Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 40 körül szülni az első babát! fórum

40 körül szülni az első babát! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
30. SansaS (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 09:24
Értem, én csak a statisztikai adatokat mondom, ezek alapján nő a kései gyermekvállalás aránya, de még mindig nem az a jellemző, hogy 35 felett szülnének a nők. Ezt a kórházakban jegyzik fel a nők életkora alapján, szóval tény.
29. gribedli*** (válaszként erre: 24. - SansaS)
2017. dec. 4. 09:20
Mifelénk tendencia. Nekem az volt fura, hogy még a legkisebb gyerekemmel sem volt amniocentezis, a többi anyuka, akiket ismerek, meg már beleesett abba a korba, amikor már alap. És csak lestek, hogy nekem nem volt. Komolyan, a többség, akik a gyerekeim osztálytársainak az anyukâi, már 15 évvel ezelőtt is 39-40 évesen vállalták. Èrted, 15 évvel ezelőtt. Vagyis a fiam osztálytársaiak az anyukáinak a zöme 54-55 évesek. De ismétlem, a sógornőm 47 éves most, egy másfél éves kislânnyal.
2017. dec. 4. 09:19
Ne halogass!
2017. dec. 4. 09:18

gribedli***

Pontosan ezért várom meg,hogy leteljen a törlesztő!

26. gribedli*** (válaszként erre: 23. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 09:15
Ha nem akarod bölcsibe adni, akkor annál inkább gyűjtsetek mert 3 évig kiesik egy fizetés, ha utána is csak parttime fogsz dolgozni, akkor tovább is.
25. NomNom (válaszként erre: 12. - Micuicu)
2017. dec. 4. 09:14
Micuicu erre mondta anyukám, hogy ha akkoriban mikor bátyám született mindenki az anyagiak miatt halogatta volna a gyermekvállalást, akkor kihaltunk volna. :)
24. SansaS (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 09:10

Hidd el, én nagyon egyetértek azzal, hogy nem szabad a semmire vagy a nagyon bizonytalanra szülni 20 évesen, de azt is bele kell kalkulálni, hogy 40 évesen már mégiscsak sokkal nagyob az esélye az embernek arra, hogy egyáltalán ne lehessen gyereke.



Azt írja, pár évük van még hátra, szerintem ez már nem az a borzasztóan bizonytalan helyzet. Egyébként még nem tendencia, most átlagosan kb. 29 évesen szülnek először a nők, még mindig kicsi az arány, aki 40 évesen szül /főleg először).


Mondom: ez egy nagy döntés. Mert nem húsz éves, hogy azt mondja, van másik 20 évem gyereket vállalni.

2017. dec. 4. 09:10

Kokuszoscsoki!

Neeem! Dehogy adnám bölcsibe. Elég lesz ha 3 éves korától fél napot az oviban kell majd tőltenie! Ha babát vállalok,akkor minnél több időt szeretnék vele tölteni,nem bölcsibe dugni!

22. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 09:10
Teljesen igazad van. A sógornőm 47 éves, és tavaly született a kislánya. Igen, sok lombik kellett hozzá, de az ő esetében erre 20 év anorexia meg sok év fogamzásgátló is rájátszott. Az, hogy kinek milyen teherbeesési esélyei vannak, változó. Igen, a korral is csökken, de ha te egészséges vagy, akkor ne félj,ha pedig nem vagy az, akkor 36 évesen is ugyanolyan nehéz lenne, hidd el nem oszt nem szoroz az a 4 év. Más az, ha összehasonlítanánk 20 és 40 körüli nőket, de 4 év semmi.
21. SansaS (válaszként erre: 17. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 4. 09:07

Az a gond, hogy ez csak teljesen egészséges baba esetén megoldható ennyi pénzből.


Mi van, ha speciális tápszer kell, ha bármi miatt betegen születik, és havonta tízezrekbe kerülhet a kezelése? Tuuuudom, nem szabad erre gondolni, de ha nem gondol erre az ember, akkor is megtörténhet, és akkor nagy a baj.


Ezért kérdeztem, van-e szülői háttér és hogy nem tudnák-e lefelezni a törlesztőrészletet. Az havi 60 ezer forint plusz lenne nekik az írása alapján.

20. SansaS (válaszként erre: 16. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 09:05

Ez rendben van, de ha 40 évesen azzal szembesülsz, hogy nem jön a baba, akkor is azt fogod mondani, milyen jó, hogy inkább a törlesztőt fizettük próbálkozás helyett?


Ha harminc lennél azt mondanám, belefér a várakozás, de a te korodban sajnos nem.

19. gribedli*** (válaszként erre: 13. - SansaS)
2017. dec. 4. 09:05
Ez fiatalabbaknál is benne lehet a pakliban. Szerintem nem jó a semmire vagy nem biztos anyagi háttérre gyereket vállalni. Nekem korábban összejött, de ha valakinek 40 éves korára jön össze, hát akkor. Napjainkban ilyen az âltalános helyzet. Örülök, hogy a 20-as éveimben vállalhattam gyereket, de ha nem jött volna össze anyagilag, megvàrtam volna míg összejön. Testileg persze hogy fiatalabb korban jobban bírod az éjszakai felkelést, ha van, 40 évesen meg nyilván fárasztóbb ez is. De ha nem tudsz enni adni a gyereknek, mit nyersz rajta, hogy korábban lett? Vagy igen, egy 40 éves nő 70 lesz, mire a gyereke 30. De a tendencia most a késői gyerek, szóval cseppet sem lesz feltűnő, hogy ő 70 éves lesz, mert addigra a többség, akinek 30 éves gyereke van, 70 éves lesz.
18. SansaS (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2017. dec. 4. 09:03

Néha elgondolkodom rajta, vajon tényleg ennyi embernek jön össze nehezen a gyerek, vagy csak azért tűnik így, mert a többség kiírja fórumokba, ha egy ideje küszködik a problémával?


Bár, valószínűleg lassan tényleg az a csoda, ha valakinek hamar összejön. Van egy ilyen barátnőm, elsőre sikerült nekik, pedig nem rendszeres a ciklusa, de van több ismerősöm, akikről tudom, hogy sokáig próbálkoztak, lombikoztak, pedig fiatalok voltak még.


Nagyon szomorú dolog, de sajnos ez a mostani életmód és környezeti terhelés eredménye..

17. kokuszoscsoki (válaszként erre: 10. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 09:02

Ha szoptatod, lényegében egyetlen nagyobb rendszeres költség a pelenka, az meg havi 10ezerből megvan (persze márkafüggő, én a lidlissel számolok). A popsikrém, fürdető stb. párszáz ft receptre, és 2 hónapig elég is. Az egyetlen nagyobb anyagi beruházás az az érkezésekor felmerülő bútorok, ruhák, kiegészítők. De nyilván nem az első hónapba fogsz elmenni szülési szabadságra, a 6-7. hónapig simán tud dolgozni az ember, ha problémamentes a terhesség. Valamint szülés után 5 hónappal bölcsibe is lehet adni a babát. Tehát az anyagi része nem megoldhatatlan szerintem. Kiságyat jó áron lehet venni használtan is, ruhákat is (én is rengeteget turiztam), babakocsit szintén. És ha megszületik, ennek egy részét vissza is kapnád anyasági támogatás formájában.


Tehát én anyagi dolgok miatt biztos nem húznám... Én egyetem mellett vágtam bele, nem is dolgoztam, amikor terhes voltam, csak az egyetemi ösztöndíjak voltak, plusz a párom fizetése. Mégis megoldottuk... És a gyerek semmiben nem szenved hiányt.

2017. dec. 4. 09:02
Nem,azt nem szeretném húzni (a törlesztőt) alig várom,hogy leteljen! Azért havi szinten 120.000 ft-ot kifizetni nagyon sok!
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 09:00
Nincs ezzel semmi probléma, HA minden rendben van. Viszont ha kiderül valami apró bökkenő, az első próbálkozástól a kétcsíkos tesztig évek telhetnek el. Azt meg nem tudhatod előre, hogy egyből sikerül-e, mint rengeteg embernek, vagy évek kemény munkája lesz, mint szintén rengeteg embernek. A nőgyógyászok szerint két teljesen egészséges huszonévesnél is természetes, hogy csak 1-1,5 év próbálkozás után sikerül. Ha meg közben fény derül bármilyen nehezítő tényezőre, akkor megjósolhatatlan. De persze remélem, hogy nálatok minden rendben lesz, és kívánom, hogy elsőre összejöjjön a baba :)
14. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 08:57
Ezért megéri várni, nyugodtabbak is lesztek egy stabil anyagi háttérrel.
13. SansaS
2017. dec. 4. 08:54

Nekem van ilyen ismerősöm. Furcsa belegondolni, hogy amikor a gyereke még csak 30 lesz, akkor ő már 70, de ettől függetlenül nem gondolom rossz dolognak, hogy babát vállalt.


Viszont nagyon nehezen jött össze, többedik lombikra. 40 évesen már nagyon benne van a pakliban, hogy nem sikerül a baba vagy éveket kell rá várni.


A törlesztőt miért nem feleztetitek meg a banknál? Nyilván kétszer annyi idő lenne még visszafizetni, de te kapnál GYED-et csp-t, kaptok adókedvezményt, a párod fizujából és abból már csak ki tudnátok jönni.....


Jó esetben, persze, ha nincs gond. Szülői háttér van, ami tud segíteni gond esetén, ha esetleg bármi miatt betegen születik a baba és pénz kell a kezelésre?

12. Micuicu (válaszként erre: 10. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 08:49
Már háromszor próbáltam, nekem mindig sikerült.
11. Micuicu (válaszként erre: 9. - Micuicu)
2017. dec. 4. 08:47
...de ha azt nézed, hogy mikor lenne jó anyagilag, akkor sose.
2017. dec. 4. 08:44
Micuicu! Igen ám,de abból még el kell tartani egy kisbabát is!
9. Micuicu (válaszként erre: 4. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 08:36
Ha jogosult vagy a GYED-re, akkor a családipótlékkal együtt nem fogsz sokkal kevesebbet kapni, mint a fizetésed.
2017. dec. 4. 08:19
Moszkvicsslusszkulcs! Na igen!
2017. dec. 4. 08:13

Egy ev mulva mar keszulhettek ra tenylegesen.

A tobbi mar lutri.

Addigra a ferjed is moderalhatja magat.

6. levarosbukta (válaszként erre: 1. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 08:08
Teljesen lutri! Minden ember más és más. Hiába írja neked le valaki hogy 40 körül szül és semmi gondja baja ez nem szentírás. Az sem hogy tele legyél problémával. Majd amit kiforog a kerék az lesz. A környezetemben mindkettőre van példa. Én 29 évesen szültem, most már azt is későinek találom, megszenvedtem vele és azt mondtam soha többé. Most mégis úgy gondolom mégiscsak kellett volna egy testvér. De hát már így alakult ez van.
5. babyapocakban (válaszként erre: 1. - 7beed6e3eb)
2017. dec. 4. 08:04
Manapság ez már teljesen hétköznapi dolog.
2017. dec. 4. 07:53

Akkora telik le a lakáshitelünk!

Ha most mennék szülési szabadságra,akkor a párom fizetése pont a törlesztőt futná!

2017. dec. 4. 07:48
39 évesen szültem az elsőt. A terhességem problémamentes volt, fitt voltam, végig mozogtam. Nem érzem semmi hátrányát a koromnak. A lányom gyönyörűen fejlődött, nem féltettük túl, nem paráztunk. Ma 6 éves, okos, ügyes. Testvért viszont nem vállaltam már be. És ezt a korom miatt.
2017. dec. 4. 07:45
Mi a garancia, hogy 2 év múlva belevághattok?
2017. dec. 4. 07:37

Sziasztok!

Mi a véleményetek arról,ha valaki 40 évesen vállalja az első gyereket?

Én most vagyok 36 éves és olyan a munkám,ami miatt kizárt,hogy 2 éven belül tervezhessem,tehát ha 2 év mulva próbálkozunk és tegyük fel,hogy 1-1,5 év alatt jön csak össze,akkor durván 40 leszek mire megszületik a kicsi!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook