Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves baba táplálása fórum

1, 5 éves baba táplálása (beszélgetős fórum)


14. skuki (válaszként erre: 12. - Kistanítónéni)
2012. febr. 18. 09:19

Látod a kenyér nálunk sem száraz:-)

Abból bármennyit megenne

13. Kistanítónéni (válaszként erre: 11. - Skuki)
2012. febr. 17. 21:35
Jó sok foga van! Nálunk még csak most jönnek az első rágók.
12. Kistanítónéni (válaszként erre: 11. - Skuki)
2012. febr. 17. 21:34
Az én fiaim 15 hónaposak lesznek, és ők is az ilyen kajákat szeretik. A kisebbik fiam nem szereti, ha valami szárazabb. Múltkor rizottót készítettem és a szokásos adagnak csak a fele csúszott. Persze kenyérből jöhet bármennyi, az nem túl darabos, meg száraz. Lehet, hogy a lányod csak lassabban barátkozik meg ezekkel az ételekkel. Még bölcsödében is a másfél éves gyerekek általában főzelékféléket főznek, mert az való nekik eben a korban. Ne foglalkozz vele, hogy mások mit mondanak, mindenben máshogy haladnak a gyerekek. Ebben is. Szerintem egyáltalán nem extrém, amit írsz. Majd lassan biztos ő is megbarátkozik a szárazabb ételekkel is, de erőltetni nem érdemes.
11. skuki (válaszként erre: 10. - Kistanítónéni)
2012. febr. 17. 19:59
A lányom nem nagyon szereti amit magunknak főzünk ezért mindig külön csinálom neki az ételt. Túl fűszeres neki azzal semmi gond. Mindig kap zöldséget is. A sima rizst hússal meg sem enné. De az összetört zöldséggel sem. Épp erre irányult a kérdésem. Ez neki túl száraz. Inkább a főzelék állagú étet eszi csak meg ami hígabb. Mindenkitől azt hallom, hogy a babája már azt eszi amit a család. Hát nálunk ez még nagyon messze van és nem tudom hogyan lehetne hozzáfogni mert nálunk 2 falat után megy a köpködés. A fogai megvannak hozzá:-) 17db azzal nincs gond.
10. Kistanítónéni (válaszként erre: 8. - Skuki)
2012. febr. 17. 11:24
Nem lusta rágni, de még nincs annyi foga, és az emésztőrendszere is szokja a darabosat, így szüksége van valami szaftosra. Meg szüksége van zöldségre is. Egy másfél éves gyereknek a hús rizzsel nem túl ideális kaja szerintem. Ha mást nem tudsz kitalálni főzz neki ilyenkor valamilyen zöldséget jó puhára, törd össze, keverd a rizshez és máris jobban csúszik, és legalább zöldséget is evett. Az, hogy bármit megehetnek már amit a felnőttek, az nem azt jelenti, hogy nekik ugyanaz az ideális, mint nekünk, a gyereked ezt így jelzi neked. Nagyon ügyes!
9. skuki (válaszként erre: 4. - Maszat27)
2012. febr. 17. 07:50

bocs, nem volt egyértelmű. A száraz alatt főtt kaját értettem, csak nem fogalmaztam jól. Amit írtam az előbb is, hogy pl rizs hússal.


De rizs, hús meggymártás az már ok:-)

2012. febr. 17. 07:48

Nálunk úgy van,hogy a joghurtot imádja, a kenyérféléket is kis katonákba minden elképzelhető feltéttel. De ebédre pl csak azokat eszi meg ami hígabb. Főzelék, vagy tészta szósszal stb.

Ami száraz azt nem eszi meg. Értem ez alatt mondjuk a zöldségeket, vagy krumplit hússal, vagy rizzsel simán nem eszi meg. Csak ha van benne szósz. Ez miért lehet. Lusta rágni?

2012. febr. 16. 22:11

Az én fiam is azt kapja amit mi eszünk,persze kevésbé sósan ,fűszeresen.

Főleg levest, főzeléket,de szereti a rizst,vagy a főtt krumplit.

A kenyeret,kiflit nem nagyon szereti,ha falatkákat csinálok neki általában leeszi ami rajta van,a többit meghagyja.

2012. febr. 16. 20:12
Nálunk is azt eszi amit mi, csak inkább a leveseket eszi, és minden olyat amit nem kell nagy erőfeszítéssel rágni.
2012. febr. 16. 20:04
Azt eszi, amit mi. Főzelék, hús, zöldség, tészta...
2012. febr. 16. 20:04
Én kisfiam még csak most lett 1 éves, de nagyon sokszor eszi azt a főtt ételt ebédre, amit mi. 1,5 éves meg már még több mindent megehet. Ha olyat főzöl, amivel úgy érzed megterheli a gyomrát, akkor készíts neki főzeléket. Száraz étel alatt mit értessz? Ebédre főtt ételt kéne kapnia.
2012. febr. 16. 20:03
Az enyém 15 hónapos és csak levesen él!
2012. febr. 16. 20:01
pl mit adol neki?
2012. febr. 16. 19:58
Azt szeretném kérdezni, hogy ki mit ad ebédre kb 1,5 éves babának. Kíváncsi vagyok, hogy csak az én lányom nem szereti a száraz ételt vagy ez normális

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook