Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2193. zsofiacskm (válaszként erre: 2190. - Kisaniqa)
2017. jún. 13. 10:18
Nálunk is nagy sírás van mindig...mondjuk mi nem kádban fürdetjük egyelore, inkább mosdatunk. Egyetlen részt visel jól: amikor bebugyoláljuk a kifogóba. Mondjuk elég késôn (9 körül) van fürdetés, addigra elég fáradt és éhes is, de legalább jót alszik utána (ma én keltettem 6 körül, 10-tôl aludt!:))).
2017. jún. 12. 17:06

fürdéshez mi ilyet használunk, nekünk nagyon bevállt

[link]


Csak a hőmérséklet változásnál nyüsszög picit, egyébként élvezi(talán.. még azért nem vagyok benne biztos :D )



Akik babaúszni terveznek... mi alapján választotok uszodát?

2191. gümi1988
2017. jún. 12. 11:38

A kórházban Emese is nagyon sírt, meg itthon az első fürdésnél. Anyukám mondta ill. mutatta, hogy az alábbiak szerint csináljuk. Egy picit melegebb vizet engedünk, mint a babahőmérőn van bejelölve. (Sokáig terhesen én is mértem a víz-hőmérsékletet amiben fürödtem, hát fáztam a bejelölt víz-hőmérsékletben.) A fenekét teljesen leengedjük a kád aljára, a fejét nem magasan tartjuk és stabilan, szinte a vízbe ér, hogy biztonságban érezze magát. Ahogy meginog egy picit az ember kezében látszik, hogy kezdené a műsort, nála erre kell nagyon odafigyelni, hogy biztonságban érezze magát a vízben. És nagyon lassan fürdetünk. A szobában jó meleg van, 26-28 fok.

Mondjuk Ő nem síros baba, csak ha nagyon tele a hócipője, akkor zendít rá, szóval nem tudom másnál beválik-e, na meg fázós is, mint az anyja. :)

2190. Kisaniqa (válaszként erre: 2185. - Gümi1988)
2017. jún. 11. 20:13
Imád fürdeni? Mi a titkotok? Nándi egyelőre nem szereti, mindig nagy sírás van, igyekszünk gyorsan letudni a dolgot...igaz még csak 10 napos, lassan talán megszokja.
2189. Carfiol (válaszként erre: 2188. - Mukikám)
2017. jún. 11. 19:14
Pár napja én is vizesedtem, még a jeggyűrű sem jött fel az ujjamra. Nem tudom a gyomrod bírja-e vagy nem kell-e diétáznod, de nekem a sok gyümölcs-zöldség és víz segített, no meg elhagytam a nagyon sós dolgokat. Gyönyörűen lement rólam a víz 3 nap alatt.
2188. mukikám
2017. jún. 11. 13:31

Szerintem Balázs nem fog hamarabb jönni, igaz, most úgy vagyok vele, hogy csak egy napra előre tervezek, mert sosem lehet tudni. Közben meg teljesen kész vagyok: ahányszor bemegyek a szobába, mindig rakok be valamit a bőröndbe, meg a listámat nézem, mert mi van ha... mindemellett meg még jó lenne behozni minden lemaradást, mert tudom, hogy utána nem lesz időm, és ez az állapot kezd az agyamra menni. : D

Persze a családból mindenki türelmetlen, mindenki várja, én meg úgy vagyok vele, hogy jó, nektek könnyű, szóval kicsit nyűgös vagyok rájuk, de tudom, hogy jót akarnak.

Pár napja fájt a hasam, ma reggel is görcsöltem, de ezek elmúlnak, pedig gondoltam majd a front, meg a telihold betesz, de legalább aludni már tudok, igaz, kint a kanapén, mert ott meg van támasztva a hátam. :"D Kijöttem ebből a köhögésből legalább, amitől jobban fájt az oldalam, mint az egész terhességtől.

Jövőhéten még van egy uh, meg persze az NST, nagyon kíváncsi vagyok, mekkorának saccolják majd Babót. :)

Vizesedni vizesedek, és kezdek szépen torzulni, mindennek érzem magam, csak nőnek nem. :')


Ezek tényleg durva álmok. : o Az ember agya is szeret néha ellene dolgozni. : o Én egyenlőre mindig csak szülök álmomban, ki tudja, lehet egyik reggel arra ébredek, hogy ott a gyerek. :D Anyukám viszont megnyugtatott, hogy ő mindhármunkkal 6 órákat vajúdott, és, hogy nem voltak igazán nagy fájásai, ellenben a nagyimmal, aki persze végigszenvedte anyukám születését. Ha ilyesmit lehet örökölni, remélem anyura ütöttem...


Pánikhangulatban nem vagyok, inkább csak amiatt izgulok, hogy MIKOR jön már el az idő, mert addig minden olyan fura. Hol túl gyorsan telik az idő, hol meg csigalassú... de még szeretném kiélvezni a végét. Az biztos, hogy ez az egész egy hatalmas érzelmi hullámvasút.

2187. gümi1988 (válaszként erre: 2181. - Edina070)
2017. jún. 11. 12:18
Huhh. Engem a furi hangok tudnak kiakasztani. Néha érdekes hangokat ad ki. :)
2186. gümi1988 (válaszként erre: 2172. - Carfiol)
2017. jún. 11. 12:17

Szerintem ne félj tőle. A kórházban megtanítják, hogy kell ellátni és hamar rá fogsz érezni a dologra. Na meg neten is van csomó videó róla. A házimunka meg megvár. :)

[link]

2185. gümi1988 (válaszként erre: 2183. - Humor Helga)
2017. jún. 11. 12:14

Mi is tervezzük, kb. fél éves kora körül, de kikérem majd a gyerekorvos, védőnő véleményét. Imád fürdeni.

Sajnos pont tél lesz.

2184. Edina070 (válaszként erre: 2183. - Humor Helga)
2017. jún. 11. 11:25
Mi tervezzük őt vinni.:)
2017. jún. 11. 11:09
lányok, megy valaki babaúszni a manójával?
2017. jún. 11. 10:56

uhh de durva álmok, nekem csak terhesen voltak ilyenek.. már attól totál kikészültem, annó ezért is vettünk szívhangfigyelő kütyüt, mert rosszat álmodtam :/


Carfiol, engem érdekes a kórházban töltött 5nap, sokkal jobban megviselt mint az itthon egyedül töltött napok... mert akkor még mozogni is alig bírtam, és teljesen rám volt bízva a Flóra, csak fürdetni/vizsgálni vitték el. Bár a szobatársak nagyon sokat segítettek :)

2181. Edina070 (válaszként erre: 2180. - Gümi1988)
2017. jún. 11. 10:09
Egyik éjszaka beparaztatott.az durvább volt.az első éjszaka volt,hogy aludt.este hét órakor aludt el és hajnali háromkor riadtam fel, hogy a gyerek még nem kelt fel.atrohantam a szobába és láttam, hogy teljesen felmászott a kisagy végébe és ott is a sarokban volt a feje.azt hittem, hogy megfulladt, pedig be volt kapcsolva a légzés figyelő.aztan megsimogattam a hátát és szuszogott.ilyen volt az első ataludt ejszakank.
2180. gümi1988 (válaszként erre: 2179. - Edina070)
2017. jún. 10. 19:36
Huhh, ilyenek nekem nem voltak. :) Durva lehet.
2179. Edina070 (válaszként erre: 2168. - Gümi1988)
2017. jún. 10. 15:06
Nekem voltak hülye álmaim.az elején rendszeresen azt álmodtam,hogy elaludtam a babával a mellkasomon és megfojtottam.arra riadtam fel,hogy tapogatom magam és keresem őt az ágyban.az durva volt.aztan volt,hogy az éjszaka közepén felkeltettem apát,oda adtam neki a cumis üveget,hogy csináljon neki kaját és mondta,hogy de nincs is ebren
2178. Edina070 (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 10. 14:58
Gratulálok! Jó babazast Nektek. :)
2177. mukikám (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 10. 08:53
Gratulálok! :) Jó egészséget és jó babázást! :3
2176. Humor Helga (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 10. 06:56
Gratulálook én is :)))
2175. zsofiacskm (válaszként erre: 2165. - Humor Helga)
2017. jún. 9. 23:06
Mi is ezt a nem zargatást próbálgatjuk, de mára picit pöttyös lett a feneke (nem vészes persze). Körömvirágkrém szeru krémmel kenjük, eddig az 1-1 pöttyöt azonnal elmulasztotta, de ez most egyszerre több. Lehet, hogy az eper / tejtermékek miatt jöttek ki :( vissza is veszek belolük.
2174. zsofiacskm (válaszként erre: 2164. - Gümi1988)
2017. jún. 9. 22:57
A DM-est én is tervezem kipróbálni, csak pont bezárták a sarkon a boltjukat :D a költözés közepén mondjuk nem is tudom, hova pakolnék egy újabb pakkot.
2173. zsofiacskm (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 9. 22:52
Gratulálok! :)) sok boldogságot a csodaszép nevu kisfiadhoz!:)
2172. Carfiol (válaszként erre: 2168. - Gümi1988)
2017. jún. 9. 21:44
Na ilyenkor kezdek félni, hogy mi lesz amikor 2 teljes napig egyedül leszek a babával :-O pontosabban hogy fogom bírni...biztos a szülés se semmi, de sokszor jobban tartok az utána következő feladatoknak való megfeleléstől.
2171. Carfiol (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 9. 21:40
Gratulálok Noel babához!Nagyon ügyesek voltatok ;)
2170. gümi1988 (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 9. 21:28
Gratulálok. Jó babázást. :)
2169. Manovaro:) (válaszként erre: 2167. - Gaby82)
2017. jún. 9. 21:08
Gratulalok Noel babahoz!!! :) Remelem mostmar mi kovetkezunk...mar ugy varom a kisfiam!! <3
2168. gümi1988 (válaszként erre: 2166. - Kisaniqa)
2017. jún. 9. 19:41

"Bennem van valami nyugtalanság-bizonytalanság-féle, nehezen alszom még amikor van is rá lehetőség, és hülye álmaim vannak. Nálatok ilyesmi?

Délután kicsit melankólia vesz rajtam erőt pár napja, mert ez azt jelenti, hogy közeleg az este meg az éjszaka"


Detto. :D A esti melankólia kezd múlni nálam szerencsére, de még mindig "szomorúság, félelem" fog el, ahogy elkezd sötétedni, és nem teljesen értem mi az ok. Mert ok, fárasztó az éjszaka, de simán túlélhető és egyre jobban viselkedik éjjel, tényleg csak enni kel fel, és mi is egyre jobban belerázódunk.

Napközben én is nehezen alszom el, régen nem volt ilyen gondom.


Mi éjjel közösen etetünk, ill. van egy etetés 10 körül, akkor mindketten fenn vagyunk végig. Éjjel 1 és 4 körül is eszik, pelusozni általában én szoktam, bár néha már apa is bátorkodik, az egyik evésnél a szopit kihagyjuk, apa tápszerezi, akkor én visszafekszem, ha szopizik és utána tápszerezik, akkor apa fekszik vissza. Reggel 7 körül kel legközelebb én még nagyon aludnék ilyenkor, apa már nincs itthon, szóval onnantól késő délutánig enyém minden. :)


Ma először engem is sikerül lekakilnia, peluson és rugin keresztül...

2167. gaby82
2017. jún. 9. 19:39

Sziasztok.Mostanában nem voltam aktív,de szeretném a boldogságomat megosztani.Szerdán 3;15kor megszületett Noel baba,3200grammal 49cm-rel😊Rekord gyorsasággal,éjfélre értünk be..

Este nyolctól kezdődtek a fájások.Harmadik szülésem is spontán sikerült,bár a kitolási szakasz kemény volt..De megérte,szerelmes vagyok a kisfiamba..két lányom után nagyon furi😊További jó babázást mindenkinek..

2166. Kisaniqa (válaszként erre: 2165. - Humor Helga)
2017. jún. 9. 18:26

Nálunk is volt, hogy lekakilt, ill. volt rajta pelus, szóval ez úgy történt, hogy kifolyt. Mi egyelőre Liberot használunk, de ha leesik a köldökcsonk, akkor kezdünk a moshatóval...kicsit izgulok, mert így is macerának élem meg a pelenkázást, rengeteget használunk, mert van, hogy pelusozás közben már sikerül belerondítani az újba...amúgy ma volt kinn dokinéni, mondta szép nagy, fejlett baba, úgy néz ki, mintha lenne vagy egy hónapos (1 hetes volt tegnap). :) Büszkék vagyunk.

Bennem van valami nyugtalanság-bizonytalanság-féle, nehezen alszom még amikor van is rá lehetőség, és hülye álmaim vannak. Nálatok ilyesmi?

Délután kicsit melankólia vesz rajtam erőt pár napja, mert ez azt jelenti, hogy közeleg az este meg az éjszaka - és azt nem szeretem főleg utóbbi nehéz, pedig pár hónap múlva ha majd fogzunk, szerintem visszasírom még a mostani helyzetet (2szer szokott kelni általàban). Az a baj, hogy úgy érzem nem tud segíteni senki, mivel szopis, nekem kell mindig topon lenni, nem opció egyelőre hogy férj segítsen ebben :(

2017. jún. 9. 07:56

Mi éjszakára a "P betűset"(ez tetszik Zsófi :D ) egyébként meg [link] ezt használjuk, nekünk bevált, és ha elfogy a P betűs, akkor éjjelre is megpróbáljuk hátha beválik :)


Nálunk ki még nem folyt semmi, de engem már lekakilt a drága :D és amikor azt hittem h végzett, mindig újra folytatta :DD ott álltunk Apával és szakadtunk a röhögéstől :D


Éjszaka én nem szoktam zargatni a tisztába tétellel 11körül tisztába teszem és kb egy evésnél hagyjuk ki mert reggel megint uh mi így csináljuk:)

2164. gümi1988 (válaszként erre: 2160. - Zsofiacskm)
2017. jún. 8. 21:14

Mi Liberot és DM Babylove saját márkásat használunk, nekik van korababás pelusuk, a DM-es jobbnak tűnik, sokkal puhább.

Én éjjel is pelenkázok mindig, nekünk azt mondták éjjel is mindig tegyük tisztába evés előtt, mondjuk a legtöbbször van produktum, szóval megcsinálom.


Nálunk nem tudom mi történt az utóbbi 2-3 napban de egy csomószor kifolyik a pelusból a pisi, van, hogy 4x kell átöltözni egy nap, ez főleg éjjel élvezetes. Eddig nem volt semmi ilyen gond, pelust sem váltottunk, nem értem mi lehet az oka.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook