Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos kislány táplálása fórum

3 hónapos kislány táplálása (beszélgetős fórum)


2012. jan. 20. 11:08

Kedves Hoxás szoptatós anyukák!

3 hónapos koruk körul a szopizós babáknál mennyiségi megnövekedés tapasztalható....magyarul...kb 25-50%-kal is több anyatejre van szükségük... Nem kell aggódni...az anyatej termelésnek útól kell érnie a baba igényeit. Ezért átmenetileg lehetnek a babák pár napig sírósabbak, ingerlékenyebbek...gyakrabban kell őket mellre tenni... Az igény szerinti szoptatás megoldja a problémát...Nem kell rögtön a gyerekorvoshoz rohanni tápszerért... Remélem tudtam segíteni.... Még annyit szeretnék "szakemberként" tanácsolni nektek, hogy a tejelválasztást segítő teákkal vigyázzatok...mert ha túl sokat isztok belőle a visszájára fordulhat a dolog a "csalán" miatt... Akit érdekel priviben szívesen adok további tanácsokat... esetleg a hozzátáplálás ügyében is...

19. Smuci76 (válaszként erre: 11. - Ezti)
2012. jan. 15. 15:00
Egy barátnőm a nagyobbik gyerkőcnek (3 éves) is megengedte, hogy újra szopizzon, így fejést megoldotta és ráadásul így nem érezte a nagyobbik, hogy hátrányban lenne. Sokszor egyszerre szopizott a kicsivel és közben simizték egymást, nagyon cukik voltak. És nagyon jó tesók lettek, nem volt semmi féltékenykedés.
18. Ezti (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2012. jan. 11. 22:10

Kedves Enissa!


Én egy percig sem mondtam, hogy nem vagyok szerencsés, azért köszönöm a sztorit!


Főként köszönöm nektek Hoxás Mamik, akik segítő szándékkal és építő ötlettel szóltatok hozzá a topichoz:)


Délutántól megittam 2L ávizet és 2 bögre szopi-teát és lám, jól be is falt a kiscsaj:)


Köszi mindenkinek és csupa jót!

2012. jan. 11. 17:34
Csatlakozom azok véleményéhez, akik azt mondják nem kell éjszaka fejni.
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Ezti)
2012. jan. 11. 17:31
Figyelj, én csak akkor fejtem, ha úgy éreztem, hogy nagyon feszít a tej, ez kb. szülés után 6-8 héttel abba is maradt. Igény szerint szoptattam, a gyerek mindig annyit szopott, amennyi kellett neki és annyi is termelődött. Szerintem nem kell fejned éjszaka, ha felkel és kéri, akkor szoptasd meg, és máskor is mindig, amikor kéri. Nekem 3-4 hónapos volt, amikor már mindkettőből kért egy etetéskor, mindig abból kapott először, amiből az előző alkalommal másodszor. Jó ötlet a több folyadék esete felé, és a laktoherb teát én is ajánlom.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Ezti)
2012. jan. 11. 17:30

Hogy érezd milyen szerencsés vagy :DDD


Adott egy külföldön élő anyuka, akinek van iskolás és otthon lévő gyermeke,(segítség nincs) ő egyetemi hallgató és a sors ikrekkel ajándékozta meg őket.


Az ikrek felváltva alszanak, véletlenül sem egyszerre. Mindkettő szoptatva van, éjjel 3-4x és ezt szorozd be kettővel.


Ugye nem is olyan rossz a helyzeted? :DDD

2012. jan. 11. 16:21

Az én lánykám 10 hónapos és éjjel kétszer eszik!

Na és ? Neki így jó! 100-120 ml tápszernél nem hajlandó többet enni egyszerre! Többet is kipróbáltunk nem vált be!Sokat szenvedtem mire elfogadtam! Már rég aludtam 3-4 óránál többet egyfolytában! De egészséges ez a lényeg! Anyukám 54 éves és minden éjjel eszik! Nem bírná ki reggelig azt mondja, pedig nem beteg!

Valaki azt mondta viccesen, majd 18 évesen át fogja aludni az éjszakát!

Kitartás ne erőltesd!

13. Hné80
2012. jan. 11. 16:05
Aventesre cserélni, nálunk is csak azzal fogadta el!
2012. jan. 11. 15:52
Én is a sima tápszert javaslom, a HA tápszer keserű. Tudom ajánlani az Avent cumit, nálunk nagyon bevált.
11. Ezti
2012. jan. 11. 15:48

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom gyakrabban mellre tenni, csak hát éjszaka is kellene fejnem akkor gyakrabban nem?

A gond az, hogy másik gyerekem is van kicsi, és ha sosem alszom, csak fejek, nappal meg szoptatok, akkor szegénykémmel mi legyen?

2012. jan. 11. 15:24

Ha jól fejlődik nem kell tápszer. Estére, ahogy írja egy előttem szóló, laktatóbb, zsírosabb, kevesebb a tej. Kicsit segít, ha odafigyelsz arra, hogy délután többet igyál (főleg vizet).

És attól, hogy 2 hónaposan átaludta az éjszakát, nem szabad arra következtetni, hogy akkor át kell aludja akkor most is.

ahogy fejlődik, tanul, az új dolgokat éjszaka dolgozza fel, és ez bizony nyugtalanná teheti a picit, és csak a cici nyugtatja meg, még akkor is, ha igazából nem éhes. De egy 3 hónapos picitől az 1-2 (akár több) éjszakai cicizés teljesen normális. Én nem adnék tápszert semmiképpen sem, ha jól fejlődik, mert a baba ellustulhat, és az vezethet a tej elapadásához is. 3 hónaposan amúgy is van egy növekedési ugrás, amit úgy tudsz áthidalni, hogy gyakrabban szoptatsz, ill. akkor, ha látod, hogy éhes a pici.

2012. jan. 11. 15:23

Nekem is 3 hónapos a babám most, és teljesen egyet kell hogy értsek Panna33-mal. Tedd sűrűn mellre akkor is, ha úgy érzed, hogy teljesen üres a melled, szopás közben fog termelődni tej, ill. mindenképpen szedjél valami tej szaporító tablettát pl. Mothermilket, vagy igyál teát pl. laktoherbet, de ezen kívül is sok minden van még.

Szerintem azért ébred fel éjszaka mert éhes, nincs tele a pocija. De a mellre tevést ne add fel semmiképpen. Sok sikert

2012. jan. 11. 15:21
Szia. Ajánlom neked a BABYLOVE-OS BIO 1 tápszert, nagyon hasonlit a anyatejhez ! Árilag se drága !
2012. jan. 11. 15:14
próbáld meg sűrűbben mellre tenni délután, hiába kevesebb a tej. attól fog termelődni, hogy szoptatsz, attól nem, ha pótlást adsz.
6. MsFlower (válaszként erre: 2. - Ezti)
2012. jan. 11. 15:10

Ne HA tápszert adj neki, mert azt biztos nem fogja meginni 3 hónap tejcsi után.

Próbáld a sima egye tápszereket. Ízre szerintem a Milumil 1-es a legjobb.

2012. jan. 11. 15:10

Szia!

Esetleg próbáljátok ki az Avent cumit, az teljesen másmilyen és sok baba csak azt fogadja el. A NUK meg a MAM elég hasonló. A másik: Próbáljatok ki esetleg nem HA tápit, a HA-nak nálunk sem volt nagy sikere. Nálunk a DM-es Babylove tápszer lett a nagy kedvenc.

2012. jan. 11. 15:09

Este mindíg kevesebb a tej, viszont zsírosabb, laktatóbb.

Próbáld meg többször cicire tenni délután!

2012. jan. 11. 15:08
3 hónaposan van egy fejlődési ugrás, várj egy hetet, hátha rendeződnek a dolgok.
2. Ezti
2012. jan. 11. 15:07

Elnézést, véletlenül entert nyomtam:)


Szóval 3 hónapos kislányom van és estére nagyon kevés a tejem. Viszont a tápszert nem hajlandó meginni, már 2 fajta HA tápit (Beba, Milupa) próbáltunk.

2 fajta cumisüveget is, (MAM, Nuk) egyikkel sem haladunk.

Éjszaka felületesen tud csak aludni, hajnalban megint kel, pedig már több mint 1 hónapja átaludta az éjszakákat. (este9-től reggel 8-9-ig)


Mit tehetnék szerintetek?

1. Ezti
2012. jan. 11. 15:04
3 hónapos kislány

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook