Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2343. Humor Helga (válaszként erre: 2342. - Zsofiacskm)
2017. szept. 7. 11:43

kaptunk egy csomó házi őszit azt turmixolva raktam aventes poharakba(nem tele, de ha már megvettük használom őket :D )


cukkinit(azt is kaptunk vidékről) raktam el azt csak hámozva magozva, és kb akkora szeletekre amit gondolom megeszik 1-2evésre

jah meg sárgabarckot rakott el barinőm nekünk :D


és kiírom a hűtőre h mit mikor raktam el :D

2342. zsofiacskm (válaszként erre: 2338. - Humor Helga)
2017. szept. 7. 11:29
mi is 4 honaposan kezdjuk a hozzataplalast, de inkabb csak azert, hogy boven legyen idonk, dokineni mondta, hogy nyugodtan lehet tej mellett is. Toltom a fagyasztot szorgalmasan, foleg barackkal + szilva, sargadinnye, edesburgonya, korte, sutotok lesz :) egybol pepkent teszem el, szilikonos muffinformaba fagyasztva, aztan zacsizva. Nalatok mi a modszer?
2017. szept. 7. 11:25

köszi a válaszokat! Szerintem egyelore lecserelem a pizsit vastagabb fajtara, a tobbi marad, ha ennel is hidegebb lesz bent, elkezdunk futeni :D keleti fekvesu lakas, kislanyom szobaja eszaki, raadasul az egesz hegyoldalban, ami meg arnyekolja is :(



Baratnom tapszeres babajaval egyebkent tommee tippee (ezt a hulye nevet) cumit hasznal es teljesen jol mukodik!:)

2340. Kisaniqa
2017. szept. 7. 10:20
Sziasztok! Nándi ma 14 hetes, több, mint 6,5 kg. Nagyon szépen fejlődik :) Nálunk 24-25 fok van éjszaka, hosszú ujjú body, zokni, rövidujjú nem nagyon vastag hálózsákot visel. Ha hűvösnek érzem a szobát, éjszakai szopizás után ráteszek még egy kis takarót. Szerintem egyelőre elég neki ennyi, a meleget nehezebben bírtuk, most jó is egyelőre egy kis hűvös.
2339. Humor Helga (válaszként erre: 2336. - Carfiol)
2017. szept. 6. 17:32
igen inkább alul... de én valamelyik nap nem raktam rá takarót és sokszor megébredt, aztán másnap jól betakartam és láss csodát átaludta az éjszakát(ahogy szokta :) )
2338. Humor Helga (válaszként erre: 2335. - Carfiol)
2017. szept. 6. 17:30

azta szép nagy babóca :)


Raktál el a fagyóba ezt azt? nálunk már van egy két dolog

2337. Humor Helga (válaszként erre: 2334. - Carfiol)
2017. szept. 6. 17:28
mi aventet használtunk mindig is, nekünk bevált, bár most a 3+ nál van olyan h ha kicsit csomós a tápi akkor odamegy és nem jön semmi és én szívom át. Barátnőmék tommitippit(nem tudom h írják..) használnak. De a mamm-ról is jókat hallottam.
2336. Carfiol (válaszként erre: 2331. - Zsofiacskm)
2017. szept. 6. 15:16
Nincs hőmérőnk :) de panel 4. emelet újraszigetelt házban. Szerintem hűvös van. Hosszú ujjú rugi, vékony ujjatlat hálózsákkal és hülyének néztek, hogy még egy horgolt takarót is ráterítettem, amit kb az első megébredésnél le is rúg magáról. De a karja a hosszú rugiban is hideg, ergo ugyan ezen gondolkoztam, hogy miben altassam. Mondjuk ugye azt mondjàk inkább alul öltöztessük, mint túl, de én is hosszú pizsiben, zokniban és nyári takaróval alszok.
2335. Carfiol (válaszként erre: 2333. - Humor Helga)
2017. szept. 6. 15:06
Valószínűleg nálunk is 4 hónapos kortól lesz a mellétáplálás, de ugye ő majd csak október végén tölti be. Ellenben 1 hete kereken 6500g és 63 cm volt, úgyhogy gyanítom, hogy a dokinéni is javasolja majd, hogy kezdjük el.
2334. Carfiol
2017. szept. 6. 14:52

Körkérdés tápszeresekhez: milyen cumisüveget és etetőcumit használtok, amin át is folyik a tápszer és nem dugul el?

Avent 2-es + Milumil nem igazán szuperál együtt :( már annyiszor felbosszantott, hiába morzsolgatom a végét.

2017. szept. 6. 10:23

Sziasztok,


Nekünk van hosszújjú hálózsák, de az nem olyan vastag mint az újjatlanok.. ki érti ezt?! :D


Mondjuk én hosszújjú body+zokni és rá a vastagabb hálózsák és utána takaró, és ha le is rúgja magáról akkor is védve van :)


Hozzátáplálás? Ki kezdi 4hósan? Mi mivel tápszeresek vagyunk belevágunk hátha tetszik neki :)


Tegnap voltunk a 3hós szurikon(kicsit későn mert 24én töltötte a 3hónapot de sebaj..) már több mint 5kg.. el se hiszem úgy nőnek :) Annyira élvezek minden napot Vele :)

2332. Manovaro:) (válaszként erre: 2331. - Zsofiacskm)
2017. szept. 6. 07:04

Szia! Nalunk meg 24 fok van bent, pizsi+takaroba altatom. De en is azon gondolkodom, h szereznem kellene hosszu ujju halozsakot, mert a kis karjait mindig kihuzza a takaro alol...bar en se lattam meg sehol.

Itt az osz, es ahogy nezem az idojarast...marad is mostmar. :( Jon az influenza szezon...vigyazni kell nagyon...remeljuk megusszuk. Nalunk/Nyiregyhaza/ vasarnap bababorze! Ha valaki a kozelben lakik vagy erre jar...nezzetek be! :)

2017. szept. 4. 12:21

Sziasztok, ti miben altatjatok oket ebben a huvosebb idoben? Nalunk 21-22 fok van a szobajaban, es pamutpizsi + vekony, hosszu ujju halozsak+ vekony polar takaro megy most, de kevesnek tunik. Viszont a nagy takarojat nem merem ratenni :(

Lattatok esetleg valahol vastagabb hosszu ujju halozsakot, ami nem bundazsak? Abba csak nem rakom bele aludni :D

Nekem furak ezek az ujjatlan halozsakok is, a kezeit ugy erzem, akkor nem melegiti semmi (a pizsin kivul).

2330. Carfiol
2017. szept. 1. 21:52

Nem lett lázas...37.5 volt popsiban. Viszont tegnap keveset evett...nah...ma azt bepótolta :)

Babó szeret hason, de mostanàban én nem tettem hasra.

2017. szept. 1. 13:39

Nah...volt laz?

Nekem a hason fekvest nagyon nem szerette David, de amiota a gimnasztika labdat hasznaljuk, nagyon sokat fejlodott is es mar szeret hason lenni. :) jartok tornara?

2328. Carfiol
2017. aug. 30. 20:17
Babó ma kapta a Rota ellenit és a kötelezőket. Nálunk is egyik napról a másikra változott a helyzet. Pocakot nem csavargatják annyira a szelek, csak jön és a kakilás is könnyebben megy. Ma láttam, hogy megtalálta a kis kezét és egyébként is jól elnézelődik egyedül is :) Tök érdekes dolgok ezek, hogy ennyit változik ilyen gyorsan:) Remélem jól viseli a szurikat, mert úgy izgulok, hogy belázasodik vagy valami más jelentkezik.
2327. zsofiacskm (válaszként erre: 2326. - Manovaro:))
2017. aug. 25. 10:01
Mi is jovoheten megyunk, beadatjuk a rotat es az agyhartyagyulladas ellenit is. Ettol a kezbegyomoszolestol kesz vagyok en is :) annyira cuki. Meg mostanaban neha meglep azzal, hogy reggelre haton fekve fogad. Az a legcukibb, hogy nem sir ebredes utan, csak nyogdecsesekbol hallom, hogy felkelt es dolgozik valamin :D
2017. aug. 21. 19:00
Sziasztok csajok! Mi tegnap elott toltottuk be a 2 honapot. Jol vagyunk. A kezdeti hasfajason tulvagyunk,kb 2 hete elmult pikk pakk. Ennek koszonhetoen csak 1* ebred ejszaka a picur..enni. Mostanaban folyton vigyorog, nem tudok betelni Vele. :D es a masik dolog amikor az egyik kezevel gyomoszoli be a masikat a pici szajaba. :D Ti a kotelezo vedooltasokon kivul adattok be mast is, gondolok ilyenre, h agyhartyagyulladas elleni, rotavirus elleni!!???! Jovoheten megyunk 2 szurira. Izgulok...vajon h fogja birni. Nektek nem lazasodott be utana? Mindenkinek tovabbi szep nyarat, elvezzuk ki az utolso napokat...
2017. aug. 21. 07:12
sziasztok,jó régen jártam már itt :) Ki hogy van? Mi jól, Nimródóm szépen fejlődik, már duplázta a születési súlyát, 18-án volt 4 hónapos :) Nagylányom szereti, bár látom rajta néha félztékeny,mert több időt fordítok a kicsire, de mindenbe próbálom bevonni,nem gondoltam féltékeny lesz,már 9 éves...Dehát, mégis csak gyerek még :9 ha tudok jövök gyakrabban, remélem mindenki jól van a bandából :) Puszi Nektek és a Babóknak is!!!!!
2017. aug. 20. 15:49

Tipp (bár felteszem, nálam legalább egy fokkal figyelmesebb az átlag szülô): ne induljatok babával külföldre igazolvány nélkül :D

bár a Balatonnál visszafordulás - haza iratokért - okmányiroda ideiglenes személyiért kör csak 4 óra volt pluszban :D de legalább már van egy szupercuki babaszemélyije...

2323. Carfiol
2017. aug. 11. 22:21

Nem véletlen mondják, hogy nagyon embert-és párkapcsolatot próbáló időszak ez. Nálunk sincs ez máskép. A fáradtságtól undok módon szólunk egymàshoz, félreértjük a hangsúlyt, emiatt sértettek vagyunk, versengünk ki a fáradtabb. Nagyon nehéz. Nálunk igény szerint eszik, de pótolni kell tápszerrel. Legtöbbször 3 óránként eszik, de van egy nagyobb 5-6 órás alvása.

Én úgy örülök, hogy végre itthon lehetek vele és nem klinikákon ücsörgök...összeszokhatunk, de azért fárasztó.

2322. Carfiol (válaszként erre: 2311. - Zsofiacskm)
2017. aug. 11. 20:29
Uh...nemsokára Kornél is megkapja a kötelezőket. Mi felírattuk a Rotát és kérjük még az agyhártyagyulladás elleniket. Bárányhimlő ellenit szintén be szeretnénk később adatni.
2321. Humor Helga (válaszként erre: 2320. - Zsofiacskm)
2017. aug. 8. 12:30

hát kíváncsi vagyok milyen lesz.


végig gondoltam h mennyi cuccot kell elpakolni Neki... gyakorlatilag MINDENT :DDDD de izgi, várom már h menjünk :)

2320. zsofiacskm (válaszként erre: 2318. - Humor Helga)
2017. aug. 8. 10:34

Szerintem nekik még tulajdonképpen bárhol jó, ahol mi vagyunk :)

Kicsit a hosszú autóúttól tartok, hogy ha ott túlaludja magát (persze szünetek alatt felkeltem majd), akkor elcsúszik kicsit a napja.

Furcsa, hogy amikor lent vagyunk nagyszüloknél, a nagymamához igazodva korábban kel, mint itthon. Anyósom úgy lesi, mikor kel már fel :D

2319. Humor Helga (válaszként erre: 2317. - Zsofiacskm)
2017. aug. 7. 10:49
szeptemberbe majd én is ott fogok egyedül :D
2318. Humor Helga (válaszként erre: 2316. - Zsofiacskm)
2017. aug. 7. 10:49

Nagykanizsára megyünk, de az a terv h szombaton Flóra felkel megetetem, és addig Apa lepakol a kocsiba és indulunk és remélhetőleg szombat hajnalban(a múltkor is két óra alatt lent voltunk ) végig alussz, akkor nem állunk meg, de ha felkel akkor igen.


mi még a kórházon kívül nem aludtunk máshol.

De viszek hurcikendőt és max egész nap rajtam lesz :D

2317. zsofiacskm (válaszként erre: 2315. - Humor Helga)
2017. aug. 7. 09:09
jó, hogy ment veled apa, én ott rettegtem nélküle :D
2316. zsofiacskm (válaszként erre: 2315. - Humor Helga)
2017. aug. 7. 09:08
majd számolj be az utazásról, nekünk majd két hét múlva lesz!:) három napokra eddig is mászkáltunk, de az 5-6nál benne van a pakliban, hogy rájön, hogy valami más és ez összezavarja. Messzire mentek? Ha igen, terveztek közben több megállót Flóra miatt?
2315. Humor Helga (válaszként erre: 2311. - Zsofiacskm)
2017. aug. 7. 08:10

a bárányhimlőt csak majd suliba(hátha addig elkapja..)

a rotát igen, és az agyhártyagyulladás ellenieket is.


Közbe mi is túl lettünk a legnagyobb melegbe a szurikon. Hááát... a szívem szakadt meg. De azt mondogattam h ez érte van!! És próbáltam az én félelmemet nem átragasztani rá.. jött velünk Apa is erősíteni engem :)


képzeljétek most a hétvégén utazunk el 5napra... remélem jól viseli majd a Flóra :)

2314. zsofiacskm (válaszként erre: 2313. - Zsofiacskm)
2017. aug. 6. 20:54
többemberek=többemberesek, hoppá :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook