Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt? fórum

3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt?

1 2
25. bettike2007 (válaszként erre: 24. - Szilvamama)
2010. júl. 14. 15:51
itt meg sem említették hogy van ilyen,egyetlen egy ismerősömnek nem csináltak ilyet pedig most velem egy időben vagy 6an szültek.
2010. júl. 14. 15:50
Akkor ez a Uh-os dolog is érdekes ... Bár már mindegy is, így 3,5 évesen :)
2010. júl. 14. 15:49
na én inkább nem olvasok ilyeneket,mert nem volt eddig sem semmi és nem akarok feleslegesen aggódni,1hónap múlva oltás.
22. nedi
2010. júl. 14. 15:27
A mi kislányunk akkor még nem kapott ilyen oltást,de a 3hós oltás után nem akart szűnni a láza sőt egyre emelkedett,az akkori gyerekorvosunk szerint(azóta természetesen váltottunk)a kislány mosolyog,jó a súlyfejlődése úgyhogy gond nem lehet,az oltás után pedig szerinte 1 hétig is lázas lehet.A végén már 39 feletti láza volt én megint levittem hozzá és hála a jó Istenkének ő nem volt valamiért helyettesítették(azóta ő a dokink) azonnal beküldött minket a kórházba.Vesemedence gyull. diagnosztizáltak 97-es sülyedéssel.Valamennyire kikezelték.Hát ott sem sikerült az elsőre a jó dokit kifognunk,de én tovább kerestem(volt doki aki azt mondta,akár 1 évig is eheti a gyerek az antibiotikumot,na én ezt nem hagytam annyiban)végül a 4.-ik orvos tudta mit csinál(a füll-orr-gég. ajánlotta,mert persze egy makacs fülgyuszit is beszedet a gyerek.)Na ami az előzőleg a többinek nem ment azt ő két hét alatt helyre tette.Mindenesetre a 3 hós oltás nekünk is emlékezetes volt.
21. Anuk76
2010. júl. 14. 15:13

Nekem kislányom van.


A kötelezővel egy időben kapta a prevanart 2009 őszén, otthon rögtön hideg vizes borogatás a combikákra. 2 napig kötöztem, de szerencsére semmi baja nem volt.


A 15 hónapos ismétléstől kicsit tartok, mert a kötelező is elég húzós egyedül is.


Nekünk volt 6 hetesen koponya, és hasi UH akkor a csípőcsontokat stb végignézett a doki. Kontrollon voltunk 6 hónaposan mert ciszta volt a petefészkében, de szerencsére felszívódott.


NEKTEK jó egészséget!

20. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Szilvamama)
2010. júl. 14. 14:53
Nekünk is csipő Uh volt.Ahova jártam terhes gondozásra ott csináltak piri pénzért a babának, hasi, csipő, és koponya Uh-t
19. Anyako
2010. júl. 14. 14:49
Mi is 2oltást kaptunk egyszerre 2x,de nálunk nem volt semmi gond.Bár nekünk a nővérke rögtön hideg vizes borogatást tett rá.Viszont nemrég hallottam olyanról,hogy kislány honaljában találtak csomót,minta vétel után kiderült hogy oda gyült össze az oltás.Azt neki onnan kiveszik.
2010. júl. 14. 13:28

Örülök,hogy túl vagytok ezen a nehéz időszakon! Azért áttudom érezni a helyzeted,hogy meglehettél rémülve.

Jó egészséget kívánok a Gyerkőcnek.

2010. júl. 14. 13:26

Akkor egy picit tegyük tisztába a dolgokat:

Az oltások legyengített vagy elölt kórokozókat tartalmaznak, ezzel stimulálva a szervezetet a védekezésre, hogyha esetlegesen az igazi kórokozóval találkozik, tudja már, mit is kell tenni.

Az oltásokat nem az orvosok döntik el, hogyan, miképp adják be, hanem van egy oltási rend, amit az ÁNTSZ ad ki, ami szerint oltani kell a kötelező és a nem kötelező oltásokat. (az utóbbi alól jópár kivételt képez, de a PErvenár, a Varilix bele tartozik)

Az utolsó ajánlás szerint Prevenár a 2, 3 és 15 hónapos védőoltással kerül beadásra.


Mindenesetre sajnálom, ami a ksifiaddal történt, de örülni kell, hogy végül jól végződött.

HA nem adatod be, és esetleg pont egy olyan betegsége lesz, amitől ez megvédi, akkor rosszabb lett volna.


Annyit tudok még, hogy a Prevenárból 1 éves kor után elég egy oltás, csak azért ajánlák az orvosok megszületés után, mert félő, hogy megvonják a támogatást, ami azért elég nagy kiadás az egyes családok számár.

Jó egészséget kívánok NEktek

2010. júl. 14. 13:09

A lányom is megkapta a prevenart 2x nem volt semmi szerencsére,2őt egyzszerre,legközelebb 1évesen lesz oltás az agyhártya elleni.

Csípő uh-ról én sem hallottam.

Sajnálom hogy ez történt:-(

15. bettike2007 (válaszként erre: 13. - Scorpiolady)
2010. júl. 14. 13:07
a rota orális megelőző,nem oltás..
2010. júl. 14. 13:05

Mi 2 és 4 hónapos korban kaptuk egyszerre a kötelezőt és a Prevenart, szerencsére nálunk hőemelkedés sem volt.


Sajnálom, amin keresztülmentetek! Át tudom érezni!

Nálunk is volt egy igen kellemetlen probléma, és kisfiamat 2 hónapos korában minden héten sebészetre kellett vinni. Majd megszakadt a szívünk, 4 hétig jártunk a gyereksebészhez, aki szerencsére egy csupa szív ember volt és szerencsére meggyógyult a kisfiam.


Jó egészséget Nektek!

2010. júl. 14. 12:42
Én mindkét fiamnak beadattam a prevenart, a kisebbik fiamnak az első adagot a kéthós védőoltással adták be, sőt még megkapta a rota oltást is, így egyszerre három oltást kapott, de még hőemelkedése sem volt.
12. c0a3449bb0 (válaszként erre: 11. - C0a3449bb0)
2010. júl. 14. 12:09
Akarom mondani egynél többet egyszerre nem kapott, egy hetet mindig vártak a következővel...
11. c0a3449bb0 (válaszként erre: 8. - Homern)
2010. júl. 14. 12:08
Nekünk is külön adták be, kettőnél többet sosem kapott egyszerre...
10. bebe82
2010. júl. 14. 11:46
Az én kislányomnak a h1n1 elleni oltástól lett gégegyulladása, elég kemény. Utólag már tudom, hogy hülyeség volt beadatni Neki. Mi a karácsonyt töltöttük a kórházban :((
2010. júl. 14. 11:31
Sajnálom, hogy ez történt veletek, remélem mire a cikk megjelent, már csak rossz emlék maradt. Viszont egy dolog megütötte a "szememet". 6 hetes csípőultrahang??? Sem nekünk, sem a húgom kisfiának nem csináltak, sőt, még csak nem is hallottam ilyenről! Mi az ortopédiai magánrendelésre vittük a gyerekeket, ott manuális vizsgálat volt. Mit jelent, hogy jobb helyeken? Mert ez egy neves magánklinika volt Szombathelyen?
2010. júl. 14. 10:47
Még az előző gyerekorvosunk adta a prevenart.Ő azt mondta külön adja be,mert így még egy páciensének sem lett baja(még hőemelkedés sem nagyon).Az ismétlőjét már az új orvosunk adta be a 4 hónapos oltással együtt,de hála az égnek nem volt semmi gondunk így sem.
2010. júl. 14. 10:43
a Prevenartól az én fiamnak is kétszer volt egymás után középfülgyulladása,de azóta sem semmi.És ő is két oltást kapott egyszerre.Lehet kígyót békát kiabálni az oltásokra,de azért nézzük meg a hasznukat!
2010. júl. 14. 10:35
a mi orvosunk alapból nem ad be egynél több oltást. Többször kell majd visszamenni, de így szerintem kíméletesebb.
2010. júl. 14. 10:33
Az én kislányom is 1 héttel a prevenár oltás után lett beteg, neki középfül-gyulladása lett, meg mellé torok-, mandula- , és gégegyulladás. 1 hónapig szenvedtünk, mire meggyógyult, 3-szor jártuk meg az ügyeletet, és vagy 4 féle gyógyszert próbáltak ki, aztán végülis a cataflam hatott. Ő a 15 hós oltással kapta.
2010. júl. 14. 10:29

A heregyulladás a vér által szálitott csirák hatására alakul ki, melynek nem feltétlenül nemi betegségből származnak. Ha például valaki fültőgyulladáson esett át szövődménye lehet akár a heregyulladás is és igen kellemetlen helyzetbe hozhatja a fiatal embereket. De az okok között más fertőző betegségek is előfordulhatnak. A legfontosabb minden esetre az, hogy már a kezdeti panaszok jelentkezésekor orvosoljuk azokat.


Néhány ősi gyógymódot ajánlunk.

Éjszakánként a fájó testrészre meleg agyagpakolást tegyünk. Zurian gyógyteát keverjünk össze egy kanálnyi orbáncfű olajjal, ez gyorsítja a gyógyulást. Ezt váltogathatjuk főtt és összetört káposzta levelekkel. Ha azonban erre a beteg nagyon érzékeny, akkor folytassuk az agyagpakolást, mert az igen erős csillapító hatású.


S ami még nagyon fontos: ügyeljünk a bélműködésre!

Nagyon fontos, hogy forduljunk orvoshoz és tartsuk be lelkiismeretesen a kapott tanácsokat.

2010. júl. 14. 10:21
ingyenesen-jav.
2010. júl. 14. 10:20

Lehet, hogy ingyenes akkor kezdték el adni, de én már előtte jóval beadattam a gyerekeimnek, csak épp 16 ezerért:S, semmi bajuk nem volt tőle. Én nem hiszem, hogy az az oltás ilyet okoz, persze nem lehet tudni.


Az is lehet, hogy a heregyulladás a tágulattal függött össze.

Mindenesetre örülök, hogy túl vagytok a nehéz időkön, próbáld elfelejteni. Legyetek boldogok, egészségesek.

2010. júl. 14. 10:08
Történetünk 2008 októberére nyúlik vissza. Kisfiamat a három hónapos oltásra vittem, amit hősiesen viselt. Akkor először kettőt kapott, hiszen a kötelező mellé beadattuk a Pneumococcus ellenit is (Prevenar). Ahogy a két hónaposnál, úgy itt sem volt semmi problémánk, nem lázasodott be utána. A gondok egy héttel később kezdődtek napra pontosan...

Ugrás a teljes írásra: 3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook