Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Három nővér... fórum

Három nővér... (beszélgetős fórum)


1 2
17. Scherlock (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. jún. 24. 08:22

Igen, azoknak.


Ha meg már az se megy, azért találták ki az Otthonokat.


Lehet szívtelen, de azt sem tartom minden esetben jó megoldásnak, hogy muszájból csinálják, aztán 10-15 év agybaj napi szinten, mert más generációk más életvitelét összeegyeztetni igencsak megterhelő olykor.


Az ápolási meg éhen halni is kevés. :/

16. globus (válaszként erre: 12. - Scherlock)
2022. jún. 24. 08:10

Amikor anyu beteg lett, megpróbáltam igénybe venni az ápolási díjat. Értd: felmondtam volna a munkahelyem. Erre nekik nincs pénzük, de van egy gondozónő, aki naponta 1x benéz. Hát ezzel ki vagyunk segítve egy daganatos betegnél... sajnos az önkoris segítség csak azoknak jó, akik részben önellátók.

Igaz, jelen esetben megfelelő lehet.

2022. jún. 24. 08:09

Soha nem értettem az ilyen testvéri+szülői kapcsolatot.

Teher a szülőnek segíteni, ha a másik kettő nem teszi?

Ez valami verseny? Mindenkinek egyformán oda kell tennie magát?


Mi úgy lettünk nevelve, hogy mindenki annyit tesz bele valamibe és azt teszi bele, amire képes.


Nálunk az öröklés sem ettől függött. Lemondtunk annak a testvérünknek a javára, akinek épp szüksége volt rá, és nem azzal foglalkoztunk, hogy az illető tett e bele eleget.


Tehát, mi is hárman vagyunk testvérek. Amikor a szüleink meghaltak, akkor a biztosítási pénzt háromfelé osztottuk, a lakás pedig a bátyánké lett, mert neki nem volt saját lakása, így neki volt rá szüksége.


Bár a mi szüleink fiatalon haltak meg és nem kellett egyiket sem ápolni/támogatni, de soha senki nem azt leste, hogy a másik kettő meglátogatja e őket elég gyakran, vigyáznak e annyit az én gyerekemre, mint a másik kettőjére, stb.


A helyetekben, én boldog lennék, ha az ennyi idős szüleimet támogathatnám. Nem szeretnék jósolni és a tutit sem tudom, de a koruk miatt már bármikor bekövetkezhet a haláluk, fontos most ezen civakodni?

14. Scherlock (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. jún. 24. 08:03

Ugyan már.


Bármi, amit szeretetből teszek, nem teher.


Úgy látom, igenis teher ez.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Scherlock)
2022. jún. 24. 08:00

Szerintem itt nem arról van szó, hogy nem akarja csinálni! Arról, hogy esetenként jó lenne, ha valaki leváltaná őket, hogy ők maguk is ki tudják engedni a gőzt.

Ez nem elsősorban a kötelességről szól, hanem a szülők iránt érzett gondoskodásról, az odafigyelésről, a segítésről, a szeretetről szól!

2022. jún. 24. 07:54

Jó reggelt!


Nem is értem, mi a gond.


Ha neked teher, ne csináld. Sehova nem kellenek mártírok.


Egyébként minden településen működik házigondozói szolgálat, és ők ezt csinálják.

Segítenek. Bevásárolnak, fát hordanak be, receptet iratnak, ki is váltják, fürdetnek is.


Ezt csak kérni kell.


Mindenre van megoldás, ha akarja az ember.



A másik: miért akarod elvárni, hogy a tesvéreid is olyanok legyenek, mint te?


Ők nem mennek, nem segítenek, és az is rendben van.


Mindenki éli az életét.


Senkitől nem kell elvárni semmit.


Ha meg az a bajod, hogy ők is annyit örökölnek, mint te, beszéld meg az egész családdal.



Neked sem kell segíteni, ha nem akarod.

11. SipiAngi (válaszként erre: 1. - BoriBorixy)
2022. jún. 24. 07:36
Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - BoriBorixy)
2022. jún. 24. 07:05

Az anyagi támogatás a távol élő testvér részéről alapjaiban a ti problémátokat nem oldja meg. Attól még nem lesz kevesebb teher rajtatok, és nem lesz több időtök pihenésre, önmagatokra, a saját életetekre.

De: ha a munkahelyi szabadságuk idején akár csak egy hetet is itt töltenének a szülőknél, és arra az időre ti tudnátok ilyen tekintetben "szabira menni". Vagy éppen 1-2 hosszú hétvégés ünnepeken váltanának fel titeket, akkor jogosan állnának majd sorba ők is a hagyatéki tárgyaláson. Mert ugye arra majd el tudnak jönni?

Ezt így, ilyen összefüggésben meg lehetne nekik említeni!!!


A helyben lakó testvérrel pedig összefogni, és egymás között beosztani, legyen benne egy rendszer, pl. heti váltással, hogy nektek is legyen pihenő időtök ilyen vonatkozásban.

Az indok ugyanaz, mint a távol élő testvérrel kapcsolatban.


Nálunk ugyanez ment. Egyik testvér távol élt, a másik helyben, de jó ha kéthetente beugrott 10-15 percre... Több mint 5 éven át munka és saját háztartás mellett napi rendszerességgel figyeltem oda édesanyámra. Egyedül a párom segített, a napi bevásárlást elintézte. :))

De a hagyatékira mindkettő tudott időt szakítani. Ha akkor teszem nekik szóvá, hogy a korábbi években miért nem tudtak időt szakítani, úgy éreztem, szemétség lett volna tőlem.

Hát most szólj nekik! Most szeressék a szülőket, amíg ők örülni tudnak a jelenlétüknek, a segítségüknek, az odafigyelésüknek! A sírjukra rakott koszorúkat ők már nem fogják látni!!!

9. birebora (válaszként erre: 1. - BoriBorixy)
2022. jún. 24. 06:13
Ez nehéz kérdés. De igazad van. Minden tesó vegye ki a részét.
8. Soufflet (válaszként erre: 4. - BoriBorixy)
2022. jún. 24. 00:29
En a tavolbol mondjuk bevallalnam, hogy a bevasarlast megoldom online (ha van elerheto kiszallitas). Gondolom, ugysem a par naponta vasarolt par zsomlevel, friss tejjel van a gond ugysem, hanem a nagybevasarlassal, mikor cipekrdni kellene. Igy a masik tesoknak kevesebb tennivalo jutna, es ha mar az idombol kevesebbet tudok aldozni, legalabb anyagilag segitenem a szuloket, ahogy Enissa emlitette.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2022. jún. 23. 22:18
Én nem a bizalomban hiszek, hanem nem szeretnék, ha megsértődne valamelyik gyerekük.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 23. 22:13
Kevés az a szülő szerintem, aki elrendezi a dolgokat előre. Bíznak a gyerekeikben, azt hiszik, hogy jól fognak dönteni. Sajnos, ritka az, amikor az örökségnél egyetértés van.
2022. jún. 23. 22:06

Más ötletem nincs, mint üljetek le hárman és beszéljétek meg, hogy ki és mikor megy a szülőkhöz.

Aki nem tud, az meg váltsa meg pénzben, vagy küldjön maga helyett valakit, esetleg mondjon le az öröksége bizonyos részéről.

Legrövidebb út az egyenes. Valaki meg fog sértődni biztos, de ez van.

A szülők már tudják, hogy kifelé lépdelnek az életből, gondolom egyik gyereküket sem akarják megbántani, hogy ne a rosszra emlékezzenek, ha elmennek.

Az lenne a legjobb, ha még életükben a szülők elrendeznék ezeket, de van akinek ehhez nincs bátorsága.

Legyen neked bátorságod, hogy ezt mond a testvéreid szemébe, hogy nem fair, hogy ti ugorjatok mindig, ha baj van.

4. BoriBorixy (válaszként erre: 2. - Levarosbukta)
2022. jún. 23. 21:40
Igen, gondoltam erre a lehetőségre is ,csak furdal a lelkiismeret. Az itteni nővérem, szinte kívánja magát a forgalomból, a messzi, ö meg érthető, hogy nem is tud ugrani. Azért köszönöm a választ.
2022. jún. 23. 21:31
A férjemék is hárman vannak, szerencsére közel mindenki az anyukához. Náluk is vannak "problémák", kb. hasonló. Az anyuka szinte egyénileg ossza be, hogy ki, mit segít neki. Mivel mindenki külön egyéniség, különböző problémákkal, két testvér többet van nála, mint a férjem. Van is ebből probléma. Ketten úgy rendezkednek a ház körül, mintha az övék lenne (bár véleményt kérnek a férjemtől is), szerintünk sok felesleges dologgal. Ebből van a probléma, mert a férjem nincs ott, hogy segítsen. Elvárnák, hogy 2 naponta menjen oda a férjem, holott az anyósom ezt nem igényelné (legalábbis ezt mondja). Természetesen ha szükséges, bevásárolunk neki, elvisszük orvoshoz, ide-oda. A testvérek ezt keveslik. Persze, minden család különböző, így nehéz egy kalap alá venni a történetet.
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - BoriBorixy)
2022. jún. 23. 21:19
Mi lenne ha legközelebb amikor anyukád riaszt azt mondanád, hogy drága mamikám most tényleg nem tudunk menni légyszi szólj a másik lányodnak. Köszi szépen! Ha nem szól a másik nővérednek akkor maguk is megtudták oldani a dolgot. Ebből indulj ki. Nehéz lesz megállni hogy ne fuss oda hozzájuk első szóra, de muszáj lesz.
2022. jún. 23. 20:40
Üdvözlök mindenkit, elsősorban azokat keresem, akiknek idős szülei vannak. Kérnék tanácsot, véleményt.Két nővérem van,én 48 leszek.Anyuka 80 éves, apuka 90.Szellemileg, fizikailag aktívak.Velük én laktam a koromnál fogva ,legtovább,férjhez mentem, van egy felnőtt lányom, nem velünk él.Egy községben lakunk a szülőkkel, van egy nővérem is,aki itt lakik,helybe. Az idősebb 30 km,lakik.Hetente 2x,3x megyünk mamaékhoz, hol receptet íratni,nekik, bevásárlás,fát behordani, ami van. Az itteni nővérem 2-3 hetente jár hozzájuk, a másik 3 havonta. Mivel mi, a férjemmel, "megyünk". Persze hogy megyünk, más nem megy.A pandámiakor, nehezített dolgok, idő korlátos bevásárlás, gyógyszereket 3 helyen tudtuk beszerezni, stb. Anyukának mondtam, kéne egy kis segítség, van 2 nővérem, ök is segíthetnének ezt, azt. Tiltakozott, hogy ne zavarja ezzel a tesókat.Kérdezem, mit tegyek, szívesen segítek a szüleimnek, de néha sok, mi is dolgozunk, főzök, mosok,stb. Miért csak én vagyok ,úgymond riasztva, a 2 növéremmel beszéltem, egyik felsem veszi a telefont, a másik 30 km lakik. Ötlet ??? Köszönöm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook