Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 40 körül szülni az első babát! fórum

40 körül szülni az első babát! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
60. kokuszoscsoki (válaszként erre: 56. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 14:20

Kétlem, hogy a képességem fejletlen lenne, akkor nem tudnék szakdolgozatot írni, ahol alapjárat elvárás a fogalmazni tudás, a helyesírás és az értelmezés :)


Nem írom, hogy betegség miatt, mert nincs diagnosztizált betegségem. Köszönöm, tudok fogalmazni, és én addig nem is ítélkezek senki felett, amíg be nem szólnak.


És mi van akkor, ha mondjuk az egyén nem depressziós, egyszerűen csak nem bírja az állandó sírást, az állandó bezártságot? Szerinted egy anya tudja szülés előtt, hogy mire is vállalkozik? Mert elég sok véglet van. Az én babám pl. hála ég átaludta az éjszakát. De x meg y gyereke 2-3 óránként kelt egész éjjel. Senki sem tudja, mire vállalkozik... Mindenki csak gyereket akar, és a rózsaszín felhő nem is olyan rózsaszín.


Ja, arra gyűjtesz, hogy babaúszásra meg ilyen hülyeségekre legyen pénz? Hajrá. A gyereknek nem ezekre van szüksége, hanem szeretetre. Amit úgy is meg tudok adni, hogy "bedugom" a gyereket a bölcsibe, sőt, még talán jót is teszek vele, mivel így korabeliek között lehet, mivel egyetlen barátomnak/rokonomnak sincs babája rajtam kívül. Úgy gondolom, jó, ha más gyerekekkel van együtt... Ráadásul én is sokkal nyugodtabb vagyok, ha nem kattanok be az egész napos sírástól. Szerintem hadd tudjam én jobban, mi a jó a gyerekemnek...

2017. dec. 4. 14:16

Moszkvicsslusszkulcs

Köszönöm!

2017. dec. 4. 14:15
Ja és 36 éves vagyok,ha nem zavar! :D
57. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 56. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 14:13
Kukkants bele: [link]
2017. dec. 4. 14:11

kokuszoscsoki! Igen 10.000 ft,és? Megbocsáss,de a te képességed elég fejletlen,mert,nyilván nem 1-2 hónapos babával fogok játszóházba menni!! Szerintem rajtad kívül ez mindenkinek nyilvánvaló!! És ha eddig nem tudtad értelmezni,pont azért gyűjtök pénzt ,meg kifizetjük teljesen a házunk törlesztőjét,hogy ha jön a pici,akkor ilyeneken már ne keljen aggódni! Sajnálom,hogy nem tudsz fogalmazni,mert a nem szeretek ,az nem ugyanaz,hogy nem tudok otthon lenni egyedül,betegségből adódó okok miatt!

És igen ,tudom mi a depresszió,én is megszenvedtem vele,mikor 23 évesen több ,mint két évig otthon ápoltam egyedül a rákbeteg nővéremet,aki az utolsó évben már teljesen magatehetetlen volt és ordított a fájdalomtól!

55. gabbbicica (válaszként erre: 36. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 14:04

Írtam a következő hozzászólásban, hogy utána olvastam el a hozzászólásokat, és akkor derült ki, hogy a pénz miatt. A kezdőből nekem az jött le, hogy valami miatt a munkához ragaszkodsz (félreértettem)


Hát akkor az marad, hogy úgy csinálod, ahogy Te szeretnéd. De 2 év után valószínűleg Te is úgy fogod gondolni, hogy visszamész dolgozni, egész egyszerűen azért mert a 32 000 Ft-os GYES a gyerek költségeire sem elég.

54. kokuszoscsoki (válaszként erre: 53. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 4. 14:03

Én 20-30 között vagyok. Nem tudom, egy 40 évesnek mennyi ideig tart regenerálódni, de én pl. soha nem bírtam éjjel felkelni a gyerekhez. Egy szerencsém, hogy születése óta talán ha 3 olyan nap volt, amikor nem aludta végig az éjszakát, de akkor is az apja kelt hozzá. Én egyszerűen nem bírtam felkelni...


A 20-30 közöttieket is szét lehetne szedni szerintem. Mert 20 évesen pl. még nekem is elég volt a 2 óra alvás, most viszont ha "csak" 7-et alszom, akkor egész nap hulla vagyok. Talán 25 fölött fordult velem a világ :D


A lelki teherbíró képesség... hát a depi az nem korfüggő például.

2017. dec. 4. 13:51

Az ember lanyanak 20-30 korul eleg jo a fizikai-lelki teherbiro kepessege. Hamarabb regeneralodnak. 40 korul mar jobban esik a kenyelmesebb elet.

60 utan hosszuak az ejszakak, nem veletlenul birjak a nagymamak jobban a baba melletti ejszakai ugyeletet.

Egy fenekkel csak egy lovat lehet rendesen megulni.

52. kokuszoscsoki (válaszként erre: 51. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 13:47

Ja, babaúszás 4 alkalom 10ezerért, hogy az anyának legyen egy jó szórakozása...


A "nem szeretek otthon lenni" nem kényelem, úgy látszik 40 évesen elég fejletlen az értelmi képességed. Depresszióról hallottál már? Majd fogsz, mert a nők 90%-a beleesik, és kikészül, főleg, ha nincs segítsége.


Egyébként meg lift nélküli házban laktam 1 évig, és nem tudtam lecipelni a lépcsőn a babakocsit, vagyis ha lefele még csak-csak ment, de felfele meghaltam. De 1 óra sétától nem szoktam jobban lenni. Főleg ha végig sírta az utat.


Egyébként én dolgozom is. Elsősorban muszájból, mert kell a szakdolgozat miatt. De ha nem lenne muszáj, akkor sem maradtam volna otthon, mert bekattanok. Ez pont ilyen hozzáállás. Remélem belőled szuperanya lesz, ha már most, gyermektelenül leszólsz másokat... (azért remélem 1-2 hónaposan nem fogod játszóházba meg játszótérre vinni).

2017. dec. 4. 13:05

"Nem szeretek egyedül otthon lenni" ez meg milyen hozzá állás?

Én a gyerekemet azért adjam bölcsibe,mert nem szeretek otthon lenni? Én nem minősítek senkit,de az én kényelmem miatt soha nem vinném közintézménybe,csak akkor ha muszáj lenne munkát vállalnom,mert a kicsinek csak úgy tudnék megadni mindent,amire szüksége van! Egyébként meg miért kellene állandóan otthon lenni,ha gyerekünk van?

Annyi hely van ahová el lehet menni.....Játszóház,játszótér,vagy csak sétálni! Akár még baba úszásra is belehet iratkozni.

2017. dec. 4. 12:06

Ebben egyet kell értsek Moszkvicsslusszkulccsal.Hiába tagadhatok le akár 8-10 évet, vagyok fiatalos, sportolok 2 naponta, étkezem egészségese, örököltem jó géneket, attól még a belső szerveim 41 évesek.

És igen. 40 plusszosan nehezebb már az éjszakázás.Nekem már annyi is elég, ha a 10 évesem pl belázasodik és felébreszt lázat mérni, csillapítani.Na ott már érzem a koromat.....

2017. dec. 4. 11:54
Azt nem art tudni, hogy a petefeszekben az osszes petekezdemeny mar ott van. Aztan szep lassan honaprol-honaora megernek. Minel tobb ido mulik el, annal idosebbek lesznek, tehat a sejtek is szepen oregszenek. Minel idosebb egy petesejt, annal valoszinubb, hogy esetleg lesz benne valamilyen elvaltozas. Ezert is figyelnek jobban oda az orvosok a 40 koruli terhessegekre, kulonosen ha az az elso. Sajnos eletkori kockazat.
48. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 47. - Caprica76)
2017. dec. 4. 11:40

Csak azert, mert egy no jol nez ki kivulrol, attol a szervezete belulrol annyi, amennyi. Es nem 1-2 evrol van szo, hanem 5-10-15 evekrol.

A szervezet belso mukodese az ido mulasaval halassan is, de valtozik.

47. Caprica76 (válaszként erre: 42. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 4. 11:33

Igen, egyet kell értsek Hangoska hozzászólásával. Bár nagyon fiatalos 41-42 éves vagyok, soha senki nem néz ennyinek, inkább 30-nak. És fittnek is érzem magam, rendszeresen tornázom, odafigyelek magamra stb... Azt azért nem tagadhatom le, bármily nehezemre esik még magamnak is bevallani: egyre fáradékonyabb vagyok. Régen meg se kottyant egy-két alvás nélkül töltött éjszaka, most már nem bírom az éjszakázást. Pedig egy pici csecsemővel/babával, de még egy ovis esetében is előfordul, hogy fenn kell maradni vele, fel kell kelni hozzá, éjszaka többször ébreszt, utána már nehezebb visszaaludni.


A terhesség alatt felmerülő egészségügyi problémáknak is nagyobb a kockázata, mint pl cukorbetegség, magasvérnyomás, visszér. (tapasztalat sajnos).

46. kokuszoscsoki (válaszként erre: 23. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 11:32
Csak ne beszélj úgy, hogy azzal mást minősítesz. Én se bölcsibe "dugom", hanem bölcsibe adom, amint lesz szabad hely a bölcsiben, mert én nem szeretek egyedül otthon lenni, ezt az egy évet is elég nehezen viseltem. Nem tudhatod te sem, hogy fogod lereagálni, ha otthon csücsülsz egyedül, semmi értelmi társaság, és egész nap babasírást hallasz. Valaki könnyen viseli, valaki nem. Ettől senki nem lesz rosszabb szülő...
45. kokuszoscsoki (válaszként erre: 21. - SansaS)
2017. dec. 4. 11:28

Nekünk is speciális tápszer kellett, ugyanannyiba került, mint a sima.


Egyébként igazad van. Nyilván nem a legrosszabbra készül az ember, de 30 év felett alapból sokkal nagyobb az esély bizonyos betegségeknek (pl. Down szindróma).

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - Zsanci79)
2017. dec. 4. 11:25
Igen, ez így van az idővel és a költségekkel. Ha nincs idő, rettenetesen drága tud lenni.
43. zsanci79 (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2017. dec. 4. 11:11

40 évesen már nincs inszemináció. Viszont az idő pénz. Akkor kell majd csak igazán a pénz, ha valami gond van, és segítség kell, s rá fog jönni, hogy nincs ideje már a TB-s vizsgálatokra, hanem mindent lehet magánba csináltatni.


Éppen ezért egy jó tanács a fórumindítónak.

Igenis számít az a 2-4 év, a kor előrehaladtával mégjobban. Ne várjon egy évet a próbálkozással ha oda kerül (egyébként 35 év felett fél év, ha nem jön össze akkor meddőségi). Alap vizsgálatokat el kell végezni már az elején, neki is és a férjének is, mert csak azt fogja észrevenni, hogy elrepült az idő, vagy azt, hogy nincs pénz a lombikra.

Ennek ellenére kívánok sok sikert, és hogy összejöjjön a baba spontán, rövid idő alatt!

Ha fél év van vissza a hitelből, akkor ha addig nem is, de onnantól próbálkoznék. S ha nem lesz eredménye, akkor sürgősen meddőségi intézményt keresni.

42. 10cc61fb5a (válaszként erre: 41. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 11:06

Ez elég kétesélyes dolog. Elvileg olyan sok próbálkozás nem kell egy gyerekhez, az megfoganhat rögtön elsőre is.

Én abban látnám hátrányát, hogy egy 40-es szülő sokkal fáradékonyabb. Én már most nem érzem magam elég "fittnek" az ovis játékokhoz. Pedig 30 évesen szültem.

És itt most nem arról beszélek, hogy szaladni kell a totyogó után. Hanem arról, hogy a későbbiek lehetnek idegileg fárasztóak. A sok kérdés, a sok "gyerek anyaaa, játszunk" ezekre már 40pár évesen elég nehéz egy felnőtt embernek rávenni magát.

Én még azt mondhatom ,hogy szerencsés vagyok, mert az ovisom jobban szereti a szójátékokat meg a rajzolást, mint hogy toligáljuk az autókat a szőnyegen vagy harcoljunk a dinókkal. :DD

2017. dec. 4. 10:38

Bocsánat én nem 40 évesen kezdenék bele,ahogy írtam, 38 évesen már nem védekeznék és ha pl:másfél év alatt esnék teherbe,akkor lennék 39-40 éves mire szülök! De ha hamar teherbe esnék,akkor már akár 38 évesen is lehet babám!

A párom az most más téma

(na azért megverni sosem fog,ebben biztos vagyok! Oké ha ideges csúnya szavakat használ,de próbálom leszoktatni róla,mert minden más téren meg tökéletes apa lenne!)

40. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 10:25
Ha nem egészséges, akkor ebben a korban igenis számít az a 4 év. De amíg nem kezdenek bele, nem tudhatja, hogy lesz-e probléma. Ha 40 évesen kezd bele, egy évet próbálkoznak simán, fél év, mire kivizsgálják, 2-3 év, mire túlesik x inszemináción és lombikon, és máris túl van a 45-ön, amikor már nem annyira optimális gyereket vállalni. Persze csak ha baj van. Ha nem, akkor 45 éves korára akár 3 gyereke is lehet. De ez nagyon lutri, és az a tét, hogy lesz-e egyáltalán gyereke. Nehéz ügy.
39. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 37. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 10:04

Viszont lehetne lassan keszulni ra, ami az egeszseg oldalat jelenti. Gyogyszer abbahagyasa, vitaminok szedese, mindkettotok kivizsgalasa.

Itt Angliaban pl. van "ferfiegeszseg" vitaminkomplexum is. Az eu-intezmenyek malmai is lassan orolnek... Talalni szakembereket, akik segitenek nektek - nem 3 nap. Ezekre akar elmehet masfel ev is. Es meg a hitel kifizeteset sem kockaztatjatok.

38. Böce (válaszként erre: 1. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 10:03

Szerintem először azt gondold át, hogy tényleg azzal a valakivel akarsz-e gyereket vállalni, aki felb.ssza a lábát a dohányzóasztalra, felrúgja a kávédst és utána még neked ordítja le a fejedet, minősíthetetlen hangnemben!


Legközelebb meg is ver? Ahogy írtad, más a kutyájával különbül beszél.


Ezzel gyereket?

2017. dec. 4. 09:52

Caprica76

Köszi! 😘

2017. dec. 4. 09:49

gabbbicica!

Ne haragudj,de ezt nem értem.

Ér-e annyit a munkám,hogy ne lehessen soha gyerekem??? Nem értem a kettő közti összefüggést. Nem a munkám tart vissza a gyerekvállalástól,hanem a hitel.Másik! Szerintem az a 2 év már nem oszt,nem szoroz. Ha 2 év mulva nem esek teherbe,akkor most sem nagyobb az esélyem,nem igaz?

2017. dec. 4. 09:47

Szia! Én 38 évesen szültem az elsőt. Most megint terhes vagyok, mire megszületik pont betöltöm a 42-t.


Tehát nem lehetetlen, de benne vagyok más babás fórumokban, ahol szintén 40 év körül (kicsivel utána 41-43 évesen) próbálkozik mindenki és eddig én vagyok az egyetlen aki terhes - persze nagyon remélem, hogy a többieknek is hamarosan sikerül, de ahogy látom, nem megy már ebben a korban olyan könnyen, egyik napról a másikra.


Első terhességemmel 35 évesen kezdtünk próbálkozni, mégis csak 37 évesen lettem terhes, 38 voltam mire megszületett.


Azt mindenképpen mérlegeld, és ez egy nagyon súlyos tényező (!), hogy ha bármelyikőtöknél gond van, akkor hosszú hónapok, sőt évek mehetnek el a kivizsgálásokra, kezelésekre, esetlegesen a várakozásra (lombikra pl).

Az sem garancia, ha most kivizsgáltatjátok magatokat, és minden oké, mert 2 év alatt rengeteget változhat az egészségi állapot.

És ez az esélyesebb sajnos. Manapság nem mindenki lesz terhes azonnal, 'ha csak ránéznek', főleg nem ebben a korban.

Nagyon gondold végig! 36 évesen most még ideális belevágni, van idő. Akár még testvér is belefér, lásd az én példámat.

De nem akarlak befolyásolni, nyilván meg is kell élni valamiből és valójában nagyon jó, hogy így foglalkoztat ez a része is a dolognak, nem csak szülni a vakvilágba, a semmire.

Szerintem jól fogsz dönteni!

34. gabbbicica (válaszként erre: 33. - Gabbbicica)
2017. dec. 4. 09:44

ja, elolvastam :S Nehéz helyzet...


de azt kalkuláld bele, hogy azért egy ideig tudsz még dolgozni, szülés után jár anyasági támogatás egy összegben, és 6 hónapig csed, ez majdnem a fizud + 12 200 ft családi pótlék + adókedvezmény is. Így el s telt 1 év, vszonylag ugyanannyi pénzzel mint a fizud.


Utána jön a Gyed, ha jó a fizud, akkor ez bruttó 175 000 ft+ adókedvezmény + ugye a 12200 családi.

33. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 09:27
Kérdés, hogy ér-e annyit a munkád, hogy esetleg ne legyen soha gyereked?
32. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 09:25
Amikor az enyemet vartam, se UH, se 12. heti szures, se semmi.
31. SansaS (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 09:25
De egyébként nem is ez a lényeg, nekem sincs vele problémám, ha valaki negyven évesen szül, csak azt mondom, ilyenkor már komolyabban el kell gondolkodni rajta, megéri-e hitelmentes lakásra várni, ha egyébként nincs sok hátra belőle.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook