Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos baba táplálása fórum

4 hónapos baba táplálása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. Lencsy (válaszként erre: 82. - Pen80)
2011. nov. 1. 16:16
A nem megbarnult puttyos banán biztos nem friss !:) Oké , nem vagyok hülye és tisztában vagyok vele hogy x idő mire kintről ideér de ami szép sárga és hibátlan az igen , frissnek mondható és mivel bevizsgálják szerintem gond nélkül adható , ehető is !
88. Dolores007 (válaszként erre: 87. - Bcicus)
2011. nov. 1. 16:12
Én nem sok üveges kaját adtam eddig Lilinek. Csak akkor, amikor mentünk vhova, vagy nem értem rá főzni/turmixolni/csavarni neki valamit.
87. Bcicus (válaszként erre: 83. - Dolores007)
2011. nov. 1. 15:48

mi nagy részt üvegeset eszünk, de kapott már friss körtét is 4,5-5 hósan és nem volt semmi gond utána, bár annyira nem izlett neki, de megette.

A banánt szoktam frissen adni neki mindig azt szereti.

86. Dolores007 (válaszként erre: 1. - Zopa)
2011. nov. 1. 14:11
Anyatejes vagy tápszeres a babád egyébként?
85. Pen80 (válaszként erre: 84. - Dolores007)
2011. nov. 1. 13:36

én is meggyet és cseresznyét is, nagyon jól jött tavaly télen, főleg, hogy nálunk a sütőtök sem jött be.

Meg hogy ugye én szinte banán-ellenes vagyok :)

én egyébként a kismamablog táblázatát használtam hozzátápláláshoz.

84. Dolores007 (válaszként erre: 82. - Pen80)
2011. nov. 1. 13:30

Szerintem sincs gond a fagyasztott cuccokkal. Mi is fagyasztottunk le barackot és meggyet. Jól jön majd télen. Mégsem ehet a gyerek mindennap sütőtököt, almát meg banánt...

Bár 1 éves kortól már jöhet a narancs, ha jól tudom...

83. Dolores007 (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2011. nov. 1. 13:27
A körtével nagyon póruljártam. Adtam Lilinek vacsira vmikor 7 hónapos kora körül... szinte szemhunyásnyit sem aludtunk éjjel. Ordított, mint a sakál. Aztán hallottam, hogy ha nem csavarom ki a levét, akkor azért várjak vele, amíg betölti a 10 hónapot. Körtelevet szoktam almához keverni, azzal nem szenvedünk. Persze ez valszeg függ a körte fajtájától is.
82. Pen80 (válaszként erre: 71. - Lencsy)
2011. nov. 1. 13:20

A banán friss? :)

Szerintem akkor már inkább a fagyasztott bármi.

81. Bcicus
2011. nov. 1. 13:02
AZ enyém 6 hós lesz. de már 4 hós kor elött elkezdtem a hozzátáplálást 4,5 hósan már mindenből ami 4 hósan mehet egy üveggel simán vetolt és ma már husikat is eszünk szinte minden nap.
80. tündér74 (válaszként erre: 75. - Dolores007)
2011. nov. 1. 12:59

A mi védőnőnket anno 2-szer láttuk, de sokat nem tudtunk meg tőle. Amikor 3 hónapos volt a fiam, akkor mondta pl. hogy mézet már nyugodtan adhatok neki. Na innét kezdve inkább a neten kutakodtam tanácsokért.

Kisfiam tápszeres baba volt, de ennek ellenére kb. 6 hónapos korában fogadott el más ételt is, amit nem bánok, sőőőt.

79. Bcicus
2011. nov. 1. 12:56
4 hósan már mehet alma, barack, sütőtök, répa, szilva, körte simán.
78. Lencsy (válaszként erre: 76. - Zopa)
2011. nov. 1. 12:54

Én sokszor megfogadtam már , hogy soha többé nem fórumozom, mert előbb utóbb minden téma áttér személyeskedésbe !

No ..ami a kérdésedet illeti , valóban nem az volt a kérdés hogy mikor kezd hanem ,hogy mit és hogyan :)

Én most is csak azt tudom mondani, hogy hallgass meg mindenkit és csináld úgy ahogy te érzed :) Az anyák tudják ,hogy mi jó a gyermekeiknek és ha esetleg mellé is fognak néha, tanulnak a tapasztalataikból. A paradicsomot is ajánlják pl.én mégsem tudtam adni a lányomnak, mert azonnal ahogy kikakilta szétmarta a popját ! (ez csak egy példa volt ) Olvasd el amit legelőször írtam , talán tudtam segíteni , mert jó néhány év és 3 gyermek tapasztalata szólt belőlem :) Persze megfogadni nem kell, de talán van amiben segíteni tudtam ! A gyógyszertári édesköményt viszont kimondottan tudom javasolni , nagyon beválik a hasfájós babáknál . Ne olyan granulátumos meg filteres kiszerelésben vedd meg , hanem az ömlesztett sima magot amit te készítesz el ..:)

77. Dolores007 (válaszként erre: 76. - Zopa)
2011. nov. 1. 12:44
Ha hozzátáplásásról, politikáról, ezotériáról indít vki topikot, ott előbb-utóbb vita alakul ki. :D
76. Zopa (válaszként erre: 67. - Stevebajro)
2011. nov. 1. 12:42
Köszönöm hogy mellettem állsz:)Nem értem miért kell veszekednünk ilyen hülyeségen!Én csak azt kérdeztem hogy mit és nem azt hogy mikor ajánljátok!Nem tartom magam rossz anyának de kell a hozzátáplálás mert a gyermekem nem hízik és neki fontos lenne hogy erősödjön mert beteg!És nem én leszek az első aki 4 hónaposan hozzátáplál ha igen akkor égessenek el a máglyán hogy bántani akartam a gyerekem!
75. Dolores007 (válaszként erre: 74. - Tündér74)
2011. nov. 1. 12:42

A védőnőnkkel szerencsénk van (bár sokszor nem látjuk...), nagyon rugalmas, nincs kemény elképzelése semmiről, elmeséli mindig hogy mit tapasztal a többi családnál, és ebből levonhatod, amit akarsz. Listát adott, hogy mit mikor adjunk a babának, ezt egy kicsit szigorítottam a nemzetközi ajánlások alapján és azt használom.

A gyerekdokinéni egy bűbáj, mindig nagyon kedves, eldumálunk egy órát a kajálásról, (5 hónaposan kapott Lili egy kiskanál frissen csavart almalevet, elmeséltem neki, erre leordította a fejem, hogy 6 hónapig semmi az anyatejen kívül), viszon nem vizsgálja a babát.

74. tündér74 (válaszként erre: 72. - Dolores007)
2011. nov. 1. 12:31
Sajnos én is sokszor tapasztaltam, hogy védőnők és orvosok nem állnak a helyzet magaslatán:(
73. 728bc799e2 (válaszként erre: 72. - Dolores007)
2011. nov. 1. 12:31
itt a pont!!
72. Dolores007 (válaszként erre: 64. - Stevebajro)
2011. nov. 1. 12:29

Nem minden orvosra írtam, hogy buta, de nagy számok törvénye, vannak köztük sajnos. Az, hogy mikorra ajánlja a hozzátáplálást, meg hogy tud-e gyógyítani, abban nem feltétlenül van összefüggés, sajnos ez számodra sem világos. Nem értem, hogy miért ne kritizálhatnék diplomás embereket (másokat igen?), akár gyerekekkel foglalkoznak, akár nem. A diploma sem jár feltétlenül együtt ésszel, sajnos tapasztaltam.

Közvetlen közelemben tapasztaltam, hogy nem voltak megelégedve a gyerekorvossal, nem végezte megfelelően a munkáját és le kellett cserélni. Mi is fontolgatjuk, mivel a táplálási tanácsokon kívül és a mázsáláson kívül semmit nem vizsgál a gyereken, figyelmeztetni kell egy csomó dologra. És az ilyet jogom van kritizálni.

Nem állítom, hogy okos vagyok, de tudom használni a Google-t, nem fogadok el semmit feltétel nélkül, utánanézek. Az orvos is ember, hat rá a nevelés, továbbá lehet, hogy nem képzi magát minden szempontból, leragad egy régebbi tanulmánynál.

Te viszont - ha már hozzászólsz ehhez a topikhoz - érdemben is adhatnál a fórumnyitónak vmi értelmes tanácsot, mert a konkrét témához még egyetlen mondatot nem írtál, csak kritizálod a hozzászólókat.

71. Lencsy (válaszként erre: 68. - Pen80)
2011. nov. 1. 12:29
Én a friss dolgok híve vagyok , sem konzervet , sem bébiételt sem fagyasztott cuccot nem adnék ilyen kicsi gyereknek :)
70. Lencsy (válaszként erre: 67. - Stevebajro)
2011. nov. 1. 12:28
:D
69. 728bc799e2 (válaszként erre: 67. - Stevebajro)
2011. nov. 1. 12:26

ezt nekem szántad?

a 9 hónapos babának már megért a bélrendszere a szilárd kajára!

Okoska!

68. Pen80 (válaszként erre: 66. - Lencsy)
2011. nov. 1. 12:25
Ezért kell fagyasztottat venni :))
2011. nov. 1. 12:23

Volt a praxisomba egy gyerkőc, akinek 9 hónapos koráig fájt a hasa! Akkor őt mikortól kellett volna hozzátáplálni?

OKOSKA!

66. Lencsy (válaszként erre: 63. - Pen80)
2011. nov. 1. 12:22
A barack is valóban az elsőnek adható gyümik közt van , de én az alma mellé azért bátorkodtam javasolni a banánt , mert ugyebár az mindig kapható míg a barack szezonális gyümölcs :)
65. 728bc799e2 (válaszként erre: 59. - Stevebajro)
2011. nov. 1. 12:20
lehet, hogy nem ez volt a kérdés, de ha hasfájós, akkor mért akar a szilárd kajákkal rontani rajta? ??egy 4 hónapos csecsemő bélrendszere fejletlen, még alapból is megterhelheti a hozzátáplálás, hát még ha hasfájós! de az okos védőnő és dokinő, aki azt tanácsolta, hogy 4 hónaposan kezdje a hozzátáplálást, mért nem mondta meg neki, hogy a hasfájós babát mivel etesse???
64. stevebajro (válaszként erre: 50. - Dolores007)
2011. nov. 1. 12:16

Ha vannak buta orvosok, mert szerinted azok, akik 4hónapos korban ajánlják a hozzátáplálás kezdetét, akkor ne is vigye el a gyerekét hozzá, ha beteg! inkább te gyógyítsd meg, otthon!

Hogy jössz, te ahhoz, hogy diplomás embereket, olyan embereket kritizálj, akik gyerekkel foglalkoznak több éve?

Örülj annak, hogy te ilyen okos vagy!

63. Pen80 (válaszként erre: 61. - Lencsy)
2011. nov. 1. 12:06

Ehhez - meg a banánhoz visszatérve. Az én lányom is székrekedéses volt, ezért sem adtam neki nagyon banánt. Azt épp híg széklethez javasolják, nekem így is van. Aztán egy ismerősöm mondta, hogy neki pont fordítva, neki székrekedésre jó.


Én székrekedéses babánál barackkal kezdenék - mondjuk a lányom pont augusztus elején kezdte, így nem volt kérdés, hogy a barack lesz az első. Tettem is el neki fagyóba, a lehető legkevesebb üveges cuccot akartam neki adni 1 éves kora előtt. Na, a barack ahogy kiolvad, attól nem lesz székrekedése, az tuti :) Úgyhogy én ezt javaslom a fórumindítónak, talán lehet is kapni fagyasztott felezett őszibarackot. Mert a bébiételekben mindig van valami plusz (rizsdara ilyesmi) a gyümi-zöldség mellett. Amúgy pedig sajnos mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi a jó a saját babájának.

2011. nov. 1. 12:05
Szerintem max. egy kóstolás belefér két tejcsi között.De több nem mert megfájdulhat a hasa-nálunk is ez volt, ha sokat evett, pedig 6 hónaptól kapott a tejen kívül mást.Én almalével, almpürével kezdtem-de sokszor párolva adtam neki-pici főtt rizzsel főtt burgonyával összetörve-később pici banán is ment bele-pár karika.Majd alma banán helyett gyümölcslével(bébi ital, étel,tápszer) hígítottam a burgonyát, rizst.Mást nem kapott sem tea sem gyümölcslé(csak víz a kóstolás után)-mert egy éves kora alatt hasfájás lehetett belőle, gyümölcsléből is 1 dl az ajánlott-vízzel lehet hígítani.Hazai gyümölcs zöldség a jó-ebből most nem sok van ezért a helyedben még várnék-nem marad le az ízekről, csak pár hónap-viszont az emésztése sokat alakul ilyen pici idő alatt is.És se sót se cukrot ne használj!Fűszereket később használtam 8 hó-kömény, petrezselyem.
61. Lencsy (válaszként erre: 59. - Stevebajro)
2011. nov. 1. 11:56
Hapci ..én is így gondolom , ezért válaszoltam neki a legjobb tudásom szerint a legelső Hsz-emben ! :)
2011. nov. 1. 11:56

Attól, hogy valaki elkezdi a hozzátáplálást 4 hónapos korban, az akkor nem akar jót a gyerekének, talán nem jó anya? Ez badarság!

Aki ezt írta (igaz burkolva) gondolkodjon el magán, hogy ő a tökéletes anya?!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook