Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 áprilisi babák fórum

2020 áprilisi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2019. okt. 23. 13:52
Sziasztok! Hogy vagytok? A 12 uh után mikor kell a következőtvelvégezni? 16 héten? Én sajnos rosszul nagyon.. Nem tudom, hogy van ez, de minden nap rosszabbul vagyok, most már hányok minden nap ha máskor nem is de fogmosáskor tuti a róka és egész nap borzalom! Szerintem nem fog elmúlni csak ha megszülök, jah és terhesvitamint sem tudok szedni semmilyet már a szirupot sem itt állnak halomra ☹️
115. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 114. - Ursula33)
2019. okt. 21. 16:36

Igen.

Már több dologgal kerestem magánt, de azért mindennel én sem tudok privát járni.

114. Ursula33 (válaszként erre: 113. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 16:24
El kellene menni egy jó endokrinológushoz
113. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 109. - Ursula33)
2019. okt. 21. 15:41

Igen.. Most mégis szednem kell ezt a vackot. Nagyon rossz, komolyan mondom, lehet más nem érzi ezeket, de én nagyon.


Eleve ugye szapora pulzusom van, és ez pluszba rátesz.


Szedek vasat is.


Nem nézett meg semmit a doki, amikor felírta. Nem is értem.


Most nagyon agyalok a lerakáson, de attól is félek, hogy bajt okozok vele.

112. Ursula33 (válaszként erre: 110. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 15:40
Mennyit szedsz?
111. Ursula33 (válaszként erre: 110. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 15:39

Az a baj, hogy a laborok elavult, ötven éves tartományokkal dolgoznak. A WHO szerint (10-15 éve) a TSH 1 és 2 között jó. 3 fölött elég egyértelmű alulműködés van.

De lombikhoz pl nekem levitték 0,5 és 1,5 közé. Ragaszkodott hozzá a doki.

110. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 108. - Ursula33)
2019. okt. 21. 14:27

Az nagyon nem jó, nehéz helyzet lehet! 😔

Persze. A baba érdekében szedd, ha az orvos úgy látja!


De engem az idegesít, hogy NINCS alulműködésem és úgy kapom ezt a gyógyszert, hogy lejjebb vigye.

Tartományon belül vagyok, csak ez se annyira jó terhesség alatt a doki szerint.


Írja több helyen, hogy túlműködest is okozhat, ami aztán végleges. Ennek annyira nem örülnék. Ezért nem nagyon akarom szedni, persze beszedek a baba miatt, de hazudnék, ha azt mondanám nem félek egy kicsit.

109. Ursula33 (válaszként erre: 107. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:26
A TSH magas lehet az első trimeszterben, de aztán beáll. Mert első trimeszterben mindkettőtöket Te látod el a pm hormonokkal.
108. Ursula33 (válaszként erre: 106. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:24
Én Levothyroxot és Cynomelt is szedek a pajzsmirigy alulműködésre. De sajnos az a magas anti TG - re nem jó. El kellett nyomni az immunrendszeremet, hogy nehogy a babát bántsa.
2019. okt. 21. 13:02

Igazából nem akarom szedni.

Fene tudja mivel tennék jót..

106. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 105. - Ursula33)
2019. okt. 21. 13:01

Uh szegény.

Nekem Letroxot kell szedjek, pedig nincs alulműködésem, csak 3,75 volt, még tartományban van, de az orvos 2 alá akarja vinni.


Nem örülök, rengeteg mellékhatás jön ki rajtam és rosszul vagyok... De ez van.

105. Ursula33 (válaszként erre: 104. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 12:56
De, a 12. hét végéig kellett szednem a hülye hashymoto miatt. Utána 2 hétig tartott a leépítés. Mert muszáj volt a gyagyás immunrendszeremet lenyomni.
104. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 103. - Ursula33)
2019. okt. 21. 12:17

Igen tudom. De szedem a magneB6-ot.


Miert kellett szteroidot szedni? De gondolom nem a terhesség alatt!?

103. Ursula33 (válaszként erre: 102. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 11:34
A vádligörcs magnéziumhiány miatt lehet. A zsibbadás az kálium hiányra utal (rengeteg szteroidot kellett szednem)
102. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 101. - Ursula33)
2019. okt. 21. 10:13

Nekem is ma kezdett fájni a vádlim..de nem tudom a Letroxtól, vagy a sok hányás az oka.


Reméljük nincs baj, ne aggódj! ☺️ Esetleg egy kis infúziót kapsz, ha muszáj.

101. Ursula33 (válaszként erre: 98. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 07:10

Hajnalban elhatároztam, még megpróbálom elhagyni a glutént, hátha az (is) a baj.

Kedden megyek belgyógyászatra, mert már a dokim is aggódik. Ugyanis megjelentek a tápanyag hiány jelei, zsibbadnak a végtagjaim éjjelente, görcsölnek a vádlijaim, iszonyú fáradt vagyok, stb.

100. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 99. - Nussancs90)
2019. okt. 21. 07:08

Szia!

Gratulálok! Köszönöm a választ ☺️

99. Nussancs90 (válaszként erre: 78. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 00:54
Szia, ne haragudj csak most néztem vissza erre a felületre. Pesten a FirstMedbe járok terhesgondozásra. Ott csinaltattuk a PrenaTestet, az optimium csomag 160.000 Ft, szerintem érdemes az eredeti honlapon igényelni, a kórházak rapakolnak par 10 ezer Ft-ot pluszba. Megjött az eredmény, mindhárom triszomara negatív lett a baba.( Down, Edwards, Patau). A neme ks kiderült belole: kislany! 💕Ami vicces mert anyukám es anyósom is mondtak hogy fiút éreznek, azzal álmodnak. En is elhittem, ugyhogy nagy meglepetés volt. 😃 A lenyeg, hogy eddig egészségesnek tunik, remelem igy is marad.🙏🏽🤞🏽🙌🏽❤️ Aprilis 12-re vagyok jelenleg kiírva.
98. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 97. - Ursula33)
2019. okt. 20. 20:51

Ismerős.. 6 hete hányok, rosszul vagyok, remegek, alig élek. Minden nap többször.... Szerintem bárki legyengülne ennyitől.

Nem 1-2 napról van szó.


Én már elégedett vagyok azzal, ha 5 héten belül ( 16-18.hét felé) elmúlik, ahogy az elsővel.


De ugye mi van, ha nem?


Hát akkor nem tudom mit csinálok, erre nem is szabad gondolni.. 🙈😂


Most az éjszakaim is rosszak, tegnap pl nem aludtam semmit, égett a gyomrom, ha megfordultam meg hányni kellett 😂


Én is így vagyok, hol nevetek hol sírok magamon.


Talán kicsit kibírhatatlanabb is lettem. Saját magam se nagyon viselem el most. 🙂


Na mindegy ez ezzel jár... Van aki szerencsés, van aki nem és neki ez jut, mint nekünk.


A baba majd kárpótol és elfelejteti az egészet.

2019. okt. 20. 20:18

Hát nem tudom, sírjak vagy nevessek - e a saját nyomoromon? Olvasgattam a hozzászólásokat, hogy még mind rosszul vagytok.

Sajnálom!

Nekem a 7. hét első napján kezdődött és azóta egyfolytában fáj a gyomrom.

Nem néha, nem reggel, nem délelőtt, nem délután, hanem NON STOP, éjjel-nappal.

Bármit eszek vagy iszok fáj. Ha nem eszek, azért, ha eszek azért.

Komolyan ott tartok, hogy azt mondtam a férjemnek, ha meglátok még egy boldog terhes reklámot, szétlövöm a monitort.

Annyit vártunk erre a babára és annyit küzdöttünk érte, erre eddig pokol az egész terhességem.

Azt hittem, mostanra jobban leszek...

Úgy várom az áprilist, mint a megváltást...

2019. okt. 18. 08:57
Sokfelol hallottam hogy a vedonoktol sokat nem szabad varni :)
2019. okt. 17. 17:04
Én a 9 héttől már annyira rosszul voltam hogy egyszerűen képtelen voltam bevenni a tergesvitamint. Kérdeztem gyógyszerészt és védőnőt is, hogy nincs valami kissebb amit könnyen le tudok nyelni. Nincs! Jött a válasz mindenhonnan.. Nem értem miért kell akkora tablettát csinálni mint efy ló.. Na mindegy, segíts magadon Isten is megsegít ismételten ezt kell hogy mondjam. Addig keresgéltem, hogy rá találtam a Hipp Natal nevezetű szirupra + magnézium sandoz direkt (ez granulátum, csak le kell nyelni víz nélkül). Azóta nyugodt vagyok hogy végre van vitamin a szervezetemben. Sajnálatos egyébként, hogy még a védőnő sem tájékozott ezen a téren..
94. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 93. - Horcsi666)
2019. okt. 17. 14:30

Nekem az elsővel elmúlt a 16.heten,, szerintem a 18.hetig elmúlik neked is, reméljük.


Én közel se szenvedtem ennyit az előző terhesség alatt, lehet kukaca lesz, vagy nem tudom 😂


A Gravida többet tartalmaz az Elevitél is , úgy emlékszem, de már nem tudom pontosan, mert kidobtam, de a neten fent van az összetevők listája.

Baj nem lehet tőle szerintem!


Későbbi szakaszban csökkentve van benne a cucc.


Persze, ezt neked kell eldönteni, ez csak az én véleményem. ☺️

2019. okt. 17. 11:45

Orulok hogy minden rendben Baboval:)

Nekem meg most a 15.heten is van hogy jon ez az eros hanyinger emelygessel. Nagyon varom mar h elmuljon.

Nincs baj a vitaminnal,aki ugy hiszi es az orvosa is azt javasolta h szedje teljesen oke sztem. Ezt mindenki maga eldonti. Parommal megneztuk amugy az osszeteveoket es nekem az volt fura hogy szinte mindenbol ketszer annyi van a femibionban pl mint a napi ajanlott adag. De persze egyetertek, vitamin valamilyen formaban kell a szervezetnek.

92. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 91. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 17. 11:33
3 részre * lehet vastag az ujjam 😂
91. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 90. - Horcsi666)
2019. okt. 17. 11:23

Mi a baj a vitaminnal?


Én nem tartom jó ötletnek a vitamin letételét, a Febiont sem mondjuk .


Az Elevitet szedem, első terhességem alatt is kiváló volt, akkoriban még nem volt 4 részre osztva, trimeszterekre, egyet kellett szedni végig, másodikkal most először kb 2 hétig Gravidáztam, mert hallgattam egy hülye tanácsra, na ahogy bevettem ki is hánytam folyton mindent, amit előtte bevittem... Hát az borzalmas volt!


Szóval Elevit most is.

Érdekes, hogy ezt akarmikor beveszem semmi bajom, nem hányok tőle.

Próbáld ki mielőtt leteszed végleg a vitaminokat!

Az oké, hogy más nem szedte, meg régen is jó volt így,legalábbis sokan ezt vallják,én nem . Szerintem van, amit nem tudunk bevinni a táplálkozással olyan mértékben, hogy elég legyen, erre ez tökéletes!

Plusz a folsav is, ami benne van nem rossz!

Szerintem jobb, ha szedi a kismama!


---- ---- ----


Én is gratulálok mindenkinek!


Én tegnap voltam ultrahangon, nagyobb mint hitték először, nem sokkal, de nagyobb!


12 hét és 5 napos. Meglepődtem, mert előtte 2 héttel mást mondtak és úgy hittem, hogy csak ma töltöm a 12.hetet,aztán már lassan a 13.hét 🙂


Egészséges babóka ☺️


Hányás mindig van. Most erős fejfájás is.


Nagyon rossz, hogy nem lehet bevenni semmit rá, vagyis én nem szedek semmit be. Borogatom egy kicsit, aztán elmúlik talán..

2019. okt. 17. 10:26

Koszi!

En is gratulalok minden kismamanak :)

Jovoheten megyunk a kovi UHra, ugy dontottem beszelek a dokival a ketsegeimrol, meglatjuk hogy es mit reagal, meg tud e nyugtatni es a jovoben el fogom e tudni erni. Hat ez a terhesvitamin is egy nagy kerdes.Femibiont szerdtem az elso trimeszterben, megvettem a 2. trimeszteres adagot is de kb minden masnap szedem csak. Van olyan ismerosom aki semmit nem szedett, tesom szinten ugyh en ezt a megoldast talaltam ki. :) Azok alapjan amit olvasgattam a folsav, a C vitamin es a Magnezium az ami nagyon fontos. C vitamint es folsavat mar a teherbeeses elott szedtem, neha magneziumot is.

89. Elena13 (válaszként erre: 87. - Horcsi666)
2019. okt. 16. 17:16

Szia! Gratulálok! ☺️

Április 17-re vagyok én is kiírva. Szinten pont így vagyok az ultrahangokkal, kijöttem a rendelőből és máris a következőt várom 😀

Én Győrbe szeretnek szülni, viszont ott még nincs orvoson. Ahol lakom ott járok egy nőgyógyászhoz viszont ő már sajnos szülést nem vezet. De bármi problémám volt mindig hozza fordultam, persze azért a szokásos interneten keresgélés nálam is meg volt 😀,meg anyukamtol kertem tanácsot.

Viszont nem jó ha nem tudsz az orvosodra számítani, én is elgondolkodnek a váltáson.

Szedsz egyébként terhes vitamint? Ha igen, milyet?

88. Tapmancs2 (válaszként erre: 87. - Horcsi666)
2019. okt. 16. 11:34
Szia! Gratulálok ☺️ Én Szolnokon fogok szülni a Hetényiben. Dr Bani Ferencnél remélhetőleg.. 🙂 Nekem is volt hogy gondot okozott h még időpontot se tudtam kérni (de nem Bani doktor úrnál), ezért próbáltam olyan orvost keresni akinek van asszisztense aki időpontot ad. Szerencsére azért doktor úr általában felveszi, ha őt kell hívnom valamiért, nagyon segítőkész! De inkább össze szoktam gyűjteni a kérdéseim és ha megyek ott megbeszéljük. Amúgy az internetet hívom segítségül illetve néha ismerősöket, anyukámat, védőnőt. 🙂
2019. okt. 16. 10:01

Sziasztok! Becsatlakoznek en is a beszelgetesekbe, aprilis 17re vagyok kiirva, ugy nez ki a kicsi fiuval :)Genetikai teszt rendben volt, szepen fejlodik a gyerkoc. Mindig varom azert a kovetkezo UHt, utana olyan megnyugvas jon ram.Ki kinel fog szulni? Nalam ez most nagy dilemma ugyanis keptelenseg elerni a dokimat. Multkor mar SMSt kuldtem neki, arra se reagalt pedig nem szoktam naponta hivogatni, eddig talan ketszer fordult elo h szerettem volna elerni. Ha barmi kerdesetek van ti kihez fordultok? Gondolkozom a doki valtason, ha van barmi tapasztalatotok kerlek osszatok meg.

Koszi es szep napot mindenkinek!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook