Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3-4 éves gyerkőcök anyukái-kreatívságok!!!? fórum

3-4 éves gyerkőcök anyukái-kreatívságok!!!? (beszélgetős fórum)


4. cac78ceb03 (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. jan. 16. 15:17

Mi minden hónapban megcsináljuk (előre) a naptárat. Rajtolunk valami aktuálisat, vagy vágunk-ragasztunk. Közösen. Hagyom, hogy ők is alkossanak rá, de a magamét is hozzáadom, és így együtt kihozunk belőle valamit, amit azért ki is lehet tenni.

Ők egyébként vágni-ragasztani szeretnek legjobban 4,5 és 3 évesek, fiúk. Ilyenkor nagyon kell figyelnem, de amíg "bírnak magukkal", és betartják a szabályokat, addig engedem, hogy éles (nem gyerek-) ollóval vágjanak. Szoktunk ugyanígy üdvözlőlapokat készíteni együtt, amiket egy-egy ünnepre v. egy-egy ünnepeltnek elküldünk, s nagyon örülnek neki a rokonok. Karácsonyra karácsonyfadíszeket küldtünk a rokonságnak, húsvétra tojást (papírból). Ha nagyon kicsik még, lehet úgy csinálni, hogy csak hagyod, hadd rajzoljon vagy fessen, amihez kedve van (adhatsz ötleltet, de nem biztos, hogy azt akarja ő is), aztán a magfelelő helyen kivágsz egy tojás vagy dísz formát. Tavaly krumplinyomdával készítettünk díszeket. Ők nyomdáztak, én pedig, mikor megszáradt, kidíszítettem.

Van egy jó könyv, megírom priviben az adatait. Abból sokat lehet meríteni, és elindítja az ember fantáziáját.

De legjobban sütni (keverni, gyúrni) szeretnek. Ha sütök, megengedem nekik, hogy ők is részt vegyenek benne, ha olyan, akkor tésztát is kapnak maguknak, amit formázhatnak, díszíthetnek, és kisütöm azt is.

2011. jan. 16. 09:35
nagy háztartási csomagolót kiterítek a 22 hónapos fiamnak, zsírkrétával imád firkálni rá. De a vízfesték gombjait egy csepp vízzel megáztatom, és a kezével nyomdázik a papírra. Most fogunk csirízzel a4-es rajzlapra ragasztani színes papírfecniket(ő tépkedi, én rajzoltam fát meg virágot, bekenem és együtt ragasztgatjuk).
2011. jan. 16. 09:32

Gyöngyöt fűzni szeret a fiam. És szines kartonból csináltunk karácsonyi dekorációt, amit együtt ragaszgattunk össze, van egy ilyen újság, hogy kreatív gyermek, vagy ablakdíszek abban vannak nagyon jó tippek sablonokkal, onnan kreatívkodunk.

Találtam a neten is egy gyűjteményt: [link]

Ebből a wcpapír gurigásat néztem, hogy azzal ellennék egy darabig, már gyűjtögetem a gurigákat :D

2011. jan. 16. 09:24
A kérdésem annyi lenne hogy ti miket szoktatok otthon "barkácsolni" a gyerekekkel akármit festés rajzolás ragasztás rajzolás bármilyen ötletet szívesen fogadok illetve hogy miket kell hozzá beszerezni,vagy esetleg ha tudtok jó oldalakat amik ezzel kapcsolatosak azokat is meg köszönném:-DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook