Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 25 kg-ot fogyni, de hogyan? fórum

25 kg-ot fogyni, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. dec. 29. 16:20

Hű, hol is kezdjem...nagy elhatározásom van, hogy most LE FOGOK FOGYNI! Amikor írtam ezt a fórumot, nem gondoltam, hogy ennyien fognak írni. Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást, segítő szándékot.

Igen a gyerekek mellett sok a teendő, mellette még 6 órában dolgozom is (gazdasági ügyintéző..tehát sokat ülök). Délután haza megyek és a háztartás..gyerekek.. szóval örülök, ha napi rutint a elvégzem.. DE! Jövő héttől vettem spenning bérletet és heti kétszer járni fogok edzeni, valamint nagyon gondolkodom mellette még egy vibrációs tréneren, hátha még mellette segítene az is. Az a baj, hogy nagyon kevés folyadékot iszom, ami miatt azt mondják az okosok, hogy sajnos az anyagcsere is lelassul.

2015. dec. 29. 15:20
És tényleg annyi napló meg fórum van ebben a témában, a minap is indult egy, hogy január 4-től fogyókúra...
27. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 29. 15:17
Ha nincs akaraterőd, se kitartásod, akkor nincs számodra jó fogyókúrás módszer. Bármit választasz, mindegyiket be kell tartani. Úgyhogy amíg fejben nem döntöd el, semmi sem működik, amikor fejben eldöntöd, onnantól le fogsz fogyni. Tengernyi jó diéta is van, nemcsak a rosszak. Én csodálom, hogy ha 55 kg az alkatod, ideális súlyod, akkor 3 gyerek mellett hogyhogy feljött ilyen sok? 3 gyerekkel sok meló/mozgás van és egyre kevesebb idő enni, szóval nem kedvez a hízásnak. Edzeni meg el kell kezdeni, ezt te is tudod.
26. 388b941089 (válaszként erre: 25. - 5c8cba5b90)
2015. dec. 29. 12:55
Okos vagy😉😉
25. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2015. dec. 29. 12:45
Egyenlöre tartja, de kitudja meddig! Ezèrt en inkàbb egy egeszsegesebb eletmodban gondolkodom, egy olyan taplalkozasban amit hosszabb tàvon is tarthatok! Mar en sem hiszek pl. a 90 napos es tàrsaiban 😉
24. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 29. 12:44
Csak elhatározás kérdése. Nem könnyű de lehetséges. Én is minden nap főzök többfélét és azt gondoltam soha nem tudok majd a fogyás útjára lépni. De bizony mikor végigsorolta az orvos milyen kilátásaim várhatóak a jövőt illetően meghoztam a döntést, le kell fogynom. Én 110-ről kezdtem most 94 vagyok, nem követek semmilyen előírt diétát és ha nassolni szeretnék akkor nassolok viszont mást nem eszek. Eddig 16 kilót fogytam. A sport soha nem képezte az életem részét. Augusztus óta járok gyalogolni minden nap amit mostanság kocogással tarkítok. Semmi sem lehetetlen de piszkosul kell akarni.
23. 388b941089 (válaszként erre: 21. - 5c8cba5b90)
2015. dec. 29. 12:01
És Rozika meg is tudta tartani a -20 kg-ot miután vége lett a diétának és visszaállt a régi étkezési szokásaihoz?
22. Miss Jane (válaszként erre: 21. - 5c8cba5b90)
2015. dec. 29. 11:48
Likolnám a hozzászólásod, ha lehetne :)
21. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 29. 11:01

Szia-sziasztok!

Ahogy olvastam soraidat egy kicsit magamra is ismertem, mivel nekem is a kitartásommal volt a legnagyobb gond. Sokat gondolkoztam azon hogyan tudnék ezen javitani. Rengeteg diátát kiprobáltam de hamar fel is adtam, legföképp azért mert mindenhol azt olvasni, hogy heti 1 kg fogyás a normális. És én bizony egyik diétátolvsem tudtam heti 1 kg-t fogyni, ha nem ettem egész nap semmit akkor sem. Ezért hamar feladtam mert nem volt eredmény.

Aztán olvastam valahol, hogy mielött itelkezünk egy diéta vagy életmód felett, adjunk neki 6 hetet. És csak ezután itélkezzünk, hogy jó-e nekünk vagy sem, mert ennyi idö kell, hogy lássuk hatásos-e vagy sem. Közben felvettem a kapcsolatot egy növel aki teljesen más oldalrol közeliti meg az egészséges taplálkozast. Szerinte nem huzhato minden emberre ugyanaz a diéta, mert nem mindenkinek valik be ugyanaz. Van akinek a fehérjediéta a jó es van akinek a fitnesszmodelles "rizs-csirke" dieta vagy ezek egyeb árnyalatai. Mostmár el tudom engedni elkeseredettsegem és dühöm az miatt, hogy nekem miêrt nem sikerült fogynom azzal a diétával amivel a szomszéd Rozika 20-kg-t adott le.

20. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 29. 08:39

Ha nincs anyagcsere zavarod, akkor már attól is sokat fogyhatsz ha a cukrot kiiktatod, cseréld ki édesítőre, mindenben. Próbálj amit csak lehet olaj nélkül sütni, vagy minél kevesebbel, ne egyél olajban elmerülve sült dolgokat. Mellőzd minél inkább a rántott holmikat (a bunda miatt), ne egyél puffasztott cuccokat és nasikat, szokj rá a gyümölcsökre. Minimalizáld az alkoholfogyasztást, ha fogyasztasz egyáltalán, mert rengeteg benne a kalória.

Szokj le teljesen a cukros üdítőkről és gyümölcslevekről is (utóbbiak folyékony ételeknek felelnek meg, annyi CH van bennük) helyette házi édesítős jegestea, víz, light üdítők ha nagyon kívánod, diabetikus szörpök esetleg.

Próbáld kerülni a full szója kajákat, pl. virsli, olcsó felvágottak, inkább színhúst fogyassz, vagy készíts májkrémet otthon, gyorsan megvan.

Plusz, érdemes lenne lassú felszívódású szénhidrátokat enni inkább, mert úgy később leszel éhes, pl. barna vagy basmati rizst a fehér helyett, teljes kiőrlésű pékáruk.

Cukorka, popcorn, ropi, nasi, ilyenek -- ha ezeket és a cukrot kiiktatod, vagy nagyon kevésre csökkented, már le fog menni pár kiló.

Ha ilyesmikkel se fogysz, érdemes egy kivizsgálás esetleg.

19. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 29. 08:36
Szia, szerintem tűzz ki kis célokat, amit könnyebb teljesíteni.
2015. dec. 29. 08:35

Sziasztok! Én 2008-ban kezdtem el, akkor fél év alatt ment le 20 kg. Azóta voltam -30 kg-nál is. Azért volt némi jo-jó, de a fogyás nagy része tartós.

Fokozatosan... kezdtem el. Először csak a vacsit csökkentettem, (volt, hogy csak 1 alma, akkor még nem tudtam a PCOS-t), 3 hétig nem álltam mérlegre. Utána elkezdtem mozogni is. Szinte minden diétát kipróbáltam, de a lényeg mindennél a kalóriacsökkentés.


Én már most elkezdtem, odafigyelek, vezetek naplót.

2015. dec. 29. 07:57

Én Január 4-én kezdem egy tisztító kúrával a C9-el, mellyel egyidőben tornázni és futni fogok! Ha ezzel megvagyok akkor pedig odadigyelek arra hogy miből mennyit eszek - erre nekem már bevált a Norbis termékek!

Sok sikert!

16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 29. 07:51

Csatlakozva és egyetértve az előttem szólókhoz, még annyit tennék hozzá, hogy először kis célokat tűzz ki. Pl először, hogy lemész 90 alá. Ha ez sikerült, jöhet egy újabb kis cél! :)

Otthon is lehet gyalogolni, míg a kicsik alszanak. Nézz szét a "youtbe"-on, L. Sanson nagyon jó! :)

Megcsinálod! :)

15. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Ee523aad9d)
2015. dec. 29. 07:49
ne nonot olvasgassa, hanem tornázzon!
2015. dec. 29. 07:23
Legelőször tegyél rendet a fejednen.
13. ee523aad9d (válaszként erre: 12. - Ee523aad9d)
2015. dec. 29. 07:22

Zólyomi-Zsirkai Noémi a neve, keress rá a neten vannak interjúk vele.

Hajrá neked!

2015. dec. 29. 07:21

Olvasgad: www.nonoeltmod.blogspot.com


Ő egy 98 kilós anyuka volt ás 60-an valamennyire fogyott, okosan. Ma már edző.

2015. dec. 29. 07:12
Súlynál*
2015. dec. 29. 07:12
Az 1200 kalória baromság.1600 a reális ilyen súlyát.
2015. dec. 29. 07:11

Első kör:étkezési napló,napi 5-6 kaja,fehér liszt és cukor elhagyása,esti zabálás beszüntetése.


Második kör:heti 3 mozgás.És ne gyere azzal,hogy futsz a gyerekek után.Jah,mégis 95 kiló vagy!A megszokottól eltérés mozgás.


Ügyelj a fehérjebevitelre.


Tégy rendet az agyában.

2015. dec. 29. 07:02
Az 1200 kcal nekem is visszajött. Többször is.
2015. dec. 29. 03:54

Èn az 1200 kalóriás diètát csináltam 2 ève, akkor 8 kg ment le 2 hónap alatt, ami az egèszsèges fogyás ütemèbe tartozik. Az első 1-2 hèt rossz, amig megszokod hogy keveset lehet enni, de utana jobb ès csak azt veszed èszre hogy "Jè, megint itt az idő hogy egyek!". Ami fontos, a napi 2-3 liter viz amit en nem tudtam betartani. Èn találtam receptkönyvet is a diètához aminek az előszavában napi 20 perc intenzív sètát ír mozgásnak, ami azèrt teljesíthető. Nekem ezt a dietetika tanárom javasolta. Utána fèl èvig tartottam is, de hormon problèma miatt sajnos több jött vissza.


Most èn is ezt fogom csinálni újra. Olvass utána, remèlem neked is segít majd.

2015. dec. 28. 23:53
Kizárólag csak sport mellett, mert a diéta magában kevés! De a fehérjebevitel ilyenkor is fontos! Ha már sportolsz és semmi változás, akkor menj orvoshoz, mert számos oka lehet annak, hogy nem fogysz. Nekem ciszta volt a méhemen (két gyerek után), rengeteget mozogtam mégsem fogytam. Műtét után 18 kg mínusz három hónap elteltével (persze sport mellett).
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 28. 23:43

Egy dologról végleg le kell mondanod! A kúraszerű, de végigvihetetlen és hosszú távon egészségtelen divat-diéták és csodamódszerek követéséről.

Ha budapesti vagy, könnyen találsz szakorvosi segítséget pl. a Szent Imre Kórházban, de vidéken sem lehetetlen.

(Obezitológia a keresőszó.)


[link]


Mindenképpen kiegyensúlyozottan kell étkezni,koplalás és megvonás nélkül, mert ez nem a vértanúképző.

Mozogni is feltétlenül szükséges.

Ehhez nem kell semmi más, csak 10-20 perc otthon, eleinte.Amennyi kellemes fáradtságot okoz, de eltér a napi tevékenységek során végzett mozgástól.

Segíthet a Kalóriabázis is esetleg.

4. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Kisssvirág)
2015. dec. 28. 23:11

Ahogy írod, akaraterővel és kitartással.

Gondolj arra hogy ha igy folytatod cukorbeteg leszel, levágják a lábadat és meg is vakulhatsz, magas lesz a vérnyomásod és ettől a szíved is tönkremegy, a 3 gyermeked pedig ezt vegig fogja nezni, ez eleg motiváló, nem? Az mellékes hogy a férjed meg keresni fog egy vékonyabb not. Felre be érts, nincs bennem rosszindulat és nem kívánom ezeket neked, de én vegig néztem a dednagymamam tusajat a cukorbetegseggel, csak éppen o 90 éves volt mikor meghalt, mert időskori cukorbetegsége volt.

2015. dec. 28. 23:09

Csatlakozz egy fogyis klubhoz vagy fórumhoz.

Van csilliárd.

2015. dec. 28. 23:09

Nézz szét a diétás naplók között, valami majdcsak megtetszik.

A fogyáshoz viszont eszement akaratnak kell lenni. Kérdés: akarsz vagy nem akarsz lefogyni. A három szép kis gyerekednek akarsz csinos anyukája lenni?

2015. dec. 28. 23:06

Az elmúlt 11 évben született 3 csodás gyermekem, ez idő alatt 55 kg-ról 95 kg-os anyuka lettem.. :) Rengeteg próbálkozásom volt már a diéták terén, de egyszerűen nem tudok lefogyni, nincs akaraterőm, se kitartásom.

Itt állunk a 2016 év küszöbén és nagyon-nagyon szeretnék nyárra 10 kg-ot...aztán persze folyamatosan 25 kg-ot lefogyni.

DE HOGYAN??

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook