csinálom:)))))
2012. márc. 1. 17:35
persze. csak fennáll a veszély, hogy vissza is szeded. 40 nap alatt akár kétszer is meg lehet ezt csinálni
2012. márc. 1. 17:27

Ügyi vagy! Én most próbálkozok az édesítős, zabkorpás sütikkel. A palacsinta tök jó, főleg, hogy 5 hete nem ettem semmilyen kenyérféleséget, pékárút, így talán már a faforgácsot mennyeinek érezném. :) Ja, és ez a palacsinta a szomszédasszonyomnak is ízlett, pedig neki nem kell fogyózni...

Sütöttem muffint is, hááááááát.........inkább nem kísérletezek vele, mert amúgy meg olyan isteni muffint sütök, hogy azután nehéz kicsit jót csinálni. Ez még kicsit se lett az.....

De nem adom fel, jön az aprósüti, és akkor én is nasizhatok, meg főzni is akarok vele, pl fasírt receptet találtam, és akkor púposra ehetem magam :)

Tegnap én is "bezabáltam", joghurtos franciasalit csináltam, zabkorpás bundával rántott halat, eddig oké is, de nem bírtam ellenállni a család többi tagjának kisütött rántott sajtnak.... :( Na ezt nem kellett volna. És képzeld, köszönhetően a több hetes diétának, már komolyan rosszul voltam egy egyébként zónának számító adagtól.

Ebéd után előkotortam a régi felsőimet (3.gyerek előtti csini blúzaimat), és jók!!!!!!!!!!!!!!!!!! Már nem vagyok bennük "kötözött sonka". Én már ettől tök boldog vagyok!

2012. márc. 1. 16:28
Megkeresem:)Nagyon köszönöm,hogy velem vagy:)Vettem ma zöldség keveréket és édesitőt,úgyhogy én is bekeményitettem:)
32. Gömbi. (válaszként erre: 31. - E2dc5ec392)
2012. márc. 1. 09:32
Na akkor majd figyelem a naplódat, miket eszel. De komolyan! Ha megfogadod amiket írtam, akkor csak néhány hétre kell mellőznöd azokat a finomságokat, aztán meg ha ugyanúgy sokat mozogsz, az elég lesz megtartani. Még valami: ha sokat bánkódsz a fiú miatt, az sem tesz jót. Bánatában az ember képes megenni több ezer kalóriát úgy, hogy csak utána kap észbe.... ugyanez érvényes, ha nagyon boldog vagy, akkor is túleheted magad örömödben....szóval nincs aranyszabály :) oda kell figyelni és kész. Elárulom, volt olyan, hogy egy hét alatt megettem 1 kiló csokit!!! Imádom. De érdekes, most egész jól elvagyok nélküle. A diéta elején nagyon hiányzott minden, de mostanra megszoktam, nem érzem azt, hogy beleőrülök, ha nem ehetek valamit. És sokkal hamarabb jól lakok, kevéssel is. Na, hát én is kíváncsi vagyok, hogy meddig bírom!
2012. febr. 29. 17:44
Dehogy,sőt,még erőt adtál:)))Most sem vagyok kövér,ezért csalok olyan nagyon,de soványabb voltam.Lehet ebben az izmosodásban valami,de általában csak cardiózok.Le akarom adni a nem kivánt kilókat,nagyon és bármire képes vagyok:)Én még nem szültem,igy nincs kifogás és legalább addig legyek vékony:(Nagyon sokat segitettél és jó lenne,ha még segitenél,mert rám fér:))))))
30. Gömbi. (válaszként erre: 29. - E2dc5ec392)
2012. febr. 29. 13:59

Remélem nem bántottalak meg egyik mondatommal sem! :) Tényleg megértem, hogy mit szeretnél, és azt csakis te tudhatod, hogy mikor érezted igazán jól magad a testedben. Látod, én például sosem voltam vékony, 167,5 cm magasságomhoz voltam már én is 57 kiló-egyetlen egyszer, egy nagyon rossz időszakban, és nagyon rövid ideig, nekem például ez már nagyon nem állt jól. Erős csontozatom van (na erről is megoszlanak a vélemények!), és ehhez a legjobb formám a 62 kiló volt. Nehéz volt tartani. Aztán voltam 65 kiló is, akkor szégyelltem kimondani is. Utána pár évig 66-67 kiló voltam, mindig letagadtam belőle, mert nagyon gáznak tartottam. Most ez a célom. Persze nekem már van 3 gyermekem, így könnyebben el tudom fogadni magam 67 kilóval is. Ezt magam miatt akarom elérni! Mert a férjem 75 kilósan is imádott, a gyerekeim így is azt mondják, hogy anya, csinos vagy, de az a lényeg, hogy magamat tudjam szeretni.

Tegnap azzal kedveskedtem magamnak (és bejött), hogy elmentem egy hitelesített mérlegen méretkőzni, mert sejtettem hogy az itthoni mérlegünk nem pontos. Nos, egészen pontosan 2 kilóval mutat többet az itthoni. Én ezzel akkora örömet okoztam a kicsi lelkemnek, hogy azt el sem tudod képzelni! Tehát hivatalos mérés szerint még ledobok 3 kilót és újra a régi leszek! Az előbb le is nyaltam a mézeskanalat ;) Ez is egy főbűn, de ha nem akarsz belegolyózni egy fogyókúrába, akkor néha kell ilyen. Nekem pl muszáj, mert amúgy nálam egy tábla csokival kezdődik a nassolás, de mivel ezt most biztos nem tehetem egy ideig, ez is segít, hogy kibírjam. Mert szerintem az is hülyeség, hogy ha rád tör ilyenkor az édesség utáni vágy, akkor egyél egy almát, vagy rágj el egy répát, és majd jó lesz! Dehogy lesz jó!

Eszembe jutott még valami: azt ne felejtsd el, hogy mivel intenzíven tornázol, sportolsz, mozogsz minden nap, így fokozatosan izmot növelsz. Az izom nehezebb a zsírnál. Tehát, ha nagyon rágyúrsz, akkor lehet, hogy nem leszel egy grammal sem kevesebb, viszont jó izmos leszel. Szóval ne csak a mérlegre állj rá, hanem vedd elő a mérőszalagot, és azt is jegyzeteld. :)

2012. febr. 29. 11:26
Nagyon szépen köszönöm:)Mindenben igazad van.Voltam 57kg és akkor jól éreztem magam,de valami történt és ez lett belőle:(Nagyon le akarom adni ami felcsúszott,jobban akarom,mint bármi mást:(
2012. febr. 29. 10:21

Nos, akkor sorolom: először is figyelj arra, amit álomkép ír, és ne csak elolvasd, hanem fogadd is meg a tanácsokat, mert nagyon okos dolgokat ír neked. Nagyon fontos, hogy ilyen 500 kalóriás napokat ne csinálj, nem ettől fogsz lefogyni, viszont jól összezavarod a szervezetedet,mert az úgy fog erre reagálni, hogy azonnal vészüzemmódba kapcsol, tartalékol, mert nem kap elég energiát!!!!!!! És akkor ellenkező hatást érsz el, mert onnantól kezdve mindent el fog raktározni. Leginkább azokat az apróságokat raktározza majd, ami után két napig görcsölsz a bűntudattól, hogy megetted. Felsoroljam? :) Figyu: gyümis joghurt (ebben cukor van), 3in1 (ebben is cukor van), keksz (felejtsd el, hacsak nem korpás keksz, de abból sem ehetsz meg egy vödörrel),mert amiben cukor van, az most tilos. Ezek napokra leállítják a fogyás folyamatát, ha egyszer szépen beindul. Naplódból: Február 6:nokedli (liszt), tejföl (én is imádom, de ez most ellenség, cseréld le joghurtra),Február 10: vajas kifli (kicsi és alattomos finomság, most kicsit felejtsd el), február 12: keksz, csoki, kifli (ajajajjjjjj!) , február 15: barna kenyér (ez ugyan sokkal jobb, mint a fehér, de ha valóban el akarod érni a célod, akkor most pár hétig ezt se!!!), február 18: FOGADALOM, aztán palacsinta (jajjjjjjjj....cukor, liszt....sokkkkk), február 22: banán (délután inkább ne, ha már eszed, akkor tedd azt délelőtti uzsira), kukorica (ez sem a legjobb most, én is szeretem, de majd inkább csak a jövő hónapban eszem), február 24: tejberizs , a rizs legyen barna, ha nagyon szereted a tejberizst, de még jobb lenne, ha inkább csinálnál magadnak édesítővel zabkorpából/zabpehelyből tejbepapit, ezekre tök jó recepteket találhatsz itt a hoxán is, vagy a neten milliót. Február 26: krumpli helyett egyél inkább zöldségkeveréket (pl: vásárolhatsz répa-karfiol-brokkoli keveréket, kicsi veg.tával megszórva, párolva nagyon fini köret. Február 28: cukros tea, a szervezetet már megint nem tudja, hogy akkor most mi van: " ma kapok cukrot, tegnap nem volt, holnap mi lesz?!?!?!.......akkor ezt most jól elteszem ide a fenekemhez" ..... :) ÉRTED?!? De ha már a teánál tartunk, én édesítővel iszom, és már a fülemen jön ki,alig tudom lenyelni, így a kancsó teámba teszek egy kanál mézet. Ez is ellenség, de ha már muszáj, akkor inkább ez, mint a cukor.

És akkor ezek után: a tészta nem akkora bűn, mint ez a néha tömény cukor......

Szerintem ha heti egyszer eszel egy zóna adag tésztát, nem csinálsz vele bajt. Úgyis letornázod. Nagyobb baj lesz, ha összevissza eszel, arról nem beszélve, hogy megszállottan sportolsz, ami jó, mondjuk napi minimum fél óra-egy óra, de ugye tudod, hogy a mozgáshoz elengedhetetlen az energia (ch), márpedig ha csak 500 kalóriákat eszel, akkor kicsinálod magad. És lehetsz beteg sovány, de minek is?!?! Ja! Még valami: testtömegindexet számoltál? Most is tökéletes az indexed, amit el akarsz érni, az pedig már súrolja az alsó határt. Miért is nem vagy magaddal kibékülve? Mi lenne, ha engednél egy picit abból a kitűzött célból? Egyrészt a lelkednek is könnyebb lenne, ráadásul ez az önsanyargatás csak akkor lehet eredményes, ha az idegeid rendben vannak. És nagyon fontos tudnod, hogy akinek van mit leadni, az könnyedén, nevetve tud fogyni. De te eleve nem vagy túlsúlyos, abszolút normál a testsúlyod. Te szeretnél sovány lenni, de ez nem lesz olyan könnyű. :) Értesz?!?! Én sokkal könnyebben fogyok, mint te, mert nekem van miből. De.....nekem sem egy leányálom, mert én is éppen csak a normál testtömegindexem felső határát súrolom. Ilyenkor már ezek utolsó kilóknak számítanak, amihez piszokul tud ragaszkodni a szervezet.

Jajj, remélem segít amit írtam.... nem okoskodni akarok, csupán tapasztalatból.....ezerszer fogyóztam már.... :)

27. Gömbi. (válaszként erre: 24. - E2dc5ec392)
2012. febr. 29. 09:14

Tegnap beleolvastam a naplódba, ma megteszem újra, mert csak átfutottam rajta, de láttam egy-két aprócska dolgot, amin szerintem változtathatsz.

Az első, csak hogy valamit írjak neked addig is: ha nem muszáj valami miatt, akkor ne vegyél be vízhajtót, mert ez tényleg csak önbecsapás! Egy ilyentől fals eredményed lesz a mérésnél. Max akkor használd majd, ha a végén még mindig elégedetlen vagy magaddal, és a nagy alkalom előtt (amire le akarsz fogyni) az utolsó estén "csavarj ki magadból" némi vizet. :)

2012. febr. 28. 17:58
Reméljük:)
25. syria (válaszként erre: 22. - E2dc5ec392)
2012. febr. 28. 17:09
Irigykedve gratulálok. Lesz eredmény, pláne ha Gömbi. is besegít. :)
24. e2dc5ec392 (válaszként erre: 23. - Gömbi.)
2012. febr. 28. 16:26
Nagyon örülnék,ha segitenél,mert nem mindig jön össze:(
2012. febr. 28. 14:20

Január 28-tól számolom a kalóriát, a ma reggeli mérés eredménye 5,3 kiló. Ez egy hónap alatt, még akkor is jó, ha az első másfél kiló csak víz volt. Tehát hajrá, 40 nap alatt simán meglesz!

Ja! És én nem napi 1000 kalóriával, hanem 1200-vel csinálom. Igaz van, hogy csak 8-900 jön össze egy nap, de volt olyan is, hogy 1200 fölé szaladt. Szoktam bűnözni is (tegnap pl gyümis joghurt, ami cukros, mézes tea, és egyéb apróságok), és nem sportolok vadul, azt viszont minden nap: sztepper 20 perc, kerékpár 15 perc, séta 30 perc, gyereknevelés 24 óra ;)

Az is előfordul, hogy ki sem mozdulok a lakásból egész nap, és hétvégén sem mindig tornázok. Van, hogy napokig nem mozdul a mérleg, aztán 5-6 nap után (akkor már én is kétségbeesek), másnap mondjuk 60 dekával kevesebb. Természetesen nagyon fontos, hogy minden kalóriát leírjunk, mert sokan (többnyire nekik eredménytelen ez a módszer) azt gondolják, hogy "csak" 1000-1200 kalóriát fogyasztottak, és elfelejtik beleszámolni a főzés közben megkóstolt falatot, a kávéban a tejport-tejszínt, a cukormentes italban az egyéb kalóriát, stb.... Arról nem beszélve, hogy pontos mérés nélkül nem lehet kalóriát számolni, mert az én tányér ételem lehet akár 3-szor akkora is, mint ami mondjuk egy kalóriás táblázatban normál adagként szerepel. Ha gondolod szívesen segítek, én még csinálni akarom jó néhány hétig, ugyanis van még hátra minimum ugyanennyi leadni valóm.

22. e2dc5ec392 (válaszként erre: 21. - Syria)
2012. febr. 28. 06:49
Én most kalóriát számolok és úgy látom hatásos:)
21. syria (válaszként erre: 18. - E2dc5ec392)
2012. febr. 27. 21:08
Egyébként vannak nem kevesen, akik eredményesen tudják követni. Én tuti képtelen lennék rá, mint ahogy a kalóriaszámlálásra is, pedig azzal is értek el nem kevesen nagyon jó eredményeket.
2012. febr. 27. 07:15
Köszönöm a biztatást:))))))))))))))))))))))
2012. febr. 26. 19:58
simán, akár többet is, testmozgásra figyelj oda
2012. febr. 26. 17:24
:(
17. syria (válaszként erre: 15. - E2dc5ec392)
2012. febr. 26. 08:06
Szerintem nem is kicsit bonyolult. :(
16. syria (válaszként erre: 10. - E2dc5ec392)
2012. febr. 25. 11:21
Akkor ne csalj! :)
15. e2dc5ec392 (válaszként erre: 13. - E2dc5ec392)
2012. febr. 25. 07:51
Utána néztem,kicsit bonyolultnak tűnik:(
2012. febr. 24. 20:35
Weight watchers. Legalább is sejtésem szerint.
13. e2dc5ec392 (válaszként erre: 12. - Sirga)
2012. febr. 24. 18:24
Az mi?
12. Sirga
2012. febr. 24. 18:10
Nem 1000 kalóriásat tartottam, hanem WW-ztem, de az elején biztos megvolt az 5 kg/hó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook