Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom gyakran szédül fórum

3 éves kislányom gyakran szédül (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 29. 21:01

Sziasztok!

Koszi az erdeklodest!

Nem voltunk itthon. Azota csak nagyon kis mertekben jott elo ilyen szedules nala. Akkor csak annyit mondott, hogy elszedultem. De higgadt hangon es nyugodtan.

Az eeg alvasban sem talaltak semmit. Nagy valoszuniseggel "csak" pszichesen van ez nala. A vizsgalatokkal most lealltunk egy idore, mert azt javasolta a gyerekorvos.

30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 29. 20:22
Engem is érdekelne, mi van a gyermekkel.
2012. aug. 29. 17:51
Szia! Hogy van a kislányod, hogy álltok a vizsgálatokkal?
28. cooltim (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2012. aug. 11. 16:53
Egyszer csak minden atmenet nelkul sirni kezdett, nezett egy pontot, leverte a viz, kipirosodott az arca es sirt keservesen. Ugyanaz a tunet volt, mint most, csak nehezebben nyugodott meg.
27. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. aug. 11. 09:56
Bocs, nem olvastam végig a fórumot. Mit éresz azon, hogy félt az árnyéktól?
26. cooltim (válaszként erre: 25. - Serry)
2012. aug. 9. 15:26

Szia! Kedves Toled, hogy erdeklodsz!!!

Kedden voltunk alvasos eeg- n, holnap kell hivni a doktornot az eredmenyert! Elvileg ok most az epilepsziat szeretnek kizarni. Remelem, ki is zarjak!!!

Attol fuggoen, mit mondanak, megyunk tovabb. De masfel hete szerencsere nem fordult elo a Vandanal!!!

25. Serry (válaszként erre: 24. - Cooltim)
2012. aug. 9. 14:15

Szia!

Jutottatok már valamire?

24. cooltim (válaszként erre: 23. - Serry)
2012. aug. 3. 22:15

Igy mar ertem! :-)

Igazabol sosem forgattuk ugy, mert nem szerette.

Most 3 napja nem volt ilyen "szedules" nala. Kop-kop!

Altalaban a gyerekek szeretnek szedulni. Egyik kis baratnoje imadja beforgatni magat a hintaban es utana gyorsan ki forogni. A Vanda latta a multkor, jottunk hazafele eseselte, h jo dolog aszedules, mert a Bori is szereti stb...

Nem is a felelmetes, hogy szedul, hanem ahogyan reagal ra. Elkezd keservesen, remulten sirni, leveri a viz, kipirosodik az arcocskaja. Kb. fel perc alatt megnyugszik, ha szorosan magamhoz olelem. Rovid ido, de megis aggaszto.

Meg kezdi az ovodat egy honap mulva. Ott, ha van egy ilyen, akkor ki nyugtatja meg?! Vagy hogyan?! Az elejen biztos nem lesz akkora bizodalma az ovonoben... Szoval, jobb megtudni, mi ez...

23. Serry
2012. aug. 3. 21:59

Ha a szédibabázástól szédül az tök normális, a.....

Vagyis a forgástól mindannyian szédülünk.

22. cooltim (válaszként erre: 21. - Serry)
2012. aug. 3. 21:23

A mondtaod elejet nehezen ertelmezem - elnezest! :-)

Igazabol most megvarjuk a keddet, a doktorno azt mondta, rogton meg fogja nezni az eredmenyt, nem szeretne varatni minket vele. Igy kedden mar okosabbak leszunk.

Az eredmeny fuggvenyeben dontunk a tovabbiaktol. Ha semmit nem talalnak, megyunk tovabb a ful-orr-gegeszetre. Illetve, most tobb doki is -ismerosok is - a szemeszetet javasoljak. Ugyanis tobbjuk szerint, ha ilyesmi gond lenne, akkor nem ezek lennenek a tunetek. Ahhoz nagyon rovid ideig tart egy-egy ilyen "roham". Nincs fel perc es megnyugszik a Vandi. Illetve nem sirna olyan borzaszto keservesen, es remulten.

Hat, mindenesetre most mar utana jarunk mindenkeppen!

21. Serry
2012. aug. 3. 21:07
AHa a szédi babázástól szédül az tök normális, a forgo dolgok látványa is valahol belefér... de várjuk meg tényleg van-e szervi gond. gégészet ikor mész?
20. cooltim (válaszként erre: 19. - Alfa11)
2012. aug. 3. 20:34

Koszonom! Nagyon aranyos vagy!

Ma voltunk eeg- n. Ebren csinaltak, neha mozgott, nehez volt diagnozist felallitani. Igy kedden megyunk alvasban eeg- re. Utana olvastam azota es olvastam az epilepsziarol is. Remelem, nem ez lesz!!!

Egyelore a doktorno megnyugtatott minket ma, de mindenkeppen javasolta a keddi eeg- t! O is szeretne megnyugodni.

Igazabol a Vandusnal altalaban nem ok nelkul jon a szedules. Vagy forog, vagy forgo dolgot lat, vagy ilyenek valtjak ki nala.

Nagyon koszonom az irasodat!!

19. alfa11
2012. aug. 3. 16:22

Kedves cooltim!

Remélem a kislánykádnak minden oké lesz! Én megosztom veled az én lányom sok - sok évvel ez előtti történetét. Akkor a drágám 5 éves lehetet, szintén a semmiből néha szédülés jött rá:(( Mindíg mondta, anyukám szédülök , olyan nagyon roszz azonnal nyugalmi állapotba helyezkedett leült vagy lefeküdt és behunyta a szemét, ez mindíg csak néhány másodpercig tartott!!! Az akkori gyermekorvosunk szintén fül orr gégészet, majd szemorvos és végül a neurológián kötöttünk ki. Ott a doktornő elküldte EEG- re olyan fejröntgen vagy hogyan is nevezik. Az eredményekből csak annyit mondot, hogy kap gyógyszert és először egy hónap múlva majd mindíg hosszabb időközönként mentünk kontroll vizsgálatokra. A lényeg amit akkor mondott, hogy ez is az epilepszia bizonyos fajtája!! Mondta, hogy nagyon sok féle képpen mutatkozhat és ami a lényeg nincs korhatárhoz kötve!!!! Szóval évek hosszú során szedte a gyógyszert nagyon lassan, de mindíg javult az állapota, természetesen az EEG- re is sokat jártunk. Középiskolás korára a lányom már egyedül járt, és azt mondta, hogy ő már meggyógyultnak érzi magát nincsenek szédülései nem megy többet orvoshoz és nem szed több gyógyszert!! És ezzel lezárta az orvoshoz járást. Nehéz megmondani, hogy a valóságban a szervezetben a pubertáskori fejlődésnek köszönhető vagy pedig a tizenvalahány éves gyógyszerszedésnek! Azóta hála Jó istennek nem volt semmi gond, most 27 éves elvégzet egy egyetemet és most szeptembertől kezd az orvosi egyetemen:)))

Remélem nem bántottalak meg, hogy ennyire nyíltan leírtam a mi történetünket , gondoltam, hogy megosztom veled és a kis Vandácskának a legjobbakat kívánom!:))

Szeretettel ölellek Rózsika♥♥

2012. júl. 31. 07:45
Ma reggel megyunk a dokihoz beutaloert, meg O is megnezi a Vandust. Holnapra pedig kaptunk idopontot a neurologiara, hurra! Legalabb hamar tul leszunk ezen... Remelem!
17. cooltim (válaszként erre: 14. - Serry)
2012. júl. 30. 10:01
kapunk, szerencsére rendes a dokink. holnap mehetek a beutalókért. már csak azon kell izgulni, hogy ne hónapok múlva kapjunk időpontot.
16. f799cac10e (válaszként erre: 15. - Serry)
2012. júl. 30. 09:53
semmi sem :)
15. Serry (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2012. júl. 30. 09:52
Kinek és mi nem jött be.. nem igen vagy konkrét és egyértelmű...
14. Serry (válaszként erre: 10. - Cooltim)
2012. júl. 30. 09:50
Ha nem kaptok beutaló nélkül is lehet menni.....
13. f799cac10e (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2012. júl. 30. 09:50
mindegy hosszú
12. cooltim (válaszként erre: 8. - Pici Manócska)
2012. júl. 30. 09:44
köszi!
11. cooltim (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2012. júl. 30. 09:43
nem volt egyértelmű, amit írtál.
10. cooltim (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. júl. 30. 09:42
Köszönöm! Ő egyenlőre a szemészetre és a neurológiára küld el. De fül-orr-gégészetre is fog adni biztos majd.
9. f799cac10e (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. júl. 30. 09:41
ezt mondom én is de hát ez nem jött be neki
8. Pici Manócska (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. júl. 30. 09:41

szia...

lehet, hogy a szemle lesz a ludas...

és az a legjobb helyzet...

bár egyensúly zavarok elég sok embernél jelen vannak...

de nem hiszem, és remélem is, hogy nem lesz komoly baja a kislánynak,,,

2012. júl. 30. 09:41
te kérdezted ezek a tünetei voltak neki is elmentek vizsgálatokra és így derült ki nem adnak rögtön senkinek sem
6. Serry (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. júl. 30. 09:40
A gyerekorvostól kérj a fül-orr gégészetre is beutalót, mert az egyensúlyi rendszert ott tudják megnézni... Remélem nincs nagy gond:)
5. cooltim (válaszként erre: 4. - F799cac10e)
2012. júl. 30. 09:40

nem igazán értelek...

azért nem gondolom, hogy rögtön készülékre lesz szükségünk, de köszönöm.

2012. júl. 30. 09:37
mert ha nem jó pl. van ismerősöm akinek ezzel volt gondja és kapott készüléket onnantól kezdve jól van
3. cooltim (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2012. júl. 30. 09:35
Persze, gondolom. Csak napi 4-5 alkalommal?
2012. júl. 30. 09:34
a füle rendben van akkor is szoktak szédülni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook