Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 pozitív teszt után, hogy nem lát a doki semmit UH-on?Segítsetek! fórum

4 pozitív teszt után, hogy nem lát a doki semmit UH-on?Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. máj. 27. 20:10

Szia!

Lehet, hogy kicsit koran mentél orvoshoz és azért nem lattak semmit.

A méhen kívüli terhesség is szóba jöhet, de próbalj meg ne ezen stresszelni. Ha rosszul vagy irany a kórhaz, mert ez nagyon veszélyes lehet.

Ha tudsz menjél el magandokihoz.

Egy kis olvasnivaló:

[link]

A terhesség idejét a legutolsó menstruació első napjatól szamítjak.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert.

104. mgagi (válaszként erre: 103. - Yumi29)
2015. máj. 27. 18:25
Esetleg méhen kívüli? Ez nem merült fel az orvosokban?
103. Yumi29
2015. máj. 27. 18:11

Sziasztok!

Végig olvastam a hozzàszólàsaitokat..... hàt én màr akkor nem is tudom mit gondoljak.... :S

Az én story-m :

Februàrban abba hagytam a fogamzàsgàtló szedését mert babát szeretnénk (én 29, pàrom 31). Februàrban 10napig tartott a mensi. Màrciusban megjött ahogy az szokott, hihetetlen erős alhasi görcsökel és a mennyisége is bőséges volt (szokàsos 2nospa és majd órànkénti csere 3napig). Àprilisban 27 napra ismét a szokàsos módon 6napig. Napi 12 óra meló Màjus elején egész nap gugolàs, hajlókàzàs. 6-àn hihetetlen görcs és kevés barnàzàs. Teltek a napok a mensimet 16-àra vàrtam. 13-àn màr furcsa volt a mellfeszülés, émelygés, fàradtsàg, de semilyen szokàsos mensi előtti tünet. 14-én teszteltem, gyenge pozitív azonnal. Nem is tudtam h örüljek vagy sem. Vàrtam. Közben barnàztam 1 napig majd 1napig semmi aztàn ismét. Így hàt teszteltem. 16-àn màs fajta teszt reggeliből, erősebb pozitív eredménnyel. 18-àn màr délutàni vizeletből erős pozitív. Úgy döntöttem ideje orvoshoz menni. 22-én el is mentem nem làt semmit sem. Délutàn teszt, pozitív. Menjek vissza Kedden. Természetesen jól megvizsgàlt furcsâltam is h ennyire durvàn szoktàk ezt? Aztàn màr élénk piros pecsételés mennyisége nem több 2 és fél napig. Kedden màsik doki nem làt semmit sem, pedig az aznap reggeli teszt is pozitív lett. Vérvétel és vizelet menjek vissza pénteken az eredményeimet addigra leküldik. Mindkétszer hüvelyi UH-t csinàltak és az volt a vàlasz h a méhben kóros elvàltozàst nem làtnak de màst sem. És ennyi....

azóta is van enyhe alhasi fàjdalom néha nem àllandó és gyógyszer sem kell, elviselhető. A keddi vizsgàlat hatàsàra egy kis barnàzàs ismét van. Mar nem igazàn tudom h mire is készüljek..... Nem merünk örülni, hiszen egyik orvos sem mondott semmit sem.....

Lehettségesnek tartjàtok h van baba csupàn még fiatalka? A barnàzàs ennyi idő utàn màr nem bajt jelez? 5 tesztem is pozitív és màr nem akarok többet csinàlni. Köszönöm a vàlaszotokat előre is!

2009. dec. 10. 13:12

Én is ilyen voltam.

Több mint 3 éve a volt férjem kitalálta,hogy neki más kell és nem kell neki a család meg a gyerekek(akkor a pocakomba volt egy 6 hónapos baba meg egy 11 hónapos kislány).

Elköltöztünk és utána kijött rajtam egy pajzsmirigy probléma és azóta nehezen esek teherbe vagy ha mégis akkor elvetélek.

Most megyek majd endokrinologiára (nem tudom hogy kell írni)

101. 81002da781 (válaszként erre: 100. - Kryszta05)
2009. dec. 8. 12:06
Látod, nekem meg az a bajom, ha rám néz a férjem már terhes leszek, pedig 1 petefészkem van, és közel 40 éves... :(
2009. dec. 8. 06:32

Én is sajnálom nagyon,de el kell fogadnom.

Majd legközelebb. :(

99. 81002da781 (válaszként erre: 98. - Kryszta05)
2009. dec. 6. 20:24

Sajnálom!!! :(

Nagyon!!!


Egyébként görcsökre Nospa, Magneb6, Kalcium....

2009. dec. 5. 13:54

Megvolt az uh-kiderült hogy épp most válik le a méhemről ugyhogy ennyi volt.

azért remélem ti jobban jártok

2009. dec. 4. 05:25

Tudjátok mi jó az ilyen görcsök ellen?-Panangin.

Kérdezzetek rá az orvosnál,mert nekem a középső gyerekkel ezt írta fel mivel már 18 hetesen nyitva voltam.

2009. dec. 3. 10:18

Szeded a vitaminokat?

Elevit, magneb6?

Amúgy a hasi fájás elkísér majdnem végig, ahogy a méhszalagok meg a méh nyúlik... :(

Én volt, hogy nospa-t vettem be, annyira nem bírtam a fájdalmat...

Érdekes, hogy amikor véreztem a sok idegesség miatt, akkor viszont nem fájt a hasam...

2009. dec. 1. 08:59
sokat görcsölök,de ez lehet attól is hogy ott a baba-nem tudom.
94. 81002da781 (válaszként erre: 93. - Kryszta05)
2009. nov. 29. 20:36

Szurkolok, hogy maradjon!!!

De miért ne maradna????? Ne is gondolj rosszra!!!

2009. nov. 29. 11:25
köszönöm,de majd szombaton megyek vissza hogy megmaradt e a baba
92. 81002da781 (válaszként erre: 91. - Kryszta05)
2009. nov. 28. 19:29
Gratulálok! :)
2009. nov. 28. 18:22

nekem most csinált szerdán(25-én) hüvelyi UH-t.

9 én volt meg és persze ott volt a babám petezsákja.

2009. szept. 30. 06:52
azért csak az orvos tudja jobban nem?
2009. szept. 30. 05:43

sziasztok

vannak olyan szűrnyű dolgok mint pl. a méhen-kívüli terhesség:sajnos ehhez csak az tud hozzászólni aki ebben benne van.

2009. szept. 18. 06:56

ne izgulj ha terhes vagy ugyis megtalálják egyszer

nekem az első lányomat 9 hetesen nem találták

87. kobagabi (válaszként erre: 80. - 81002da781)
2009. szept. 17. 16:08

Ez tényleg szörnyű:(

Tudod engem is hány orvos vizsgált meg 2 hét alatt, és hány UH volt? Két kezemen se tudom megszámolni:( És mégis az utolsó percen műtöttek. Nekem is jó sok vér volt már a hasamban:(

Nem sokon múlt, de örülök, hogy élek. Annak meg végképp örülök, hogy ott voltam kéznél. Mert 1/2 10-kor görcsöltem be, ésmár 10-kor a műtőasztalon voltam.

86. kobagabi (válaszként erre: 84. - 81002da781)
2009. szept. 17. 16:05

A halál szeléről jobb nem beszélni. A méhenkívüli előtt közvetlenül majdnem két autóbalesetem is volt. Egyiksem rajtam múlott. Egyszer 5 cm-rel múlt, hogy belém nem jöttek, másodszor meg elszakadt a vezérműékszíj az autón, és irányíthatatlan lett. Még szerencse, hogy száguldozni nem szoktam, így fékezéssel leállt.

Hát mindez 2 héten belül történt. Mármint a 2 majdnem baleset, és a méhenkívüli:(

Valamiért még nem jött el az én időm, de a tiéd sem:)

2009. szept. 17. 13:11
És amilyen vicces az élet az egy megmaradt petefészkem cisztás lett. Majd terhes lettem állítólag a ciszta segítségével. :)
84. 81002da781 (válaszként erre: 83. - Ágota 77)
2009. szept. 17. 13:09

Köszi, valamiért éleben kellett maradnunk, nekem azért, mert lett egy kisfiam 2 éve a méhenkívüli után 1 évvel.


Érdekes, mert 15 évesen is meglegyintett a halál szele, de ez más történet....

83. Ágota 77 (válaszként erre: 80. - 81002da781)
2009. szept. 17. 12:44
Húúhh, nagyon sajnálom ami veled/veletek történt! Tényleg veszélyben volt az életetek! Alakulhatott volna másképp is. Jó egészséget kívánok!
82. bd37ba754f (válaszként erre: 79. - Kobagabi)
2009. szept. 17. 10:30

sajnálom:(

de ott a három tündér gyereked:) egészséget a felnevelésükhöz

2009. szept. 17. 09:14

Lelkileg annyi maradt utána, hogy rettegek a haláltól...

És minden orvosi beavatkozástól, eleve nem nagyon bízok az orvosokban....

80. 81002da781 (válaszként erre: 78. - Kobagabi)
2009. szept. 17. 09:11

És az egész úgy kezdődött, hogy elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy szúr a lágyékom. Elküldött hüvely UH-ra. Ott már az orvos makogott valami olyasmit, hogy folyadék van a hasamba. Kérdeztem az így jó? Azt válaszolta igen, peteérésem volt, vagy még nem voltam aznap wc-n. Vissza a dokihoz, antibiotikumot adott, és ezzel kész. Kicsit jobb lett, nem szúrt annyira. A köv. jel a takarításnál jött. Én nem is tudom honnan vettem, hogy akkora baj lehet, hogy mentőt kellene hívni... Hát hívtam. Úgy jöttek, hogy én feküdtem, ajtót nem tudtam nyitni. Megvizsgáltak közölték menstruációs fájdalom vagy epegörcs. Kaptam Nospa injekciót, elmentek, én meg az ágyon feküdve majdnem elájultam. No vissza a mentők. Akkor közölték túl levitte az injekció a vérnyomásom, majd jobb lesz. Ezzel mosták kezeiket. Később hánytam. Így feködtem cirka két napot a hétvége miatt. WC-re úgy jártam, hogy kétrét görnyedtem, és lábujjhegyre álltam hátha nem érzem a fájdalmat. Közben folyamatos szédülés. (a vérveszteség miatt) Jött a hétfő, irány a házidokihoz! Semmi nagy hókusz pókuszt nem csinált, csak megmérte a vérnyomásom és meghallgatta a szívem, egyből tudta, hogy valahol szivárog a vérem. Rögtön közölte kórház, de úgy hogy a mentőt meg se várjam, hogy kihívja, valaki a családból azonnal vigyen! Bevittek, ott macera, majdnem ájulás, hasi UH, ott már mondta a doktornő iszonyú nagy területen van folyadék a hasamban. Nőgyógyászat, akkor már tolókocsival, felálltam, hogy felfeküdjek a vizsgálóra, ott elájultam, legközelebbi élményem, hogy ágyon fekszek, és húzzák ki belőlem az UH fejet. A legközelebbi meg már a műtő előtt. Majd filmszakadás....


Hát ennyi. Ezt csak azért hogy tanuljatok, ne hagyjátok magatokat!!! Nézzenek hülyének, de csináljanak vizsgálatokat! Nekem már akkor kórházba kellett volna mennem, amikor lábujjhegyen jártam a fájdalomtól!

79. kobagabi (válaszként erre: 77. - Bd37ba754f)
2009. szept. 16. 21:44
Már nem lesz sajnos:(
78. kobagabi (válaszként erre: 76. - 81002da781)
2009. szept. 16. 21:40

Úristen, ez se semmi.

Mi is hiába hívtuk a mentöt, nem is vették fel a telefont:( Még jó, hogy akkor volt annyi eröm, hogy vezessek.

Engem is mindennap vizsgáltak, de csak két napra rá vették észre. Aznap este begörcsöltem, és műtét, azonnal. A többit már tudjátok.

Szörnyű azért, mennyire fejletlen az orvostudomány még etéren.

Sok nö meg is hal évente méhenkívüli miatt:(

Még szerencse, hogy mi itt lehetünk..

2009. szept. 16. 13:07
Szia a második terheségemnél nekem is begörcsölt a derekam sőt pár óra mulva vérezni is kezdtem aztán még egy kis idő és ömlött belőllem pff na mondom ez elment este volt reggel bementem a körzetihez ahol a doki azt mondta nem sok esélyt lát a szive sem ver rendesen 4-5 hetesek voltunk adott némi magzatmegtartó bogyót hazaküldött feküdni pár nap mulva csitult a vérzés terheségnek semmi jelét nem éreztem elindultam az orvoshoz megint ömlött a vér sok pihenést ajánlott az orvos 2009 március 10-én 4300 grammal megszületett Hunor kb a 4-5 hónapig folyamatosan csöpögött a vér de itt van az óriás babym:) sok sikert reméllem gyönyörű szép babád lesz
76. 81002da781 (válaszként erre: 70. - Kobagabi)
2009. szept. 16. 09:51

Szia,

Csak azért írok, mert pár éve nekem is méhenkívülim volt 1,5 liter vérrel a hasamban...

Nekem semmi előjele nem volt, néha kicsit szúrt a lágyékom. Amikor egy szombaton nagytakarítást csináltam és amikor lehjoltam úgy éreztem kétrét maradok. 2x járt nálam a mentő az nap, még sem vittek sehová, majd 2 napra rá a háziorvosom zavart be a kórházba.

Akkor már elájultam a vizsgálóasztalon, és az UH-nál is.

Rögtön műtöttek, fél petefészkem oda...


Ezt csak tanulságként, ha valaki olvasná ezt a témát...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook