Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van egy haaatalmas cukkinim :) mit csináljak belőle? fórum

Van egy haaatalmas cukkinim :) mit csináljak belőle? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. nov. 14. 10:34

csinalj belole zucchinis risotto-t/

cukkinit darabold fel apro kockakra

voroshagyma

foghagyma /4-8 attol fugg mennyire szereted az izet/

olaj,orolt bors,so

es leveskocka/etelizesito,vagy vaj/en elobbit nem szeretem,es vajat hasznalok.


rizsat kulon megfozod vizben

a foghagymat es voroshagymat amit nagyon aprora osszevagtal megdinszteled majd beleteszed a cukkinit ,vizet annyit,hogy felig ellepje/hamar megfol/ es vegul vajat es orolt borsot vessel hozza es osszekevered,mikor ez kesz osszekevered a leszurt rizzsel.en szeretem.

2010. aug. 28. 17:32
Lecsóba is lehet főzni, vagy a télire eltett lecsóba is bele lehet tenni.
31. Lukrécia 74 (válaszként erre: 28. - Zsú1965)
2010. aug. 28. 17:30
Szívesen:)
2010. aug. 28. 17:21
Köret: a cukkinit és a krumplit apró kockacukor méretűre vágod és olajon megpirítod. Só, bors, zöldség zöldje hozzá.
2010. aug. 11. 13:39
Pucold meg, szeleteld fel kb. 1- 1/2 1 ujjnyi darabokra. Picit sózd meg. A tepsit vékonyan kend meg vajjal/vagy más zsíradékkal/ Pakold bele a cukkinit, mindegyikre tégy néhány karika virslit,szórd meg reszelt sajttal.Alufóliával takard le.Irány a sütő! Kb. 20 perc múlva nézd meg. Ha elég puha, süsd pirosra a sajtot a tetején.Hidegen melegen nagyon finom.
28. Zsú1965 (válaszként erre: 14. - Lukrécia 74)
2010. aug. 11. 13:36
Ez nem jutott eszembe, pedig szoktam zöldbabból, zöldborsóból, karfiolból is. Kösz az ötletet.
27. sipumsipum (válaszként erre: 23. - 84f55ea86d)
2010. aug. 11. 13:17
ez sem rossz :D
26. sipumsipum (válaszként erre: 21. - Hugika75)
2010. aug. 11. 13:16
köszi :) minden rendben volt/van amúgy ;)
25. Nagyir
2010. aug. 11. 13:01
Fincsi rántott cukkinit ebédeltem - jó, ez nem tepsis, de nyamm. :D
2010. aug. 11. 12:50
ja, és nem kellett mellette állni, és az előkészítése sem tartott semeddig :)
23. 84f55ea86d (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2010. aug. 11. 12:48

szia! pár napja késztettem: cukkini lereszelve, befűszerezve, mint a fasírozott, olajozott, morzsázott tepsibe téve, sütőben megsütve, majd felkockázva...

a nyers tojás jól összetartja, kenyérrel úgy elfogyott a nagy tepsi, hogy csak na...

2010. aug. 11. 12:48

Meghámozod,ketté vágod,kimagozod,és megtöltöd,megsütöd.Remek kaja:)))

Én a rakott dolgok töltelékével szoktam megtölteni(darált hús,rizs,hagyma,fűszerek).

2010. aug. 11. 12:44
Sikerült a cicának rendben megfialni?Szépek a cicusok.Bocsi nem témába vágó.
2010. aug. 11. 12:43
Én tegnap csináltam belőlle olyat mint a macok laeszeltem megsoztam pár perc múlva kinyomkodtam sóztam borsoztam ütöttem bele egy tojást ,fokhagyma egyfej v.hagyma össze vágva apróra,petrezselyem,pici p.paprika és annyi zsemlemorzsa hogy olyan macok állaga legyen és ha nagyon híg tettem bele lisztet is és kisütöttem forró olajba én mondjuk főzelék mellé csináltamnekem nagyon bejön fincsi lett.
2010. aug. 11. 12:42

Mediterrán köret:

cukkini, paradicsom, paprika sárga, olívabogyó, hagyma cikkekre vágva, padlizsán kockákra vágva. A zöldségeket olajon megpirítod, sózod, pici rozmaringgal megszórod, mehet husi mellé.


Egyébként a legjobb tényleg a töltött cukkini, amit Studio írt, de ha túl nagy a cukkini, és nem akarod az egészet töltöttnek megcsinálni, ha hosszában vágod el a cukkínit, az egyik felét megcsinálod töltöttnek, a másik felét meg mediterrán köretnek:)

2010. aug. 11. 12:42
KÖSZI MINDENKINEK ;)
17. sipumsipum (válaszként erre: 13. - Studio64)
2010. aug. 11. 12:41
majd egy kevésbé meleg napon megcsinálom! :D
16. sipumsipum (válaszként erre: 14. - Lukrécia 74)
2010. aug. 11. 12:41

ez a cukkini olyan nagy, hogy 1 hétig ehetnénk pörinek :D


de nem rossz ötlet ;)

15. sipumsipum (válaszként erre: 9. - 5e76004fb5)
2010. aug. 11. 12:39
huhhh ez klassz :P
2010. aug. 11. 12:37
Én nagyon megszerettem a cukkini pörköltet!Ugyanúgy kell felkészíteni,mintha husi lenne,15-20 perc alatt megfő,aztán habarást rá,friss nokedlival szerintem isteni.Mivel tökről van szó,mehet hozzá kapor is,de a párom szerint úgy olyan,mintha tökfőzelék lenne nokedlival.Kapor nélkül nem olyan:)))))Mindenesetre könnyű,és nagyon finom!
2010. aug. 11. 12:37

Bár ennél kicsit állni kell a főzőlap mellett, de sztem isteni.

Hagymát üvegesre pirítasz, beleteszed a darált sertés húst. Sózod, borsozod, készre pirítod-párolod. Közbe kivájod a cukkinit és beletöltöd az előbb említett tölteléket. Egy halom tejfölt teszel a tetejére, plusz még esetleg sajtot és betolod a sütőbe...isteni....

12. manul
2010. aug. 11. 12:36
Ja és a legjobb a wok ha van otthon!
11. manul
2010. aug. 11. 12:34

Én nem sütőben szoktam de nagyon finom:

2 nagy fej hagymát nagy kockákra darabolok 1-2 centisre.

Teflonos edényben olajon nagy lángon kicsit megsózva jól megpirítom,nem párolom,hanem pirítom.

közben feldarabolom a cukkínit szintén akkora kockákra,sózom borsozom,teszek rá egy kis fokhagymagranulátumot és rádobom a megpirult hagymára.

Jól összesütöm ha kell még fűszerezem.

Önnálló ételnek is nagyon finom,lehetreszelni rá egy kis sajtot is,bár én a csirkemelles variációt jobban szeretem.A cukkíni piritása előtt rádobok a hagymára egy kis kockára vágott csirkemellet és ha kifehéredett utána teszem bele a cukkínit.Összesütöm és megeszem!

Finom,tápláló és fogyókúrás!

Jó étvágyat!

2010. aug. 11. 12:33

Felszeleteled, tespsibe (jénaiba) beleteszed kicsit egymásnak döntve a szeleteket, ha van otthon paradicsomod felkarikázod és dugdosol a cukkiniszeletek közé (anélkül is jó), pici só rá és oregánó v. más ízlés szerint. Letakarod, 15percig kb. sütöd, utána le a tetejét, raksz rá mozarellát, rásütöd, kész is!

Ugyanez padlizsánnal!


Köretnek és magában is finom

2010. aug. 11. 12:31

rakott cukkíni

Hozzávalók:


60 dkg burgonya

50 dkg cukkini

2 gerezd fokhagyma

2 dl kefír

2 dkg margarin

1 db tojás

3 dkg reszelt sajt

só, bors, kakukkfű



Elkészítés:


A vékony szeletekre vágott burgonyát egy kiolajozott tálba rakjuk. Cukkini karikákkal befedjük, megsózzuk, rászórjuk a reszelt sajt felét, és egy kevés kakukkfüvet. Erre a maradék burgonyát rétegezzük. A tojást, a kefírt, a kinyomott fokhagymát, a sót összekeverjük, és a tetejére locsoljuk. Végül a maradék reszelt sajtot ráhintjük és sütőben megsütjük.



Egy adag:

Energia: 282 kcal

Szénhidrát: 39g

most ollóztam egy naplóból

2010. aug. 11. 12:28
köszi a tippeket, de pont az lenne a lényeg, hogy csak betoljam a sütőbe.. szóval nem szeretnék a főzőlap mellett álldigálni ilyen melegben :D
7. sipumsipum (válaszként erre: 3. - Kevian)
2010. aug. 11. 12:27

:D :D


nanááá


de most nem szeretnék húsra költeni ;)

2010. aug. 11. 12:27
Rántott cukkini rizssalátával :)
2010. aug. 11. 12:27
lehet tökfőzeléket is csinálni belőle, mivel a cukkini is egy tökféle. Rántani is lehet, illetve rakott cukkini is jó lehet sok-sok sajttal. Nagyon finom.
2010. aug. 11. 12:25
Rántott cukkini.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook