Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos manókám mostanában minden nap egy-egy időszakban sírva fakad és nem tudom megnyugtatni. Mit lehet tenni? fórum

4 hónapos manókám mostanában minden nap egy-egy időszakban sírva fakad és nem tudom megnyugtatni. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 28. 13:00
nem egyformák a drágák!
25. Herika40 (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:55
Na erre nem is gondoltam eszembe nem jutott volna, mivel a nagylányomnál ilyen gondok nem voltak, vele minden simán ment. Nyugodt és kiegyensulyozott baba volt, igaz a manó is kezdettől fogva átalussza az éjszakát, de a nappal az sokszor pokol. A nagylánynál pedig minden óraműszerűen ment.
24. ében11 (válaszként erre: 21. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:51
nem vészes, én is azt hittem sokáig úgy lesz mint az elején akkor szinte mindig ugyanakkor evett, de 4-6 hósan volt hogy kihagyott egyett, nem éhezett meg már 3-4 óránként.azért próbáld ugyanúgy intézni az etetéseket, sétát, fürcsit, játékot, ha ő változtat rajta akkor nincs semmi baj. figyelni kell,mindig változnak picit pl. mikor a hozzátáplálást kezdtem bizony nem vettem észre hogy azért nyügi mert enne egy kis almát, tejcivel kínáltam de nem kellett neki,azt hittem nem éhes, közben meg az almájáért nyügösködött mert akkor már tudta(megszokta) délelőtt mindig kap-csak nem figyeltem elégé.
23. Herika40 (válaszként erre: 22. - 35c81b79eb)
2009. máj. 28. 12:50
Családi házban lakunk kiszoktam tolni az ajtó elé és ott vagyok vele kint, de az sem mindig jó. És a fogzási tünetekre, hogy könnyebb legyen neki mit adtatok a picinek?
22. 35c81b79eb (válaszként erre: 12. - D@nu)
2009. máj. 28. 12:48
Az én kissebbik lányomnak 4 hónaposan kezdett el kibújni a két alsó foga. A nagyobbik 4 hónaposan kezdett nyűgösködni a fogai miatt,ami egyre rosszabb lett és 6 hónapos korában bújt csak ki.Szerintem lehet a fogától. Nem próbáltad még ilyenkor levinni egy kicsit?Nem nyugodna meg a babakocsiban? Ha csak fáradt,lehet,hogy az elrázná.De ez csak egy ötlet.
21. Herika40 (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:44
Például most kellene ennie fél egykor és amig itt a tanácsokat kérem tőletek végig itt volt az ölemben, mert másképpen nem maradt el, de még itt is nyűgösködött, s egyszer csak itt aludt el.Tehát felborult megint minden.
20. ében11 (válaszként erre: 18. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:39
én eleinte délután 3 körül fürdettem, mert a klinikán akkor fürösztötték őket, aztán ez mindig változott kicsit,szépen kitoltam estére.az enyém már nagy, 3 éves most kb. 8 körül fürdik, mert nem járunk bölcsibe így reggel aludhat.És este megvárjuk apát, vele fürdik.
19. ében11 (válaszként erre: 17. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:37

szomorú!Nálunk a szomszéd tudta óra nélkül is mennyi az idő. este hat órakor rákezdtünk a sírásra, de az a hasfájás miatt volt!

Teát ne nagyon adj éjszakára, most még nincs foga, és jobb ha nem szokik nagyon csúnyán elintézheti a fogát az éjszakai teával!

Öltöztetésnél próbálj vele játszani, énekelni,mondjad neki melyik kezét lábát kell bedugnia éppen hová készültök(lefeküdni sétálni stb.) hátha rájön ilyenkor anya milyen mókás és jobban elviseli, de ha nem az se baj-elmúlik idővel!Az ember könnyen elfelejti hogy viselkedik egy pici baba.

18. Herika40 (válaszként erre: 16. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:31
Na a fürdetéssel nem szokott gond lenni, mert azt szereti nagyon, de van olyan, hogy este 6 órakor eszik vagy fél hétkor és az atya uristennek sem tudom a fürdetésre felébreszteni.Ilyenkor hagyom, s mikor nagy meleg van akkor a párommal meg a nővérével kint az udvaron szoktuk egy kicsit a vizbe tenni.
17. Herika40 (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:29
az éjszakai kis sirások nálunk is elkezdődtek olyankor kap egy kis teát, mert hát ahol lakunk itt nem tudom beszerezni a dolgokat a számára sajnos, vagy csak elég, ha megsimogatom a kis fejét és puszikat adok neki. Olyankor általában megnyugszik. Csak hát a körülményünk nem is olyan egyszerű. Mivel egy kis házban lakunk a párommal és a picivel. Van egy kicsi fürdő zuhanyzóval és a mellékhelyiséggel abból nyilik a konyha és a konyhából a szoba ahol vagyunk. Ugyanis még itt lakik a nagyházban a volt felesége és a párom két gyereke is.Sokszor támad a nő, hogy hallgattassam már el, mikor megyünk sétálni, ha éppen sir a pici. Öltözni meg aztán egyáltalán nem szeret. Most éppen azon töröm még magam, hogy szerezzek egy vizforralót a pici számára, meg egy rezsót, mert a gázt kikapcsolták, s igy nehéz ellátni, bár a szomszédok szoktak vizet forralni a számára, de ez sem állapot. Az a baj, hogy a párom fizetése nem elég arra, hogy a havi 60.000,- Ft-os gázt kifizesse és a kkor még a többi rezsi is. Pedig mi kandallóval fűtünk, ami sokkal gazdaságosabb és jobb.
16. ében11 (válaszként erre: 14. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:24
azért van napirendetek, csak a kicsi is még változik hónapról hónapra.A fogzás alatt az evés alvás nálunk se mindig ugyanúgy zajlott, ha éjszaka sokat nyügizett a foga miatt a másnapot szinte átaludta, ha jól telt az éjszaka akkor nappal többet játszott és kevesebbet aludt.Nem nagyon avatkoztam bele, max. ha vacsi fürdés idejére akart elaludni akkor keltettem fel, és gyorsan lezavartuk utánna mehetett aludni.
15. ében11 (válaszként erre: 13. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:20

lehet csak mohó és teletömi a pociját, az enyém olyan volt, néha lecsúszott két üveg bébiétel vagy két nagy alma reszelve aztán fájlalta a hasát és szomjas is volt(tápszer után sírt és vizet astam neki, nem újabb adag tápszert),

4 hósan már többet vannak fent, nem kell álomba ringatni őket, mert úgy megszokja hogy 2 évesen is ringathatod hogy elaludjon, tedd le nézelődni, még ha sír is csak simogasd meg legyél a közelében, nálunk a fogzás olyan 5-6 hósan kezdődött, de inkább csak éjszaka volt nyűgös(néha félóránként felsírt, de csak vizet adtunk neki betakargattuk)míg ki nem bújt az összes ez így ment esténként!

2009. máj. 28. 12:19
Van olyan mikor reggel fél tizig is elalszik, máskor meg már fél 7-kor felkel. Utána szoktunk mindig játszani egy órát, persze csak akkor ha nem alszik vissza rögtön, mert ilyen is van. Aztán a játék után délelőtt egy kis gyümölcs, és délután pedig főzelék, mivel ugy nem tudjuk még, hogy a déli órákba egye a főzit. Tegnap például az egész délutánt átaludta, s nem volt semmi baj, délelőtt reggel egy kis séta után megint játék volt, mert a kocsiba aludt egy órát. Ha hazajövök vele mindig alszik. EGyszerűen még nem tudtunk rendes napirendet kialakítani a számára.
13. Herika40 (válaszként erre: 10. - Kezdőanyu)
2009. máj. 28. 12:15
Köszönm a jó tanácsot beszerzem a könyvet. Bár a bukás az ugy alakult ki, hogy rossz tápszert adtak a gyógyszertárba, mivel nem volt nekik készleten az ami bevált, s onnantól kezdve orrrán-száján jött vissza minden. Aztán kapott Milupa Milumil AR-s tápszert, de attól meg olyan volt a széklete, mint a viz, amikor a csapból folyik, s a végén ugy döntöttem, hogy visszatérek az eredetihez, azt még szereti is, s most már annyira nagyon sokat nem bukik, mint az elején, bár már elkezdtem neki a gyümölcsöket és a főzeléket is adni, de abból is csak az egyik fajtát szereti csak. másra nem is igazán tudom rávenni, hogy egyen.
12. d@nu (válaszként erre: 9. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:13

Mármint mi a lehetetlenség? A fogzás 4 hónaposan szerintem egyáltalán nem egyedülálló dolog.

2 hónapos korában nem azért tömköd mindent a szájába, mert a foga jönne, hanem mert neki még a szája a legfontosabb érzékszerve, azon keresztül ismeri meg a világot. Ez a fajta tapasztalás fogzástól függetlenül még sokáig el fog tartani.


Sírhat pocak-, fogfájástól, álmosság miatt. Rosszabb esetben pl. fülgyulladás miatt, de annak szerintem lennének más jelei is.

Nekem sem alszik el a kicsim magától nappal, de amikor nyűgössé válik, a babakocsiban el tudom ringatni.

2009. máj. 28. 12:12
hát sok minden lehet, álmos a foga, vagy hogy valaki felvegye, vagy szeretne forgolódni, nálunk is volt ilyen, letettük földre vagy a járókába és ott voltunk mellette.Egy idő után elmarad a sírás, én nem engedtem hogy órákig dajkálják, mert az sem volt jó neki-közben is sírt, egy két hónap után már nem sírt,elkezdet mászni, többet tudott játszani-mintha ez megnyugtatta volna.
10. kezdőanyu (válaszként erre: 9. - Herika40)
2009. máj. 28. 12:10
Húúú!Látatlanba elég nehéz tanácsot adni.Az én kislányom is sokat bukott.Mint kiderült a rengeteg szoptatástól, amit a védőnő tanácsolt "Ígény szerini szoptatás" címen.A legjobb amit mondhatok, hogy szánj rá néhány napot és próbáld megfigyelni a körülményeket.Lehet, hogy a nagy nyüzsibe (is) elfárad,és a maga módján így tiltakozik.Ajánlom a Suttogó I.című könyvet ami a babával kapcsolatosan felmerülő problémákra ad megoldást,és nagyon olvasmányos!
9. Herika40 (válaszként erre: 8. - Kezdőanyu)
2009. máj. 28. 12:03
erre gondoltam már én is, de a doktornéni azt mondta, hogy lehetetlenség. Mivel már 2 hónaposan is mindent rágott állandóan. Az, hogy késői gyerek és hogy el lenne kényeztetve azt nem mondhatom, mivel van két 18 éves nővére a picinek meg egy 16 éves báttya és ők is sokat foglalkoznak vele, de cipelik állandóan . Csak játszanak a picivel, és mégis náluk is egyik pillanatról a másikra sirásba fullad minden. Nyűgös akkor szokott lenni, amikor jön az időváltozás, és akkor még rendesen sokat is bukik.Erre a védőnő azt mondta, hogy nála igy jelentkezik a frontérzékenység.Hát nem is tudom.
8. kezdőanyu (válaszként erre: 6. - Herika40)
2009. máj. 28. 11:57
Nagyon sokféle lehet ami kiválthatja.Én a pocakfájásra teszem leginkább a voksom, de ha nem rendszeres a napotok és összevissza alszik,az is elég nyűgössé teheti.Ezen kívül, a fogcsírák már 4 hónaposan elkezdhetnek dolgozni az íny alatt...
7. Herika40 (válaszként erre: 5. - D0b7178f40)
2009. máj. 28. 11:55
ezt is kipróbáltuk,de nem marad el sajnos.Azt meg nem tudom megcsinálni,hogy 3 órán át csak cipelem.
2009. máj. 28. 11:54

sajnos nem. van ugy-hogy délelőtt vagy este.S nem tudok mit kezdeni vele.

Még az apukájánál sem nyugszik meg.

2009. máj. 28. 11:51

lehet,hogy elfáradt.Ők mg nem játszanak el sokáig.

Volt nálunk is egy kedvenc tehénke annak sokat gagyogott de a többi játék nem igazán kötötte le sokáig.

Próbállj meg új játékot.

vagy ha már hason kinyomja magát,akkor tedd le a szőnyegre vagy ha van habtapid arra.És aszínes figurák álltalában tetszenek neki.

2009. máj. 28. 11:50

Szia!

Ha mindig ugyanabban az időben kezd sírni, próbálj már előtte cselekedni.

Van napirendetek?

2009. máj. 28. 11:47
a 4 hónapos manókám mostanában mindig és minden nap egy-egy időszakban sirva fakad és nem tudom megnyugtatni.Nem éhes és nem szomjas, mivel egyiket sem fogadja el. A pelus is tiszta. Szépen játszunk előtte mosolyog nevet . S minden ok nélkül egyszer csak elkezd sirni, azt látom rajta, hogy álmos, de nem tud elaludni. Szerintetek mi a megoldás?
2009. máj. 28. 11:45
mivel kapcsolatban?
2009. máj. 28. 11:44
Mit is lehet tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook