Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 4 db közepes nagyságú cékla...mit csináljak belőle? fórum

4 db közepes nagyságú cékla...mit csináljak belőle? (tudásbázis kérdés)


15. Kryon
2009. dec. 8. 07:21

Sziasztok!

Én mindig nyers céklasalátát szoktam készíteni így "télvíz" idején./Bár főzve is szeretem,de így benne marad a vitamin/

Lereszelem a céklát sajtreszelőn és hozzá reszelem a tormát is.Aki a csípősebb ízeket szereti az tegyen bele több tormát.Én kb egy szerre egy darab torma harmadát szoktam.Öntök rá kb 2 dl vizet és ugyan olyan levet készítek rá mintha főzve készíteném el./kevés só,cukor vagy méz,ecet vagy citromlé,esetleg kömény/Az egészet összekeverem, lefedem és néhány órára hideg helyre teszem,hogy az ízek összeérjenek.Szerintem nagyon finom!

14. globus (válaszként erre: 9. - SzeszakAdri)
2009. dec. 5. 20:20
Szia, nyersen reszelve? Ha meglesz a recept, felraknád?
2009. dec. 5. 20:14
Köszönöm az ötleteket mindenkinek!
12. xti_
2009. dec. 5. 18:47
én szeretem a céklalevet is. gyümölcscentrifugán az egyik leggazdaságosabban centrifugálható nyersanyag. almával még finomabb.
11. fildus
2009. dec. 5. 17:38

Én így csinálom :-)


CÉKLA SALÁTA: 4 közepes méretű céklát alaposan megmostam, és annyi vízben, ami ellepte feltettem takarékon főzni, úgy hogy lefedtem. Kb. egy órán át főtt, amikor könnyen belemegy a villa akkor jó. Hideg vízet engedtem rá, hogy kihűljön. Megpucoltam, négy részt vágtam a céklát majd a darabokat apró szeletekre. Tárkony ecetből, kristálycukorból, egy csipet sóból csináltam rá levet és tettem hozzá köménymagot.

2009. dec. 5. 17:37
üsd be mit főzzek céklából,vagy céklából készült ételek:)
2009. dec. 5. 17:36
Én egyszer egy ismerősünknél isteni majonézes salátát ettem, reszelve volt benne a cékla, és dió volt a másik fő összetevője. Remek ötletet adtál, rákeresek a receptre a neten, és holnap megpróbálok céklát venni hozzá! Fenséges volt!
2009. dec. 5. 17:36

én mindkettőt kipróbáltam


[link]


[link]


és nekem igazán a második jött be, de merész étel, és figyelni kell az arányokra.

2009. dec. 5. 17:33
Igen, ha valakinek van receptje, az nagyon jól jönne!Köszi!
2009. dec. 5. 17:31
Ugyanúgy kell, mint a sima salátát?Vagy van kimondottan recepted hozzá?Szívesen kipróbálom:-)
2009. dec. 5. 17:30
Igen, nekem is a céklasaláta volt az első gondolatom. Adjak receptet, ahogy mi csináljuk?
2009. dec. 5. 17:30
ecetes céklát:) imádom (savanyúság)
2009. dec. 5. 17:30
Cékla saláta?
2009. dec. 5. 17:29
Már a feléből céklalevessel próbálkozom, de mit kezdjek a maradékkal?
2009. dec. 5. 17:29
4 db közepes nagyságú cékla...mit csináljak belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook