Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 28 éves történet fórum

28 éves történet (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 28 éves történet

2009. okt. 13. 09:54

Bizony rossz irányba haladunk! Fogalmunk sincs, hogy valójában milyen fejlettségi szinten van a tudomány, az elektronika stb. Ezeket nagyon jól eltitkolják, hogy ne legyen másra igényünk, mint ami van. A kőolajpiac és a bankok rendszere teszi tönkre a világunkat. A gyémántokat például elégetik, ha túl sok van belőle, mert leértékelődne, és nem hozna annyi hasznot.

Ez a rendszer csak rosszat szül! A legrosszabbat hozza ki az emberekből!

Én változtatni akarok! Akit érdekel a változás új iránya, keressen rá a Vénusz projektre! Egy egészen más struktúra, más rendszer.

16. gyongyig (válaszként erre: 14. - 40163fd81d)
2009. okt. 13. 09:48
Teljesen igazad van,en csak azt remelem hogy nincsenek teljesen eltunve ezek belolunk es egyszer majd felebred az emberiseg hogy rossz iranyba haladunk.
15. 5da2bd95cb (válaszként erre: 12. - D553b4d0ba)
2009. okt. 13. 09:48

Elég naiv vagy. Általánosítasz. Neked is van véleményhez jogod, de ne járasd le magad egy ilyen butasággal. Ilyen emberek mindenhol vannak, függetlenül a nemzetiségtől.

Sajnálom, hogy sokan mindent elhisznek,amit a média erőltet. Ők is magyarok, csak elszakadtak. Szeressük őket, mert egyek vagyunk!

2009. okt. 13. 09:44

Én nem értem az embereket.:((

Folyton azt kérdezik,hol van a kedvesség,hol van az empátia,az együttérzés,a segítőkészség?Hova tűnt a szeretet?


Szerintem azokból tűntek el ezek a dolgok ,akik kérdezik,és először keressék önmagukban ,aztán másokban.


Hogy is mondják?Amilyen az adjon Isten,olyan a fogadj isten,nem igaz?:))

13. gyongyig (válaszként erre: 11. - E.e.)
2009. okt. 13. 09:33
Kedves e.e. en is Erdelyi vagyok es ma is ott elek,es csak arra szeretnem felhivni a figyelmedet,hogy az eszreveteleid helyesek csak egy valamiben tevedsz szerintem,espeddig nem csak a Magyarorszagiak valtoztak meg hanem szerte a vilagban mindenhol ,ugyanugy Erdelyben is megvaltoztak az emberek es a viselkedesuk is,es az szerintem a globalizacionak koszonheto.Minden jot kivanok neked.
2009. febr. 2. 12:42

Engem most lehet, hogy kiutáltok, vagy megvettek azért amit írni fogok, de ez már nagyon kikívánkozik belőlem.

Egy ideig nagyon szerettem az erdélyi magyarokat, imádtam Erdélyt, satöbbi. De sajnos nagyon hamar rá kellett döbbennem, hogy ez a nagy kedveskedés, szeretjük egymást és a magyarországi magyarokat csak egy nagy átverés. Mikor mondták nekem, hogy erdélyi magyart ne foglalkoztassunk, csak legyintettem, hogy milyen irígyek egyesek. Hát hamar felébredtem. Törtető, mindenkin átgázoló, átverős emberekkel találkoztam, akik a saját pozíciómból kitúrtak, és mindenhova benyalják magukat, aztán egy év alatt nagyobb házat épített az illető, mint a legtöbb magyarnak van. Ezek után csodálkoztok, ha utálnak az emberek benneteket??? Nem azzal van a baj, hogy honnan jöttetek, hanem azzal, ahogy viselkedtek.

11. e.e.
2009. jan. 2. 19:04

Olvasva a hozzászólásokat, senkit nem akartam megbántani, csak összehasonlítottam az 1980-as évet a jelennel. Minden nemzetbe vannak jó és rossz emberek. Szeretem a magyarokat, hisz én is az vagyok. Szeretek itt élni, ugyan úgy bárhol a világon.

Tamási Áront idézem:

"Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne!"

B.Ú.É.K. 2009

2008. dec. 22. 13:49
Igen, kifelejtettem a hozzászólásombol, hogy mindenhol vannak ilyen és olyan emberek is, egyik országról vagy nemzetiségről sem lehet azt mondani, hogy csak jo vagy csak rossz. Persze mindenki a saját tapasztalataiból merít véleményt :)... nah ezt jol megirtam :):)
2008. dec. 22. 09:41

Az emberek mindenhol emberek!

Természetes, hogy a "mieinkben" könnyebben meglátjuk a jót, erre vagyunk hangolva.

Itt is, ott is ugyanolyan az emberi természet.

2008. dec. 22. 00:30
Bocska! Ezt nyau82-nek szántam.
7. maco792 (válaszként erre: 3. - Takianimal)
2008. dec. 22. 00:29
Magyar vagy de nem szereted a magyarokat? Szerintem az elsö két hozzászóló teljesen kultúrált volt. Nem bántottak senkit,csak véleményt nyilvánítottak. Az emberek ilyenek. Biztosan vannak nemzetek amik összetartóbbak,de szerintem nem szabad általánosítani. Vannak jó emberek és vannak rosszak,néha a jók rosszak és a rosszak jók.
2008. dec. 21. 21:52

Sziasztok! Nahát... nagyon jó ez a téma.Én is erdélyi vagyok. Nekem eddigi itt létem során nem voltak rossz tapasztalataim az itteni magyarokkal, egyetlen egyszer fordult elő, hogy megaláztak... álmomban nem gondoltam volna, hogy pont egy olyan helyen ér támadás ahol nem is gondoltam. Nah mindegy. Lepergett rólam a cigányozás és románozás... azt néztem Ki mondja és nem azt, hogy Mit. Az ilyen ember nekem nem ember hanem egy intelligencia szegény lény. Nah de ezt ne is firtassuk, hisz ez csak egy egyéni vélemény.(amivel elég sokan egyet értettek :) )


A témához kanyarodva az a véleményem, hogy a szemedben olyan jó mindenki, de amikor elfordulsz akkor az irigység és megvetés ott van az emberek lelkében. Sajna ilyenek az emberek. Erdélyben másabbak az emberek, sokkal összetartóbbak, jobban szeretik egymást, a családi kör sokkal másabb, szorosabb.


Imádom Erdélyt és az ottani embereket. A mostani párom Magyarországi magyar, de Ő és a családja nagyon imádnivalóak és én is imádom őket, nem vetnek meg mert Erdélyi magyar vagyok. Nem tudom miért alakult ki az emberekben a gyűlölet ha valaki más állampolgárságú, de különb magyar mint az itteniek. Ez nem a témához vág, de ide tartozhat.

2008. dec. 21. 01:15
én is magyar vagyok,itt születtem,de átlagban nem szeretem a magyarokat.erre mondta egy Feri nevű kedves barátom,hogy el lehet ballagni....
2008. dec. 21. 01:13
szerintem nem értitek a cikk lényegét.pont arról ír,amilyenek ti vagytok.a képmutatásról.hogy szép és nyugis estét kívántok,közben meg jól leszóljátok.gondolom ahonnan ő jött,ott akkor kívánják ezt az emberek egymásnak,ha őszíntén úgy is gondolják.
2008. dec. 20. 00:38
Szia! A cikk szépen megírt, kerek történet ami tökéletesen tükrözi ,hogy mivel ne legyen érdemes foglalkozni egy munkahelyen. Az emberek különbözőek. És? Magyar létemre nem otthon élek, mert nem lehet boldogulni /sajnos/. Nem volt egyszerű döntés számomra,de megérte. Más ország, más mentalitás, más életérzés, de az itteni kollégáim le se szarják kivagyok-mivagyok, nem az a lényeg. Hanem csakis az, hogy megcsinálom a dolgomat/jól/. Beszélgetünk, munka után néha kimegyünk közösen, jól érezzük magunkat együtt. Holott nemzetközi a team. Továbbá, osztom KKZsuzska véleményét. Mindenkinek szép&nyugis estét.
2008. dec. 19. 20:17

Szia!


Nagyon megható azon törekvésed, hogy mindíg pozitív dolgokat cselekedj.

De.

Én magyar vagyok, itt születtem, és szeretem a magyarokat. És azt látom, tapasztalom, hogy aki "határon túli magyar", az egyrészt magyarabb nálam, másrészt mindent és mindenkit leszól....

Az emberek viselkedését, a munkahelyét, az országot.... Könyörgöm, Nálatok mindenki szépen szól mindenkiről, nincs véleménye, önálló döntése senkinek? Kevés olyan emberrel találkoztam, aki azt mondta, hogy igenis átjöttem, itt élek, és ez jó. Ha nem, hát keresek mást. Hozzáteszem, ebben a mai helyzetben, diplomásként az egészségügyben én sem vagyok túlfizetve, megbecsülve, és keresem is, hol élhetnék....

Nem szeretnék általánosítani, nem is teszem, én csakis a saját tapasztalatomat írom le, ami sajnos elég reprezentatív (tisztelet azoknak, akik nem ilyenek), ahogy az ismerősöktől, barátoktól hallom.

Hogy miért az áskálódás, piszkálódás? Talán Te kerültél ilyen szempontból rossz helyekre, nálunk is vannak viták, aztán elsimulnak, erre jó a kommunikáció. Nem kérdezted tőlük, mi lehet a bajuk? Hátha csak ez kéne a jobb munkakapcsolathoz.

Szép estét

Zsuzska

1. e.e.
2008. dec. 19. 17:03
Származásom szerint erdélyi vagyok, először 1980-ban látogattam először Magyarországra. Akkori véleményem a magyarokról, kedvesek, okosak, intelligensek, mosolygósak, segítőkészek.” Én is ilyen szeretnék lenni”, fogalmazódott meg bennem, tőlük csak tanulni lehet. Azóta sok változás történt, hol vannak azok az emberek?

Ugrás a teljes írásra: 28 éves történet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook