Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 30 napos fogyókúra fehérjeturmixszal az életmódváltásért fórum

30 napos fogyókúra fehérjeturmixszal az életmódváltásért (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
131. valtozok (válaszként erre: 129. - Túrógombócka)
2015. aug. 9. 10:01
á, nem 1 doboz 7ezer, de DM-kedvezménnyel csak 5500, és 15 étkezés van egy dobozban.
130. túrógombócka (válaszként erre: 129. - Túrógombócka)
2015. aug. 9. 09:54
kíváncsiságból kiszámoltam, kb mennyibe kerül 2 heti fehérje-adagom. hús, sajt, joghurt, sonkaféle. 6-7000 Ft.
129. túrógombócka (válaszként erre: 128. - Valtozok)
2015. aug. 9. 09:51

lehet, h rosszat néztem, 2 hetes adagot láttam 25 E-ért.

ez sztem rengeteg, hisz nincs benne gyümölcs, zöldség, kenyér, semmi :(

128. valtozok (válaszként erre: 127. - Túrógombócka)
2015. aug. 9. 09:48
Kiszámoltam, 1 adagja 500 ft, ebben benne van már a tej ára is, szerintem ez nem vészes, főleg ebédnek nem az
2015. aug. 9. 09:14
kíváncsiságból megnéztem, mennyibe kerül ez a turmix. ennyi pénzből bőven lehet normális ételt venni.
2015. aug. 9. 09:02
Ez az utolsó napom a csak-turmixozással, már ma előkészítem a holnapi ebédemet (diétás túrógombóc lesz, előételnek meg balzsamecetes-joghurtos zöldsaláta, a 600 kalóriába beleszámítanak még a kávéim is, amit ugyan édesítővel, de tejjel iszok. A 2 nap turmixozással lement csaknem 3 kg, 82.5-ről 79.8 kg lettem. Ez salakanyag meg víz nagyrészt, de akkor is sokkal jobb érzés 3 kg-val könnyebbnek lenni...
125. valtozok (válaszként erre: 123. - Kisj)
2015. aug. 9. 08:59
igen, köszi, ezt fogom próbálgatni... anyukaként szívás fogyózni, mikor a túró rudit tördeled közben a gyereked szájába:) De ha ez megy, igazán mennie kell a többi önfegyelemnek is, legalább ez vigasztal:)
124. 388b941089 (válaszként erre: 112. - Valtozok)
2015. aug. 8. 17:25

Csak kapalozol ketsegbeesetten, elarulom, nem fogsz lefogyni.

Sok sikert! :P

123. kisj
2015. aug. 8. 16:09

Mondok egy példát:

rántott hús, krumplipürével, savanyúsággal


a te kis részecskédet nem rántod, hanem párolod és salátát eszel mellé

122. kisj (válaszként erre: 121. - Valtozok)
2015. aug. 8. 16:07
Így nehezebb dolgod van, de meg kell majd tanulnod úgy főzni a családnak, hogy a közös kajából lecsippented úgy a részedet, hogy az fogyókúrás maradjon.
121. valtozok (válaszként erre: 117. - Kisj)
2015. aug. 8. 16:03
Hát igen, bár lenne erre több időm... de hát nincs, 3 kicsi gyerek, mellette munka, háztartás, sokszor még este 10kor is mosok vagy főzök. Nekem egyelőre bejön a turmix, igaz, még csak 2. napja, de nekem kifejezetten finom... a déli adagot lefagyasztottam, így olyan volt, mint egy jégkrém. Persze, lehet, hogy megunom majd, de végül is 2 hétig kell csak napi 2-szer inni, utána már csak vacsira.
120. valtozok (válaszként erre: 115. - Marlenka70)
2015. aug. 8. 16:01
Igen, nekem is az a lényeg, hogy kialakuljon végre egy normál étrendem. Nem is tudom, utoljára mikor étkeztem napi 2-nél többször... Egyelőre kocogok, kicsit súlyzózok, próbálgatom a jógát, de még messze nincs meg a napi 30 perc mozgás, ez is cél, hogy ezt elérjem.
119. Kangaroo Island (válaszként erre: 116. - Marlenka70)
2015. aug. 8. 15:53
jaaaaa, az más
118. kisj (válaszként erre: 117. - Kisj)
2015. aug. 8. 15:52

Őszintén szólva ezt egy dietetikus tanácsolta a férjemnek. (én csak követtem, hogy ne kelljen már annyifelé főznöm)

Megadta a napi 5x-i étkezésekhez a ch és a kalória mértékét.

És ez nem csak a cukorbetegeknek jó, hanem mindenkinek.

5x eszel, sosem vagy farkaséhes, tehát nem is törhetnek rád falási rohamok.

Ráadásul te döntöd el a menüt.

117. kisj (válaszként erre: 97. - Valtozok)
2015. aug. 8. 15:42

1 nap semmi!

Ittam én is, de néhány nap után azt mondtam, hogy bármilyen más ízt szívesebben éreznék, mint a turmixét. Ja és rágnék, nem hörpölgetnék.

Abba is hagytam, legfeljebb vacsora helyet ittam néha.

Nekem eddig csak a kalóriaszámolás vált be, de nem a virtuális, hanem a mezei papír, ceruza, mérleg.

Ha főztem valamit, az összes hozzávalót lemértem, kiszámoltam, szétadagoltam, stb.

Heti kajatervet csináltam. Nagyon sokáig ez ment, mert a férjem cukros lett és sokáig jófiú volt és betartott mindent.

Fogytunk is rendesen.

116. marlenka70 (válaszként erre: 114. - Kangaroo Island)
2015. aug. 8. 15:38
A 600kcal csak az ebédje. A reggeli+vacsora turmix összesen még 500.
115. marlenka70 (válaszként erre: 113. - Valtozok)
2015. aug. 8. 15:37
Jelentős tulsúllyal rendelkezem, és hát azt sem a szél hordta össze :-) Kordában kell tartanom az étkezési zavarokat. És miután a mindennapi életemet is negatívan befolyásolja a súly felesleg és a társbetegségek, le kell fogynom! Nekem már nem a módszer a lényeg hanem a cél és a megtartása. Mert hiába minden diéta, ha amikor már könnyebben megy a mozgás akkor nem válik a mindennapok részévé hamar visszacsúsznak a leadott kilók. Mit fogsz mozogni?
114. Kangaroo Island (válaszként erre: 113. - Valtozok)
2015. aug. 8. 15:27
én 800 kcal-t viszek be egy nap, de az is nagyon kevés, hát akkor 600, én "határidőre fogyok", azért ennyi a kcal, ha nem lenne a határidő, akkor 1000-1200 körül tartanám.
113. valtozok (válaszként erre: 111. - Marlenka70)
2015. aug. 8. 15:23
Remélem, hogy tudom tartani, vezetem majd kalóriabázison, kimérek mindent és 600 kcal felé tilos mennem, ezt be kell tökélnem. Nekem így egyszerűbb, mert csak 1 étkezést kell kezdetben megszervezni, betartani. 2 hét gyakorlat után meg remélem, hogy a reggeli kiváltása már könnyebben fog menni. Neked milyen étkezési szokásokat kell megváltoztatnod?
112. valtozok (válaszként erre: 110. - 388b941089)
2015. aug. 8. 15:21
Nem kértem asszisztenciát. Neked egyébként az összes hsz-ed az volt, hogy gúnyosan jó étvágyat kívántál az ebédhez, tehát nem tudom, miről beszélsz, miféle öregmotoros-jótanácsadásról. Mert itt ilyen nincs, egyedül a zöld turmix javaslatot meg az előreporciózást lehet érdemi tanácsnak tekinteni, és azt se te adtad, te csak idejöttél egyet beszólni, oszt kész.
111. marlenka70 (válaszként erre: 59. - Valtozok)
2015. aug. 8. 14:10
És az ebédnél tudod tartani a megszorításokat? Még nehezebb így mert ebéd gyanánt csak még egy kis ezt vagy azt bekapsz és akkor hiába iszogatod reggel-este a fehérjét. Minden esetre sok sikert kívánok a célod eléréséhez! Egyébként nekem is van itthon egy dobozzal amikor nincs időm, vagy nem kivánok semmit akkor kiváltok egy étkezést vele. Igyekszem a helyes útra terelni az étkezési szokásaimat, és szerintem nagyobb út áll előttem az étkezés terén.
110. 388b941089 (válaszként erre: 105. - Valtozok)
2015. aug. 8. 13:00
Azok, akik letettek már valami életmódváltás tekintetében az asztalra, nem fognak itt neked (illetve senkinek) asszisztálni a hülyeséghez.
109. valtozok (válaszként erre: 108. - Globus)
2015. aug. 8. 12:31
Persze, hogy nem lehet turmixokon élni, ez a diéta sem arról szól. Nekem épp elég lesz először a normál ebédagadot belőni, könnyíti, hogy a többi étkezéssel nincs gond, turmix és kész. CH-t fogok bevinni a diéta alatt is, hiszen két hétig csak reggeli+vacsi a turmix, ebédre eszek rendesen, Ch-t is, teljes értékűt persze. Nálam a végcél az az életmódváltás, amit ti a kezdeteknél kértek számon - nekem az nem kezdet, hanem cél.
108. globus
2015. aug. 8. 12:24

Nem vitás, hogy addig működhet a turmix diéta, amíg ellen tudsz állni egyéb ételeknek. De nem élhetsz örökké fehérjeturmixon, mihelyst véget ér a program, az utána bevitt minimális CH azonnal pluszként fog rád ugrani.

Egyszerűbb lenne egy normál étkezést mennyiségileg lecsökkenteni, benne lévő alapanyagokból egészségesebbeket használni (zöldség, teljes kiőrlésűek, rostok, gyümölcs, baromfihús), napi mozgást picit megemelni, slussz. Ez hosszú távon is tartható, élhető változtatás.

Megcélzott diétád egyenes út néhány többlet kg begyűjtéséhez, pár hónap múlva realizálódik.

107. valtozok (válaszként erre: 106. - Kangaroo Island)
2015. aug. 8. 12:16
azért nem küldött, mert már egy éve járok:) Nekem tartható ez a diéta, ez a lényeg, nem is keresek mást, én ezt jó ugródeszkának érzem ahhoz, hogy ki tudjak alakítani egy normál, mi több, diétás életmódot. Hiába is magyaráznám ezt nektek, nem értitek, mi olyan nehéz abban, hogy normál adagot egyél normál időben. Nekem nehéz, és a turmixozás megkönnyíti, ha még fogyok is tőle valamennyit, csak hab a tortán. Nyilván nem az az életmódcélom, hogy turmixokon éljek, ez ugródeszka, ennyi.
2015. aug. 8. 12:04

hát a dietetikusodnál lehet hogy többet tudunk. csak azért nem küldött el pszichológushoz, 1- vagy köze van a turmixgyártó céghez

2- vagy nem akarta, hogy a pszichológusnál költsd a pénzt az ő rendelése helyett


nem egy ember mondja itt, hogy ez nem normális diéta, étkezési szokás módosítás. egy vélemény nem vélemény, kérd ki más dietetikus tanácsát is szerintem. nekem 6 nőgyógyász 6 véleményt mondott, a 7.tudta a tutit. Ennyi...

2015. aug. 8. 11:46
úgy tudjátok osztani az észt... mintha minden ember ugyanolyan lenne. Igen, nem normális az ételekhez való viszonyom, ezt aláírom, de épp ezzel a progival akarok változtani rajta, és bocsánat, ha nekem nem megy úgy, hogy tegnap még evészavaros voltam, ma meg már beosztom szépen az adagokat meg az étkezési időket. Aki ezt nem érti meg, az nyugodtan hőzöngjön itt, én csak fogyis társat vártam, akármilyen módszerrel, ennyi, ha nem lesz, nem lesz. A vélemények meg jöhetnek, ami értelmes, megfontolom, a többi meg max. csak annyiban zavar, hogy rossz látni ennyi rosszindulatot az emberekben, de ezt meg már ismerem.
104. Kangaroo Island (válaszként erre: 103. - Túrógombócka)
2015. aug. 8. 11:07

és hogyan.

mert pl. aki gyorsan zabál az többet eszik, mint aki minden falatot megrág. Van a jógának egy olyan evési módszere, ami minden falatot elemez, milyen íze van, milyen az állaga, stb...tudod milyen hamar elmúlik az éhséged ilyen evéssel? :) csak legyen türelmed hozzá

2015. aug. 8. 11:04
sztem az a fő gond, h sokan az evést úgy kezelik, mint valami ős ellenséget. ki kell iktatni porokkal, turmixokkal, stb. pedig ez nagyon téves gondolkodás. az evés jó és élvezetes, csak nem mindegy, h mit és főleg mennyit.
102. 388b941089 (válaszként erre: 99. - Valtozok)
2015. aug. 8. 10:50
Jó étvágyat hozzá :D :D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook